Marirea gap-ului

DeletedUser38023

Astazi ma prinzi binedispus si o sa iti raspund.. Dar termina-ti placinta inainte sa citesti randurile urmatoare pentru ca nu iti vreau raul si nu vreau sa fiu responsabilul innecarii tale cu a 55-a felie..

In primul rand nu sunt eu n00b pentru ca nu eu joc de un an de zile si nu eu sunt conducatorul care a fost innobilat cu forta de proprii membri.. Asta ca sa iti fie clar si sa faci si o plecaciune cand stai de vorba cu inaltimea mea si fara lipsa de modestie, intre mine si tine e o diferenta ca de la cer la pamant din orice punct de vedere te-as privi(cu binoclul)..
Formula corecta de adresare pentru tine si cei din anturajul tau in fata mea, trebuie sa fie adecvata.. Ma multumesc cu "majestate" ..
Sper ca am clarificat off-topicul inceput de tine si, in continuare, astept reverenta din partea ta.

Legat de injumatatiri...
Am folosit injumatatiri si o sa folosesc pe orice lume voi juca si voi avea aceasta optiune.. Nu am zis ca nu am folosit si ca nu folosesc, ci ca nu as vrea sa folosesc nici eu si niciun user de pe server! Daca alti useri au aceasta optiune, in mod clar trebuie sa ma folosesc si eu de ea... Daca nu iti cer prea mult, gandeste: toti folosesc injumatatire, numai eu nu - asta nu imi permit sa fac pentru ca as avea un mare "minus" in dezvoltare. As fi bucuros insa, daca niciun user nu ar putea beneficia de asa ceva.

Sunteti noobi Radu? Nu mai imi pasa de joc, dar ma amuza anumite chestii si nu mi se pare ok sa te lauzi cu tehnologie... pentru ca deja nu mai discutam de un Joc de strategie ci unul de Tehnologie...

Pentru a 10 oara iti spun ca nu ma laud pe acest forum public. Sunt prea scarbit de fauna care populeaza tinutul asta extern ca sa mai imi exprim performante, gandiri, mici satisfactii la un loc cu ea..
Iar cu aceste "tehnologii" cum le numesti tu nu as avea de ce sa ma laud pentru ca mai sunt inca vreo 500-600 de useri care ar putea avea acelasi motiv sa o faca.
Chiar esti obsedata de cuvantul asta "lauda" .. Cu cate placinte te poti lauda astazi? Mai ai pana sa dobori un record mondial? Hai, sa te vad si pe tine ca te lauzi cu ceva adevarat :)

Acesta este dupa mine marele pacat. Cat despre acea linie de comanda din opera incepand de la imitarea premiumului mi se pare o incorectitudine / o incalcare de regula... asa cum e si farmul cu random

Acea linie de comanda din opera este doar varianta de care ai auzit tu! Esti un prea mic cunoscator in domeniu ca sa iti poti da cu parerea aici..
Iar cu farmul nu stii ce vorbesti...
Si iar, mai vorbesti de incalcari de regula.. Tu care joci cu multicont..

A ajuns rau jocul asta....... rau ... Inainte chiar a fost mai bine, mult mai bine.. Existau useri ca Aztecul si moderatori ca Bloom care efectiv ii complexau pe cei de teapa ta si ii determinau sa citeasca si sa taca naiba acolo..
Problema cea mai mare e ca nu mai are nici cine sa rada de cei ca tine..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu nu inteleg o chestie... de ce sa cerem interzicerea folosirii unor chestii care, pentru unii, sunt chiar folositoare? am vazut pe niste unii care se lauda ca pot da split la atacurile primite in 200 ms. Nu cred ca sunt mai mult de 5-10 playeri care pot face asta detinand un singur sat. Chestia cu tasta T... pai frate, asa cum o foloseste Radu cand da atacuri, la fel o pot folosi si eu ca aparator sa bag split... e egalitate?!?! este. gheorghe foloseste script "ilegal" de farm? iau si eu unul, la fel de bun, dar legal. La capitolul scripturi si add-ons s-a evoluat in draci... trebuie doar sa stai sa citesti, sa intrebi si sa folosesti. sunt scripturi de farmare care pot fi folosite cu sau fara premium, facute special pt cei ce nu baga bani in joc si mai taie din "inegalitatea" intre utilizatorii de premium si cei ce nu folosesc sau nu isi permit. Atunci?!?! care e problema?! La chestiile astea nu e, sincer. Poate, cel mult, sa se dea gap diferentiat pt sa zicem 1-2 luni de la inceperea jocului pt a putea si cei cu un sat sa dea split mai usor. In rest?! ma repet... asa cum dai atacurile cu o tasta, la fel bagi si sprijin. injumatatirea iar e o chestie idioata... daca sunt activ, farmez, am resurse, platesc premium si exista optiunea asta, de ce sa nu o folosesc? trebuie sa stau sa ma gandesc ca nu e corect fata de vecinu meu care intra de 2 ori pe zi, farmeaza cand isi aduce aminte si nu are resurse si premium pt injumatatiri? pana mea... asta e deja stupid.
dar, daca tot vreti sa se modifice ceva, de ce nu puneti mana sa tipati ca merg serverele ca un ***? ca din cauza serverelor de multe ori s-au pierdut sate? hai sa bagam "gap" la picarea de server, limita pe care o vreti la atacuri, sa o punem la capitolul asta. Care sunteti PRO pt a avea limita de picare a serverului la... sa zicem de 5 ori pe an? sa nu mai fie vesnicele "scadente", sa nu mai stai ca prostu pana se da un refresh si tot asa?
 

DeletedUser38023

dar, daca tot vreti sa se modifice ceva, de ce nu puneti mana sa tipati ca merg serverele ca un ***?

Asta mi-a placut.. :)) Chiar ba, ia ziceti !
Voi vreti sa reduca astia gap-ul dar serverele nici nu merg atat de bine incat sa se poata atinge acel gap ideal ..
 

DeletedUser

foarte bine mine...colegul meu a fost prins pe 23 cu trupele in sat datorita timpului scadent,deoarece acesta a durat in jur de 10 minute!!!....era sat aproape full!!!..si desigur ca a pierdut satul si a fost trimis la margine..nimanui nu-i pasa ca din cauza serverului mai pier si jucatori,ba chiar va bucurati !!!!...voi vreti sa se modifice gapul..daca unii pot folosi opera,voi de ce nu folositi???Ati spus ca faceti 4 taburi,acum le mai puteti pune unu langa altu?? nu prea cred...o data cu noua versiune nu mai poti face asta si desigur ca oamenii s-au orientat spre altceva si anume OPERA!!! .

:))) mi-a placut asta..voi spuneti ca nu e bine sa folositi opera..altiii..........
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=12058
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cine a zis ca nu e opera buna cand e cea mai buna pt atac la secunda ?
 

DeletedUser2821

Nu intelege diferenta intre moral si util ..

Oricum la partea cu scadent , are dreptate.
 

DeletedUser

cine a zis ca nu e opera buna cand e cea mai buna pt atac la secunda ?

intr-adevar,e foarte buna pentru triburile,insa,parerea mea,e browseru cu cele mai multe buguri,cele mai mari probleme.
da,am ultima versiune de opera si cand mi-e lumea mai draga imi da cate o eroare...la celelalte browsere nu am probleme de genu.
 

DeletedUser

eu stau pe mozilla 99% , cand vreau sa dau la sec trec pe opera apoi revin pe mozilla
 

DeletedUser

nu imi place mozilla...folosesc google chrome..acum folosesc si opera pentru atacurile la secunda..dar ianinte foloseam tot chrome ca faceam 4 pagini..le aliniam...acum nu mai merge cu noua versine:((((
 

DeletedUser8140

Cu tot cu opera si noua descoperire in vederea lansarii atacurilor...bad day for ennoblements :)) 4 nobili in 300 ms :) degeaba

346, 446, 546, 646 -> 100 ms interval intre ele, n-ai cum sa le dai manual asa ;)) poate coincidenta, sigur e opera :))

msec.jpg
 

DeletedUser

da nu e chiar asa de greu sa faci un split la tren in 0,3 secunde...mai ales daca ai mai multe incercar,pana la urma tot iti iese.
 

DeletedUser17342

sa te aperi de trenulete din astea e cel mai misto. parca il si vezi pe ala cum se intinde cu picioarele pe birou plin de sine, mai baga si vreo 2,3 sprijinuri full la secunda si cand ajung atacurile...... TEAPA! :)))
 

DeletedUser8140

da, dar e mai nasol cand ai un singur sat si trebuie sa faci dodge. Putin sa aiba lag serverul si ceaules
 

DeletedUser

Cu tot cu opera si noua descoperire in vederea lansarii atacurilor...bad day for ennoblements :)) 4 nobili in 300 ms :) degeaba

346, 446, 546, 646 -> 100 ms interval intre ele, n-ai cum sa le dai manual asa ;)) poate coincidenta, sigur e opera :))

msec.jpg

sigur e opera si sigur e ok cand ai mai multe sate sau are cine sa trimita sprijin si stie cum sa o faca , sa faci dodge e mai greu

dar asta-i funny si nici un admin nu zice nimic despre celebra limitare la 5 a atacurilor intr-o secunda

Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:243
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:343
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:443
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:543
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:643
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:20:113
 

DeletedUser8140

Pai e in regula aici, au venit 4 atacuri de pe acelasi sat :p primele 2 sunt curatari de pe sate diferite, urmatoarele 4 au fost de pe un sat si insotite de nobili si 200 topoare, n bonus :) da e ok ba.... :))
 

DeletedUser

dar asta-i funny si nici un admin nu zice nimic despre celebra limitare la 5 a atacurilor intr-o secunda

Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:243
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:343
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:443
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:543
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:19:643
Atac asupra --5-- () K51 011 () K42 mâine la ora 20:31:20:113

asa cred ca poti sa bagi si 9 atacuri intr-o secunda...daca primul intra la 500 si apoi la 600,700,800,900,100,200,300,400 ms
 

DeletedUser

Pai e in regula aici, au venit 4 atacuri de pe acelasi sat :p primele 2 sunt curatari de pe sate diferite, urmatoarele 4 au fost de pe un sat si insotite de nobili si 200 topoare, n bonus :) da e ok ba.... :))

da jimmy e ok acolo

asa cred ca poti sa bagi si 9 atacuri intr-o secunda...daca primul intra la 500 si apoi la 600,700,800,900,100,200,300,400 ms

am incercat , mai mult de 6 n-a vrut la mine . 6 au intrat de 2 ori
 

DeletedUser8140

eu nu am reusit sa imi fac chestia aia in opera :) desi am urmat pasii, am lasat-o balta si am trecut la metoda clasica :))
 

DeletedUser

bre, serverul considera secunda de la 000 la 999 (miimi)... daca am atacurile la modul:
12:23:33:466
12:23:33:566
12:23:33:666
12:23:33:766
12:23:33:866
serverul nu ma va lasa sa am si
12:23:33:966

in schimb, daca am la
12:23:33:566
12:23:33:666
12:23:33:766
12:23:33:866
12:23:33:966
imi va da voie sa mai am si la
12:23:34:066
12:23:34:166
12:23:34:266
12:23:34:366
12:23:34:466
pt ca el stie ca 33 e o secunda, iar 34 o alta.
asa ca nu o mai dati in diverse... mai mult de 5 atacuri in aceeasi secunda, asa cum am pus eu mai sus, nu o sa vedeti, am incercat eu de mi-a stat limba pluta... NU TE LASA SERVERUL. restul e doar can can... nu bug
 
Sus