Mason vs. ~MAG~

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Eu inteleg usor un lucru,impolitetea care te caracterizeaza exprima un caracter mic si o crasa lipsa de educatie.
Cat despre reguli , regulamente si mod de eludare stiu cu siguranta mult mai mult, doar am fost 2 ani admin pe triburi , cunosc mentalitatile si modul in care unii inteleg sa joace.
Nu Mariuk, eu nu incalc regulamentul, nu l-am incalcat niciodata in 5 ani, pe niciun joc.Am o singura penalizare pe forum cand agasata de putina cunoastere a limbii romane de catre un numar impresionant de jucatori mi-am permis sa fiu ironica.
Totusi, te rog , Requiem, fa si tu un efort, am sa fac si eu unul de a intelege,lumineaza-ma cum poti avea 2 nick-uri pe aceiasi lume si nu e multi cont.

dai parola la un prieten care nu joaca pe lumea respectiva el intra si voala (sau cum drq se scrie in franceza- mai mult ca sigur esti tu in stare sa ma corectezi)

ce mi se pare ciudat e ca atunci cand ti se raspunde in alt ton sau stil de cum esti obisnuita o caracterizezi drept lipsa de educatie... scuzatima don'soara pionier dar unii parinti au fost chiar oripilati de acel regim si incearca sa schimbe ** in educatia copiilor lor nu sai mentina pe aceeasi linie pe care merg si alte cateva milioane

P.S. nu te cunosc nu ma cunosti dar acelasi lucru poti sa spui si tu legat de andrei (requiem) deci hai sa nu caracterizam si sa nu judecam dupa aparente ca aia e cea mai mare prostie existenta pe planeta...
 

DeletedUser1195

Pai, domnule semper veritas, daca e sa respectam adevarul totdeauna, educatie inseamna sa stii a vorbi politicos chiar daca ai opinii contrare, sa stii chiar a scrie corect folosind cratimile care exista in limba romana; educatie e si sa respecti regulamentul unui joc si multe altele. Ce legatura are "acel regim" cu educatia de baza? Iar judecarea celor pe care nu ii cunosti personal o faci dupa aparente, un pic mai multa grija in exprimarea unor opinii si in redactarea lor nu strica nimanui.
 

DeletedUser41613

eu m-am bagat in aceasta discutie din simplul fapt ca ati comentat de unii si de altii ca fug dintr-un trib in altul, ca fac, ca dreg .... cat timp omerta a rezistat o saptamana in fata mag-ului, nu conteaza ca ati avut timp sau nu, ca nu intereseaza pe nimeni ce ati avut, si cred ca ar fi normal sa va ganditi de 2 ori inainte de a arunca cu noroi intr-un jucator cat timp respectivul e pe harta si voi

aprop. panzere, tu mai traiesti ? :)))
mai hai pe skype si tu ca te dau disparut imediat
 

DeletedUser

Pai, domnule semper veritas, daca e sa respectam adevarul totdeauna, educatie inseamna sa stii a vorbi politicos chiar daca ai opinii contrare, sa stii chiar a scrie corect folosind cratimile care exista in limba romana; educatie e si sa respecti regulamentul unui joc si multe altele. Ce legatura are "acel regim" cu educatia de baza? Iar judecarea celor pe care nu ii cunosti personal o faci dupa aparente, un pic mai multa grija in exprimarea unor opinii si in redactarea lor nu strica nimanui.

eu la 22 de ani stiu ca timpul e pretios si o cratima imi ia 1 secunda in plus... trebuie sa scot de undeva orele alea pierdute prin tigarile fumate ...

prin "acel" regim ma refer ca valorile sunt mult schimbate... tot romanu e invatat de mica/mic ca a fi destept e sa sti sa te fofilezi printre legi si sa sti sa dai mita cand te prinde garda... sa sti sa mergi cu sticla de palinca/vin/whisky la cine trebuie, cand trebuie... unii sau trezit si au vazut ca inteligenta se masoara mai degraba prin a schimba placa decat in a o petici :)

si ca sa te lamuresc carei diferenta dintre politetea inchipuita de tine si preferata de mine : prefer sa ma injuri in fata dar sa imi spui de ce o faci ... ca nuti place fata mea orice motiv... decat sa ma vorbesti pe la spate sau sa ma critici cand nu tea intrebat nimeni (asta e la modul general nu face referire personala la nimeni)
 

DeletedUser12991

eu m-am bagat in aceasta discutie din simplul fapt ca ati comentat de unii si de altii ca fug dintr-un trib in altul, ca fac, ca dreg .... cat timp omerta a rezistat o saptamana in fata mag-ului, nu conteaza ca ati avut timp sau nu, ca nu intereseaza pe nimeni ce ati avut, si cred ca ar fi normal sa va ganditi de 2 ori inainte de a arunca cu noroi intr-un jucator cat timp respectivul e pe harta si voi

aprop. panzere, tu mai traiesti ? :)))
mai hai pe skype si tu ca te dau disparut imediat

In acest caz eu sunt mai direct, sper ca sunt pe gustul tau.
Esti groaznic de analfabet !
Din pacate cei ca tine au un singur viitor,In Spania, la cules de capsuni.
Pentru copilu meu,esti un exemplu perfect de ASA NU.
Vara cand vin spre casa trec pe langa un bloc,in coltul lui mai multi tineri sparg seminte si beau o bere,o singura bere, subliniez.
Te integrezi perfect in acel peisaj.

Mai usor cu Omerta,inca mai exista pe harta,nu a fugit nimeni de la noi.
Mag " a rezistat" tot o saptamana,sobolanii au parasit corabia la greu,vai de cei unde au ajuns.

In rest, va urez doar de bine, soarta a fost cruda cu voi.
 

DeletedUser

schimbati si voi placa???

nu aveti o treaba cu razboiul asta dar o trancaniti de ceva zile bune

faceti-va o tema separata
 

DeletedUser1195

Asa e Emy, trancanim intr-un tread care nu isi mai are insa obiectul. Care razboi? Mason vs ~MAG~ a luat sfarsit prin parasirea campului de lupta de catre ~MAG~, caci "fuga e rusinoasa, dar e sanatoasa", o mentalitate in spiritul celor clamate aici de Semperveritas.
Pe mine ma inspaimanta viitorul acestei tari si al acestui popor cu astfel de mentalitati. Oricum suntem dispretuiti in tarile civilizate peste tot in lume. Curand nici "ubi bene, ibi patria" nu va mai fi pentru noi, romanii, o alternativa, fiindca se vor feri toti de noi. Deja se intampla.
In acest topic e ultimul meu post, va las sa "va descurcati" in stilul pe care il propagati aici, nu e si stilul meu.
Succes celor ce vor mai juca in lumea clasica, astept noul val de tradari.
 

DeletedUser41688

eu m-am bagat in aceasta discutie din simplul fapt ca ati comentat de unii si de altii ca fug dintr-un trib in altul, ca fac, ca dreg .... cat timp omerta a rezistat o saptamana in fata mag-ului, nu conteaza ca ati avut timp sau nu, ca nu intereseaza pe nimeni ce ati avut, si cred ca ar fi normal sa va ganditi de 2 ori inainte de a arunca cu noroi intr-un jucator cat timp respectivul e pe harta si voi

aprop. panzere, tu mai traiesti ? :)))
mai hai pe skype si tu ca te dau disparut imediat

Tu compari Omerta cu MAG:|?? ma macar ei avut demnitate si au ramas la locul lor...dar voi in schimb...repede fuziune cu R.S:)) de la razboi la fuziunea:confused:..dupa parerea mea...toate triburile sunt jalnice... in frunte cu Masoni,R.S si mai ales MAG... :p sa speram ca clasici sunt cu capul pe umeri...:)
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Of of zmeilor.. MAG înca e pe harta, tinut în picioare de kenzo si nijalau care doar azi au luat mai multe sate masonilor decât au luat în saptamâna aia rosie Omerta din MAG (asta doar pentru ca tot faceti comparatii). Si momentan tot MAG-ul e rank1, atât la inamici învinsi cât si la razboaiele triburilor. Restul e.. Godzilla. :eek:
 

DeletedUser

mai bine taceai ca era mai bine,voi sprijiniti contra unui aliat vai de curul vostru ce mentalitate tampita aveti.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Daca ar avea vreun interes alianta asta.. ti-as întelege poate frustrarea. Dar nu-i decât un pna vopsit albastru. Pe care îl mai si încalcati din când în când. Si voi nu sprijiniti Clasicul, sa-si rupa aliatii samurai trupele-n satele lor ? :eek: Mai bine ramânea daca taceai tu..
 

DeletedUser

ai tu vreo dovada????

la voi e o certitudine,cand o pierzut marele kenzo sate si venea sprijin din r.s

fugi tare catelus:)))
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Bineînteles ca sprijin baietii, pe nijalau îl stiu de când abia erau Lupii în top10 pe vechea clasica iar kenzo m-a rugat si mi-a multumit frumos. Nu am de ce sa fug si nici de ce sa ma ascund dupa deget. Cât despre faptul daca am sau nu dovezi ca Masonul sprijina Clasic - nu am dar nici nu le caut.. ar fi chiar amuzant sa ma însel, având în vedere ca am auzit ca discutati sa faceti o 'familie'. Atât mai lipseste pe lumea asta clasica :))
 

DeletedUser41597

Discutia asta nu isi are rostul aici ! Exista oameni care se ocupa si care tin legatura in ambele triburi , ei rezoolva problemele ! Degeaba e o cearta pe extern . Ce poti rezolva aici ?

Apropo zicea cineva ca MAG numai exista. Eu inca il vad pe harta :)
 

DeletedUser41597

Tu compari Omerta cu MAG:|?? ma macar ei avut demnitate si au ramas la locul lor...dar voi in schimb...repede fuziune cu R.S:)) de la razboi la fuziunea:confused:..dupa parerea mea...toate triburile sunt jalnice... in frunte cu Masoni,R.S si mai ales MAG... :p sa speram ca clasici sunt cu capul pe umeri...:)

Aici te inseli :)
 

DeletedUser

Sincer , eu am fost un Mason, si mi-a placut sa joc alaturi de ei, ei au venit de pe L23 pe Clasic din mai multe motive, ei bine aceea conducere ma indoiesc daca mai exista, unii exista insa s-au schimbat, inainte eram colegi si trimiteau circulare sa-i ajuti iar acum cand iti vine randul ti se ofera spatele , nici nu te mai baga in seama. Insa cu cei din R.S am avut intotdeauna cu ei ceva :))) de pe L24, insa acuma vad ca unii s-au mai schimbat in bine d'acolo. Mie-mi plac foarte mult de Clasici , insa sunt acolo niste jucatori care pur si simplu sunt atat de aroganti incat dau si pe dinafara, nu cunosc conducerea si nici nu stiu cine conduce acolo , insa va spun sincer ca am intalnit destui de la ei care habar n-au sa atace.
 

DeletedUser

in ce fel ii vezi tu aroganti??

eu vorbesc cu majoritatea de acolo si par de treaba si plus de asta seriosi mai putin tulio25:)))
 

DeletedUser18063

Bineînteles ca sprijin baietii, pe nijalau îl stiu de când abia erau Lupii în top10 pe vechea clasica iar kenzo m-a rugat si mi-a multumit frumos. Nu am de ce sa fug si nici de ce sa ma ascund dupa deget. Cât despre faptul daca am sau nu dovezi ca Masonul sprijina Clasic - nu am dar nici nu le caut.. ar fi chiar amuzant sa ma însel, având în vedere ca am auzit ca discutati sa faceti o 'familie'. Atât mai lipseste pe lumea asta clasica :))


Ca deobicei...sens giratoriu...stiu ca noi...dar sa vezi voi.....si daca noi...cum putem fara voi...;)..mai putin si facem legislatie.
Stai calm cunoastem ..chiar credeti ca toata lumea e ca voi,sa atace sub PNA...alianta sau mai stiu eu ce dogme diplomatice aveti voi.
Nu trebuie sa dati explicatii,mai ales tu...,v-am vazut la primul PNA..pe vremea cand exista MAG...ce e acum cu Ninjalau si kenzo e gargara....ca sa tineti si voi ocupati pe altii...de parca voi ati inventat mersul pe jos....
Baga si tu pe levitatie daca vrei sa te si credem...altfel...sforta fie cu voi:p:eek:
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Pe tine-am sa te ignor. Si-asa cred ca nici tu nu întelegi ce vrei sa spui, printre-atâtea puncte de suspensie. Pace tie, margine scrie pe fruntea CRAMEI (deja sunteti de fapt într-un colt de harta.. doar o sa va împingem nitel mai spre.. mal)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus