masaje amuzante

  • Autor subiect DeletedUser46957
  • Data de început

DeletedUser46957

lord dac iun 18, 23:04
imi cer scuze de deranj..:)):))

lord dac iun 18, 23:07
NARUITORUL DE VISE:e al lui **~oboro~**:detinatorul unor secrete ca:anemona.

NARUITORUL DE VISE iun 18, 23:08
Cum :)))))

lord dac iun 18, 23:08
adaescu,mamazmeilor,tony meu si regele satan:anulati orice zi libera si orice concediu,AVEM CEAVA TREBUSOARA :))

Mai stiti sa Bateti PAS DEFILARE CA ACUM 11 anisori,pe Lumea 1,mmm???

daca nu:exersati:)):))


**~Regatul Cerului~**

"...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
(Horatius, Satire, II, 6, 53.)

"...ce ai mai auzit despre daci?"

VORBESC DE PACE...SI ARATA ARMELE.

cand toti suntem egali din nastere.

NARUITORUL DE VISE iun 18, 23:10
M-ai spart :))))))))

lord dac iun 18, 23:11
nu asta a fost interesul meu.:((

NARUITORUL DE VISE iun 18, 23:11
Acum zi si pe limba mea cea inceata.te rog

lord dac iun 18, 23:15
m-am iubit cu colega ta anemona..

intre timp ea nu a putut naste si eu am numit-o.. starpa....

rakanishu,206cc,rosinanta,carmy...nu au apreciat sinceritatea mea si au spus ca am vorbit prostii.

asa mi-au devenit dusumani..:))

NARUITORUL DE VISE iun 18, 23:16
Am inteles :)))))

lord dac iun 18, 23:30
crezi ca am nevoie de intelegerea ta,mmm???

lord dac iun 18, 23:34
**~ajuta-i pe cei mici IMPOTRIVA CELOR CARE SE CRED mari~**

bat pas de defilare pe cei care se cred mari si puternici...

lord dac iun 18, 23:45
si bogdan din got...cerea pp de la eu.

lord dac iun 18, 23:47
tie frica de anemona?

noua NU.

lord dac iun 18, 23:57
adaescu,mamazmeilor,tony meu si regele satan:anulati orice zi libera si orice concediu,AVEM CEAVA TREBUSOARA :))

Mai stiti sa Bateti PAS DEFILARE CA ACUM 11 anisori,pe Lumea 1,mmm???

daca nu:exersati:)):))


**~Regatul Cerului~**

"...NUMQVID DE DACIS AVDISTI?"
(Horatius, Satire, II, 6, 53.)

"...ce ai mai auzit despre daci?"

VORBESC DE PACE...SI ARATA ARMELE.

cand toti suntem egali din nastere.


NARUITORUL DE VISE:e al lui **~oboro~**:detinatorul unor secrete ca:anemona.

lord dac iun 19, 00:08
aveti in mana:cea mai puternica arma din triburile ro:


50 dintre cei mai buni jucatori din triburile ro de pe toate lumile+un imperiu financiar....TEZAURUL dacilor.

lord dac iun 20, 17:48
un singur pas gresit:si va crep **~oboro~**.

lord dac iun 20, 17:55
CUNOASTEM...PE FRATELE EI IN RUGBY.

lord dac iun 20, 18:10
nu mai mediatizati tiganii.


orice reclama adusa lor...ne injoseste pe noi ROMANII.

lord dac iun 20, 21:46
dece drak e asa mandru Dumnezeu pt. ca a creat femeia,mmm???

lord dac iun 20, 21:47
nu aveam cu cine vorbi...

calitativ.

lord dac iun 20, 21:53
scz. pt. deranj,cu respect si admiratie:**~oboro~**

lord dac iun 20, 22:06
in curand vom fi dusmani,sper sa nu pastrezi oftica pe daci si pe mine,pe toate lumile din triburile ro.

NARUITORUL DE VISE iun 20, 22:08
Hahahahahaha
Apropo anemona nu mai e :))))))

lord dac iun 20, 22:09
dar e **~oboro~**.:))

lord dac iun 20, 22:10
SI cand te gandesti ca altii si altele ma numesc:**~Cel mai temut OM din triburile ro~**..:)):))

NARUITORUL DE VISE iun 20, 22:11
Da? Interesant
Eu sunt mai noob.
Nu prea stiu lumea

lord dac iun 20, 22:13
mda.dacii de pe l44 imi spun altceva:))

NARUITORUL DE VISE iun 20, 22:18
Rasp i 30 de sc cine a castigat l2

lord dac iun 20, 22:22
nu am vazut tupeu pozitiv,nu am vazut un **~oboro~** mai mic.


nu am vazut un dac care sa ma inlocuiasca...:((


femeie sau barbat.


nu am vazut pe nimeni care sa CONDUCA imperiul meu financiar.

lord dac iun 20, 23:04
ERA oviden....dar la-ti omorat repidea..:))

lord dac iun 20, 23:07
e fix pix...nu ati dat peste un DAC.

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:08
Nu am niciunul in zona :(

lord dac iun 20, 23:11
VA FI....PE L44...


VA FI:**~Cel mai temut OM din triburile ro~**

adica conducatorul dacilor:EU.

lord dac iun 20, 23:14
[player]truckdriver[/player]-L-AM PUS IN GHENUNCHI.

bogdan-l-am pus in ghenunchi.

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:15
Cand asta ?

lord dac iun 20, 23:16
lumea 21,lumea 32,lumea clasica veche.,lumea 42.


e randul tau...:)):))

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:17
Gata.m-ai convis.dau stergere.

lord dac iun 20, 23:18
pana nu te gasesti in lupta cu eu...nu esti barbata:)))

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:19
Pe 32 nu prea am auzit faptele tale de vitejie

lord dac iun 20, 23:20
red spartan.

lord dac iun 20, 23:20
Feature: Interviu - Valiusha

Interviu cu Valiusha , lider al fostului ~TLD~, lumea 1.

Koko: Salut! Sa facem cunostinta, inainte de toate. Spune-ne cate ceva despre tine si cum ai ajuns sa joci pe triburile.ro!

Valiusha: Salut! Sunt Valiusha, joc de vreo doi ani si ceva triburile, in care includ si varianta de pe serverul englezesc. Pot spune ca am jucat acolo pe lumea 3 aproximativ 8 luni, si mi-a spus un roman de acolo ca se infiinteaza jocul si la noi. In prima faza, am ras! Pe lumea unde jucam eu erau foarte putini romani care sa aiba vreo treaba cu jocul. In fine, mai de gura lui am intrat. Era beta atunci... Am jucat cateva zile si m-am plictisit pentru ca stiam ca se reseteaza odata cu inceperea lumii 1. Asa ca, atunci cand a inceput, am intrat si eu.

Koko: Spune-ne cum ai ajuns sa-ti creezi propriul trib, ~TLD~, un trib de renume pentru lumea 1!

Valiusha: E o poveste interesanta. Cativa romanasi de pe .net, de pe lumea 3, facusera un trib. Dar, nu am vrut la ei pentru ca sa incapatanau sa nu mai invite pe nimeni necunoscut. Asa ca, din una in alta am ajuns sa joc in tribul THIS, al lui Thorak30 si Vokiel. Dupa ceva timp, din diferite motive, m-am hotarat sa ies din tribul lor si asa am ajuns sa fac ~TLD~. O buna parte din tribul THIS au venit cu mine, si atunci am inceput cu totii sa facem propaganda pe forumul extern,care era atunci intr-o forma foarte incipienta si iti dai seama ca am vrut sa atragem si noi putina atentie. Ne expuneam, experienta de pe .net ca sa atragem noi membrii in tribul nostru micut, pe atunci. Cam asa pot spune ca am inceput sa devin "cunoscut"...

Koko: Cum ti s-a parut sa fii seful unui trib? Fiind la inceput de drum in materie de lider de trib, trebuie sa fi fost o experienta noua.

Valiusha: Hehe, nu eram la inceput. Ca sa spun asa, cand am jucat pe .net am inceput ca un membru micut de 2k puncte dupa care mi-am creat propriul trib, apoi am urcat in ierarhie, o cauza ar fi ca aveam foarte mult timp si eram destul de bunicel ca diplomat, si o alta cauza ar fi ca liderii tribului au renuntat in timp la joc si pentru ca trebuia sa preia cineva conducerea. Cert e ca am dus tribul de pe locul 17 pe locul 3. Asta...pana cand am renuntat pe .net si am inceput sa joc pe versiunea romaneasca. Ceea ce mi s-a parut dificil a fost, pe de o parte sa pastrezi autoritatea, pentru ca un trib democratic(din punctul meu de vedere) nu functioneaza normal sau sa zicem ca functioneaza foarte greu. Pe de alta parte, trebuie sa fii cumva si diplomatic in rezolvarea conflictelor interne si a discutiilor cu diferiti membrii mai dificili. E de munca si e nevoie de rabdare si calm in treaba asta!

Koko: Cred ca toata lumea ar vrea sa stie cum a ajuns ~TLD~ sa fie cel mai puternic si longeviv trib de pe lumea 1. Spune-ne povestea celui mai impresionant trib de pe Lumea 1.

Valiusha: Ok! La inceput, eram o mana de oameni, sa zic ca 10-15 ii stiam de pe .net, nu neaparat ca am jucat cu ei, dar din auzite, gen Hades1234, Talibanul, Hunter86 si inca cativa care au stat putin pe lumea 1. Principala problema de inceput a fost ca facand un trib nu zonal, ci dupa anumiti membri, aria de raspandire a tribului era imprastiata. Asta a facut la inceput diplomatia sa fie destul de dificila. Nu vroiam sa am membrii izolati intr-o mare rosie dar in acelasi timp vroiam sa dau tinte la toti, pentru ca un jucator activ trebuie sa fie si agresiv. In primele luni, ma ajutau si cei din conducere, dar in principiu eu faceam cam tot: ma refer la diplomatie, recrutari, rezolvarea conflictelor interne si cele externe legate de snipuiri. Usor, usor, mergand pe ideea ca toata lumea sa aiba tinta si ca suntem un trib de elita care tinem numarul de membrii cat mai redus posibil, am putut sa atragem din ce in ce mai multi jucatori satui sa stea in triburi cu 1000 de membrii si forum haotic. Dupa care, au inceput razboaiele. Ma rog, existau triburi de 1000 de membrii si eu normal ca refuzam PNA cu ei ca asta ar fi insemnat sa blochez jumatate de harta. Iti dai seama ca membrii TLD farmau si ei 5-10 inactivii din respectivul trib si acestia bagau repede "razboi". Greseala lor!
Primul razboi a fost cu [T^A](aztecii). A fost foarte distractiv, pentru ca la ei nu era pic de organizare si noi ne distram copios. Dupa care au urmat ceva conflicte sporadice cu tribul (pe atunci) EXIT, de care faceam o groaza de misto pe extern ca purtau o politica de cerut resurse de la membri "pentru binele tribului". Urmatorul razboi a fost cu GD, care deasemenea desi aveau foarte multi membri, si eram in PNA, dadeau atacuri izolate si cand ceream explicatii se ridica din umeri.
Intotdeauna, inca de la inceputul lumii, am cautat aliati de nadejde, pe care sa ne putem baza, adica mai ales eu...sa am incredere in liderii lor. Si au fost cativa: THIS a fost primul, apoi IM al lui Anghelos, de care poate nu atat de multi isi aduc aminte, cele doua au sfarsit prin a fuziona cu noi. Dupa care a fost Avalonul, condus de Sir Soreen, cu care "flirtam" diplomatic inca de cand nu erau nici ei si nici noi in top 20. A urmat istoria pe care multi din jucatorii de pe L1 o stiu. S-a format LF(familia lorzilor), din care facea si TLD parte. S-au dus niste razboaie, cu GD si ARES, pe care i-am cam batut. Dupa care, din diferite motive, TLD a iesit din LF si a format cu NWO, alianta CA, pentru ca cele doua triburi erau alaturi de Avalon, si dominau cele 4 K-uri centrale. Pana la urma CA a crescut considerabil ca numar de triburi: Avalon, LEON, RIP, DIABLO si HLD ni s-au alaturat. In momentul asta, practic CA era indistructibil! Au fost cateva incercari de a ne desparti, realizate de coalitia anti-TLD: NWO, CD si CIRC si alte cateva triburi, sperand ei ca celelalte triburi din CA sa ne lase singuri. Insa alianta era facuta pe incredere si toti ne-au stat alaturi. Asa ca razboiul dintre CA si coalitia anti-TLD, a fost unul de uzura, in mare fiind castigat de CA. In cele din urma, razboaiele si fuziunile reusite(in mare parte datorita conditiei clare ca eu voi fi lider) au facut TLD sa creasca. Si exact atunci cand aveam o dominatie clara pe L1, eu din cauza unor probleme personale am inceput sa nu mai fiu atat de activ. Am inceput sa joc pe cont cu Anlu. Tot atunci am facut o restructurare a tribului, impreuna cu Academia. Eu am fost destul de multe luni inactiv si in tot acest timp, Anlu(pe contul meu) si Hunter86 si toti ceilalti din conducere(nu cred ca are sens sa-i enumar pe toti aici) au tinut TLD in picioare, evident alaturi de membrii si de spiritul razboinic deja format.

Koko: Si ce s-a intamplat dupa ce ai devenit inactiv? Cine a avut grija ca TLD sa-si continue aventura pe L1?

Valiusha: In momentul in care eu am anuntat oarecum oficial, adica in conducere, ca nu ma mai ocup, tribul a fost preluat de consiliu. Anlu si Hunter86 se ocupau majoritar cu planificarea diplomatica. Nienna, care pe langa faptul ca este o fata foarte speciala pentru mine, a fost cea mai buna diplomata a tribului, o pozitie destul de ingrata pentru ca de multe ori ai de-a face cu incuiati. Insa ei ii placea "jobul", tratandu-i pe toti fara aroganta si corect. Mucigasul, Vadimash, Aiurea, Chucky22, Zgabearta, Flamer, Tintar s-au ocupat de planificari militare si situiri si alte probleme interne ale tribului. Ei, pot spune, ca impreuna mi-au dus "munca" mai departe. In mare parte, diplomatia sau ceva foarte important nu s-a schimbat in lipsa mea.

Koko: Ai mai revenit? Ce s-a intamplat dupa aceea cu diplomatia si TLD?

Valiusha: Am revenit dupa 3 luni si jumatate de inactivitate, pentru ca toata lumea mi se plangea ca CA ne trateaza cu aroganta si ca suntem negljati si alte lucruri de genul. Odata cu revenirea mea temporara si fuzionarea Avalon cu RIP, a inceput razboiul cu ei si TLD si DIABLO au iesit din CA, terminand astfel alianta dominanta a lumii 1.
Dupa aceste schimbari diplomatice, pe parcursul razboiului cu Avalon, nu foarte placut din punct de vedere moral pentru ca ne-au fost atata timp aliati ,multi din conducere au devenit mai mult sau mai putin inactivi. Lucrurile mergeau destul de slab in trib, si cei ramasi in conducere erau nemultumiti. Atunci am revenit din nou: Valiusha to the rescue! Impreuna cu Nienna, Anlu si Hunter86(muschetarii mei), am restructurat TLD. Am creat un nou trib in care am mutat doar activii, in mare parte, si in acelasi timp s-a facut si ultima fuziune, a noastra cu DIABLO
Insa, dupa aproximativ o luna, lucrurile tot nu mergeau cum mi-as fi dorit eu. Foarte putini jucatorii mai erau cu adevarat implicati si multi erau obositi de conturile mari sau de uzura jocului. Se mai facuse si fuziunea CD-RIP care ne luau in felul asta tintele principale si cam unicele, si anume RIP.

Koko: Si pana la urma...cine a apasat butonul? "Desfiinteaza-ma!"

Valiusha: Pai, la un moment dat, mi s-a pus pata mie si am inceput sa ma gandesc: 90% din jucatorii vechi au renuntat sau sunt cam inactivi, majoritatea conducerii e inactiva. Atunci m-am intrebat pentru ce sa ma zbat iar sa gasesc o solutie, sa readuc tribul pe calea cea buna. Nu mai avea rost, si tribului in sine, si membrilor care inca mai jucau, le era de folos sa terminam asta. Si atunci am decis desfiintarea dupa o scurta sfatuire telefonica cu muschetarii. Din pacate, Anlu l-a apasat. Eu doar am apasat stergearea contului, care in timp ajunsese si al meu si al lui Anlu.

Koko: Te-a dezamagit TLD-ul ca trib , vreodata? Daca da, de ce?

Valiusha: Da! La sfarsit! Dar l-am desfiintat asa ca pot spune ca nu.

Koko: De curiozitate, spune-ne cati ati fost la inceput, atunci cand va impuneati deja punctul de vedere.

Valiusha: Nu pot sa spun ca mai stiu exact...Dar cred ca undeva intre 10-20, cand am inceput propaganda pe extern si sa recrutam. Cand am inceput razboiul cu T^A si sa-i capacim, cred ca eram undeva in jur de 60-70.

Koko: Cand ai creat ~TLD~, ai sperat macar ca vei reusi cu 40 de oameni sa ajungi sa domini jocul pentru 12 luni la rand?

Valiusha: Ce pot sa spun...daca n-as fi sperat la locul 1 banuiesc ca nu l-as fi creat! Nu prea ma multumesc eu cu putin!
La 12 luni, trebuie sa recunosc ca lucrurile au mers mai bine decat ma asteptam. Oricum, cea mai mare realizare a mea, din punctul meu de vedere, e ca am reusit sa reunesc atatia jucatori buni sub acelasi steag, si mai ales ca am reusit sa fac un consiliu care sa fie capabil sa faca fata si fara a fi eu prin preajma.

Koko: Care sunt lucrurile pe care le-ai apreciat cel mai mult la un jucator, in ceea ce priveste stilul de joc si atitudinea?

Valiusha: Din punctul meu de vedere, aptitudinile efective de joc sunt cele mai putin importante. Atat cat timp persoana este deschisa la minte si doreste sa invete. Nu putem pretinde ca este cine stie ce joc complicat, e totusi un joc browser. Evident ca odata cu experienta dobandesti anumite "trucuri" care iti dau un avantaj in joc, dar se poate invata. Tin minte ca la majoritatea membrilor recrutati, la inceput le ceream sitter ca sa le verific cladirile si trupele si le spuneam ce si cum sa faca. Multi au ascultat si au ajuns buni jucatori. Atitudinea e un subiect mai delicat si foarte important. Ea face, din punctul meu de vedere, un jucator profesionist. Atitudine de respectare a colegilor de trib, si de respect si incredere in conducere(si fata de adversari). Deasemenea, un jucator de elita nu trebuie in niciun caz sa sufere de ceea ce eu numesc foame de sate. Ceea ce face jocul frumos este colaborarea in echipa si rezultatele pozitive ale acesteia. Parerea mea!

Koko: Care ti s-a parut cel mai interesant razboi al lumii 1?

Valiusha: Cred ca CA contra aliantei anti-TLD. A fost un prim razboi mondial, destul de echilibrat la inceput zic eu si care implica majoritatea triburilor mari de pe lumea 1. In timp, "intrepatrunderile" pe harta intre taberele inamice au disparut. Multe triburi au devenit locale si atunci razboiul a devenit de uzura. A fost macel general la inceput!

Koko: Care stil ti-a placut mai mult: lumea 1 sau lumea 3 (ma refer la viteza si fake-uri)? Care face jocul mai interesant si mai "challenging"?

Valiusha: Pai, in primul rand, eu lumea 1 nu prea am savurat-o ca jucator. In sensul ca nu aveam membrii activi in imediata apropiere atunci cand eram activ. Am creat ceva panica in inimile aztecilor(T^A) nobilandu-le singur o legiune la inceput, dar in rest nimic. Lumea 3 a fost ceva special pentru mine, ca jucator. Am inceput in centrul hartii, am creat un trib mic si fain, TGH. Am ajuns o luna ianctiv si la intoarcere i-am bagat pe toti in Scitii. Dupa care m-am mutat 3 K-uri de nebun pana la Nienna si acolo am facut cu ea un trib de 30 de insi activi batandu-ne cu un trib de 600. A fost foarte fain. Activitate necesara 18 ore din 24 pe zi. Postari de planuri de atac pe forum ca nu aveam spioni. Chiar fain! Ca jucator prefer clar stilul de joc de pe lumea 3 cu viteza 2. Mult mai challenging, trebuie sa fii mult mai activ, dar in acelasi timp limita de fake-ri adauga un pic de...finete jocului, neputand sa spamezi cu mii de fake-uri doar ca sa acoperi un tren de nobili.

Koko: Un trib mare e dificil de controlat si de obicei are standarde mai scazute in ceea ce priveste calitatea jucatorilor. Un trib mic resimte mult mai puternic problemele de inactivitate si poate avea dificultati serioase in fazele tarzii ale lumii. Care ti se pare numarul ideal de membri pentru un trib, tinand seama de experienta ta de pana acum?

Valiusha: Intr-adevar, ambele afirmatii sunt cat se poate de relevante. Cred ca un trib poate fi considerat echilibrat cu un numar de 80 de membri. Trebuie pus accent pe activitate, in sensul ca cei inactivi trebuie eliminati rapid, si in acelasi timp pe recrutare pentru inlocuirea acestora. Dar se poate face! Pot spune ca undeva la 80-100 consider numarul ideal.

Koko: Dream-team pt conducerea unui trib: 5 nume dintre jucatorii alaturi de care sau impotriva carora ai "tribuit" si poate cateva cuvinte care sa justifice alegerea.

Valiusha: Eu, extern "echipei" ca lider, de preferinta cu Anlu pe cont cu mine, ca mai am momente de lene existentiala.
Andurill, care conduce Scitii pe lumea 3, alegerea este motivata de faptul ca este printre putinii lideri pe care ii stimez, si pentru stilul ei.
Apoi Nienna ca diplomata, pentru ca face o treaba foarte buna si se implica.
Hunter86, pentru ca probabil si datorita colaborarii indelungate cat si personalitatii lui. Are o viziune diplomatica foarte asemanatoare cu a mea, si e un personaj foarte potrivit cand am nevoie sa ma sfatuiesc cu cineva.
Si...Talibanul si Mucigasul, ca organizatori militari, sunt niste jucatori foarte experimentati si mai ales maniaci ai jocului, trasatura absolut necesara(aici sunt si multi altii care ar face o treaba grozava, printre care dintre adversari as putea sa-l numesc pe Nanel). Cred ca acestia ar fi!

Koko: Ce jucator din generatia noua de useri, are potentialul de a ajunge acolo unde ai fost tu, Sorin...si grupul de la inceput. Vezi printre jucatorii noi un tactician, lider, diplomat care sa iasa in evidenta si care sa stapaneasca jocul si sa se faca respectat cum ati fost voi?

Valiusha: In primul rand, nu pot spune ca am identificat un jucator anume cu potential de lider sau ceva asemanator. Dar, in principal, un jucator cu abilitati bune de comunicare si care mai ales realizeaza ca pozitia lui nu este un privilegiu, ci o "responsabilitate", de care depinde munca de luni poate ani a membrilor sai pe acest joc, poate face o treaba buna in acest sens. Are nevoie sa castige increderea si sustinerea membrilor sai, pentru ca de unul singur nu poti face nimic. Un trib unit este un trib puternic!

Koko: Te gandesti sa revi vreodata pe lumea 1 sub alt nick?

Valiusha: Pe lumea 1, nu, Pentru mine e incheiata, am jucat deja prea mult in ea ca sa ma mai tenteze cu ceva, dar pe alta lume nu neg ca m-am gandit sa incep sa joc sub alt nick. E ca un inceput nou, pe care viata reala nu ti-l permite.

Koko: And one for the ladies. Leather or lace?

Valiusha: Lace! N-as reusi sa rup niste chilotei de leather. :D

Koko: Si cu asta am incheiat interviul! Mersi mult pentru timpul acordat!

Valiusha: Multumesc si eu! Sper sa foloseasca cuiva pe viitor!



Nota: Interviurile se bazeaza pe calitate, nu pe cantitate.



Vezi mai mult conținut

2015-06-20 23:20:17 EEST
Site by Clash Rank - Report error - Privacy policy - 2.1 272

lord dac iun 20, 23:23
ai uitat ca sunt**~Cel mai temut OM din triburile ro~**,mmm???

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:23
Pe L 2 nu ati respirat macar :)))))

lord dac iun 20, 23:25
mda,respect...dar asta nu inseamna ca ai sa refuzi lupta cu eu..:)):))


esti printre ultimii PE CARE NU I-AM PUS IN GHENUNCHI..:)):))

lord dac iun 20, 23:26
**~Cel mai temut OM din triburile ro~**

lord dac iun 20, 23:27
SUNT OBLIGAT SA-MI RESPECT BLAZONUL.

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:28
Corect.

lord dac iun 20, 23:30
LUPTA DINTRE noi va fi in vazul lumii...cel mai bun ...sa castige...:)):))

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:31
Eu nu sut bun.sunt doar mediocru.
Asta naste o intrebare.
Daca pierzi oare merita :(

lord dac iun 20, 23:32
ghici?:))

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:33
Cu zici tu :)))))

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:36
Ma gandeam cum ar arata discutia asta extern ?

lord dac iun 20, 23:37
daca pierd:dacii si echipa nationala a romaniei:

vor spune...a murit in lupta capitanul nostru.

daca castig..vor spune...inca nu are adversar inca este**~Cel mai temut OM din triburile ro~**

lord dac iun 20, 23:38
trimite-o extern...


lupta dintre noi trebuie sa fie un spectacol ...:)))

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:38
I-ti las tie placerea asta :))))

lord dac iun 20, 23:39
nu am cont extern,deci ai onoarea:))

NARUITORUL DE VISE iun 20, 23:41
Eu nu am nimic de dovedit

lord dac iun 20, 23:42
nici eu..:)))

lord dac iun 20, 23:43
iti las placerea de a alege:campul de lupta..:))

lord dac iun 20, 23:56
capul sus ..te bati 1 vs 1 cu cel mai puternic OM din triburile ro.

lord dac iun 21, 00:33
indiferent de finalul luptei:veti respecta finalul luptei: asta e dorinta lui**~oboro~**.


comada clara data pe:toate lumile din triburile ro.

lord dac iun 21, 00:35
dupa ce te pun pe tine in ghenunchi,urmeaza bogdan.

lord dac iun 21, 00:42
va fi batalia vietii lui pe l44.

lord dac iun 21, 00:45
am sa bat pas de defilare pe el...am sa-l umilesc pt. ca se lauda tare :ca ii face in sange pe daci: eu sunt conducatorul dacilor.

lord dac iun 21, 00:47
si pe daci:NU II UMILESTE NIMENEA....

ATATA TIMP CAT II CONDUC eu:**~oboro~**.

NARUITORUL DE VISE iun 21, 00:50
AM O VESTE PROAST SA-TI DAU
Tocmai am vorbit cu Valiusa pe skipe .
Se pare ca apar necazurile.
Toti prieteni lui vor fi informati de aceste discutii

lord dac iun 21, 00:53
cand am transmis acel mesaj,l-am transmis cu o anumita directie...


spunei lui valiusa ca eu:**~Castillio din Lumea 1~** si la restul de pe sckipe:

l-am mai pus o data in ghenunchi.

lord dac iun 21, 00:55
transmite aceste discutii la toti pretenasii lui vsaliusca...:)):))

lord dac iun 21, 00:56
eu le-am transmis la toti dacii de pe toate lumile din triburile ro.

inclusiv la echipa nationala.

lord dac iun 21, 01:04
spunei lui valiusa ca eu:**~Castillio din Lumea 1~** si la restul de pe sckipe:

l-am mai pus o data in ghenunchi.

lord dac iun 21, 01:06
buie sa ma justific in fata adversarilor pe care i-am pus in ghenunchi,mmm?????
Astept parerea voastra
 

DeletedUser46957

lord dac iun 21, 00:04
e nevoie de un arbitru..:))

Mesajele acestea au fost trimise de către lord dac mai departe.

Las Cumbres iun 21, 00:07
doar nu-ti inchipui ca o sa citesc toate alea?:))

Las Cumbres iun 21, 00:11
daca nu te blochez inseamna ca sunt mai dus ca tine:)))

Las Cumbres iun 21, 00:14
tu ai inteles care e problema cu asta? prima data am crezut ca foloseste google traducere, acum insa cred ca e sifilitic si atat, am iesit din trib ca nu-l mai suportam..insa nu scap de el-poate ca l-ai inteles tu?:)))

Mesajele acestea au fost trimise de către Las Cumbres mai departe.

NARUITORUL DE VISE iun 21, 00:27
Eu nici atat :)))))))

NARUITORUL DE VISE iun 21, 15:47

Acum cauta si arbitru :))))
Acum cauta arbitru :)))))
 

DeletedUser6843

Desi nu am avut rabdare sa citesc TOT, parerea mea este ca nu e nimic amuzant in a citi parerile a doi dependenti de joc si despre relatiile anemonei.

desi...

lord dac iun 21, 01:04
spunei lui valiusa ca eu:**~Castillio din Lumea 1~** si la restul de pe sckipe:

l-am mai pus o data in ghenunchi.


NARUITORUL DE VISE iun 21, 00:50
AM O VESTE PROAST SA-TI DAU
Tocmai am vorbit cu Valiusa pe skipe .
Se pare ca apar necazurile.
Toti prieteni lui vor fi informati de aceste discutii
 

DeletedUser44396

puriculos baiatu

Translate : depye astăzi la ora 15:43
Ai mare grija cu cine te pui :)



Si el are 300 400 500 puncte pe lumile pe care le joaca. 0 cuceriri pe celelalte
 

Atașamente

  • dadad.jpg
    dadad.jpg
    4,5 KB · Vizualizări: 62
  • dadadadad.jpg
    dadadadad.jpg
    13,7 KB · Vizualizări: 63

DeletedUser45492

@bad , orochimaru-sama e prieten cu oboro asta :))) Cica plateste bine daca scoti pe x ,y de pe harta :D
 

DeletedUser25671

the dark lord sep 02, 17:00
despre atak castel,nu va puneti mintea ca e un soi de pacaleala


va ia puncte premium si va da 5 la suta la tot feluri de prostii


astept atakuri pe ups


am sa cer ajutor si din celelalte academii

trupe de sprinjin


eu deja sint din nou atakata



Lady...

ps cine are atac sa imi scrie si cei care au aparare de asemenea


vreau sa cer sprijin daca nu din toate triburile macar de la academiile noastre


adica nordul ca acolo sint si intemeietoare


si hai cumva cineva sa organizeze treaba asta


deci vom avea nevoie de cineva care are spirit de echipa ,se pricepe la comunicare stie sa joace triburile de mai bine de 3 ani


imi trimiteti pe contul meu un fel de ** ca vreti functia de commander

Si eu care credeam ca "iluminati" au disparut :)))))))))
 

DeletedUser25671

Si din seria mi-au murit laudatorii

the dark lord aug 31, 21:05
Va anunt cu modestie ca de pe locul 54 sintem dintre toate academiile si tribul mare pe primul loc


V-am promis ca intr-o luna vom fi cu 20 de puncte mai sus

va rog sa vedeti pe ce loc sinteti,cred ca 33

Se pare ca nu ma prea pricep la statistici m-am subestimat


A da si multumesc celor care au avut incredere in mine si le multumesc si contestatarilor


Impreuna am reusit ai sa vedem cine deschide si sampania :))

Bai nu fiti marlani ,zgarciti ceva :))


Si da sint nemtoica cui nu ii place sa se planga aici

Parerea mea ca o sa aiba mare succes:)))


Lady... a voastra va place sau nu
 
Sus