Mamuti

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser40272

A team e trib de centru, si tinand cont ca va fi atacat din toate partile eu zic ca acei 200 de jucatori nu sunt chiar asa o exagerare...cam 75% din membri stiu bine cu ce se mananca jocul asta. O sa se vada la organizate cat de mamut e tribul...d-zeu sa-i ajute pe aia care vo fi tinte. Ia zi u Piter cum sta treaba:)))

eu am mai intrebat o data.
ce inseamna manut?
multi au zis de numarul de membri si de recrutari la greu, nu a zis nimeni ca daca esti mamut automat esti trib de noobi:)
 

DeletedUser

..cam 75% din membri stiu bine cu ce se mananca jocul asta

orice trib de top are membri din ambele tabere , important este cum cei din tabara noobilor vor invata ce trebuie sa faca si cum vor fi ajutati de 'experti' . partea proasta la triburile astea de top la inceputul lumii este ca nu se stie cati membri de cursa lunga au si este posibil ca peste 1 luna topul sa se schimbe drastic
 

DeletedUser17308

parerea mea e ca Quit-ul are cei mai buni conducatori de pe lumea aceasta....si anume tampitus (kennianu) si cu titanel, sunt de nota 10 ca si conducatori...de la ei invata si ceilalti, nu e o rusine sa inveti:p

ai spus un lucru adevarat:) sa stii ca ai ce sa inveti de la cei 2:)
 

DeletedUser12439

mamut sau nu, ce conteaza.conteaza ca la statistici razboi stam bine desi avem razboi cu multe triburi din top 10.ca nu sintem imprastiati pe harta.ca ne intelegem cit de cit.ca.asta conteaza.

"dusmanii" pot sa zica ce vor. atita timp cit sintem aici si merge treaba,putem sta linistiti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser523

da ce te faci cu astia de joaca de cand sau infintat triburile si cred ca le stiu pe toate gen tzepes,de parca nu se stia definita la mamut trebuia sa se afirme el:rolleyes:

Tinand cont ca pe lumea asta politica si propaganda este inexistenta si predomina jignirile,scandalurile si mistourile,cred ca topicul asta e facut cu cap.Acum,daca cineva are un argument pro sau contra a ceea ce vrea sa sublinieze tzepes in topic,dezbate aici problema.Nu prea vad insa care e rostul mesajelor tale aici..

A disparut politica si propaganda de calitate de odinioara. :(

Dle. Nisgigi deja nimic nu mai este original pe lumea asta, in realitate si pe joc ;) Daca tot ai dat copy/paste la postul meu de deschidere te rog sa-l mai citesti de cateva ori, poate intr-un final, daca ai mare noroc, il vei si intelege!:rolleyes:Multi au ochi sa vada dar putini inteleg ceea ce vad:cool:Asa e cazul tau si a multora care au postat deja dupa mine...Dar eu fiind "batran" pe acest forum sunt deja obisnuit sa intalnesc mereu si din nou jucatori care nu inteleg limba romana!:eek:
Unde vezi tu si voi astia toti care ati comentat absolut aiurea si total pe langa discutie ca eu am zis lucruri de genul:
-Ce am scris eu acum este litera de lege si eu am inventat acum definita mamutului tribal si asa este, uitati-va si minunati-va cat sunt de inteligent, aduceti-mi doar laude si fiti bucurosi ca v-am scos din intunericul ignoranteti si v-am adus lumina intelepciunii:confused::confused::eek:!!
Din contra eu am scris:
Lista cu triburile ce pot intra in aceasta clasa a mamutilor este deschisa si astept colaboratori care sa ma ajute in descoperirea de noi specii de mamuti iar triburile clasificate deja de mine mai sus, raman in continuare in dezbatere cu privire la natura lor exacta si astept colaboratori pt analiza si dezbateri in aflarea adevarului universal acceptat de toata lumea!
-Ca Trib Mamut = automat trib slab:confused::eek:
Cand eu am inceput chiar cu:
A.Mammuthus imperator-Mamut imperial {Sunt mari si tari, adevarati conducatori ai continentelor de origine }
2 A Team 246 membrii
4 TOM 194 membrii

Eu pur si simplu, consider triburile care au de la aprox. 200 membrii in sus, ca intra in categoria triburilor mari, denumite la modul general si unanim acceptat, prin termenul de MAMUT care nu inseamna altceva decat trib format din mai multi membrii si eu cred ca deja de la 200 in sus chiar e prea mult DAR nu inseamna ca si am dreptate sau nici macar nu conteaza daca am dreptate sau nu, este doar o parere pe care mi-am expus-o si am dorit doar sa aflu si parerile celorlati utilizatori ai acestui forum in legatura cu subiectul de fata!
Ati inteles bre?
Of Doamne copchii asta cata lipsa de cultura si educatie au...:eek::mad:Vai vai ce ne facem ca pierdem lupta cu invatatura si ignoranta castiga tot mai mult teren pe zi ce trece:eek:
{Ups am "gandit cu voce tare" ! Va rog ignorati ultima fraza...}
 

DeletedUser

Topic redeschis,va rog sa postati la subiect,altfel il voi inchide definitv!
 

DeletedUser35408

Ice_Age_II_The_Meltdown_19.jpg
 

DeletedUser523

Cei 2 Mamuti de sus pe cine reprezinta? A Team si TOM ? :) iar colt-lung reprezinta Quit-ul care il urmareste pe A Team ?
 

DeletedUser40272

Schimbări de trib: 765


asta nu poate decat sa intareasca cele spuse de tepes: A team = trib mamut, nu o mai dati in vrajeli ca ati intrat cunoscandu-va
 

DeletedUser523

tzepes acusi si Mânuţa e trib mamut :)

Manuta are 54 membrii.Cum sa fie trib mamut? :)
Repet eu consider ca incepand de la aprox. 200 de membrii in sus un asemenea trib poate fi considerat Mamut adica mare spre foarte mare! Tot astept sa vad si alte pareri, sa avem si noi o discutie constructiva pe aceasta tema...
 

DeletedUser40052

Păi ai zis că şi quit vine din urmă şi are 100 membri.
 

DeletedUser

A team mamut? cred ca glumiti... pe termen lung triburile cu recrutarile inchise nu au cum sa reziste, iar triburi ca SKIN sau Manuta nu cred ca vor mai exista peste 3-4 luni cand deja vor fi granitele, nu au cum sa reziste 40 de jucatori din care doar vreo 10 activi contra ""mamutilor" pentru ca numarul de sate de pe care se poate ataca sau sprijini va face diferenta
Peste vreo luna dupa ce starterii nu vor mai avea timp de joc tribul Quit probabil va deveni si el ""mamutel"" dupa ce va fuziona cu TOM si mai tirziu cu unele ramasite din Manuta
 

DeletedUser523

Păi ai zis că şi quit vine din urmă şi are 100 membri.

Se pare ca nu joci pe aceasta lume de nu ai inteles la ce m-am referit cand am zis ca Quit-ul este reprezentat de colt-lung care ai urmareste :) adica vaneaza pt ca sunt in razboi cele doua triburi
 

DeletedUser

A team mamut? cred ca glumiti... pe termen lung triburile cu recrutarile inchise nu au cum sa reziste, iar triburi ca SKIN sau Manuta nu cred ca vor mai exista peste 3-4 luni cand deja vor fi granitele, nu au cum sa reziste 40 de jucatori din care doar vreo 10 activi contra ""mamutilor" pentru ca numarul de sate de pe care se poate ataca sau sprijini va face diferenta
Peste vreo luna dupa ce starterii nu vor mai avea timp de joc tribul Quit probabil va deveni si el ""mamutel"" dupa ce va fuziona cu TOM si mai tirziu cu unele ramasite din Manuta

De multe ori cei 40 de membri ( care au deja de la 3-4 sate in sus) fac mai mult decat 200 de membri (din care multi au doar un sat) ....degeaba sunt triburi "mamut" cu multi membri daca nu are cine sa-i organizeze si sa-i "oblige" sa atace si sa se apere organizat.
Nu vor face fata triburilor cu putini membri care stiu ce au de facut , se cunosc intre ei, si colaboreaza.
Intrebarea este cat va trece pana jucatorii din aceste triburi se vor plictisi de joc si vor renunta.....Atunci deabea se vor ridica cei care vor sa joace( incepatori sau nu) si se va vedea diferenta
 

DeletedUser40052

Se pare ca nu joci pe aceasta lume de nu ai inteles la ce m-am referit cand am zis ca Quit-ul este reprezentat de colt-lung care ai urmareste :) adica vaneaza pt ca sunt in razboi cele doua triburi

scuzele mele , am inteles gresit.
 

DeletedUser24244

De multe ori cei 40 de membri ( care au deja de la 3-4 sate in sus) fac mai mult decat 200 de membri (din care multi au doar un sat) ....degeaba sunt triburi "mamut" cu multi membri daca nu are cine sa-i organizeze si sa-i "oblige" sa atace si sa se apere organizat.
Nu vor face fata triburilor cu putini membri care stiu ce au de facut , se cunosc intre ei, si colaboreaza.
Intrebarea este cat va trece pana jucatorii din aceste triburi se vor plictisi de joc si vor renunta.....Atunci deabea se vor ridica cei care vor sa joace( incepatori sau nu) si se va vedea diferenta

Asta cu plictisitu ma face sa rad. Daca si pe lumea asta te plictisesti repede atunci apucati-va de alt joc. Dupa mult timp pot sa zic ca avem mai multe triburi bune si razboaiele dintre ele vor fi foarte frumoase..dc sa te plictisesti cand asta e farmecul, cand 2 triburi bune se lupta intre ele? pentru unii e fun doar cat innobileaza la inceput si apoi cand incepe cu adevarat batalia lasa contu la altii sau il sterg de plictiseala, decat sa se faca de ras mai bine se retrag in top:p. Asta pt ca nu sunt in stare sa joace la un nivel mai avansat, de asta e bine intr-un trib sa ai si starteri si jucatori de cursa lunga
 

DeletedUser35377

Asta cu plictisitu ma face sa rad. Daca si pe lumea asta te plictisesti repede atunci apucati-va de alt joc. Dupa mult timp pot sa zic ca avem mai multe triburi bune si razboaiele dintre ele vor fi foarte frumoase..dc sa te plictisesti cand asta e farmecul, cand 2 triburi bune se lupta intre ele? pentru unii e fun doar cat innobileaza la inceput si apoi cand incepe cu adevarat batalia lasa contu la altii sau il sterg de plictiseala, decat sa se faca de ras mai bine se retrag in top:p. Asta pt ca nu sunt in stare sa joace la un nivel mai avansat, de asta e bine intr-un trib sa ai si starteri si jucatori de cursa lunga

exact ceea ce cred si eu bv ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus