Marirea gap-ului

DeletedUser

Propun ca gapul dintre atacuri sa fie marit de la 50 sau 100 ms pe unele lumi la 200-250 ms . De ce ? Foarte simplu , am ajuns sa nu mai jucam contra oamenilor ci contra programelor boot sau a addon-urilor din browserele pe care le folosim . Mai nou ( pentru unii ) a aparut o modificare in setarile opera care iti permite sa ataci folosind o singura tasta pe care o tii apasata . Ori asta nu consider ca este joc pentru multi dintre noi .

Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:243
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:343
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:443
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:543
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:643
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:20:113

Am editat coordonatele satelor ca sa nu creez cuiva probleme . Observati ca sunt 6 atacuri nu 5 in aceeasi secunda desi se vehiculeaza faptul ca serverul nu permite lansarea decat a 5 atacuri intr-o secunda ( nu sunt masluite , daca doriti pot face si un print screen ) . Sunt atacuri trimise cu acea editare din opera prin tinerea apasata a unei singure taste . Desi stiu si eu sa atac asa nu folosesc aceasta modalitate contra jucatorilor pentru ca nu consider ca astfel mai joc eu ci pc-ul singur .

Sper sa fiti de acord cu mine . Ori se mareste acest gap ori sa facem publice acele setari intr-un tutorial plasat la Scripturi si unelte independente sa fie la indemana tuturor !

Un joc frumos tuturor !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

Pai si ce mai vrei ? Trebuie sa mai aiba niste avantaje si cei care ataca si farmeaza in draci sa faca nuke-ul , nu doar cei care se apara si asa garda aia e o mare prostie !
 

DeletedUser11365

perfect de acord..m-as bucura sa nici nu existe atacuri la secunda de pe acelas sat,sa vedem atunci cine stie si cine nu triburi
 

DeletedUser

de acord cu cristi si cu bomba . nu stiu cine simte o mare mandrie castigand o lupta dar eu 1 nu sunt nici dezamagit daca o pierd in modul expus de bomba dar nici nu ma bucur daca as castiga asa .

bitzule tata noi sa fim sanatosi ca sate sunt destule inca , ti se dau si moca pe o lume noua :)
 

DeletedUser

Oh la la... acum ne sesizam? inutil daca adminii incurajeaza folosirea acelei linii de comanda introdusa in browserul Opera. In reguli scrie clar: Browser normal. Un click = O comanda... etc...

Desi nu e un script introdus la Setari cand folosesti premium, e o linie de comanda care are acelasi efect. Acum incalcam si regula cu comenzi asemanatoare beneficiilor Premiumului.

Din punctul meu de vedere sunt ilegale din mai multe puncte de vedere si se pot vedea aceste actiuni automatizate, nu sunt de nedetectat cum sustin unii... trebuie doar putina bunavointa. :)

Dar iar cred ca aseasta tema va fi fara efect... :))

Cristi cum a fost sesiunea? eu mai am vreo 4 examene :|
 

DeletedUser2821

Eh si atunci in ce ar mai consta a fi " starter " , ca eu cam asa vad starterul , un noobisor , cu mult timp , farmeaza non-stop , sitteri multi , full , 4 nobili , ia sat , atac din nou , al sat , etc , 30-40 de sat e, delete , unde e placerea unde e marea smecherie :) ?
 

DeletedUser2821

Nu se pot detecta.

Eu stiu si de la autoclicker , e unu acuma care are random , si pui intre 100-500 ms , si il pui sa dea in locul tau clickurile , si ti le dau random , deci nu te prinde niciodata , NU ARE CUM , intelegi :) ?
 

DeletedUser11365

Eh si atunci in ce ar mai consta a fi " starter " , ca eu cam asa vad starterul , un noobisor , cu mult timp , farmeaza non-stop , sitteri multi , full , 4 nobili , ia sat , atac din nou , al sat , etc , 30-40 de sat e, delete , unde e placerea unde e marea smecherie :) ?

ce spui tu aici e o mare aberatie...am o lista de jucatori care is in top la inceput de lume..o sa-i anunt ca is niste "noobisori" care farmeaza non stop..
 

DeletedUser2821

pai sunt cativa : illidan , radu , illusi0n , marmo si multi altii , care sunt oricand la inceput de lume in top si nu sunt nici pe departe noobisori :)) .

Dar sunt si care sunt in top 20 la inceput de lume si sunt noobi daca ii pui sa joace cu peste 200 de sate, stai linistit .
 

DeletedUser

Daca inca sunt printre voi jucatori care INCA mai cred ca este imposibil sa trimiti mai mult de 5 atacuri intr-o secunda de pe un singur sat ... uite 6 atacuri intr-o secunda de pe un singur sat :( deci se poate ?

calculati sutimile de secunda , atacul este dat pe lume cu gap 100


ojnygx.jpg

As vrea sa aflam parerea unui admin si in mod special a lui Rakanishu el fiind cel mai capabil dintre ei

rares69 a spus:
cum e chestia aia cu tasta pentru opera? :-?.....

o data ce cer marirea gapului ce te face sa crezi ca spun cum se face ca sa incurajez folosirea acestui mod de a ataca ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

As vrea sa aflam parerea unui admin si in mod special a lui Rakanishu el fiind cel mai capabil dintre ei


si eu sunt curios daca vom primi un raspuns din partea adminilor la asta mai ales ca s-a dovedit ca serverul nu limiteaza la 5 maximul atacurilor trimise intr-o secunda
 

DeletedUser9828

ii usor de facut snipe daca ai macar 2 sate :D
sau un coleg in zona :D


ps sunt PRO
 

DeletedUser2821

Poate se calculeaza cum ajung atacurile si atunci nu au ajuns decat 3 intr-o secunda si 2 in alta , zic si eu , ca altfel ar fi ilogic din moment ce este restrictie a serverului si stiu asta sigur !

Oricum la atacul ala era banal sa faci split , adica puteai activa si garda pana la urma , aveai O SECUNDA .
 

DeletedUser38023

si eu am pierdut satul asa...:(

Da, ai pierdut satul in favoarea noastra .. Asta e scuza ta? Ca Th9one ti-a dat un trenulet in 200 milisecunde si nu intr-un minut?
Aveai doua variante sa castigi lupta:
1. Sa ai defensiva in sat suficienta incat sa rezisti atacurilor.
2. Split in 200 de milisecunde.

Ceea ce vreau defapt sa subliniez este urmatorul aspect:
Jucator bun inseamna inclusiv stapanirea notiunilor de timing. Asa ca:
Un jucator bun are 2 variante sa reziste in situatia in care ai fost tu, split-ul si defensiva.
Un jucator mai putin bun are doar varianta defensivei.
Stapanirea timingului reprezinta una dintre calitatile jucatorilor buni care poate face diferenta. Si e normal sa fie asa!

Iar vizavi de propunerea din primul post, scuzati-ma, dar mi se pare o tampenie!
Gap de 200-250 inseamna invitatie la split..
Voi, n00bii astia, nu stiti ce naiba de setari tampite sa mai inventati ca sa va faceti jocul si mai usor..
Aveti moral, aveti bonus de noapte, aveti lumi cu biserica, care stopeaza expansiunea celor experimentati spre satele voastre, aveti protectie de incepator, injumatatiri, aveti atack gap de 100 ms etc.

Noi, cei care jucam de ani buni, ce avem?
De la o versiune la alta mai multe interdictii , limitari si cine stie ce bonusuri cretine pentru n00bi ca sa fie multi si prosti domne ca doar din asta supravietuieste jocul asta!

O lume viteza 2 cu 2, fara biserica, fara protectie de incepator, fara bonus de noapte, fara moral, fara gap, fara injumatatiri cand se va propune?!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8140

Contra, Immortal a subliniat bine, eu dau 4-5 nobili intr-o secunda si nu am vreun add-on sau alte chestii, deschid mai multe tab-uri si, voila! daca primesc 5-6 atacuri intr-o secunda simplu, dodge la nimereala sau bag de pe un sat de langa sprijin intre nobili, de obicei cand imi apar vreun sat am mai multe posibilitati de bagat sprijin intre nobili, daca nu imi intra prima varianta trimit a 2-a...
 

DeletedUser2821

Si mai e o chestie care ii ajuta pe langa ce a zis el - GARDA , pai cu aia daca te duce capul faci lejer split.
 

DeletedUser

Immortal R poate ai dreptate tu in ceea ce afirmi sau poate nu asta este discutabil . fara acele setari din opera nu ai putea da atacuri in 200 mlsec si atunci ai folosi fie varianta opera enter 2 fie ferestrele din mozilla/chrome . ai fi de acord sa facem publice acele setari ? daca tu le ai si le folosesti si astfel devii jucator mult mai bun decat esti de ce sa nu ii ajutam si pe altii sa fie la fel de buni ca tine ? nu iti doresti adversari pe masura ta ?
... fara gap : cred si eu ca iti convine cand ataci folosind o tasta . mie setarea asta mi-ar fi egala , eu nu am de gand sa atac folosind o singura tasta


jimmymacel cu variantele de mai sus cu bb codes dai intr-o secunda fara stres ...
michelle2007 mama ei de garda idioata

Poate se calculeaza cum ajung atacurile si atunci nu au ajuns decat 3 intr-o secunda si 2 in alta , zic si eu , ca altfel ar fi ilogic din moment ce este restrictie a serverului si stiu asta sigur !

Oricum la atacul ala era banal sa faci split , adica puteai activa si garda pana la urma , aveai O SECUNDA .

ai 0.5 la primele 5 si 0.95 total . nu cred ca ai vazut ca sunt pe lume cu gap 100 , pe lume cu gap 50 erau 0.25 la primele 5 . o sa incerc si eu pe lume cu gap 5 sa vad cate poti da peste asa zisa limitare la 5 a serverului .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8140

nu inteleg la ce te referi chevyx :p ce variante cu bb codes? eu dau fara bb codes, n-am dormit noaptea asta

edit: te referi la ce ai scris tu bolduit? cu bb code? aia o stiam, aia o folosesc, altele nu stiu sa fie legale, gen clickere, scripturi sau alte tool-uri, decat din tab-uri, si daca te misti repede reusesti sa trimiti rapid...dar nu e greu de separat nobilii cand te aperi :p trebuie exercitiu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Radu, nu mai fi tu noob... in caz ca nu iti amintesti, sau poate iti spune cracanelul... am facut o "verificare"(cam tot era sters pe acolo dar eu deja aveam banuiala cu IMMO L10) la angelica inainte sa va dati masca jos... cand incepeam sa am dubii. si eu obisnuiesc sa ma uit si la premium... iar ce vad?! surpriza:

Data Tranzacţie Modificare Premium-Puncte noi Informaţii
06.01.11 21:40 Activat -10 90 ro23 - smith - Înjumătăţeşte timpul de construcţie
06.01.11 18:45 Activat -10 100 ro23 - smith - Înjumătăţeşte timpul de construcţie
06.01.11 18:44 Activat -10 110 ro23 - smith - Înjumătăţeşte timpul de construcţie
06.01.11 11:13 Activat -10 120 ro23 - smith - Înjumătăţeşte timpul de construcţie
06.01.11 11:13 Activat -10 130 ro23 - smith - Înjumătăţeşte timpul de construcţie
06.01.11 00:02 Activat -10 140 ro23 - farm - Înjumătăţeşte timpul de construcţie
05.01.11 11:25 Transmite 50 150 from: kikutz
05.01.11 11:09 Transmite 100 100 from: Immortal NooB..

Legat de: "Aveti moral, aveti bonus de noapte, aveti lumi cu biserica, care stopeaza expansiunea celor experimentati spre satele voastre, aveti protectie de incepator, injumatatiri, aveti atack gap de 100 ms etc."

Sunteti noobi Radu? Nu mai imi pasa de joc, dar ma amuza anumite chestii si nu mi se pare ok sa te lauzi cu tehnologie... pentru ca deja nu mai discutam de un Joc de strategie ci unul de Tehnologie...

Acesta este dupa mine marele pacat. Cat despre acea linie de comanda din opera incepand de la imitarea premiumului mi se pare o incorectitudine / o incalcare de regula... asa cum e si farmul cu random :)

Mereu dupa o masca Radu... dar nu iti da cu un picior... mai bine te abtineai la faza cu injumatatit, pentru ca incep sa ma intreb cat esti tu de bun fara tehnologie :D
 
Sus