!!!Mare Concurs Mare--MISTER 2009

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser26904

Dupa cum stiti din aceasta seara 00.00 se incheie inscrierea la concursul de Mister Forum Triburile 2009

Regulament Concurs Mister​

1. Comportamentul candidatilor la Mister :
-participantii ii vor trata pe ceilalti cu respect, vor mentine discutiile in limita bunului simt.
-se va evita folosirea limbajului tip messenger/mirc (inlocuirea literi “c” cu litera “k”, folosirea grupurilor de litere "tz", "sh" si altele de acelasi fel, care contravin corectitudinii limbii romane )
-participantul sa fie user activ asta insemnand sa fii postat pe forum inainte de deschiderea concursului.

2. In cazul in care un participant la Mister va fi banat pe perioada concursului el va fi exclus automat din concurs.

3. Participantii vor trimite raspunsurile la intrebarile juriului in maxim 24 de la primirea lor, in caz contrar fiind descalificati. Ei vor primi un numar care va corespunde ordinii primirii raspunsurilor de Juriu (participantul care va raspunde primul va primi numarul 1, al doilea va primi numarul 2).

4.Votarea va dura 48 de ore. Ea se va face in proportii egale de juriu si public. Publicul posteaza numarul candidatului(3 numere maxim) si numarul de puncte acordat (3p,2p sau 1p), juriul va nota 10 candidati in ordinea preferintelor, restul primind 0 puncte

5. nu se vor lua in considerare la vot conturile facute dupa inceperea concursului sau cele care voteaza de pe proxi, precum si conturile multiple.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26904

Juriul este format din

Albertus
Lady Falcon
i0gina
Miss Piggy
 

DeletedUser26904

va rog frumos, fara spam...spamul la rubrica cu acelasi nume
 

DeletedUser26904

Proba 1



1.Imagineatza-ti ca esti intr-un avion tare mic, ai probleme cu motorul si aterizezi pe spatele unui hipopotam in mijlocul fluviului. Descrie situatia in cuvintele tale si cum crezi ca va evolua ea.

2.Daca nu ar ramane pe pamant decat 3 alimente:
mandarine, ecleruri cu ciocolata si carne tocata ..trebuie sa alegi unul singur. Ce ai alege ? motivati raspunsul.

3. Ce rol ai da partenerei tale intr-un eventual film?
a)Jeanne d’arc b)regina Margot c)Ciocciolina d)Isoscel.

4. Scrieti-ne
7 sfaturi vis a vis de triburi-joc
5 sfaturi vis a vis de triburile forum
3 sfaturi vis a vis de colegii de trib
1 sfat vis a vis de moderatorii de forum
 

DeletedUser26904

Proba 1



Bam, buf, auoch ... uffff, am scapat ! Iar :)



Mandarine, clar ... restul ingrasa :)



Jeanne d'arc - baietoasa, curajoasa (25 %)
regina Margot - frumoasa, nefericita (25 %)
Cicciolina - femeie, senzuala (25 %)
Isoscel - inteligenta (25 %)
________
Partenera mea - 100 %

4. Scrieti-ne
7 sfaturi vis a vis de triburi-joc
5 sfaturi vis a vis de triburile forum
3 sfaturi vis a vis de colegii de trib
1 sfat vis a vis de moderatorii de forum

triburi-joc :
1. Fii activ - este cheia jocului
2. Fii perseverent - cu totii invatam
3. Fii inteligent - totul este matematica
4. Fii atent - graba strica treaba
5. Fii stapan pe tine - orice ezitare se plateste
6. Fii bun in tot - nu te multumi cu putin
7. Fii popular - e distractie totusi

triburi-forum :

1. Fii amuzant - cheia forumului
2. Fii tolerant - ai grija de toti
3. Fii modest - lasa pe altii sa aprecieze
4. Fii inovativ - noutatea atrage mereu
5. Fii creativ - imaginea este totul

colegi de trib :
1. Fii comunicativ - este totul
2. Fii respectuos - ai numai de castigat
3. Fii altruist - este joc de echipa


moderatori :
1. Fii cel mai creativ, cel mai inovativ, cel mai atent, cel mai tolerant, cel mai respectuos, cel mai amuzant, cel mai tolerant, cel mai popular, cel mai inteligent, cel mai ... modest, mereu :)


Dar cum din motive obiective nu pot ... ramanem off :)
 

DeletedUser26904

1. Păi hipopotanul ar lua-o la fugă în speranţa ca eu să cobor.
Ar fi o cursă interesantă prin fluviu , de neuitat :)
Care m-ar înfricoşa cu siguranţă :)


2. Mandarine desigur.
Pentru că îmi plac foarte mult , dovadă că joc pe lumea 15 cu numele - p0rtocala.

Un fruct sănătos , plin de vitamine!


3. Jeanne d’arc , desigur.

Aş vrea să văd cât de capabilă este partenera mea , trecând prin nişte probe cu moartea :)
Să-i văd curajul si determinarea totodată.
Şi să văd dacă ar termina la fel ca şi Ioana .


4. 7 sfaturi vis a vis de triburi-joc :

Păi începerea lumii în forţă cu ceva armată pentru farm , ar fi un sfat.
Un jucător bun merge pe atac de la început şi farmeză tot din jur pentru a nu avea posibile surprize.
Să aveţi sitter non-stop.
Să intraţi într-un trib micuţ de 20-50 de membrii , experimentaţi , membrii pe care să vă puteţi baza oricând.
Să nu spuneţi nimănui date personale sau parola , pentru că veţi rămâne fără cont desigur.
Să fiţi diplomat cu duşmanul prin mesaje , şi să nu arătaţi pic de frică . Pentru că o să vă facă arşice.
Şi un sfat mai special.
Să vă schimbaţi nick-ul la fiecare lume , şi să faceţi istorie cu fiecare , fără să fiţi vedeta serverului.





5 sfaturi vis a vis de triburile forum

Mai puţine topicuri n-ar strica.


Animarea forumului , cu alte culori dacă se poate.

Să se mai scoată din reguli , pentru că unele sunt chiar ciudate .

Când primeşti ban , îmi spunea ce reguli am încălcat dar nu puteam să văd regulile.

Erau notate ceva de genu : 1.1. 2.3 etc..

Şi nişte moderatori noi , mai puţin exigenţi dacă se poate.

3 sfaturi vis a vis de colegii de trib

Să pună mai presus comunicarea decât orice.
Să-şi mai schimbe mentalitatea că nu ar strica.
Şi să se implice mai mult în acţiunile tribului.


1 sfat vis a vis de moderatorii de forum

Să fie mai indulgenţi si să mai lase din aere :)
 

DeletedUser26904

1.Hmmm.Situatie e grava deci tre` sa gandesc logic :).Normal ca hippopotamu fiind salbatic ar folosi forta bruta fiind salbatic desigur doar ca eu i-as da un laptop in fata si las pune sa joace triburile.ro :D . Daca nu-i place il fac rocker ca mine si gata :D ! Si as trai cu hapopotamul fericit pe fluviu jucand triburile :) .

2.As alege mandarina :D . Cateva motive :
-are vitamine :D
-nu ingrasa (spre deosebire de ecleuri :D )
-nu mor de sete :D Daca nu am apa cu ce as putea supravietui ? :D mandarineee ;x :rolleyes:

3.As alege variana 1 - Jeanne d`arc . Nu am vazut celelalte filme. Daca nu e film de dragoste stau linistit ca nu ma inseala prietena :D:D

4.
7 sfaturi legate de joc :
-Cea mai buna metoda de aparare a fost si va ramane atacul :).
-Prietenia e cheia jocului.
-Farmingul face minuni la inceput :)
-Degeaba joci singur,odata si odata vei disparea de pe harta.
-Activitatea e cea mai importanta in acest joc.
-Armata vorbeste,nu punctele.
-Daca ramaneti in urma,sunteti o prada mai usoara :).

5 sfaturi vis a vis de triburile forum
-Respecta-ti colegii si vei fi respectat la randul tau.
-Incearca sa te imprietenesti cu majoritatea membrilor de pe forum.Acestia te pot sfatui,unii avand mai multa experienta.
-Forumul e o sursa de informatie, care poate fi folosita de oricine.
-Pastrati un limbaj decent pe forum s-au moderatorii de ocupa de voi :)
-Respectati regulile si nu vor aparea probleme.

3 sfaturi vis a vis de colegii de trib
-Trebuie sa-ti faci prieteni daca vrei sa ramai pe harta.Colegii de trib sunt o alegere ideala.
-Daca ai nevoie de ajutor te poti baza pe ei oricand.
-Colegii de trib te pot invata multe :) .Pastreaza o legatura stransa cu ei si-ti vor dezvalui tainele jocului.

1 sfat vis a vis de moderatorii forumului
-Ar trebui mai mult moderatori ca Lord Adex,caruia chiar ii pasa de forumul nostru :).
 

DeletedUser26904

1 . Crashlanding .... au capul meu oare ce am lovit asa de tare si unde ma aflu oare???? E apa in jurul meu. .... dar de ce nu ma scufund ??? ...tare curios !!! hmmm ce ar face idiana jones in locul meu sau ori ce alt exploratoor . Ar investiga . Deschid cu multa frica usa avionului si parca-mi aducaminte de celebara fraza : "Space: The final frontier....
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before ".Da asa e. e totul atat de ciudat aici ... ia te uita unde am aterizat ce noroc pe mine in toata apa asta am gasit o insula. ce bine! Intrun final cobor din avion ..... aud cu bat valurile in aceasta miniinsula . Ce e mai ciudat ca nu are nici o plaja . Am un sentiment ciudat ca ceva se intampla aici . Merg catva pasi si simt sub mine cum se misca pamantul . Oare unde sunt ? , Mai merg cativa pasi aud un raget asurzitor , am cazut in fund de frica ce o fi fost asta , brusc simt cum acesta insula se misca si parca se scufunda a oleu ce fac , panica ma cuprinde . Apa mi-a ajus pana la glezne ce e asta ce ma fac ??? Tip cat ma tin plamanii Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr! !! nu-i nimeni sa ma auda . Deja apa e pana la gat si incep sa innot .
in ce directie sa o iau ? Si din nou imi aduc aminte de: ... boldly go where no man has gone before ... !!"

2.
Personal as alege fructul ca te satura si e hranitor ,dar avand in vedere ca doar aceste 3 alimente au mai ramas trebuie sa ma gandesc la fete si stiu ca eclerul cu ciocolata ca ciocolata e afrodisiacl-aleg pe acesta, trebuie sa fim altruisti, nu?


3 As alege Regina Margot . Partenera e pentru mine o regina .


4
a)
1. nu uitati ca 5 zile aveti protectie
2. minele: cresteti-le cel mai repede
3. nu alergati dupa puncte , ca nu nu puctele te apara de dusman
4. sate dedicate: aparare si atac
5. cititi ajutorul sau intrebati un jucator mai vechi
daca nu va descurcati
6. ceilalti jucatori sunt si ei oamneni respecta-i
7 e un joc, respecta-i regulile

b:
1. incearca sa scrii la subiectul topicului
2 distreaza-te si fa-i si pe altii sa rada alaturi de tine
3 intro cearta intre doi sau mai multi membri incearca sa aplanezi si sa calmezi lucrurile
4 fa-ti prieteni si fi prieten
5 nu uita ca mebrii acestui forum sunt oameni nu niste masini de scris, au sentimente asa ca respecta-i si ei te vor respecta la randul lor

c :
1 daca ai urmat cei 7 pasi de mai sus atunci faci parte dintr-un trib
2 cucereste sate si fa ca tribul tau sa fie NR 1 nu tu sa fi nr 1 ( este un joc de echipa)
3 spameaza la greu

d : nu mai luati atat in serios regulile de moderatori lasati-ne si pe noi sa ne distram!
 

DeletedUser26904

1.Imi place foarte mult Africa si in timp ce ma aflam in avionul care trebuia sa ma duca sa observ comportamentul animalelor...apar probleme la motorul avionului , parasuta lipsea pentru ca echipajul avionului era unul incompetent.
Singura mea solutie era sa ma arunc in apa fluviului care se zarea in departare.In momentul in care treceam pe desupra fluviului mi-am luat inima in dinti si m-am aruncat desi stiam ca acolo in apa ma vor astepta crocodilii(animale care nu iarta oamenii atunci cand sunt suparate).
Dar ca sa vezi in loc sa ajung in apa am ajuns pe spatele unui hipopotam care la impact nu a fost prea fericit sa ma vada si nici eu la randul meu.
Imediat am disparut in apa de pe spatele lui si cu un pic de noroc am reusit sa ajung la malul fluviului dar acolo am dat peste alte probleme si anume crocodilii care ma asteptau nerabdatori...
M-am ridicat iute si am luat-o la fuga pe unde prindeam.Fara telefon,fara nimic sa ma orientez...eram pierdut pentru totdeauna :eek:
2.As alege ecleruri cu ciocolata deoarece am nevoie sa ma indulcesc :D.
3.a)Jeanne d’arc
4.Primul meu sfat vis a vis de triburi-joc este sa aveti un pic de liniste cand jucati acest joc.
Al doilea sfat-ar fi sa va documentati mult despre strategiile acestui joc.
Al treilea sfat-petreceti macar 20 de ore din 24 in fata calculatorului ca sa puteti fi acolo sus unde va place desi nu este chiar indicat.
Al patrulea sfat-tratati-l ca un joc si nu uitati de viata reala.
Al cincelea sfat-jucati alaturi de jucatori care au experienta.
Al saselea sfat-uitati-va la tutorialele lui scama? .
Al saptealea sfat-dupa cateva saptamani de joc lasati-va.


Primul sfat-ascultati de moderatori.
Al doilea sfat-nu faceti spam ca nu iese bine.
Al treilea sfat-accesati mai ales forumul la speed.
Al patrulea sfat-nu intrati la off topic ca o sa va doara capul.
Al cincelea sfat-vorbiti in limita bunului simt.

Primul sfat-tratati ca pe un joc si nu puneti viata reala pe locul 2 niciodata.
Al doilea sfat-incercati sa legati prietenii care sa dureze toata viata.
Al treilea sfat-jucati ca o echipa jocul si niciodata singuri ca de asta se cheama triburile.

Sfatul meu pentru moderatori este sa incerce sa fie mai mult timp online si sa ii pedepseasca pe cei care merita si sa fie corecti tot timpul in rest totul este ok :D
 

DeletedUser26904

Auch :eek: in primul rand as pleca de langa el :D sigur daca am cazut de la inaltimea aia pe el,l-a durut ceva- hipopotamii cand sunt raniti/nervosi devin agresivi. :p
M-as grabi spre mal ca nu stii niciodata pe unde se ascund crocodilii prin apele astea. :D Acum ca am ajuns la mal nu imi e foame deloc ca in avion imi place de obicei sa mananc mult ^^ . Brr ce frig m-a luat.Daca as reusi sa aprind un foc..
--
Dupa ce am incercat si am "reincercat" timp de 2 ore sa aprind focul tot nimic.
"Ce naibaaa !La discovery il aprindea tipul ala imediat. "
Deja incepuse sa ma ia o foame... :rolleyes:
a.. uitee. O scanteie. In sfarsit-imi zic-. Deja incepusem sa ma incalzesc cand,deodata simt un vant lin.Era perfect;insa in cateva minute deja vantul se intetea si devenea incet,incet o furtuna.
Cu greu am reusit sa tin focul aprins toata noaptea,deja focul devenise cel mai important lucru.Dimineata,cand incepuse sa se intrevada niste raze de soare,eu eram flamand,insetat si.. foarte foarte obosit.
Dupa cateva ore de somn intr-un copac,am vazut ca pe insula se gaseau banane si nuci de cocos.Asta era salvarea mea. Dupa ce am reusit sa improvizez un adapost,am incercat sa fac o sulita. Poate,poate prind vreun peste.Nu cred ca mai e cazul sa zic ca am pierdut inca o zi in soare ca sa prind un amarat de guvid.. :rolleyes: conteaza ca avea proteine.Maine sigur o sa fie mai bine.
In zilele urmatoare,am facut tot posibilul sa imi imbunatatesc viata pe insula aia,am si scris un S.O.S mare ,poate ma va gasi cineva.
Mi-am gasit pana si un tovaras,un papagal pe care l-am invatat sa bolboroseasca cateva cuvinte.
Simteam cum ma adaptez vietii de acolo.. si totusi nu stiam daca e ceva bine sau ceva rau.. Oare..deveneam un salbatic ?
Dupa cam o luna de stat acolo,in care am trait de toate- caldura,frig,foame ,sete;simteam totusi ca pot deveni una cu jungla de acolo.
Totusi,intr`o dimineata,niste englezi care explorau fluviul au trecut pe acolo si au vazut S.O.S-ul meu si au inceput sa strige.Nu stiu daca eram fericit sau trist ca erau acolo.Totusi,am plecat acasa,unde eram tratat ca o "vedeta". :| dupa cateva zile eram deja satul pana peste cap de reporteri, si tot felul de oameni care infloreau lucruri despre ce am patit acolo ca sa castige bani.A fost o parte din viata mea in care am invatat extrem de multe lucruri.Am invatat faptul ca trebuie sa avem un respect imens fata de tot ceea ce ne inconjoara,fata de natura.



-------------

2.Daca nu ar ramane pe pamant decat 3 alimente:
mandarine, ecleruri cu ciocolata si carne tocata ..trebuie sa alegi unul singur. Ce ai alege ? motivati raspunsul.

Logic ca as alege carnea tocata, chiar daca celelalte sunt mai gustoase. Carnea contine proteine si nu as avea nici o problema. :rolleyes: Chiar mananc des carne tocata, cu condimente are un gust destul de bun :cool: :cool: Cred ca as trece la o dieta cu chiftelute :D :D

-----------------

3. Ce rol ai da partenerei tale intr-un eventual film?
a) Jeanne d’arc b)regina Margot c)Ciocciolina d)Isoscel.

Cred ca as prefera Ioana d'arc .Imi plac fetele care au si acel ceva...unic,cred ca as iubi-o si mai mult daca as vedea-o imbracata in costumele acelei perioade :eek:
Sfaturi vis a vis de joc

1) In primul rand : nu lasa triburile sa iti ocupe o parte prea mare din viata.

2)Nu te zbate prea tare sa ajungi cunoscut;se poate ajunge cunoscut in mai multe feluri.Parerea mea e ca intai trebuie sa fii respectat de catre ceilalti.Faima va veni si ea  .

3)Incearca sa fii cuviincios cu ceilalti (mai ales cu cei mai dezvoltati decat tine ) si gandeste-te ca poate unii dintre playeri ar putea avea chiar varsta parintilor.

4)Nu ai cum sa joci jocul asta singur-incearca din primele tale luni/saptamani pe joc sa legi prietenii (daca e cazul-desi nu e recomandat -si dusmanii) .

5)Daca nu te invata “mentorul” tine minte ca triburile se joaca pe trupe nu pe sate (e o parere personala) . Prefer sa am 10 sate cu trupe decat 50 goale.Cand prinzi gustul jocului o sa vrei sa te dezvolti din ce in ce mai repede.Incearca sa o iei mai usor totusi pentru ca atunci cand vei ajunge printre cei mai buni sa ai cunostinte cat mai vaste in joc.

6)Daca esti la inceput,apropie-te mai mult de cineva (eventual din trib) sa iti arate si chestiile mai.. ascunse ale jocului- sunt destule. ;)

7) Ultimul si poate cel mai bun sfat- cititi si ce au scris ceilalti participanti :) .Macar cate unul de la fiecare puteti culege si asimila. Triburile e un joc ma, gandeste-te ca daca ajungi printre cei mai buni,ajungi si sa fii printre cei care au jucat cel mai mult timp.Incearca sa inveti ceva cat timp joci,altfel pierzi timpul de pomana !


Sfaturi vis a vis de forum


1)Aici nu e neaparat sa functioneze mereu principiul “respecta si vei fi respectat”.Am vazut destule situatii in care unii isi spuneau parerea si au fost atacati pe nedrept.

2)Nu te baga unde nu ai treaba/unde nu te pricepi. Ceilalti isi vor forma o parere proasta despre tine.

3)Daca esti la inceput pe forum incearca sa te adresezi cat mai cuviincios si sa nu vorbesti de sus celorlalti. mai ales daca au ani/experienta mai multa decat tine.

4) Daca nu esti de acord cu parerea cuiva incearca sa il dezaprobi.. nu stiu .. mai subtil :p .

5) Tine minte. Ceea ce se posteaza pe forum poate spune multe despre o persoana. ;)

Sfaturi vis a vis de colegii de trib

1)Ai grija in cine te increzi.Mai mult ca sigur cineva te va trada o data si o data.

2)Incearca sa stii cate ceva despre fiecare.Foloseste zilnic forumul tribului. ;)

3)Remember : tribul e locul din care inveti de obicei cele mai multe lucruri.Comunica cu ceilalti colegi,atacati impreuna,aparati-va impreuna- iar daca sunteti uniti veti avea success. :)


Sfat vis a vis de moderatori


- :) Aici as avea doua :
1) nu le vorbi de sus.

2)Intreaba-i si din partea mea de ce sterg o gramada de posturi in loc sa le sanctioneze. :rolleyes:


Asta a fost,sper ca nu am exagerat cu emoticoanele,m-am obisnuit sa le folosesc des ( )

Succes tuturor .

p.s - am impartit in doua bucati deoarece zicea ca e prea lung. sper sa nu fie vreo problema.
 

DeletedUser26904

Prima mea zi de zbor. In sfarsit, dupa 2 ani de antrenament, pot zbura. Capitanul imi lasa pe mana avionul lui preferat. Avionul cu care el insusi a zburat in urma cu 40 de ani pentru prima data. Emotiile sunt imense. Imi pun casca pe cap, salut echipajul, ma urc in avion si decolez. Acolo sus ma simt stapanul lumii. Privesc campiile, padurile, raurile, si oamenii par atat de mici. Insa bucuria primului meu zbor este franata de un eveniment neplacut. Motorul a cedat. Am incercat sa fac tot ce a fost posibil, am luat legatura cu cei d ebaza ,insa si ei mi-au spus ca singura mea scapare in cazul acesta este catapultarea. Am incercat sa fac orice, fruntea imi era transpirata, nu gaseam nici o parasuta… Avionul ceda… Se apropia vertiginos de fluviu. Cu sufletul la gura si tot corul tremurand, am luat rucsacul ce l-am zarit in avion si am sarit. Tineam ochii inchisi de frica. Am sismtit cum ma opresc brusc si ma lovesc puternic. Apoi am auzit un sunet ciudat. Am deschis ochii. In jurul meu apa, sub mine… un hipopotam. Nu mai vazusez asa ceva decat o singura data in viata mea:la gradina zoologica! Numai ca nu il atinsesem.. Iar acum, il calaream! Ma gandeam ce pot face. El nu era prea incantant de prezenta mea pe spatele lui, mie imi era teama ca in orice moment se poate enerva si ma poate arunca inapoi printre nori, iar jos nu ma putem da de teama crocodililor.El era atat de mare, iar eu atat de mic.Era pe inserat. Din cunostiintele mele stiam ca ei seara parasesc fluviul pentru a se hrani. M-am uitat in rucsac.. tot ceea ce am gasit a fost o jucarie, un hipopotam albastru care canta, o bucata de branza si 5 fire de praz. Ma mut cat mai aproape de capul lui imens. Acum mi se parea ca eu sunt mic, iar el ma priveste de sus, asa cum eu consideram ca cei de jos sunt mici iar eu sunt mare atunci cand zbor. Tremurand ii arat jucaria. Incredibil ii place, parca s-a mai linistit. Mergea incet si cu fiecare pas imi imaginam ca sunt mai aprope de cadere si voi muri inecat. Ii flutur un praz pe la nas. Brusc ma trezesc cu o zgarietura. L-a mancat dintr-o inghititura… Oare o fi fost un hipopotam oltean? Se vede malul… Doamne ajuta sa ajung acolo… Il aud horcaind… Cred ca ii e tare foame. Ii ofer celelelte bucati de praz pe care le manaca cu o pofta iesita din comun. In sfarsit ajung la mal. El se indrepta spre un camp plin cu iarba. Observ alti hipopotami in directia aia.. Ma dau jos de pe el si ma lovesc de o piatra. El se intoarce spre mine si parca rade de necazul meu. Ii las jucaria jos, el o ia in dinti si pleaca… Ma urc intr-un copac si astept… Dupa 3 ore de asteptari observ pe cer elicopetrul bazei. Agitat flutur o carpa alba. Se apropie de mine, coboara scara si in sfarsit unt salvat. Ajuns la baza capitanul ma intampita in hohote de ras : “ Te-ai descurcat bine, desi tind sa cred ca ai avut mai mult noroc decat curaj.Mi-ai distrus avionul, dar filmarea asta va face ravagii pe youtube”. Incredibil! Omul asta a pus totul la cale?! Au fost camere se supraveghere oeste tot?! Dupa doua zile sunt chemat la baza sa vad filmarea. Intr-adevar amuzant. Insa nu stiu cine si-ar dori sa treaca prin asa ceva. Singurul meu noroc a fost ca am nimerit un pui de hipoptam, crescut la Gradina Zoologica, care era obisnuit cu oamenii si copii.
Atunci am invatat ca orice om mare poate deveni mic la un moment dat.

2.
As alege mandarinele pentru valorile sale nutritionale. Nu as putea trai mancand doar ecler de ciocolata pentru ca as da in diabet, iar carnea mi-ar creste nivelul colesterolului. Mandarinele ma vor pastra tanar si in acelasi timp voi avea un corp ferm si puternic.

3.

As alege regina Margot pentru ca iubita mea intotdeauna va fi vazuta in ochii mei ca o regina.


4.

Sfaturi vis a vis triburi-joc:
- Sa nu detineti doua conturi pentru ca riscati sa fiti banati
- Nu interactionati cu conturile trecute la impartirea legaturii de internet
- Nu vindeti si nu cumparati conturi
- Nu folositi aiurea nobilul pe sate de barbari de 1500pct fara bonus
- Nu faceti sate mixte decat la inceput
- Jucati acest jos fara sa deveniti dependent de el si sa traiti doar in lumea lui
- Respectati regulamentul!

Sfaturi vis a vis de triburile forum:
- Nu luati totul in serios
- Nu va certati cu lumea aiurea
- Intrati la Off-topic pentru a va amuza
- Nu traiti doar in lumea asta virtuala
- Respectati regulamentul!

Sfaturi vis a vis de colegii de trib
- Mai trimiteti sprijin la yne
- Nu retrageti sprijinul de la yne
- Intrebati-l pe yne cate atacuri are zilnic

Sfat vis a vis de moderatorii de forum
- Incercati sa fiti cat mai impartiali
 

DeletedUser26904

1. In prima faza, cred ca m-ar bufni rasul. Apoi, cand voi constientiza gravitatea situatiei, imi aprind o tigara(Intrebarea "Daca nu le ai la tine?" nu-si are rostul, pentru ca nu exista situatii de genul). In ipoteza ca radio-ul si telefonul mobil nu le pot folosi pentru a cere ajutor, am 2 variante: a) Astept sa binevoiasca domnul hipopotam sa se duca la mal si sa cobor, apucand-o la o fuga zdravana cat m-ar tine picioarele. b) Daca hipopotamul are chef de balacit si nu da semne ca ar vrea sa iasa la malul fluviului, as incerca sa ies din avion, sa-l "lansez" pe apa si sa-l folosesc pe post de barca, vaslinand cu elicea. Odata ajuns la mal, se aplica metoda de la punctul a). :)

2. Fara indoiala, as alege carnea tocata. Nu ma intereseaza ca e tocata, o lipesc si o pun pe gratar ori imi "confectionez" niste mici. O zi fara carne e o zi pierduta. Nu sunt un gourmand, dar nu as putea nici sa mananc, nici sa fumez iarba.
Mandarinele nu le-am suportat niciodata. As putea alege si eclerele, dar m-as indulci prea mult.:D

3. Oau...ce intrebare. Imi permit sa o traduc intai, transpunand personajele in zilele noastre.

Jeanne d’Arc-tipul fetei ce vrea sa faca bine, tipul mironositei ce-si dedica viata unor lupte fara sfarsit impotriva societatii, care va muri virgina. Nu e cazul.

Regina Margot-tipul de om ce iubeste luxul, petrecerile, buna-dispozitie, "invartindu-se" in lumea inalta a societatii.

Ciociolina- Nu sunt iubitul Alinei Plugaru, iar ea nu are nici pe departe meseria Ciociolinei.

Isoscel- Nu e tocilara, doar desteapta. Nu ii place matematica, deci si varianta asta pica.

Intr-un final, cred ca as asocia-o cu Regina Margot, intr-un film(atat:D).

4. Sfaturi pentru joc:

-Triburile au devenit un viciu, desi primul sfat ar fi afisarea unui avertisment, asemanator celor de pe pachetul de tigari: " Triburile dauneaza grav sanatii si a vietii sociale".-Nu e cazul meu, cred.
-Deschiderea unor lumi cu date antitice sau cu diferente mari, dupa modelul .net. Sunt multe lumi consecutive ce au aprox. aceleasi date.
-La urmatoarea aniversare a www.triburile.ro, organizarea unei petreceri cu aceasta ocazie, intr-un oras din centrul tarii(Brasov) ori in Bucuresti, la care sa participe exclusiv jucatorii de triburi.
-Inasprirea pedepselor pentru multi-account.
-Stabilirea unui anumit termen pentru derularea unei lumi(1 an, 2).
-Implementarea unui Virtual Alcool Test la accesarea paginii principale. Nu cred ca sunt singurul care a venit "obosit", noaptea, de la un chef si, intrand pe triburi, si-a distrus armata de pe majoritatea satelor.:D
-Organizarea unor campionate internationale, tarile fiind reprezentate de o selectionata.

Sfaturi vis-a-vis de forum:

-Acordarea unei mai mari libertati si a unei "functii" lui Lord Adex. Chiar stie sa modereze un forum, animandu-l si tinandu-l curat, nu doar prin pedepse.
-Posibilitatea de a face upload la fisiere audio si video.
-Desfiintarea categoriile "senior/junior member". Nu ajuta la nimic.
-Un experiment: Sectiunea unei lumi sa nu aiba moderator. Ce va iesi?
-Incurajarea scrierii corecte la limbii romane, chiar si prin "tutoriale".

3 sfaturi pentru colegii de trib:
-Joc pe 3 lumi momentan, tipuri diferite de triburi. Nu pot 3 sfaturi universal valabile.

1 sfat pentru moderatori:
-Nu mai dati vacante, nu sunteti agentie de turism:D
 

DeletedUser26904

"Da?"
"Ce faci femeie? I-auzi aici ce am patit..."
"Ascult..."
"In timpul zborului a aparut o defectiune la motor si am aterizat fortat pe...."
"Vai de mine, esti bine puiule? Ai patit ceva?"
"Calmeaza-te, sunt bine...insa problema e alta. Nu m-ai lasat sa termin mai devreme. O sa sune putin deplasat, dar am aterizat pe spatele unui hipopotam in Nil."
"Tu iti bati joc de mine draga?"
"Nu femeie, cum sa-mi bat joc de tine? Crezi ca mie imi arde de glume acum?"
"Ma, tu ai baut cumva in avion?"
"Femeie lasa prostiile si asculta aici! Am aterizat cu avionul pe spatele unui hipopotam. Ia legatura cu cineva sa vina si sa ma salveze."
"Stii ce? Eu nu-mi mai vad capul de treaba toata ziua si tu ma suni acum si faci glume de oameni tampiti..."
"Fa, tu esti nebuna?!? Nu fac nici o gluma! Scoate-ma dracu' din situatia asta ca mai mor naibii pe aici prin Africa, ma mananca crocodilii!"
"Costica, nu mai tipa la mine si lasa prostiile. N-am eu timp de aiurelile tale."
"Nu sunt aiureli! Trebuie sa ma crezi. Scapa-ma de aici! Ajutor!!!"
"Eu inchid Costica, ca n-am timp de povesti. Cand ajungi acasa?....Costica? Costica? Ma mai auzi? Raspunde ma! Dupa ce ma suni sa-mi faci glume proaste, acum nici nu mai vorbesti...Lasa ca iti arat eu tie acasa..."





As alege mandarinele, in situatii limita ele pot constitui hrana si iti pot oferi necesarul de apa pentru a supravietui.




Cred ca i-as da rolul Isoscel, mi-a placut la nebunie "Liceenii" si mi-a placut la nebunie si personajul. Plus ca atunci cand eram eu destul de mic, si o vedeam pe Tamara Buciuceanu pe afise prin oras, le ziceam prietenilor mei ca ea este bunica mea (seamana putin) :))

4. Scrieti-ne
7 sfaturi vis a vis de triburi-joc

1. Prietenii trebuie sa fie pe primul loc in acest joc, nu-i dezamagi.
2. Daca intalnesti un novice pe triburile si vezi ca are potential, incurajeaza-l, ajuta-l sa invete jocul.
3. Nu trebuie sa jignesti adversarul ca sa-i arati ca esti mai bun.
4. Inainte sa trimiti 10 atacuri pe un sat ca sa-l iei, gandeste-te bine daca nu poti trimite 9 atacuri si sa iei 2 sate.
5. Nu juca sa faci puncte, joaca sa te distrezi.
6. Incearca de fiecare data sa faci ceva diferit, nu-ti lasa inamicii sa-si dea seama de stilul tau de joc.
7. Nu te extinde pe toate harta, concentreaza-te sa joci bine doar pe o granita.


5 sfaturi vis a vis de triburile forum

1. Nu jigni ceilalti jucatori.
2. Implicate in discutii, dar nu fa spam.
3. Vino cu idei pentru animarea forumului.
4. Scrie corect si fa-te inteles, nu folosi prescurtari.
5. Nu supara moderatorii, ei sunt dumnezeul tau pe forum :D

3 sfaturi vis a vis de colegii de trib

1. Colaboreaza cu colegii, ajuta-i cand au nevoie pentru ca iti vor intoarce favoarea.
2. Daca este posibil, iesiti impreuna in oras, socializati si in viata reala. Cu cat e mai stransa prietenia, cu atat veti colabora mai bine in joc.
3. Distrati-va, nu va limitati doar la a cuceri 2 sate de la inamic.


1 sfat vis a vis de moderatorii de forum

Fiti indulgenti cu cei care merita si nu iertati nimic cand cineva depaseste limita bunului simt.



Daca devin faimos, voi oferi clipe de neuitat membrelor juriului :D
 

DeletedUser26904

1.Bun.. vom face abstracție de absurdul situației și vom analiza această ipoteză de lucru,așa cum ne este dată
Lucrăm cu materialul clientului:)
Deci...eu șiun avion mic pe spatele unui hipopotam.De aici rezultă că ne aflăm în Africa,cel mai probabil în mijlocul Nilului,
călare pe spinarea unui hipopotam.Știm din sursă sigură( long life wikipedia!) depsre hipopotam,următoarele lucruri:
-în primul și în primul rând,este mamifer..dar asta știe toată lumea,b.g.( before google:))
-cascatul hipopotamului nu este un semn de somnolenta sau plictiseala ci este de fapt un gest de amenintare,
dezgolind dintii sai, caninii lungi, grosi si ascututi ca o lama, sau coltii, cu care este capabil sa taie o barca mai mica in doua.
-Îsi protejeaza fara frica teritoriul si puii; hipopotamii au ucis peste 400 de oameni in Africa - mai mult decat oricare alt animal salbatic.
-Hippopotamus amphibius inseamna "calul raului." Hipopotamul, cantarind 1800 kg (4000 pounds) si peste, traieste in Africa,
sudul Saharei si de-a lungul lungimii raului Nil, cu toate ca raspandirea sa includea odata si Asia si parti mari din Europa.
-Hipopotamii prefera raurile cu ape adanci din apropierea tufarisurilor si pasunilor, insa se gasesc si in zonele apelor sarate de la gurile
raurilor, si in lacurile din Africa Centrala.
-Sunt copitati vegetarieni care se hranesc cu iarba, fructe cazute, si ocazional cu
recolte de treistie de zahar sau porumb in timpul noptilor. Isi petrec cea mai mare parte din timp in apa.
-Hipopotamul este al treilea animal ca marime de pe pamant, putin mai mic dar mai greu decat un rinocer alb (elefantul fiind cel mai mare).
-In ciuda marimii sale - 3 metri (12 feet) lungime, 1,5 metri (5 feet) inaltime, cu o gura masurand o jumatate de metru (doua picioare) -
un hipopotam poate intrece in fuga omul. Ragetul unui hipopotam mascul ajunge la volumul asurzitor urechii de 115 decibeli,
sunand ca ragetul unui leu.
-Aproape toti din celebrii exploratori si vanatori ai Africii - Livingstone, Stanley, Burton, Selous, Speke, DuChaillu - au avut
intamplari nefericite cu hipopotamii. Toti au considerat hipopotamii ca fiare rele si violente.
Spencer Tyron, un vanator, a fost ucis in timp ce vana pe malurile lacului Rukwa, Tanzania.
Un hipopotam mascul a rasturnat piroga din care tragea Tyron, si i-a smuls capul si umerii.

Acum,că știm(sau mă rog dacă nu știm și dacă am reușit să ne salvăm și laptopul din avion și dacă conexiunea wireless
și proxy server nu ne face figuri și dacă din cauza emoției nu am uitat numele prietenei( care reprezintă și passwordul laptopului)
dăm repede un search pe google să ne dumirim cu cine avem de a face),deci..după ce ne lămurim despre ce este vorba,situația nu
este prea roz.Deloc!!În mijlocul unui fluviu,călare pe cel de al treilea animal ca mărime din lume,capabil să îți smulgă capul
într-o secundă.Clar!În prima secundă te gândești că a sosit clipa în care ar trebui să îți ștergi contul de pe lumea asta.
În secunda doi și trei, flash-uri din cele mai importante momente din viața ta se derulează rapid,în minte( cine a jucat
runde speed se poate acomoda mai repede cu senzația:))...prima zi de școală..prima iubire..primul sărut..prima înobilare( nu
neapărat că asta ar fi și ordine cronologică a evenimentelor:)).Apoi,îți faci o cruce mare,spui un ,,tatăl nostru'' rapid în gând
(folosind BB codes,neapărat!!!),termini cu un ,,Doamne iartă-mi păcatele'' și trimiți pvm-ul către cel de sus,în speranța că este ,,on''
și că cererea ta de suport nu va trece nebăgată în seamă(înainte de a expedia mesajul mai dai repede o ,,privire de control'' pentru
a te asigura că nu ai greșit din cauza vitezei și nu ai scris greșit nick-ul și satul pe care ceri suport)
și..și.ești pe punctul de a te resemna cu situația.
Însă!Însă!În secunda 4 ai o revelație:,,Bă!!!Eu sunt jucător de triburi.ro...sau ce mama dracului sunt eu?!!!''(în acest moment pvm-ul este
trimis..acum..nah..bravezi!).
Analizezi rapid situația dezastruoasă în care te afli( mai arunci un ochi între timp în mesagerie..degeaba..pvm-ul rămâne nedeschis!)
și te hotărești să bagi un fake..așa de control( doar ești român descurcăreț,ce naiba! ce ai avut și ce ai pierdut,îți spui,cu o voce stinsă,
în gând!).Începi cu 4 berbeci în coastele hipopotamului( Nu se recomanda fake cu catapulte!S-ar putea să aibă impresia că ai vrea să îi
dărâmi căte ceva.S-ar supăra!În situația în care ești,contează mult starea de spirit a playerului pe care,fară voia ta( ci din voința juriului)
ești călare!Deci,îți faci curaj și bagi la înaintare 4 berbeci(chiar dacă sunt frecție la picior de lemn...chiar dacă mai ai ai puțin și
faci în pantaloni de frică..dar..doar așa..să vadă animalul asta de cîteva tone,who is in charge!Îi înfigi berbecii între coaste!Ai moral bun!
Este și normal să fie așa!Tu ai 60 de kile( cu tot cu laptop și cu acumulatorii aferenti),ăsta e de 30 de ori cât tine( acum îți vine în minte
rapid,o întrebare frustranta:,,No..ăsta cum mama dracului s-a dezvoltat așa?!!!Multicont,cumva?''Îți promiți solemn ca atunci când vei fi în
siguranța camerei tale neaerisite și îmbâcsite de atât fum de țigare de acasă,neapărat să nu uiți să îi faci ticket la admini!!.
Observi ca ,,pune botul'' la fake-urile tale( Pvm-ul tot nedeschis ramâne!Înjuri!Cu furie!Normal!,,În ce trib de c**t am intrat!!Unde e suportul
atunci când pe tine te arde?ce mama dracului face ăsta?Acum și-a găsit să doarmă ?!!!'')În disperarea ta nu realizezi că,totusi,tu nu ești buricul
,,tribului'' și că Șeful cel mmare are și altele pe cap(fuziuni,diplomație,etc..etc..).dar,nu mai judeci limpede.Ești cu nervii la maxim!
Dacă te înobilează animalul ăsta?( hipopotamul desigur!pentru că orice jignire adusă unui player te poate costa!).
Totuși,animalul( că deh..e doar un pachet de mușchi,făra creier..sau mă rog,cu un creier ceva mai mic decât al tău) se lasă impresionat de
fakeurile tale.Vede că ești ,,on''.Ești pe ,,felie'' cum se spune.Nu te atacă.Doar te-a testat.Ai un moment de respiro.
Realizezi că nu este nimic pierdut,încă!Chiar dacă te-ar ataca,il poți fenta din scurt,cu un dodge.No..ce dacă te-ar sparge/șifona puțintel?
Important este să nu te înobileze așa cum ai citit tu mai devreme pe wikipedia că are ăsta de obicei!Acum,gândești mai la rece.
Tipul pe care stai călare cu nonșalanță,e palyer ofensiv.Deci,e cam pe butuci cu defensa.te gândești că ar fi momentul inițierii unui dialog.
Te mai uiți o ată,rapid la ,,profilul'' lui( expus mai sus,tot din wikipedia) ca să ști cum să îl abordezi.Nu ar fi recomandat un ,,Băi animalule,
de ce mă ataci?''.Totuși,dacă stai să te gândești bine..ești în ,,K''-ul lui.Se impune o abordare diplomatică.Un parteneriat local,în beneficiul
amândorora.O alianță personală te-ar scuti de multe.Însă,nu vrei să întinzi prea mult coarda( să nu uităm..este de 30 de ori mai mare în ,,puncte''
decăt tine!).În nici un caz nu îi vei spune povești vânătorești cu și dspre safari!!De asemenea,nu este indicat sa aduci vorba că pe nu știu ce
lumeai fost membru de seamă al tribului CIRC.Clar!Ar însemna din start că ai pășit cu stângul.
Îți faci o cruce mare( Cu limba in gura,desigur.Mâinile îți sunt ocupate.Cu una te ți de spinarea viitorului partener de discuție pe care dorești â
să ți-l faci aliat personal,iar cu cea de a doua mână tastezi.Limba devine astfel,singura modalitate de a arăta cât de bun creștin ești!)
și ințiezi un dialog.Timid la început.Apoi,încerci o ,,dumă''(nah..e o glumă banală și cam insipidă,dar este tot ceea ce îți vine în minte,
pe moment.Spre surprinderea ta,ține!Animalul pune botul la ,,vrăjeala'' ta.prinzi curaj.Mai bagi o glumă.De data asta,îi arăți și cât de cult
și de citit ești tu( trăiască netul și mama și tata care plătește abonamentul că, normal, tu cheltui alocația pe bere și țigări!)
și îi pomenești câte ceva din ce ști tu despre el(alea de mai sus,pe care le-ai citit rapid,la ,,amerizare'').Il flatezi.Îl ,,perii'' puțin.
Îi spui că el este cel mai mare și mai tare din parcare.Că,pe ,,lumea'' asta( ai vrea să dai și numărul lumii pe care te afli,dar din cauza
surescitării nu mai ești sigur.(decît să greșești și să îi pomenești de altă ,,lume'' pe care poate a luat-o în freză nasol,te mulțumești să ramâi
la termenul general de ,,lumea asta'') nu mai este un altul ca el..mai tare și mai mare.Ce mai,îi ridici statui!Ține șmecharia!Pune botul!Se îmblânzește!
Fiara, estedomesticită astfe!Acum,prinzi tupeu!,,Auzi,dar mai trimite și mie ceva suport și resurse dacă se poate.Sunt tare zdruncinat după
căzătura asta.Fraierul,trimite.Te scoate la mal..din tot rahatul ăsta în care te-a băgat juriul!
Ajuns la liman,cu resursele de la animmal(acum nu îi maai spui player!ce sens mai are?nu te mai aude nimeni!) te refaci rapid.Zidul sus,din nou.
Faci câțiva pași.Cerecetezi rapid harta.Totul pare ok.Ești în siguranță.Acum,ca un adevărat bun român ce ești,nu îi mulțumești animalului că
te-a scos din belea.De ce ai face-o,te gâdești tu.Te-ai fi descurcat și singur.Doar ai văzut filmul cu Sandokan când erai mic!
Mai faci doi pași și logic,îi frigi doua înjurături,neaoș românești.Ce dacă nu le înțelge?Doar ..te descarci!!


pct. 2
Mandarine!Clar!

mandarine= hair,food and body spa!3x1!!

Ce dacă ai rămas singur pe lume?Tot trebuie să mânânci.Tot trebuie să arăți bine.Nu se stie niciodata!Poti avea o ,,intalnire de gradul 3''.
Orice este posibil.Si,cum te poti prezenta?Nemancat?Nespalat?Fara un body spa?No way!
Plus de asta,tine si de sete si miroase si frumos.
Cum dracului sa manaci ecleruri si/sau carne tocata?!!Prea multe,,e''-uri!Nesanatos!Hello!Remember?Esti unicul supravietuitor al speciei tale!
Trebuie sa manaci sanatos!Trebuie sa mirosi frumos!Nu da bine ca ultimul specimen al rasei umane sa fie un burtos care se scobeste in dinti dupa ce a
halit o punga de carne tocata sau s-aa murdarit pe tricou cu crema d ciocolata de la eclere!Serios!Nu se face!
Ah..pe cand..chiar daca te murdaresti putintel cu sucul mandarinei,iti va spori aerul de macho salbatic( nu ca nu ai fi,dar..nah..nu strica
un mic artificiu ,,tehnic'' din asta!).Si,cine stie..o extraterestra poate ateriza oricand.Tu,esti in forma!Maxima!


pct 3.Regina Margot

Aceasta simbolizeza dragostea si prietenia. Al prieteniei dintre La Mole si Coconnas,
nedespartiti nici chiar in moarte, desi totul in viata parea sa-i desparta: convingerile religioase, firea, chiar.
Al prieteniei dintre frumoasa si nefericita Regina Margot si ducesa Henriette de Nevers, intr-o lume a minciunii, ipocriziei si crimei,
in care relatia sincera dintre ele pare chiar mai neverosimila decat tragica iubire ce le va lega de cei doi prieteni.
Al prieteniei, in ultima instanta, dintre Regina Margot si sotul ei, prietenie care ii salveaza viata celui ce va deveni marele
rege Henric al IV-lea, suveranul care va readuce pacea in Franta si va pune astfel bazele viitorului mari natiuni.
Sfaturi vis a vis de triburile ...
-respecta lumea din joc si vei fi respectat
-ascultai pe cei mai cu varsta in acest joc.. vei invata multe
-incearca sa eviti certurile.. considera triburile un joc
-triburile e un joc in care trebuie sa investesti timp incearca sa imparti si real life si triburile.. e cam naspa daca te captiveaza prea mult
-triburile e un joc de echipa , singur nu vei reusi niciodata
-daca incepi acest joc incearca sa intri intr-un trib cu jucatori cu experienta asa vei invata multe .. daca joci cu oameni fara experienta vei invata greu acest joc
-in acest joc iti vei creea multe prietenii dar totul e sa stii sa te comporti si sa ajuti colegii
Sfaturi vis a vis de forum-triburile(extern)
-incearca sa eviti orice polemici cu userii de pe forum
-posteaza cand trebuie si cu bun simt si asa nu vei avea probleme cu nimeni
-poti gasi lucruri interesante pe forum.. totul e sa stii unde sa cauti
-urmarind forumu vei urmari si desfasurarea lumii in care joci.. topul la triburi.. discutii generale.. razboaie..
Sfaturi vis a vis de colegii de trib
-cand spui coleg de trib ... spui prieten .. cum am mai spus respecta si vei fi respectat
-le dai o mana de ajutor la colegii de trib.. iti dai singur un ajutor cand iti va fi greu
-incearca sa iti cunosti toti colegii de trib.. acest joc se bazeaza pe prietenie
Sfaturi vis a vis de moderatorul forum
Un moderator nu te sanctiona atata timp cat vei respecta.. chiar daca gresesti el va lasa de la el.. depinde de greseala facuta.. el sanctioneaza doar cand gresesti.. si un moderator e o persoana .. poti vorbi.. ii poti cere sfaturi ..
 

DeletedUser26904

1. Interesanta intrebare :D In primul rand , sa aterizezi pe spatele unui animal care sta sub apa , e un lucru practic imposibil . . dar , sa presupunem ca a iesit saracu la suprafata sa ia o gura de aer :rolleyes: Sa zicem ca as reusi sa aterizez pe el (si sa aterizezi cu avionu pe o "pista" de 2.5 m patrati nu e un lucru tocmai . . posibil , dar sa presupunem ca am reusit :D ) , fericit , imediat dupa momentul impactului cu "uscatul" as sarii din avion , mirat ca nu a explodat pana in momentul respectiv . .
Mirat , nemirat , ar urma momentul in care as incremenii , cand as vedea marele mamifer in fata mea :D Dupa acest soc , banuiesc ca as lesina . Echipele de salvare , anuntate de mine inainte de "aterizare" , ar ajunge la locul faptei (scafandrii , alea alea ) , nu dupa mult timp (daca stau bine sa ma gandesc , ar bate si recordul curent ) m-ar aduce la suprafata si m-ar transporta de urgenta la spital , unde as fi resuscitat , bla bla .
O paranteza as mai face , spunand ca in echipa de salvare s-ar afla o domnisoara de cam 20-21 ani care s-ar indragostii de mine , si eu de ea , si tot asa :D

2.Nu as sta mult pe ganduri . . as alege mandarinele . . de ce? pai , ca sa traiasca , omul are nevoie mai mult de apa decat de mancare :) carnea tocata si in eclerul nu depoziteaza asa multa apa , sau ma rog , lichid , spre deosebire de mandarine :D

3.Ei .. pe cine .. Ciocciolina , printesa visurilor mele :D

4.triburile-joc
1) sunt cateva reguli stupide . jocul ar fi mai palpitant fara ele :)
2)adminii sa nu aiba dreptul sa joace pe nici o lume
3)majoritatea lumilor sunt la fel . cateva modificari ar fi binevenite : biserica nu e chiar interesanta ; lumi modificate , un sat mare pe fiecare K , sa se bata toata lumea pe el , viteze mai mari , etc ;
4)adminii sa nu poata juca pe nici o lume - esti admin , admin ramai. mi se pare absurd ca un admin de pe lumea 5 , care joaca pe lumea 16 sa aiba acces la anumite informatii despre mine , uneori folosindule in scopuri personale murdare.(eu jucand si pe lumea 5 si pe 16.
5)Ieftinirea contului premium ; cadouri (paste ; craciun ) mai lungi - nu imi dati 2-3 zile CP gratis de craciun , zilele alea eu fiind mort de beat , iar contul premium ajutandumi la nimic :D )
6)caile pe care pot fi contactati adminii sa fie facute publice ;
7)modificari serioase in staff-ul "batran" al team-triburile.

triburile-forum
1)mai multi moderatori (cel putin pe lumea 5 am mai vazut doar 1-2, activi )
2)mai multa indulgenta
3)idei noi pentru animarea forumului
4)mai multe emoticons-uri
5)report_display ? ar prinde bine la a & d amuzante

colegi de trib
1)respectativa vecinii - si ei va vor respecta pe voi
2)nu va innobilati colegii - mai de folos iti e vecinul,decat satele lui
3)toti pentru unu si unu pentru toti

moderatori
1) tolerantaaaa
 

DeletedUser26904

1.

Usor usor ma chinui sa aterizez pe spatele bietului hipopotam...dar oare cu ce a gresit sa ma suporte?
Sa am norocul sa ratez aterizarea pe o asa platforma?nu cred....
am aterizat cu biineee!!!! victorie...dar oare ce face puricele asta aici?sta cu burta la soare?....
neastamparat mai este hipopotamul, vrea sa se scufunde (face scuba diving)..noroc cu vesta de salvare caci de nu ma innecam...
Ajutor ajutor!!!! nu vreau sa devin mic dejun pentru hipopotam!!!
un pradator vine in zbor si ma prinde, crezand ca sunt un peste..oare unde voi ajunge mai departe?

2. as alege carnea tocata...de ce?pai simplu caci desertul nu este punctul meu forte, iar fructele, cu siguranta as gasi o radacina de copac comestibila :d

3. Jeanne d’arc

4.
A1. Lasati-va cat mai puteti
A2. Lasati-va cat mai puteti
A3. Lasati-va cat mai puteti
A4. Lasati-va cat mai puteti
A5. Lasati-va cat mai puteti
A6. Lasati-va cat mai puteti
A7. recomandarile de la a1 la a6 consideriti-le un pamflet si tratati-le ca atare.

B1. reprezinta o intrebare capcana drept urmare ma abtin (nu vreau sa ma pun rau cu moderatorii )

C1. cum eu nu prea mai joc, nu prea am ce sfaturi sa dau, dar cred ca cel mai bun sfat este perseverenta.

D1. tineti-o tot asa.
 

DeletedUser26904

1.Depinde ce hipopotam ar fi, daca ar fi respectivul nu m-as supara prea tare. Oricum aiurea subiect, probabil ca faptul ca sunt un foarte bun innotator m-ar ajuta sa trec mai repede peste situatie si as incerca sa ajung la mal, apoi ca Rambo prin padure pac-pac si gata. Zic eu....
2.

Categoric as alege fructele mele preferate, mandarine, prefer sa nu ma sinucid de buna voie, mai ales daca sunt lucruri care depind de mine. Daca mancam sanatos suntem si sanatosi. Din ce in ce mai multi isi bat joc de sanatatea lor si mananca si traiesc tot mai denigrator pentru cel mai important lucru care defapt are valoare, insasi viata. Atunci cand ai sanatate esti bine mersi si iti bati joc, numai cei care au probleme de sanatate stiu cu adevarat ce inseamna sa iti doresti sa fii cum altii sunt si isi bat joc.



3.

Jeanne d’arc, clar. + Nu as vrea sa merg pe strada langa cineva dupa care ar striga lumea "Isoscel".



4. Scrieti-ne
7 sfaturi vis a vis de triburi-joc
* Corect, este un JOC, sa o lase mai moale si sa se bucure de JOCUL Triburile.
* Sa se axeze mai mult pe partea de comunitare si mai putin pe partea de sate.
* Sa fie introduse filtre de injuraturi si sa se investigheze fara Ticket.
* Lumi mai rare ca si frecventa de timp.
* Sa se inchida posibilitatea de creare user nou pe o lumile vechi mult mai rapid.
* Introducerea unei lumi pentru incepatori de o saptamana, special destinata celor care fac prima data un cont si sa fie invatati ce sa faca acolo. Obligatorie.
* Eliminarea bisericii, armelor paladinului si limitei de fake.



5 sfaturi vis a vis de triburile forum
* Mai putin spam daca se poate.
* Mai organizat, compact si pe sub-topicuri.
* Sa se incurajeze folosirea Limbii Romane literare si gramaticii corecte.
* Sa se poata loga doar pe Lumile P&P unde joaca respectivul user.
* Sa se incurajeze folosirea forumului extern.



3 sfaturi vis a vis de colegii de trib
* Sa mai si doarma noaptea.
* Sa antreneze mai mult atac, mult mai mult.
* Sa ma voteze :p



1 sfat vis a vis de moderatorii de forum
* Chill, sa se mai uite din cand in cand la Hipopotam :) http://www.youtube.com/watch?v=A36POW3kmvI
 

DeletedUser26904

1)Vummm,unul dintre cele doua motoare ale avionului meu incepe se dea rateuri.Incerc sa ma orientez rapid avand in vedere ca sunt si deasupra unui fluviu.Gasesc solutia salvatoare, pregatesc operatiunea de aterizare pe spatele unui hipopotam tinand cont si de dimensiunea acestuia care imi va permite sa raman in siguranta.Zis si facut trag cat pot de maneta reusesc sa orientez avionul direct pe spatele mamiferului, un animal foarte pasnic pe care nu il deranjeaza prezenta mea.Pana acuma totul simplu dar cum ajung pe mal? Apelez la cunostiintele mele de geografie de la gradinita, hipototamul mamifer ierbivor ii plac ierburile ma gandesc.
Cum plec intotdeauna de acasa pregatit:D, cu "iarba" dupa mine reusesc sa il ademenesc pana la mal.
Avand in vedere aceasta experienta am decis sa joc in sezonul viitor din "Lost:Naufragiatii".

2)As alege mandarinele deoarece sunt sanatoase, contin multe vitamine, m-ar ajuta sa supravietuiesc si sunt substient pentru apa. In schimb eclerurile cu ciocolata m-ar ingrasa si eu tin mult la fizicul meu :rolleyes:. Carnea tocata este foarte daunatoare organismului, ar fi ultima alegere.

3) C)

4) 1)
a)Nu lasati triburile sa va inlocuiasca viata personala
b)Acordati atentie si altor persoane nu numai jocului
c)Secretul reusitei sa fie cineva non-stop pe cont:cool:.
d)Al doilea secret sa ai colegi langa tine care sa fie mai mult decat colegi, sa iti fie prieteni adevarati.
e)Nu dormiti si atacati noaptea pentru ca majoritatea chiar au si alte ocupatii in afara de triburi :p
f)Innobilati toate conturile din jurul tau care ar putea reprezinta un pericol prin inactivitatea lor.
g)Atacati tot timpul linia a 2-a de granita si bagati jucatori mici acolo.

2) a) Trebuie creata mai multa distractie pe forum unde sa participa cat mai multa lume.
b) Ar trebui creat un regulament clar si mai exigent iar lumea sa nu mai fie asa nervoasa ca in fond e doar un joc.
c) Fiecare sa isi expuna punctul de vedere intr-o maniera politicoasa argumentand in acelasi timp pozitia aleasa.
d) Raspunsurile cu greseli gramaticale grave sterse sau atentionati cei care au postat.
e) Create cat mai multe topicuri incitante si excitante.

3) a) Create cat mai multe relatii de prietenie intre colegii de trib.
b) Niciodata sa nu exista certuri intre colegi pe sate, tot timpul sa stii sa lasi de la tine.
c) Colegul cel mai important e seful de trib, de asta trebuie sa ii acorzi mai multa atentie pentru a obtine anumite avantaje( Ina sper sa nu te superi pe mine,glumesc :p)

4) Sa fie cat mai exigenti posibil :D pentru a face din forum o zona unde sa poti citi o idee fara sa inveti o jignire noua.(in mare sunteti cei mai tari,kisses pentru moderatorii care ii cunosc :p)
 

DeletedUser26904

1.Va invit pe toti la o mica discutie despre "minciuna" si "mincinosi" in maxim 3 randuri.

2.Descrieti in maxim 3 randuri parerea voastra vis a vis de bani

3.Ce parere aveti despre cei/cele care formeaza un "cuplu" dar de acelasi sex? (In maxim 3 randuri.)

4.Conduci automobilul tau sport cu 2 locuri. incepe un uragan si vezi intr-o statie de autobuz o batrana pe moarte , un prieten vechi care ti-a salvat viata mai demult si femeia perfecta , tot ceea ce pare a fi idealul tau. Pe cine iei in masina si salvezi astfel de la moarte?

5.Ce sfat ati da domnisoarei care a scris urmatoarea postare:
Buna, sunt noua si am o problema de ceva timp, la care nu reusesc sa-i gasesc o rezolvare finala.
De 3 ani lucrez la o firma unde am un coleg mai mult decat stresant. De cand m-am angajat a inceput sa-mi faca avansuri,dar a vazut ca n-are sorti de izbanda. Problema e ca desi stie ca niciodata n-as avea cum sa-i dau atentie, el ma priveste in acel fel tipic barbatilor("ah ce ti-as face..."), sau trece pe langa mine si intr-un fel sau altul trebuie sa ma atinga(nu in parti intime, dar oricum), e tare stresant. Si desi i-am explicat si frumos si tipand, desi am aplicat tactica de a nu-i vorbi, nimic nu a mers.
Va rog sa-mi dati niste sfaturi, nu mai stiu ce sa fac, iar stresul e foarte mare, la serviciu nu vreau sa renunt din diverse motive, nu stiu ce sa mai fac.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus