Master, Official Thread

  • Autor subiect DeletedUser5970
  • Data de început

DeletedUser

El si altii. Au fost si niste golani pe forum si injurau de mama, de morti,etc, aveai impresia ca esti in nu stiu ce mahala. Pe moment nimeni nu le-a facut nimic, au stat mesajele pe forum cate 2-3 zile. Intr-un final cineva i-a trimis in vacanta. Unele din ele erau conturile lui musiu Gaby ghost. Are experienta. :)
Aseara am aflat cine era in spatele contului invitat in Master pentru 3 ore numai si numai sa ma injure pe mine pe forumul comun. Acelasi musiu Gaby ghost. Tot despre el am aflat (de la fostii lui colegi, dar asta nu m-a surprins) ca foloseste in mod regulat un vocabular de mahala. Inseamna ca pe extern mai exerseaza, sa nu-si iasa din mana. :)

PS. Acum de ce nu dati comunicat ca master a rupt alianta cu DiViN si in timp ce jucatori DiViN au trupe in sprijin in master sunt atacati?

Cum am spus , degeaba o sa ii sprijiniti , dupa aceea o sa urmeze Raflo si cine mai e pe acolo , iar apoi o sa spuna ca ei sunt cei mai tari , ca tribul lor singur are mai mult de jumatate de harta...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5970

El si altii. Au fost si niste golani pe forum si injurau de mama, de morti,etc, aveai impresia ca esti in nu stiu ce mahala. Pe moment nimeni nu le-a facut nimic, au stat mesajele pe forum cate 2-3 zile. Intr-un final cineva i-a trimis in vacanta. Unele din ele erau conturile lui musiu Gaby ghost. Are experienta. :)
Aseara am aflat cine era in spatele contului invitat in Master pentru 3 ore numai si numai sa ma injure pe mine pe forumul comun. Acelasi musiu Gaby ghost. Tot despre el am aflat (de la fostii lui colegi, dar asta nu m-a surprins) ca foloseste in mod regulat un vocabular de mahala. Inseamna ca pe extern mai exerseaza, sa nu-si iasa din mana. :)

PS. Acum de ce nu dati comunicat ca master a rupt alianta cu DiViN si in timp ce jucatori DiViN au trupe in sprijin in master sunt atacati?

ce-mi pare mie rau, ca o sa mori inainte de termen din cauza ******* si ultimul gand o sa-ti fie tot la golanul din GabbY-Ghost, nu o sa mai am cui dona maruntul din buzunare, daca tu ne lasi, o sa te tin minte tot timupul, fiind admiratorul meu nr.1

1.1. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Este indicat să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu zic sa te retragi de pe extern asa cum ai facut-o din joc: in liniste!
Daca al tau coleg mi-a scris ca tu esti cel ce injura pe forum (sub adapostul unui cont clona), e clar in cazul acesta ca si el si-a dat seama ce fel de caracter ai. Eu te-am citit de mult si te-am tratat ca atare, insa altii se prind mai greu.

PS. Spre stiinta unui moderator:
A avea caracter înseamnă a-ţi concentra şi a-ţi întări energia voluntară, înseamnă a te elibera de influenţele din afară, a pune unitatea în locul contradicţiilor, în sfârşit a birui toate formele laşităţii şi ale moliciunii. (E.M. Forster)

"Cine nu are caracter nu este un om, ci un lucru. (Nicolas Chamfort)

"Caracterul oamenilor se poate judeca după acţiunile lor. (Voltaire)
 

DeletedUser

Doamne, bine c-am sters contu ca aici tot mahala e, adica la Master =))

mergeti bre si luati barbari si simtiti-va de locu 1 ca atat sunteti in stare :))
 

DeletedUser

Se simt destul de bine:

Mary Lou a spus:
Pana la urma suntem cine suntem ...Suntem Master, putin respect din partea ta daca mai vrei sa termini aceasta lume.
;)

Ce stiti voi, ei sunt master. :D
 

DeletedUser

Sunt pe..
Putini se pot lauda cu vechimea pe care o am pe triburi. Bine, eu nu ma laud acum, insa vreau sa spun ca am vazut multe in aproape 6 ani de triburi.
Si totusi, atat pe tribalwars.net cat si pe triburile.ro, conducere mai aroganta, mai mincinoasa, mai intriganta si mai lipsita de respect nu am intalnit nicaieri, pe nicio lume!
Ce se intampla acum, pe L4, a atins apogeul mizeriei umane (tribale, normal, in RL n-au asemenea tupeu, acolo sunt mielusei). N-as fi crezut niciodata ca mirajul asta, al primului loc intr-un top virtual, o sa stearga caractere. Si totusi se intampla!
Tribul master este cel mai hulit trib. Si aliati, si dusmani, toti i-au "injurat". La ora actuala nu gasesti niciun trib sa spuna o vorba buna despre ei. Daca rasfoiti forumul extern o sa aflati ce spuneau despre ei cativa jucatori ce au avut un cuvant de spus pe aceasta lume (de exemplu mc becks). Si nu-i laudau, ci ii acuzau exact de ce sunt acuzati si acum. Nu se dezmint.
 

DeletedUser

Toate-s vechi si noua toate.

Adica,dragilor, chiar se astepta cineva ca o alianta pe triburile.ro sa reziste pana la sfarsitul lumii?
Pe triburile e ca in Highlander: in the end, there can be only one.
 

DeletedUser

Daca o sa gasiti un trib ce a fost multumit de relatia cu acestia, eu dau stergere cont.
Nimeni, toti i-au injurat si le-au adus acuzatii. Ei erau niste necunoscuti, arhinecunoscuti. I-au scos din anonimat teague, omul cu 1000 de conturi ce a reusit sa destrame DEF-ul. Unde joaca in prezent aceasta teague? In master, normal.
Cand 2 iti spun ca esti beat, ce faci? Ii injuri, normal, ca master. :)

Si-o glumita:

rebel4you: Voi cine sunteti?
DiViN: De la un site de cultura.
rebel4you: Sunteţi site de cultură? Luaţi site-ul de cultură şi băgaţi-l în dubă”
:D

Si un adevar. Omul si-a lasat totusi o portita, merge dupa principiul: niciodata sa nu spui niciodata! :D
Mary Lou a spus:
Prosti nu am fost,nu suntem si nici nu vom fi niciodata.
 

DeletedUser

Da, s-a intors clona. :)
Bai, acestia, voi, master, la cum procedati pe joc si nu numai, faceti de ras ideea de joc corect. Daca ati fi jucat cinstit si nici n-ati fi primit "ajutor" de la cine stim cu totii, erati istorie.
Chiar daca inchideti voi lumea 4, in memoria colectivitatii o sa ramaneti cu stampila de cel mai incorect trib! Nimic nu ati castigat in mod corect, cinstit. GTC-ul l-ati distrus cu "sprijin" de la inalta poarta si cativa tradatori din interior. Asa ati reusit si cu DiViN, cu sprijinul tradatorilor si a unor jucatori lasi. Voi nu stiti sa castigati ceva in mod cinstit! RUSINE!

PS. Le multumesc moderatorilor ca si-au facut treaba, insa au dat dovada de prea mult exces de zel si-au sters mesaje la gramada. Chiar nu gasesc niciun motiv pentru care mi-ati sters un mesaj intreg. Daca am specificat faptul ca in master joaca nu mai putin de 3 admini (au fost chiar 5!), nu vad unde e problema? E o informatie publica, intri pe twstats si-i gasesti la membrii tribului master.
Si asta vreti sa ascundeti?
Am redat o discutie foarte importanta, demonstra cine se ascunde in spatele acestor conturi ce apar la comanda. De ce a fost stearsa? Pe cine deranja?

Uite cine isi face conturi clona pentru a injura in voie pe forumul extern sau chiar in joc.
Discutie autentica:

XXXXX a spus:
man, cel care te-a injurat atunci era nimeni altul decat Ghost!
the patriot a spus:
Ala care a fost invitat in trib de fapt era Gabby GHost??
XXXXX a spus:
aham! am zis destul!
fiti-ar profilul al naibii. ai tu stilul tau nesuferit dar stii sa fi comic cu cap, recunosc! :))))

Prin astfel de "tehnici" au reusit master sa se catere in fruntea L4. Va amintiti ce era la gura master-ului cand GTC-ul a fuzionat cu Armada? Din tradatori nu i-au scos. Dar ei cand au fuzionat cu DEF, cum s-au comportat? :) Acesta este master si "tehnicile" lor pentru a invinge.
Cu ajutorul unor tradatori din interior au reusit sa distruga un trib, GTC, cu mult mai vechi si cu o istorie mult mai frumoasa decat master.
Recent, tot cu ajutorul unor tradatori si lasi din interior, dar si cu ajutorul unui fost intemeietor al DiViN-ului ce si-a vandut omenia, au reusit sa destabilizeze si cel mai vechi trib de pe L4, DiViN.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da, s-a intors clona. :)
Bai, acestia, voi, master, la cum procedati pe joc si nu numai, faceti de ras ideea de joc corect. Daca ati fi jucat cinstit si nici n-ati fi primit "ajutor" de la cine stim cu totii, erati istorie.
Chiar daca inchideti voi lumea 4, in memoria colectivitatii o sa ramaneti cu stampila de cel mai incorect trib! Nimic nu ati castigat in mod corect, cinstit. GTC-ul l-ati distrus cu "sprijin" de la inalta poarta si cativa tradatori din interior. Asa ati reusit si cu DiViN, cu sprijinul tradatorilor si a unor jucatori lasi. Voi nu stiti sa castigati ceva in mod cinstit! RUSINE!

PS. Le multumesc moderatorilor ca si-au facut treaba, insa au dat dovada de prea mult exces de zel si-au sters mesaje la gramada. Chiar nu gasesc niciun motiv pentru care mi-ati sters un mesaj intreg. Daca am specificat faptul ca in master joaca nu mai putin de 3 admini (au fost chiar 5!), nu vad unde e problema? E o informatie publica, intri pe twstats si-i gasesti la membrii tribului master.
Si asta vreti sa ascundeti?
Am redat o discutie foarte importanta, demonstra cine se ascunde in spatele acestor conturi ce apar la comanda. De ce a fost stearsa? Pe cine deranja?

Uite cine isi face conturi clona pentru a injura in voie pe forumul extern sau chiar in joc.
Discutie autentica:





Prin astfel de "tehnici" au reusit master sa se catere in fruntea L4. Va amintiti ce era la gura master-ului cand GTC-ul a fuzionat cu Armada? Din tradatori nu i-au scos. Dar ei cand au fuzionat cu DEF, cum s-au comportat? :) Acesta este master si "tehnicile" lor pentru a invinge.
Cu ajutorul unor tradatori din interior au reusit sa distruga un trib, GTC, cu mult mai vechi si cu o istorie mult mai frumoasa decat master.
Recent, tot cu ajutorul unor tradatori si lasi din interior, dar si cu ajutorul unui fost intemeietor al DiViN-ului ce si-a vandut omenia, au reusit sa destabilizeze si cel mai vechi trib de pe L4, DiViN.


Adminii ii ajuta , si aia mai mari in grad decat nu fac nimic...
Asta e , nu imi e frica sa spun adevarul , desi pentru unii adevarul doare si sterg posturi doar ca sa nu vada altii...
gabby ghost desi oficial nu e in master , neoficial e in master(sigur mai are el conturi pe acolo)...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Conform regulamentului a trebuit sa pleci in vacanta, poate pana te intorci gasesti si dovezile la ce ai spus mai sus.
 

DeletedUser

Oricum , daca master o tine tot asa , o sa dispara incet de pe harta...
 

DeletedUser

Azi de plictiseala m-am pus si eu sa citesc ce scrie pe prima pagina a acestui lucru , nu-l pot numi subiect de discutie , deoarece atunci cand spui "MASTER" nu poti sa faci decat urmatoarele 3 lucruri:
-Razi 8 zile deoarece , e un banc sec , e unul bun , sau nu e defel un banc , nu te poti abtine sa nu razi...
-Sa vomiti in jur de 4-5 zile
-Sa stai pe WC si sa tragi 4 diarei una dupa alta....
Hai sa dau si niste comentarii


…o liniste apasatoare incat puteai auzi vuietul unei pene ce se indrepta ametitor spre pamant, desprinsa de la bufnita stabilita de ceva vreme in bradul de la intrarea in padure, apa raului era neobisnuit de calma, incat mangaia cu blandete stancile cu vechime in albie, nimic din ceea ce era nu avea sa anunte evenimentul ce avea sa schimbe cursul lumii 4 - 24.04.08; ora 01:08 Tribul a fost întemeiat de Little Red Devil.

In acea clipa, tribul Master isi face aparitia pe draga noastra lume 4, ridicat pe linii directoare bine trasate si stabilite, si anume: Colegialitate, Performanta, Respect.
Increzatori in fortele proprii, la numai 3 zile dupa nastere, Master intra in razboi cu tribul GORDON (trib de temut la acea vreme, ce ocupa un loc fruntas), acesta avand sa fie primul trib ce se destrama datorita fortei Master. La sfarsitul acestui razboi, din ce in ce mai multi membrii realizeaza ca Master nu este un trib, ci o familie cu un potential enorm de a exemplifica reusita in orice situatie.

Cu timpul, tot mai multi prieteni, triburile invecinate decid sa ni se alature. O sa le enumar incercand sa pastrez ordinea in care s-au alaturat noua si totodata sa incercam sa redesenam imaginar harta, de la inceputul lumii 4: {N~P}, TNE, TNE-D, MU SHU, HOT, (BL), ~P+M~, UNION, *OT*, MCT, »ECT«. Impreuna am reusit sa deschidem drumul succesului de fiecare data, prin forta, implicare, colaborare si devotement.
Prin diverse strategii aplicate si printr-un sistem verificat si bine pus la punct, au ajuns la pierire triburi precum: K.A; ~bubu~; DILEPV; »MaSoN; ~NOA~, DTR. Cum se face acest lucru, ne spune Master, si o spune deja de un an de zile pe lumea 4, prin felul lui discret si in acelasi timp eficient de a actiona.

Master este o familie, o familie ai carei membrii se cunosc, se recunosc, se aproba, se dezaproba, devin o parte a vietii (din joc) a celorlalti. Avem o voce destul de puternica, cu ecou in multe colturi ale acestei lumi. Cu toate ca membrii precum: Little Red Devil, korint, forever4kristal, marian30, g3og3o, Tatus, freack ne-au parasit cu timpul, in vocea Master inca mai rasuna si graiul lor, ii regretam enorm si le multumim inca odata ca au fost alaturi de noi si au dat totul pentru trib.


Avand aceleasi obiective, impreuna cu triburile -=Q=- si =GTC= formam - Per Aspera Ad Astra -, o familie unita si gata oricand sa inlature orice obstacol din calea ei.
Cu greutate pana la stele, prieteni !


Acum, dupa un an, la o varsta de bebelus, putem spune ca am crescut frumos, am invatat mai multe, am gresit, am muncit, ne-am distrat si suntem mandri ca suntem Master, o adevarata familie.
Noi suntem Master !




Multumim tuturor colegilor de pe harta pentru ca ne onoreaza cu prezenta pe aceasta lume, salutam cu respect toate triburile si le dorim numai succese si nu in ultimul rand, salutam echipa administrativa Team Triburile.
Multa sanatate si fericire tuturor !


La Multi Ani Master !!!


Cu deosebit respect si prietenie,
Master (Warriorz Empire)


A Master Forever


user_image.gif

Deci sa incepem:
…o liniste apasatoare incat puteai auzi vuietul unei pene ce se indrepta ametitor spre pamant, desprinsa de la bufnita stabilita de ceva vreme in bradul de la intrarea in padure, apa raului era neobisnuit de calma, incat mangaia cu blandete stancile cu vechime in albie, nimic din ceea ce era nu avea sa anunte evenimentul ce avea sa schimbe cursul lumii 4 - 24.04.08; ora 01:08 Tribul a fost întemeiat de Little Red Devil.

inceputul e bun... NOT:)))
Incepeti cu sfarsitul , continuati cu introducerea si terminati cu cuprinsul . Cu cine ati facut voi romana? Cu femeia de serviciu?

In acea clipa, tribul Master isi face aparitia pe draga noastra lume 4, ridicat pe linii directoare bine trasate si stabilite, si anume: Colegialitate, Performanta, Respect.
Increzatori in fortele proprii, la numai 3 zile dupa nastere, Master intra in razboi cu tribul GORDON (trib de temut la acea vreme, ce ocupa un loc fruntas), acesta avand sa fie primul trib ce se destrama datorita fortei Master. La sfarsitul acestui razboi, din ce in ce mai multi membrii realizeaza ca Master nu este un trib, ci o familie cu un potential enorm de a exemplifica reusita in orice situatie.

Bai sa stiti ca deja ma tem... nu am vazut pe nimeni sa bata pe cineva la numai 3 zile... v-au lasat aia mila sa castigati sau ce?

Cu timpul, tot mai multi prieteni, triburile invecinate decid sa ni se alature. O sa le enumar incercand sa pastrez ordinea in care s-au alaturat noua si totodata sa incercam sa redesenam imaginar harta, de la inceputul lumii 4: {N~P}, TNE, TNE-D, MU SHU, HOT, (BL), ~P+M~, UNION, *OT*, MCT, »ECT«. Impreuna am reusit sa deschidem drumul succesului de fiecare data, prin forta, implicare, colaborare si devotement.
Prin diverse strategii aplicate si printr-un sistem verificat si bine pus la punct, au ajuns la pierire triburi precum: K.A; ~bubu~; DILEPV; »MaSoN; ~NOA~, DTR. Cum se face acest lucru, ne spune Master, si o spune deja de un an de zile pe lumea 4, prin felul lui discret si in acelasi timp eficient de a actiona.

Mda , tribul s-a nascut peste noapte , din fuziuni peste fuziuni , vezi nu ai uitat ceva triburi pe acolo?
Dar DEF unde e? ca si ei sunt la voi in trib , pe ei de ce nu ii treci pe lista? sau vrei sa spui din nou povestioara aia ca i-ati batut?
S-ar putea lua in considerare , ca ati fuzionat si cu DiViN , Raflo , =GTC= , Armada si multi altii deoarece "ati curtat aliatii" , ma intreb daca nu cumva ati spus ca , cei din conducere au spus sa fuzioneze ....
Mizeria asta a fost deschisa acum 3 ani , iar DTR si acum exista , nu stiu cum de ati reusit sa ii scoateti de pe harta , din moment ce ei inca exista ca si trib .

Pe mai departe nu am putut de ras , asa ca m-am oprit , nu stiu ce prostii au mai fost scrise , dar... ma rog...

Wow..frumoasa descrierea.Am ramas chiar impresionata!

Va rog mult sa incercati sa nu faceti prea mult spam aici si sa nu incalcati regulile prea tare ca sa nu fiu nevoita sa va sanctionez!

Topicul va ramane curat...voi avea grija de asta..cred ca puteti face asta pana maine cand se va inchide! E singurul avertisment...Lasati-i sa se bucure de aniversare!

La multi ani Master!..asteptam berea :)

Daca eu deschid un topic special , voi admini aveti grija sa ramana curat? Prin asta ma refer la UNII membri Master , daca e nevoie va voi da eu PM ce post sa stergeti ...

PS: stiu ca o sa plec in vacanta pentru cel putin 2 saptamani deoarece am zis ca m-am plictisit la postul unui membru Master , dar asta e...
 

DeletedUser5970

Esti prea frustrat pentru a avea o prezenta placuta pe aici. Topicul asta e dedicat conducerii Master, pentru diverse anunturi, ca fanii nostrii (precum tu) sa fie bine informati.

Se vede ca te roade maxim, daca vii cu analiza pe text, la un topic deschis acum ani buni, cand probabil te incaltai invers
 

DeletedUser

Esti prea frustrat pentru a avea o prezenta placuta pe aici. Topicul asta e dedicat conducerii Master, pentru diverse anunturi, ca fanii nostrii (precum tu) sa fie bine informati.

Se vede ca te roade maxim, daca vii cu analiza pe text, la un topic deschis acum ani buni, cand probabil te incaltai invers

E inutil sa dau un raspuns la afirmatia ta .
Voi mai bine v-ati duce pe topicul lumii 1 , pentru a face spam pe acolo , deoarece tribul CIRC e la fel ca si voi . Ei bine , ei nu sunt chiar ca si voi , ei nu au aparut peste noapte pe harta din 10 fuziuni , ei nu se lauda ca din cauza lor au ajuns la disparitie triburi , care inca mai exista pe harta lumii . Ei au existat de mult , ei nu au facut fuziuni doar cand mai erau putine triburi pe harta ...
Ei nu se bat in piept cu vorbe goale precum "la noi in trib e respect" sau altceva , insa la voi e exact invers . Ei macar nu spun ca un trib aliat nu ii mai merita , deoarece s-au patat fuzionand cu alt trib si au fost propulsati pe locul 1 , iar voi ati aparut din fuziuni , iar cu cateva luni inainte , pentru a fi propulsati pe locul 1 , ati facut fuziune cu tribul DEF , trib de care mai tarziu ati spus ca l-ati distrus...
Insa la celelalte lucruri , n-am ce sa spun , sunteti copia lor fidela , va laudati cu lucrurile altuia , deoarece voi nu aveti cu ce sa va laudati...
In plus , nu imi cunosti varsta si nu cred ca ar trebui sa ne jignim , tu ai facut-o o data , ti-am raspun si eu cu aceea afirmatie , si cu aia cred ca am fost chit .
O lume de joc incepe cu cateva mii de jucatori , si se termina abioa cu cateva sute , iar noi am ajuns pe la finalul lumii.
Mai sunt cateva triburi pe harta , doar 2 sunt majoritare , iar unul dintre ele sunteti voi , daca tot sunteti pe primul loc , si aveti un topic special , nu cred ca ar trebui sa ne jignim . Sunteti pe primul loc , veniti cu o planificare desteapta , niste atacuri bine puse la punct .
Macar incearca sa fii fair-play si data viitoare cand postezi ceva , incearca sa nu fie nicio jignire.
 

DeletedUser5970

Poti sa ai varsta bunicului, nu vii si cersesti respect daca nu stii sa ti-l castigi.
Te rog eu, nu mai scrie, imi intaresti parerea despre tine, cu fiecare cuvant spus
 
Sus