MAMUTII-E CEVA DE EI?sau...

  • Autor subiect DeletedUser6843
  • Data de început

DeletedUser6843

,am si eu o intrebare de pus la un profesionist :D sau sa imi raspunda cineva sa ma lamuresc si eu.
Inca sunt la stadiul de n00b la o faza(tayfun-ataca-ma pe la spate,ti-am dat nas`)

Un trib mamut este format din mai multi membrii(asta am dedus si eu-si altii care mi-au spus.etc bla bla)

dilemele mele:

1.Care este numarul de membrii maxim pe care trebuie sa il indeplineasca un trib care sa nu fie "mamut"?
2.De ce se considera un trib ca>>>"mamut" cand nu cunoaste membrii de elita de pe alte "lumi"?
3.Care sunt sansele ca un trib mamut sa ajunga intr-un top.spre expemplu top 20.(va rog fara chestii si explicatii ca inteleg si eu care sunt puncte slabe si puncte bune,doar un procentaj)
4.De ce unii care nu conduc triburi mamut doresc diplomatii cu triburi -mamut-
(sa inteleg ca ei nu vin de pe alte "lumi"?


imi cer scuze daca am facut off-topic grav sau ceva de genu,dar necesit si eu ceva nelamuriri daca se poate.mai ales punctul 1 e departe de ideile mele.














Uite o idee stranutelu. Din cate imi amintesc, faci parte din conducerea unui asemenea trib. Acum o spun fara nici o prejudecata, si incerc sa nu pun nici o eticheta tribului tau.

Dar explica-mi modul de organizare al unui asemenea trib.
Cati dintre membrii sunt activi?
Cati nu sunt ferme?
Cati au rezultate?
Cati trimit sprijin?
Cati cer sprijin in alt mod decat "ajutooooooor sunt atacaaaat!!!"?
Cum faceti in caz de razboi, sa ii mobilizati?
Cum organizati atacuri?

Vorbim de 500-1000-2000 de oameni care trebuie condusi. Un numar mic de oameni e mult mai usor de organizat, dar sunt curioasa cum aduci 500 de oameni online in acelasi timp, sa dea niste atacuri?

Nu ma intelege gresit, repet: nu este nici o acuzatie in intrebarile mele. Dar sunt f curioasa cum va descurcati. Oricum, pagina cu membrii tribului nu se incarca sub...700 parca.



Uite o idee stranutelu. Din cate imi amintesc, faci parte din conducerea unui asemenea trib. Acum o spun fara nici o prejudecata, si incerc sa nu pun nici o eticheta tribului tau.

Dar explica-mi modul de organizare al unui asemenea trib.
Cati dintre membrii sunt activi?
Cati nu sunt ferme?
Cati au rezultate?
Cati trimit sprijin?
Cati cer sprijin in alt mod decat "ajutooooooor sunt atacaaaat!!!"?
Cum faceti in caz de razboi, sa ii mobilizati?
Cum organizati atacuri?

Vorbim de 500-1000-2000 de oameni care trebuie condusi. Un numar mic de oameni e mult mai usor de organizat, dar sunt curioasa cum aduci 500 de oameni online in acelasi timp, sa dea niste atacuri?

Nu ma intelege gresit, repet: nu este nici o acuzatie in intrebarile mele. Dar sunt f curioasa cum va descurcati. Oricum, pagina cu membrii tribului nu se incarca sub...700 parca.



cand primesc si eu raspunsuri o sa le ai si u.



nu inteleg ce vrei sa spui. Incercam sa deschid discutia. Si chiar sunt curioasa cum te descurci fara dureri de cap.




prin derogari ar fi cel mai simplu. ceva de genu masson pe 4. cu loje multe si conducatori de incredere si priceputi cu mare putere de convingere[nu e neaparat sa fie numite loje. pot fi numite oricum va taie capu] aici cel mia important e ca derogarile sa fie bine facute
 

DeletedUser6843

Mater Dolores dupa cum stie si intemeietorul tribului tau,tribul NOI a mai fost si pe l1,am gresit fata de intemeietorul tau odata la o faza de "obraz" dar nu se mai repeta.(l5)
Tribul NOI a mai fost odata si pe lumea1,repet pentru unii neinteresant.A ajung la un pas gresit si totul a fost o joaca pentru smecherii care erau deja in "fata acolo" in fine.


1.Da,sunt diplomatul unui trib de mamuti- Termin cu banalitatile de care am dat parte pana acum si voi discuta serios.Cum am spus mai sus acest trib a mai fost si pe l1 si a ajuns la dizolvare de catre mine(deci nu ma dau inapoi sa recunosc)motivele presupun ca nu vreau sa le repet.(va pot asigura cu nu e vina mea si cine are ceva de zis,nu e greu ptr mine sa il fac din vorbe.
2.Cineva m-a rugat sa refacem NOI pe l5 si s-a lasat dupa 3 zile.Eram 10 inshi atunci(deci nu eram trib mamut :p) si nu veneam de pe alte lumi(ca alti profesionisti) sau cu lideri priceputi(care se mandresc cand cineva ii lauda,dar majoritatea membrilor in principiu ori i-ar sapa locul ori nu face ce zice el)-de ce zic astaa?am vazut si profesionisti in joc trimisi la marginea hartii care erau super laudati,mai mai ca se faceu 3-4 statui.


raspunsurile la intrebarile tale din punctul tribului NOI sau din punctul meu de vedere




Dar explica-mi modul de organizare al unui asemenea trib.
1.Cati dintre membrii sunt activi?
2.Cati nu sunt ferme?
3.Cati au rezultate?
4.Cati trimit sprijin?
5.Cati cer sprijin in alt mod decat "ajutooooooor sunt atacaaaat!!!"?
6.Cum faceti in caz de razboi, sa ii mobilizati?
7.Cum organizati atacuri?




1.in tribul NOI toti sunt activi la "led" verde,inactivi 5 persoane(la ora asta)
2.Mai daca primeam plangeri pe mesaj privat,clar ca stiam,ca orice padure sunt si uscaturi care nu se plang la comandantii lor cand sunt atacati.Logic fermele devin apoi inactive(orice om se plictiseste sa fie atacat 1-2 saptamani)
3.IN principiu de 80% suntEM numai incepatori.Rezultatele..hmmm....jocul l-am inceput ca trib cu 7 zile dupa celelalte triburi.Rezultatele tribului sunt locul pe care se afla tribul(o fi bine,o fi rau,nu stiu)
desi suntem un trib NOU,respect toti capitanii de continent,regina si implicit cei care au format celule(logic asta ar insemna un inceput de trib,sa nu mai spus ca tribul nostru e compus din unii membrii de la care apreciez ideile lor sau discutiile pe mesaj privat
Pâna acum nu ne-a parasit lumea la greu,deci totusi incercam sa fim in "carti"
4.Ca orice trib mamut si ca orice trib nu trimit toti sprijin,clar.In principiu de 40% cred ca trimit sprijin.Aici se numeste individualism sau oameni care nu vor sa te ajute,dar asteapta sa fie ajutati....sau poate poate oameni care nu au deloc armata-punctari(eu nu am de unde sa stiu)
5.O sa iti raspund saptamanal.cca 20-30 de inshi?(momentan)
6.Hmmm grea intrebare.
suntem in razboi cu UNITED foarte aiurea razboiul.Chestia e mai mult din orgoliu masculin sau sa zic prostesc.Revenind suntem la o distanta destul de apreciabila de ei.Logic pana acum am fost mai buni,asa se arata pe site.Nu buni cu mult un raport cat de cat bun,atunci cand ne-am vazut,specific e un razboi aiurea.Pe acel continent,alt trib ii matura.
razboi cu WEI,ieri ne-au postat baietii la dusmani. si intemeietorul lor HABAR NU AVEA-COOL!!! Astia sigur o sa se intalneasca cu NOI si NOI o sa ne intalnim cu ei.O sa revin daca mi se cere.
7.Pui prea mult intrebari :D.O sa raspund scurt comandantii de k si CELULELE se ocupa de acest lucru.Logic ne mai ajutam si intre noi ca de aia avem functii.





PROBELMELE UNUI TRIB MAMUT:(epecific ca este tot punctul meu de vedere

1.aliantele-Daca esti bine organizat cu membrii sau asa vezi u treaba sau ai dori sa faci o alianta sau pna printre fermele tale.Nu e asta problema.Problema e ca te lasa aliantele pe parcurs(chiar daca u progresezi constant cu ei sau chiar mai mult)
MOTIVE:

1.frica
2.conducerea se afla pe alte continente si le este indiferent,trebuie sa faca ceva cu tribul care il conduc si ii baga pe altii la inaintare
3.orgoliul,ca se baga altii in zona lor
4.cred ca nu mai sunt respectati de diplomatul respectiv si implicit de trib
5.ca nu mai exista parolism.



2.PROBLEMA MARE MAMUTIADA

1.se plang jucatori de 3.000 de puncte ca ii ataca altii de 1.300
2.cei care sunt in zone ale tribului nu cred ca isi mai fac armata,dar nu se gandesc ca intemeietorul tribului poate sa ceara sitter in 24 de ore si apoi vor fi concediati daca nu se comforma.
3.Prea multi incepatori.Unii chiar ma dau pe spate cat de repede inteleg jocul.(am scris mai sus)
4.Eu nu doresc sa formam un trib de mamuti cu 15.000 de aliante si nu stiu cate pna-uri.e joc de razboi nu de legat prietenii(intre alte triburi)-in trib mi-am facut si eu prieteni ca oricare


3.LIPSA DE TIMP:
a.sunt student(nu la misto` cat pot si eu incerc sa ma incadrez si la faculta)
b.spre norocul jocului
c.incerc si incercam sa facem din tribul NOI un trib k-lumea,pentru a-mi spala eu mie rusinea de pe l1.
d.stau 2 ore lipit de monitor seara,iar in rest am 8-9 log-inuri pe zi



4.DE CE MAI MA JOC?
a.incerc sa aducem tribul in top 10.Apoi cred ca eu personal o sa ma las de joc,pentru ca orice lucru isi are si un sfarsit.
b.imi place sa traiesc cu speranta ca o sa dau peste nas la intemeietori perversi candva,pentru ca ei au inceput primii.
c.nu suport perversii in joc,am avut destule probleme pe L1 ca sa mai fiu mintit intr-un hal fara de hal.Asa ca daca am raspuns cu DA,astept sa gresesti si u...
d.nu sufãrn de sefie,nu sunt un lake in viata reala,am 5 prieteni si o gramada de cunostinte.deci sunt destul de bine vazut in real-life si nu tind dupa PRIETENII cu oameni din afara tribului prea mari-perversitatea-k?


Imi fac prieteni cu precautie,pt a vedea daca se ridica la nivelul asteptarilor mele si prefer sa am cativa prieteni devotati in loc de o multime de cunostinte.
in triburile.ro>,sunt prevazatoar,nu provoc usor o conversatie cu oameni necunoscuti de mine



imi cer scuze ca v-am plictisit,stati linistit nu sunt super dependent de triburile,iun total stau 3 ore pe zi lipit la pc,cand mai e cate un razboi sar 10 ore in ziua respectiva.







Aceasta este mamutiada NOI-altii cu ale lor,mai slabi,fff slabi sau de ce nu?super buni



si eu mi-as dori sa am prieteni intemeietori sau diplomati in alte triburi sa ma ajute si pe mine la un necaz in joc,dar nu am....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Multumesc pentru raspuns. Il mai recitesc si revin cu comentariile...
 

DeletedUser

Bun...referitor la recrutari: de ce nu mai putini si buni (in opinia ta), sau oameni cunoscuti cu care stii sa interactionezi?

1.De ce multi si, dupa cum spui chiar tu, slabi?
2.Chiar poti verifica 700 de membri cu mod de vacanta?
3.Ti se pare relevant punctajul tribului, prin cumularea nr de membri? Asta defineste un trib "bun"?
 

DeletedUser

lamurire despre mamuti: ataci un jucator de la ei k sa il nobilezi si dupa 5 minute primesti inviatie la ei :))
 

DeletedUser

eu zic singura buba neagra a mamutilor este aceaia k dak sunt multi se cred si superiori.
 

DeletedUser6843

Bun...referitor la recrutari: de ce nu mai putini si buni (in opinia ta), sau oameni cunoscuti cu care stii sa interactionezi?

1.De ce multi si, dupa cum spui chiar tu, slabi?
2.Chiar poti verifica 700 de membri cu mod de vacanta?
3.Ti se pare relevant punctajul tribului, prin cumularea nr de membri? Asta defineste un trib "bun"?
__________________
Est sularus oth mithas
(My honour is my life)


1.eu nu stiu cat de slabi suntem NOI sau tari,uita-te pe site la ceilalti mamuti de 1.000 de membrii ce orgaznizare au sau nu numai uita-te la alte triburi din top pe cate continente sunt extinse si practic nu or sa ajunga niciodata pe locul 1 sau 2 pe un anumit continent,dar ei sunt in top,nu?
2.850 de membrii sitter.Crek ar trebui sa pun comandantii sa faca asta sa ia sitter.
personal acu 2 saptamani am luat sitter la 350 de inshi si toti se incadrau,am fumat 10 tigari una dupa alta-
aplic metoda "SCANATU"-dau mesaj privat la cate un membru sa imi dea sitter in 24 de ore,nu mi-a dat sitter il concediez.Nu are armata,ii explic-revin la el,nu a ascultat-il concediez.
HAERD WORK
3.Categoric nu.Nu membrii conteaza,eu nu aveam de unde sa aleg o elita,candva mamutiada-NOI se va opri(deja am clacat de 2 ori-150de mesaje pe prvt=150 de problemeAcum nu are rost sa intru in detalii,am si eu ceva idei care vreau sa le pun in practica,sa vedem cat or sa tina.
 

DeletedUser6843

eu zic singura buba neagra a mamutilor este aceaia k dak sunt multi se cred si superiori.

si nu numai,cred ca daca sunt multi sunt si buni cum ai spus u,dar au intemeietori si conducere care sufera de sefie sau intemeietori de anumite varste.Dar heiii de ce sa zicem asa cand pe mine nu m-a anuntat de razboi un membru de 30 si ceva de ani.



cel mai najpa e sa fi mamut,trebuie sa gandesti mult mai mult si acolo unde ai gandit cel mai mult ai de pierdut
 

DeletedUser

raspunsul cel mai simplu si la indemana: afara cu ei!
raspunsul nr 2: academie :p
raspunsul nr 3:... nu-l spun ca imi voi auzi niste raspunsuri foarte dragute dupa asta.
 

DeletedUser

Bun...referitor la recrutari: de ce nu mai putini si buni (in opinia ta), sau oameni cunoscuti cu care stii sa interactionezi?

1.De ce multi si, dupa cum spui chiar tu, slabi?
2.Chiar poti verifica 700 de membri cu mod de vacanta?
3.Ti se pare relevant punctajul tribului, prin cumularea nr de membri? Asta defineste un trib "bun"?
__________________
Est sularus oth mithas
(My honour is my life)


1.eu nu stiu cat de slabi suntem NOI sau tari,uita-te pe site la ceilalti mamuti de 1.000 de membrii ce orgaznizare au sau nu numai uita-te la alte triburi din top pe cate continente sunt extinse si practic nu or sa ajunga niciodata pe locul 1 sau 2 pe un anumit continent,dar ei sunt in top,nu?
2.850 de membrii sitter.Crek ar trebui sa pun comandantii sa faca asta sa ia sitter.
personal acu 2 saptamani am luat sitter la 350 de inshi si toti se incadrau,am fumat 10 tigari una dupa alta-
aplic metoda "SCANATU"-dau mesaj privat la cate un membru sa imi dea sitter in 24 de ore,nu mi-a dat sitter il concediez.Nu are armata,ii explic-revin la el,nu a ascultat-il concediez.
HAERD WORK
3.Categoric nu.Nu membrii conteaza,eu nu aveam de unde sa aleg o elita,candva mamutiada-NOI se va opri(deja am clacat de 2 ori-150de mesaje pe prvt=150 de problemeAcum nu are rost sa intru in detalii,am si eu ceva idei care vreau sa le pun in practica,sa vedem cat or sa tina.

=))))
la acest topic ma prapadesc de ras, mai rau ca povestea de la ora 20:00 =)))
ore cum de ti-ai dat seama k conduci un trib mamut???

Remember:

stranutelu astăzi la ora 00:42
alo mania,nu suntem trib mamut,ei au academie incep sa cred ca ne iei la misto.trib mamut sunteti voi poate pentru ca sunteti ca trib inainte de existenta noastra in acest joc,noi suntem dupa 7 zile dupa ce s-au format primle triburi si totusi v-am luat in clasament(stiu ca nu e relevant)
Ma mir ca ne considerati mamut cand cineva are o anumita protectia in joc.
 

DeletedUser6843

nu conteaz astea mai,fiecare are ideile lui fixe,bune sau rele,traieste cu mandria de a le sustine.
academie-niciodata.
 

DeletedUser6843

Obelus,avand in vedere ca tu ca membru si tribul tau ca membrii imi(ne) sunteti inferiori nu am nici un motiv sa iti raspund.
Prin absurd daca o sa fiti vreodata deasupra noastra la ceva,da-mi un mesaj privat.Oricum nu cred ca o sa ne jucam 80 de ani triburile.
 

DeletedUser

Obelus,avand in vedere ca tu ca membru si tribul tau ca membrii imi(ne) sunteti inferiori nu am nici un motiv sa iti raspund.
Prin absurd daca o sa fiti vreodata deasupra noastra la ceva,da-mi un mesaj privat.Oricum nu cred ca o sa ne jucam 80 de ani triburile.

ink o dovada a superioritatii mamutilor, la numar de membri normal k nu vom fi, nu suntem atat de ...., oricum nu are rost sa ma cert cu tn, vb ta, mai bn ai pastra gandirea pt toti membri tai, k doar u esti cel mai destept de acolo si tre sa gandesti pt toti, dak mai postezi mult te consumi si nu e bn pt mamutul NOI.
 

DeletedUser

Bun, eu mi-am primit raspunsul...Ma retrag din nou de pe politica si propaganda.
Distractie placuta la mistourile reciproce.
 

DeletedUser6843

suntem mai multi destepti,stai linistit,numai ca mie imi place sa ies in evidenta.Nu mai fac off-topic asteptam si alti mamuti daca e cazul.ti-am mai spus nu am chef sa mai ma cert cu tine.
 

DeletedUser

Te ascult. Dar daca e legata de politica si propaganda, iti voi raspunde pe privat. Nu imi reprezint tribul pe forum.
 

DeletedUser

suntem mai multi destepti,stai linistit,numai ca mie imi place sa ies in evidenta.Nu mai fac off-topic asteptam si alti mamuti daca e cazul.ti-am mai spus nu am chef sa mai ma cert cu tine.

lauda de sine nu miroase a bn ;)
care mamuti ma k au mai ramas doar cativa asa mai importanti k tn
danimaxxx care vazand k ii scade nr de membri a facut fuziunea cu academia burn si ink vre-o 2-3 dar care nu fac atatea posturi k tn, si mai ales nu fac posturi in care ei spun k sunt zei si ceilalti sunt niste muritori de rand si mai ales net inferiori inteligentei lor.
 
Sus