MAMUTII-E CEVA DE EI?sau...

  • Autor subiect DeletedUser6843
  • Data de început

DeletedUser

ce de treaba esti ...

Însuşiri
Porecla: Special Assassination Squad
Prescurtare: +SAS+
Numărul de membrii: 952
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 2.010.728
Punctaj total: 7.597.454
Punctaj mediu: 7.980
Rang: 48

Lasati fermele sa vina la +SAS+...
 

DeletedUser

Amuzant

Sa ma prezint sau nu :)))o sa fiu numit ferma:)))bun e prima mea postare pe forumu asta desi joc triburile de destul de mult,sunt unul dintre intemeitori mamutul +SAS+.asa cum il numiti voi .Habar nu aveti ce inseamna tribu asta si ce prieteni sau legat in el,povestea a inceput acu vreo 2 luni cred cand 4 dintre membri din conducerea Koh am plecat de acolo si am facut trib,dupa noi au venit cam vreo 40 persoane insa eram foarte imprastiati asa ca ne-am hotarat totii sa o luam din margine si sa refacem tribu acolo,in aceiasi zi am dat totii inceput nou si am luato de la capat ca sa ajungem acu un trib cu numar foarte mare de membri(sau mamut)faza e alta si cine ne-a vazut forumu probabil ar putea intalege ceva din tribu asta ( noi il numim familie nu trib)cu alte cuvinte nu suntem un trib ci o familie si pentru mine asta conteaza mai mult decat orice expansiune si cuceriri,fiti voi primi si cei mai buni dar eu sunt mandru de noobi mei asa cum sunt ei mici si cu putine puncte .Si in momentul cand cineva o sa citeasca cele 10 volume de peste 100 de pagini care exista la general poate repet poate o sa intaleaga de ce am ajuns un trib atat de numeros ,mai multe nu am ce sa zic decat ca sunt dezamagit si eu ca si ceilalti de intorsatura care au luato lucrurile si anume acest razboi,Dan Adica Stranutelu a exagerat si ce imi vine acu in minte e ceva de genu si anume prima mea convorbire cu Stranutelu in care acesta zicea Citez'aceasta alianta e pentru toata viata atata timp cat il ai in trib pe imposibil' probabil atunci cand eram pe locu 150 nu se gandea ca am putea deveni un impediment pentru ambitia lui si a tribului lui.
 

DeletedUser6843

in primul rand eram aliati.Iara ma cert cu tine dorule???ai spus CAND TI-AM DECLARAT RAZBOI CA TU "POATE FACEAI CA MINE!!!

te-ai suparat ca ti-am dat blocare expeditor pe triburile si ai revenit cu alt cont.

Nu fi si u nervos ca nici u nu ai NIMIC de spus,absolut NIMIC,voi ---voi v-ati imprietenit cu FERMELE TRIBULUI NOI.nu era normal sa deveniti prieteni,cat timp erati singura alianta care calca strâmb?Eu in locul tau taceam.Nici aici nu am cu cine discuta.Se suna baietii intre ei si isi spun la telefon HHEEEEELLLPPPP si mai apare cate unu si BUFFF isi ia replica pe masura si o da in diverse.
 

DeletedUser

Mare familie aveti la 1000 de membrii... Eu nu cred ca daca imi adun rudele ajung acolo... e ca si cum ai lua 30 de clase de liceu si ai avea pretentia ca toti sa fie buni prieteni cum zici tu :D

Ati dat inceput nou, frumos... dar de ce nu ati limitat numarul de membrii nu inteleg?!
 

DeletedUser

Mare familie aveti la 1000 de membrii... Eu nu cred ca daca imi adun rudele ajung acolo... e ca si cum ai lua 30 de clase de liceu si ai avea pretentia ca toti sa fie buni prieteni cum zici tu :D

Ati dat inceput nou, frumos... dar de ce nu ati limitat numarul de membrii nu inteleg?!

e simplu fidca cu timpu au aparut tot mai multi si mai multi pe forum,lumea vorbea si forumu era mai important decat jocu in sine,sincer nici eu nu credeam la inceput ca o sa ajung sa am 1000 de membri, dar fiecare si-au invitat prieteni cunosc membri mai in varsta care si-au incurajat copiii sa intri pe jocu asta doar pt forumu pe care il avem(ma refer la discutii au fost multe nopti in care sa discutat incontinuu,si discutiile nu erau despre triburile tocmai asta e ceea ce stranutelu si implicit tribul NOI nu o sa intaleaga vreodata Indiferent de cati membri imi va trimite el pe k 57 la margine acestia o vor lau de la capat si vom ramane tot prieteni pe cand in trib la el nu o sa fie niciodata asa.pentru mine asta inseamna un trib(o comunitate si nu doar o masina de atacuri cum is majoritatea.Poate gresesc si o ziceti ca jocu asta e unu de razboi,incorect jocu asta e asa cum il fac oameni cum spunea cineva.



Iar pentru tine dan(nu iti zic stranutelu ca acu vorbim aici si nu ca adeversari in joc) nu vreau sa ma cert cu tine si nici nu o voi face morivele is foarte simple,nu de asta am postat pt prima data aici(daca vream sa ma cert sau aveam ceva de spus ceva cu privire la tine postam la topicul inchis ,aici am aparut pur si simplu fidca se vorbeste despre tribu meu si am voie la o replica.

Zici ca nu stiu nimic ba da stiu totul uiti ca in seara aia am vorbit cu tine si cu aprope totii care erati acolo la masa mai bine de o ora la telefon,si binenteles ca mi sa povestit toata situatia si dupa acea.
 

DeletedUser6843

Am si eu sentimente,dar sentimentele mele sunte interne cum sunt si alte tale.apropo cineva din tribul +SAS+ mi-a dat o replica bomba

Ia de aici Dorule


Membru +SAS+ (11/06/2008 13:24:51): dorinta mea ... dorinta mea e sa se termine o data harababura asta! voi nu aveti resurse sa ne cuceriti! acum nu mai suntem singuri si primim ajutor. Cand eram RBA, era altceva, acum, chiar daca tu tu o crezi avem sprijinul intregului +sas+
stranutelu (11/06/2008 13:25:11): stiu
stranutelu (11/06/2008 13:25:13): de pe k75
stranutelu (11/06/2008 13:25:15): si k76
stranutelu (11/06/2008 13:25:16): so`?
Membru +SAS+ (11/06/2008 13:25:40): pur si simplu indreapta-ti razboiul spre alte tinte! pe imposibil am intele ca mai ai putin si-l rezolvi ...
Membru +SAS+ (11/06/2008 13:25:45): asta nu ti-e destul?
stranutelu (11/06/2008 13:26:02): ai o batista?
Membru +SAS+ (11/06/2008 13:26:14): am un steag de batalie
Membru +SAS+ (11/06/2008 13:26:29): a mea. epersonala
stranutelu (11/06/2008 13:26:42): mai
stranutelu (11/06/2008 13:26:45): nota 10
stranutelu (11/06/2008 13:26:47): esti primu
stranutelu (11/06/2008 13:26:52): si sper ultimu
stranutelu (11/06/2008 13:26:58): care mi`a dat o duma in jocu asta
stranutelu (11/06/2008 13:27:09): Membru +SAS+: am un steag de batalie
Membru +SAS+ (11/06/2008 13:27:11): pai vezi?
stranutelu (11/06/2008 13:27:16): respect de la stranutelu
Membru +SAS+ (11/06/2008 13:27:35): si, atunci?
stranutelu (11/06/2008 13:29:10): te respect
stranutelu (11/06/2008 13:29:11): atat
 

DeletedUser6843

mandru ca sunt mamut,pastrez legatura si cu "mamuti"(se deduce cred)


Lumea in jocul asta:

Dragutz text personal a spus:
Qween M astăzi la ora 10:17
Dragutz text personal. Vad ca simti nevoia sa te explici. N-ai pe umarul cui plange?
Oricum, din pacate suntem in razboi. De ce nu scrii mai bin: Eu sunt STRANUTELU. Luati-ma asa cum sunt sau duceti-va XXXXXX
Era mult mai sincer si mai eficient.

Oricum, o sa mai auzi de mine, si de bine si de rau.

Qween M, regina Cruciata

Ps - in triburi sa stii ca nu exista nici o Karina, si nici nu va exista vreodata.

stranutelu astăzi la ora 15:54
u ai ceva personal cu mine.nu stiu de ce!!!
chiar nu inteleg.

Qween M astăzi la ora 16:25
nu cu tine, mai copile, cu Stranutelu. sa nu mai faci niciodata confuzie intre Qween M si Karina! suntem doau fiinte total distincte. Karina e o femeie banala, cu familie care joaca un joc si a dat in mintea copiilor, der Qween M ... ea e cu totul altceva. E ceea ce ar fi putut fi Karina daca se nastea in evul mediu.
Si ti-a spus Qween M ca nu e cazul sa o refuzi ca o sa iti para rau. Nu ai vrut sa asculti atunci de ratiune. Acum o sa primesti ce meriti.
Si o sa-ti schimbi perspectiva asupra jocului.
Stii ce se spune: buturuga mica rastoarna carul mare!

stranutelu astăzi la ora 16:27
esti n****ã :))
 

DeletedUser6843

DAP!!! are dubla personalitate,cei din +SAS+ ar trebui sa se bucure,au cu un jucator in plus :))
 

DeletedUser

2 in 1 asta da..daca sunt toti din sas asa iti dai seama ca ei nu au numai 900 de membrii ci 1800...Asta da trib...:)
 

DeletedUser6843

Nu cunosc.Am vorbit decat de unu si cu leaderii,dar ce +SAS+ are lideri?ei sunt prieteni
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

defect GENERAL la un trib MAMUT.Triburile MAMUT iau prea multe sate parasiteeee :((
 

DeletedUser

Pai... in general nu cred ca au alte posibilitati de extindere, harta fiind foarte albastra... dar e doar o parere...
 

DeletedUser6843

Hazard88 ai foarte mare dreptate(nu te mai laud ca o sa creada lumea ca sunt pe invers :)) sau ca avem si diplomatie ceva.Daca un trib mamut are multe razboaie si diplomatii suficiente(sau insuficiente) ar trebui sa iasa ceva si dintr-un astfel de trib.Trib mamut care ia multe sate parasite,sper ca acest lucru sa fie un sistem piramidal,cum e si cu membrii care cresc pe zi ce trece.Iau sate parasite apoi POATE vor cucerii sate mari dar daca au stat sa le creasca pe alea le dau altii usor in cap.Habar nu am!!!
 

DeletedUser

Iau sate parasite apoi POATE vor cucerii sate mari dar daca au stat sa le creasca pe alea le dau altii usor in cap.Habar nu am!!!


Cred ca problema celor care iau doar sate parasite tine de curaj si de intelege a jocului, niciodata un jucator care tinteste doar satele parasite nu va fi indeajuns de curajos incat sa atace un jucator cu sate mari...si cauzele cred ca sunt multiple

Din ce am vazut in joc pana acum castig de cauza au la sfarsit jucatorii agresivi iar ei nu vor sta prea mult in triburile mamut din cauza diplomatiei prea extinse si a lipsei de comunicare/coeziune

Parerea mea...
 

DeletedUser6843

bogdyone ai mare dreptate.cand un trib are mai mult cu mult de 5 razboaie cu triburi MAMUT sau NEMAMUT si cand diplomatiile sunt putine,dar se crede ca ar fi cele mai de viitor ar trebui sa fie ok.


jucatori agresivi,toata lumea vrea sa comunice cu ei,dar LUMEA SE JOACA DE PLICTISEALA de ACEEA IA SATE PARASITE,aici e o problema,daca nu le altii in CAP poate ii prinde mai tarziu agresivitatea,desi nu cred.Un lucru e sigur mai mult tipaaa pe forum cei care joaca de plictiseala.
 

DeletedUser

@Stranutelu

Mersi, important e ca obervi problemele mamutilor si cred ca incerci sa le rezolvi cumva... Probabil, probabil ca un trib mamut ar avea viata relativ lunga daca se tine cont de cateva aspecte, gen fara aliati, fara PNA (cand ai peste 500 de membrii nu mai ai nevoie de alt trib sa te ajute). Plus de asta, avut grija felul in care recrutezi oamenii la inceput, cand fiecare are cate un sat. Daca recrutezi pe o arie restransa aproape fiecare sat care il vezi, nu dai liberatate la farmat, membrii vor fii nevoiti sa farmeze la 1-2 ore distanta, iar de innobilat mai greu, bataie pe satele parasite ramase intre ei... Nu stiu, asa cred eu.

Poate daca un mamut ar avea 10 nuclee de 50 de membrii, la distanta unul de celalalt care sa evolueze ca un trib individual... ar pune probleme vecinilor, dar in cazul asta ar fii comunicare slaba. Mai degraba s-ar diviza in mai multe triburi sau eu stiu, ar pleca pur si simplu altundeva...
 

DeletedUser

@Stranutelu

Poate daca un mamut ar avea 10 nuclee de 50 de membrii, la distanta unul de celalalt care sa evolueze ca un trib individual... ar pune probleme vecinilor, dar in cazul asta ar fii comunicare slaba. Mai degraba s-ar diviza in mai multe triburi sau eu stiu, ar pleca pur si simplu altundeva...

ghici raspuns. unde ar trebui sa plece? la? la? incepe cu b si se termina cu e...
chiar asa? hai mai... ce naiba... ie usor.... patru litere... :p
 
Sus