mai exista spam?

  • Autor subiect DeletedUser9858
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9858

:confused::confused::confused::confused:

intrebarea intrebatoare mai exista SPam?!?!?! sau sau mutat cu totii in GNS
cu cort si tot calabalacul.ca nu demult erau zei lumii acu din juma de harta au ramas cu 54 de membrii si au pierdut locul 1.
 

DeletedUser28967

Suntem distrusi acum ca toti experti au plecat in GNS din cauza vremi din spam,acum ca am ramas doar 54 de jucatori cu doar de 2-ori mai multe sate decat tribul tau de 100 de jucatori ce ne vom face?incearca sa deschizi mai bine ochi,aproape ca nu vezi scopitoarea din ochiul nostru din cauza bustanului din ochiul tau..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Chiar eminem 99...privind situatia aceasta din punctul tau de vedere,cam cat crezi ca SPAM! se va mai afla pe harta?...
 

DeletedUser33206

:))
voi chiar credeti ca un trib mare se desfiinteaza asa de usor?
cu toate ca au plecat mai multi din spam nu cred ca e cazul sa presupunem ca ar disparea ca trib..chiar sa nu lupte si tot ar fi greu cuiva sa innobileze toate satele care le detin
 

DeletedUser28967

Chiar eminem 99...privind situatia aceasta din punctul tau de vedere,cam cat crezi ca SPAM! se va mai afla pe harta?...

SPAM! va continua sa existe fara aia din Crazy asa cum a facut inainte sa apara,din punctul meu de vedere e mai bine asa,am mai mult rosu in granita aia..:)
 

DeletedUser

O să încerc să răspund printr-un şir de glume.

Prima glumă:

smileyx
Puncte: 1.307
Loc: 2288

Sărăcuuuuuuuuuuuuuuuţul de tine hai bagă căpşorul înapoi în locul ăla uscat şi călduros de unde l-ai scos ca să nu te faci de râs în continuare. Din tine doar vorbaaaaaaaaaaaa şi nimic mai mult, în joc eşti PRAF, poţi doar să ştergi forumuri şi nimic mai mult :))
Până şi quyntus te-a catalogat drept o "hahahahaleră mică, mică de tot".

A doua glumă:
Cine s-a mutat în GNS? Doar fostul crazy.
Şi apropo de cei care s-au mutat, hai să explic un pic pentru tine...))

Sunt înnobilaţi unul câte unul, daţi afară rând pe rând şi ne roagă să le luăm satele înaintea celor din GNS:

xxxx astăzi la ora 11:08
VORBESTE SA MA ATACE CEI DE LA TINE CA LE DAU SATELE DACA NU GASESTI PE CINEVA CEL PUTIN LUATI SATE IN ZONE GNSSA IA LEGATURA CU MINE LE GOLESC SATELE AI INCREDERE IN MINE CA ASA MERITA PROSTII

xxx astăzi la ora 11:04
TOCMAI DE ASTA VREU SA VA DAU CONTUL NE-AU FRAIERIT G.N.S SI PROSTI AU PUS BOTU

:D :eek: :rolleyes:

xxx în data de 14.06. la ora 12:51
trimite 4 nobili si iami satul

xxx în data de 14.06. la ora 12:52
sat ascuns o sal golesc nui nici o problema nu ii teapa tr te rog

xxx în data de 14.06. la ora 12:53
sat ascuns si asta poti sal iai da grabestete

xxx în data de 14.06. la ora 12:53
si mult sprijin dupa nobili

Nu pot să îţi explic în cuvinte cât de tare ne amuză situaţia în care se află cei care au plecat.

Trecem la gluma a 3-a.
Spam are doar 54 membri. Şi ce? În orice clipă dorim, putem fuziona cu TLP. Doar că nu simţim necesitatea acestei fuziuni momentan.

4. Am pierdut locul 1? Şi ce? L-aţi luat voi?...)) Nu prea cred, voi în viaţa voastră nu aţi văzut nici măcar la orizont cum arată locul 1...))
Pe locul 1 sunt aliaţii wwizz, iar el este foarte simplu de redobândit, în momentul când vom vrea să îl redobândim.

Dar hai să explic pentru cei necunoscători de ce suferă smileyx :D
Bancul zilei:

suferinzii.jpg


=))

Da da, exact, ceea ce vedeţi voi aici e un strigăt de ajutor combinat cu un exces de furie şi ciudă direcţionată către faptul că în urma la tot ce s-a întâmplat, de fraieri au picat tocmai Dacii...))

G-N-S le-a închis dezvoltarea în toate direcţiile şi nimeni, ABSOLUT nimeni nu doreşte să îi invite să ciugulească sate moca :)) Tot ce se înnobilează, se înnobilează intern de către GNS, iar dacii abia abia dacă apucă câte un sătuc la 2-3 zile, poate 2 dacă sunt hiperactivi...))

Nu-i nimic smileyx, doar ştii că nu poate câştiga TOATĂ lumea, unii trebuie să şi sufere pentru bunăstarea majorităţii...))
În cazul de faţă, suferinzii sunteţi voi, poate o să aveţi mai mult noroc pe altă lume...))

Numai bine, şi mersi pentru că mi-ai ridicat dispoziţia, mereu îmi place să văd cum alţii îşi rup părul din cap...))
 

DeletedUser

M-ati convins cu totii...sincer aveam ceva dubii...pentru moment au disparut...
 

DeletedUser

Buna ziua!

M-am gandit ca e cazul sa va prezint si o parere oficiala a tribului pe care il reprezint. In cateva cuvinte sper sa lamuresc orice problema care a fost prezentata, iar daca sunt nelamuriri, putem divaga.

1. mai exista SPAM! ? - Da, dupa cum bine se vede inca exista; atata vreme cat inca le este asigurat spatele de un aliat mult mai puternic si mai serios precum tribul WWIZZ, ne va fi mai greu sa ii impingem spre margine. Tin sa precizez ca nu doar de acesti aliati va bucurati, insa diplomatia e o parte extrem de importanta a jocului, asa ca bravo voua ca ati stiut sa punctati aici.

2. indiferent ce jucatori din SPAM! au venit in G-N-S, au venit cu draga inima, si cu dorinta de a face treaba. Orice jucator cu experienta stie ca fara a sacrifica jucatorii slabi si indisciplinati nu ai nici o sansa de supravietuire. ce incerci tu sa faci charlie, e un banc foarte slab :) nu statea nimeni in trib daca era carne de tun. Oricine din trib poate sa vada ca exista o conducere extrem de dura dar extrem de corecta! singura voastra sansa sa scapati basma curata e sa reusiti cu astfel de glume patetice sa scoateti 1-2 jucatori din trib si sa ii puneti intre noi si voi. Bine gandit, dar prost executat ;)

3. exemplul pe care l-ai dat mai sus care il are ca protagonist pe colegul "xxx" cum il numesti tu ( tin sa precizez ca stiu despre cine e vorba.. bine.. nu e nici dificil, dar in fine..), nu tradeaza decat lipsa de imaginatie in ceea ce incerci sa faci. mai buna a fost incercarea cu mesajul catre rey91 :D deci din nou pentru inventivitate nota 2! Stai jos!

4. ati pierdut locul 1 si asta pentru voi e crima si pedeapsa :)

5. fuziune cu TLP? n-ati face voi asa ceva.. pai ar rade lumea si cu.. dosul.. de noile sondaje. Am luat sate de la TLP mai multe decat aveam nobili :)

6. sunteti pe locul 2.

7. Pozitia DACILOR pe harta este o chestiune rezolvabila in timp. Majoritatea care spui tu ca are de castigat ii implica si pe ei in egala masura. Ca vei gasi cativa carcotasi care vor incerca sa speculeze problema asta, nu zic, poate vei gasi, insa din nou o incercare slabuta. Ce te-ai gandit.. hai sa ii fac pe astia sa se certe intre ei ca mi-ar fi ai mie mai bine daca nu s-ar concentra G-N-S doar asupra mea. Concluizie: DACII ne sunt si ne vor ramane aliati.


Ma rog, ma opresc pentru ca nu vreau sa devina o disputa personala cu tine. Nu sunt la nivelul tau, deci nu imi permit. Eu astept sa ma deblocheze sutanu sa mai stau si eu de vorba cu el :)

Concluzie:

SPAM! exista. Si ca tot a venit vorba, Charlie.. ati observat ca nu mai sunteti pe primul loc? :D
 

DeletedUser

M-am gandit ca e cazul sa va prezint si o parere oficiala a tribului pe care il reprezint.

În primul rând, respect pentru calităţile tale de orator şi diplomat :D ai vorbit ca un adevărat strateg :)

atata vreme cat inca le este asigurat spatele de un aliat mult mai puternic si mai serios precum tribul WWIZZ, ne va fi mai greu sa ii impingem spre margine.

Eşti atât de amuzant :)
"Greu să îi împingem spre margine" :))
"Le este asigurat spatele" :))

Oare cum crezi tu, mărite strateg, noi ne-am născut pe L9 cu un trib serios şi puternic în spate?...))
Cum crezi, noi ne-am născut pe L9 singurei în tot nord estul hărţii?...))
Nu crezi că pe parcursul timpului ne-am ciocnit de destule problemuţe ca să rămânem doar cu aliaţii în zonă?...)) Probabil că în versiunea ta, noi am picat singuri singurei într-o mare de sate părăsite care creşteau până la 10K pe cont propriu şi singura noastră problemă era insuficienţa de nobili...))
Probabil că tu crezi că spam a avut din prima zi ca vecini pe wwizz şi ne-a fost spatele acoperit de la început din toate părţile, iar dispariţia ML, SNOW, GUAR, Great, WAF şi THOR în curând (toate triburi din top 10, cu excepţia ultimului) sunt doar basme născocite pentru adormit copiii din academii...))
Dacă spui ceva, spune-o fără să treci adevărul prin 10 prisme.

2. indiferent ce jucatori din SPAM! au venit in G-N-S, au venit cu draga inima, si cu dorinta de a face treaba.

Ai dreptate :)) Ca să citez unul din crazy, "au pus botu". Şi inima a venit deja la pachet cu botişoru'...))

5. fuziune cu TLP? n-ati face voi asa ceva.. pai ar rade lumea si cu.. dosul.. de noile sondaje. Am luat sate de la TLP mai multe decat aveam nobili :)

Ţin să îţi reamintesc :)
Dacă spui ceva, spune-o fără să treci adevărul prin 10 prisme.
Ce aţi cucerit din TLP, a fost tot fostul crazy, nu încerca să abureşti lumea...)) Satele luate din TLP au fost de la cei pe care acum îi aveţi ca "colegi", care au venit cu dragă inimă şi cu dorinţa de a face treabă :)) Ce-i drept, inima şi dorinţa de a face treabă nu vă împiedică să le luaţi sate în continuare...))

Cu TLP aproape nici nu aveţi graniţă, şi în genere acest punct "5" este destul de negândit, mai ales când e spus de cineva care tocmai a fuzionat cu crazy...))

7. Pozitia DACILOR pe harta este o chestiune rezolvabila in timp.

Aici îţi dau dreptate :D

Ma rog, ma opresc pentru ca nu vreau sa devina o disputa personala cu tine. Nu sunt la nivelul tau

Foarte bine, continuă să stai în copac...))

Si ca tot a venit vorba, Charlie.. ati observat ca nu mai sunteti pe primul loc? :D

Dacă tot ai zis că "te opreşti" şi nu vrei să devină o dispută personală, de ce finisezi cu o întrebare?...))

*
În general A.O.D., degeaba eşti agresiv. Eu îmi scot pălăria în faţa ta. Ai reuşit o mişcare foarte frumoasă cu dezlipirea crazy de la spam.
Însă planurile voastre nu pot fi greu de desluşit. Îi veţi înnobila unul câte unul, rând pe rând. Sincer, nu îmi pare rău, ba chiar mă bucur :) Cu tine şi cu fostul GNS, spam nu a avut multe de împărţit. Sate nu aţi apucat să luaţi prea multe, pe graniţă aveţi jucători destul de handicapaţi, sunteţi relativ liniştiţi şi nu călcaţi lumea pe nervi. Sunteţi vecinul ideal la care ar spera orice trib de pe L9...))

Crazy de cealaltă parte, este autostopista Lumii 9, o insuliţă izolată în mijlocul Pacificului care trece ba de partea URSS ba de partea SUA, în dependenţă din care parte se trage cu mitraliera...)) Nu are nici un gram de loialitate iar "alipirea" ei la GNS a avut loc doar pentru că se trăgea cu mitraliera din direcţia voastră...))

În cele din urmă, ştim amândoi cu ce se termină asemenea situaţii, şi anume cu dispariţia integrală a populaţiei insuliţei, în clipa în care ambele tabere (şi SUA şi URSS) se vor teme să nu prindă vreo boală venerică din contactul cu localnicii hiperactivi :rolleyes:, iar această dispariţie e dorită de amândoi, poţi să negi cât doreşti (oficial :D pentru ca insuliţa să stea de partea ta şi să o înnobilaţi în linişte), însă orice strateg care are măcar un gram de creieraş îşi dă seama de adevărul spus aici...))

Încă o dată, spor la înnobilat intern, vă susţinem în totalitate :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pana la "*" ai fost amuzant si aproape ca nu ti-ai tradat supararea si mai romaneste spus "oftica" :)

Treaba cu insulita, SUA si URSS.. te-ai uitat la prea multe filme :D Mai ramanea ca tu sa fi Rambo si eu Terminator :)) Dar nu ma intelege gresit, chiar imi esti simpatic.. in felul tau.

Uite, ca sa iti linistesc o data si pentru totdeauna curiozitatea, acum la noi in trib, sunt la inobilari interne mai mult de jumatate, jucatori ce erau in G-N-S si pana la ultimele modificari in componenta tribului. Mai mult, sunt multe alte conturi preluate exclusiv de anumite persoane.. Asta dovedeste cel putin 2 lucruri: - in primul rand faptul ca observatia ta ca jucatorii nou veniti sunt targetati pentru inobilari interne este falsa ( repet ca sa poti sa dai si tu copy paste la tine in trib: orice trib serios elimina punctele slabe!); - in al doilea rand, inainte de venirea noilor colegi alaturi de care vrem sa intarim tribul, noi aveam cel putin 25% din comopnenta tribului la interne! Cam nasol sa iei "bataie" asa rau de la un trib asa micut..(pe langa SPAM si TLP, G-N-S avea de 3 ori mai putini membrii si tot de atea ori mai putine sate).. asa ca din pacate nu pot sa remarc si eu calitatile tale de bun strateg sau conducator, caci nu le-ai probat prin rezultate; - nu in ultimul rand, nu uita ca nu mai sunteti pe primul loc, si asta va roade cel mai tare =))


Acum revenind la lucruri mai serioase, spune-i lui Adrian ca astept sa ma deblocheze, sa mai stam si noi de vorba. Am inteles ca e destul de agresiv in trib, face furori cu inobilarile si concedierile.. Poate pe aici mai trebuie umblat un pic; e bine sa ai mana de fier la conducerea unui trib, dar iti trebuie si cap si suflet tot acolo ;)

Vis-a-vis de triburile pe care le-ati infrant, pe toate le-ati destramat prin recrutarea jucatorilor masivi si tu stii prea bine asta. Ce am facut noi aici cu tribul asta, din momentul 0 si incluzand momentul actual, e de 10 ori mai greu dar iti garantez ca de 10 ori mai eficient.
Ca sa scurtam.. nu e cazul sa va faceti voi griji pentru noii nostri colegi, te asigur ca au venit intr-un trib bun, si o data ce vom suda randurile, o sa aibe ocazia sa va dea ei singuri peste nas pentru tot ce aruncati acum impotriva lor ;)
 

DeletedUser

Bine, mi-ar fi placut ca toate aceste discutii "inteligente" sa nu aibe loc. Mai mult imi pare rau ca postam la o tema deschisa de:

smileyx
Puncte: 1.307
Loc: 2288

Asta mi-a placut, nu prea le am eu cu forumurile dar daca as stii cum, mi-as pune-o ca semnatura la fiecare post pe care il am :))
 

DeletedUser

:))

mama ce mult ** spamerii astia:))...adevarul ca sunt buni jucatori or sa faca cum au facut multe alte triburi pana acum gen NOK OSD....si anume or sa stea sa incaseze ca la altceva nu sunt buni

120 Ing3r R3b3l 21,15 Mio.

247 sutanu 15,09 Mio.

209 mihai s 16,42 Mio.


vaiii ce rusine...astia pe care ii inobilati de mai cresteti si voi ar trebui sa mai lase niste trupe prin sate sa mai zica lumea ca atacati si voi:)))
 

DeletedUser34966

Charlie, imi spui si mie ce a patit cipi65?? Straniua, dar... cum am inceput sa-i luam sate, a "iesit" din spam!! Concienta stranie :)
 

DeletedUser34966

Apropo, nu A.O.D. a stat la "baza" divortului vostru cu ex-Crazy, ci voi insiva, Rey91, Corneliu si altii pot confirma, de altfel, stii si tu singur, nu cred ca mai e nevoie de confirmari. Apropo, cind ai timp si dorimta, putem iesi la o bere, mai ales acum, cit inca merge cupa mondiala :)
 

DeletedUser

:)

jucatorul ala mentionat de charlie "xxx" e Riciulica...mare jucator!o mare onoare pt tribul Spam ca un asemenea jucator sa le ofere satele lui:)
 

DeletedUser

jucatorul ala mentionat de charlie "xxx" e Riciulica...mare jucator!o mare onoare pt tribul Spam ca un asemenea jucator sa le ofere satele lui:)


cred ca se refera la cineva care a iesit de la noi.. stiu despre cine e vorba.. un neica nimeni.. ;)
 

DeletedUser28967

A.O.D a spus:
Cam nasol sa iei "bataie" asa rau de la un trib asa micut..(pe langa SPAM si TLP, G-N-S avea de 3 ori mai putini membrii si tot de atea ori mai putine sate)

AVEA in momentul de fata G-n-S este mai mare decat spam si este concentrat 100% pe spam.

asa ca din pacate nu pot sa remarc si eu calitatile tale de bun strateg sau conducator, caci nu le-ai probat prin rezultate;

Fuziunile cu TKL si GRL si faptul ca ati incheiat aliante cu toate triburile din jur(pentru o granita destul de mica cu spam) te face atat de increzut?
 

DeletedUser

...

AVEA in momentul de fata G-n-S este mai mare decat spam si este concentrat 100% pe spam.



Fuziunile cu TKL si GRL si faptul ca ati incheiat aliante cu toate triburile din jur(pentru o granita destul de mica cu spam) te face atat de increzut?

la nivelul la care a ajuns L9 conteaza mai mult partea de politica(ma refer la fuziuni,aliante etc.) ce a facut G-N-S-ul...bravo lor...au reusit sa incheie aliante cu toate granitele si in asa fel sa se poata concentra numai pe SPAM.Eu fac parte din vechiul crazy si un lucru va pot spune cu certitudine:nu am intrat in G-N-S pt ca ne atacau,cel putin cei din zona mea erau foarte departe de granita zu G-N-S.Am intrat pt ca unii membrii din conducerea voastra se purtau cu noi ca si cum ei ar fi fost Dumnezeul acestui joc si noi am fi avut 126 de puncte.Nu zic ca suntem buni,dar putin respect am fi meritat si noi...dar voi...doar sitter de verificare cereati si alte porcarii din astea(gaseati un sat in mijlocul nostru care nu era in raza Bisericii si gata!nu stii sa joci!)...hai sa o lasam putin mai moale...adica uitati-va la membrii conducerii voastre,au 6-7 milioane de puncte insa la atac nici macar in primii 100 nu sunt.Asta spune foarte multe.Parerea mea e ca in ultima vreme va petreceti prea mult timp pe skype si laudandu-va pe forumuri si ati cam uitat de joc...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus