Manager de Sate

DeletedUser8140

nu m-am uitat, sry, sterge daca vrei

ps: prea mult scris acolo ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

E mult scris pentru ca este explicat totul, nu doar o parte.
 

DeletedUser30856

in sablonul tau, tu ai pus cladirile , adica toate lvl-urile la cladiri sa sa faca o data...adica..incepe cu mina de fier...si pana nu o duce la lvl 30 nu se lasa:)

sau cel putin asa am vazut eu din tutorialul tau...cel prestabilit din joc, ia cladirile cu cate-un level....cum se face?:confused:
 

DeletedUser8140

acum vad, oare merge cum am pus eu? aveam cateva sate nenivelate si le-a facut cum trebuie pana acum
 

DeletedUser30856

Citez din wiki:

Managerul de Satee va pune clădiri in coadă exact în ordinea indicată pe această pagină. Aceasta înseamnă că, dacă adăugaţi 20 de niveluri de upgrade-uri la cazarma una dupa alta, Manager de Sate va face toate cele 20 nivele într-un rând înainte de a trece la clădirea următoare.
 

DeletedUser35131

poi iti faci propria verisune.. aqm am activat si eu ma uit

ircuit de construcţie
Clădirea principală +20 (nivelul 20)
Piaţa centrală +1 (nivelul 1)
Statuie +1 (nivelul 1)
Fermă +23 (nivelul 23)
Magazie +27 (nivelul 27)
Tăietori de lemne +30 (nivelul 30)
Mina de argilă +30 (nivelul 30)
Mina de fier +30 (nivelul 30)
Magazie +3 (nivelul 30)
Fermă +7 (nivelul 30)
Cazarmă +25 (nivelul 25)
Fierărie +20 (nivelul 20)

asta am configurat pana aqm..

deci iti poti da u pana la ce nivel sa faca. si dupa sa continue cu alt ceva.. el normal e configurat standard.. ..
 

DeletedUser30856

nu e bine cum ai pus tu:)

sa inteleg ca faci cazarma pe sate la 25 dupa ce ai minele la 30 si ferma la 30?
 

DeletedUser8140

in mod normal, cand incepi o lume si sa iti faci satele pui, 1 nivel din mina etc intelegi, dar acum am satele ridicate, ceea ce ma intereseaza e sa demoleze sau sa ridice 1-2 nivele la asc, sa demoleze niste nivele la targuri si cp astfel incat sa imi faca grupa cu satele care nu au punctajul 10.000 la fel ca celelalte. Am observat ca merge, eu asa le-am pus:

Circuit de construcţie

Clădirea principală +20 (nivelul 20)
Cazarmă +25 (nivelul 25)
Fierărie +20 (nivelul 20)
Piaţa centrală +1 (nivelul 1)
Statuie +1 (nivelul 1)
Tăietori de lemne +30 (nivelul 30)
Mina de argilă +30 (nivelul 30)
Mina de fier +30 (nivelul 30)
Fermă +30 (nivelul 30)
Magazie +30 (nivelul 30)
Ascunzătoare +3 (nivelul 3)
Zid +20 (nivelul 20)
Grajd +20 (nivelul 20)
Târg +20 (nivelul 20)
Curte nobilă +1 (nivelul 1)
Atelier +15 (nivelul 15)

Demolează nivelele care nu mai sunt necesare:

deci la mine incepe sa faca cp la 20 prima oara in caz ca e prea mare, apoi ascunzatoarea o aduce la 3 apoi demoleaza targul la 20, peste restul comenzilor sare ca nu am sate cu mine sau cazarme sub nivelul maxim.
 

DeletedUser17342

de ce ai nevoie de atelier 15 si targ 20 daca nu e inceputul lumii ? in rest sunt ok
 

DeletedUser35131

acolo exersam si am gresit cand am pus atelier 15.. e suficient la nivel 12. se termina toate 3 o data. cazarma / grajd / atelier, iar targul il am la 21 ptr egalizare de resurse, sunt un fan al acestui script.. abuzez de el zilnic.. cate 1000 de taburi..
 

DeletedUser8140

inseamna ca ai antrenament, nu te plictisesti, daca iti dau niste pp in schimb imi egalizezi si mie resursele la 1300 de sate? :) iti faci cont pe l9 iti las sitter si te distrezi :)
 

DeletedUser35131

ps: am 1100 eu pe 20 :) tot pe acolo e, cautama pe 20


Eu fac cazarma dupa mine, nu ma intereseaza trupele atata timp cat am in exces, ma intereseaza sa termin satul mai repede la partea de mine, ai resurse .. ai si taleri si de recrutare. daca u nu ridici minele, ai probleme in a ridica ferma si ultimile nivele grajd/cazarma.. asta inseamna ca u vei da recrutare o data pe zi si vei bate taleri..si cand sa construiesti. nu ai resurse suiciente, asta inseamna pierdere de timp + ca atunci cand recrutezi vei recurta ptr cateva ore.. ca nu ai resurse suficiente.. asta inseamna ca recrutarea ta stagneaza.. si daca nu vii cu egalizarea de resurse.. te ai ingropat de tot.. lipsa fier lipsa lemn.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35131

tot timpu asta il cam scot si eu.. mai greu e sa se incarce paginile..
 
Sus