MAZE vs restul lumii

  • Autor subiect DeletedUser45656
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser13059

acuma ceva timp imi dadeai 2 saptamani acuma POATE imi vine si mie randul ? :))) stai linistit ca eu nu joc aici cum o faceti multi , intru 2 ore din 24 si atat , daca vrei sa ma apuc nu trebuie decat sa imi promiti ca nu o sa imi irosesc timpu degeaba , altfel nu vad rostul sa ma apus calumea de o lume daca nu exista competitie , iar tu sincer sa fiu lasi de dorit avand in vedere ca la primele atacuri pe tine cand vezi ca nu ai sanse imediat se invesc probleme grave in viata reala si "renunti" dar niciodata nu pierzi "renunti" tu
 

DeletedUser47663

Este prima data cand scriu pe forum, dar demult urmaresc si citesc si tot odata ma amuz cu aceste conversatii inutile purtate intre jucatori.

Atata orgoliu, nu inteleg dc va tot ambalati aiurea . Totul consta in "puterea banului" acum si cati bani esti disponibil sa cheltui pentru a ajunge printre primele locuri. Ca si jucator NU ai cum sa te compari cu unul care detine 20.000 de puncte premium ,clar cat de incepator ar fi nu ii poti face fata.

Stiti vorba aia "dai un ban, dar stai in fata" !

Revenind la topic , intradevar MAZE pare ca sa desprins inca de la startul lumi fata de ceilalti (desigur, la fel datorita punctelor premium)......

Daca am deranjat pe care , imi cer scuze pe aceasta cale ....
 

DeletedUser46734

Este prima data cand scriu pe forum, dar demult urmaresc si citesc si tot odata ma amuz cu aceste conversatii inutile purtate intre jucatori.

Atata orgoliu, nu inteleg dc va tot ambalati aiurea . Totul consta in "puterea banului" acum si cati bani esti disponibil sa cheltui pentru a ajunge printre primele locuri. Ca si jucator NU ai cum sa te compari cu unul care detine 20.000 de puncte premium ,clar cat de incepator ar fi nu ii poti face fata.

Stiti vorba aia "dai un ban, dar stai in fata" !

Revenind la topic , intradevar MAZE pare ca sa desprins inca de la startul lumi fata de ceilalti (desigur, la fel datorita punctelor premium)......

Daca am deranjat pe care , imi cer scuze pe aceasta cale ....

PP-urile sunt avantaj doar la inceput, un avantaj care se dilueaza in timp, si iti spun cu certitudine ca sunt destui in top 25 care nu au cheltuit nici un pp si de asemenea sunt destui care au cheltuit zeci de mii si nu mai sunt pe harta. Incerci sa rationalizezi evolutia tribului prin ppuri, dar din postarea ta reiese in mod clar ca tu nu ai folosit niciodata pp-uri la inceput de lume si doar speculezi. Nu am nimic cu opinia ta, doar iti spun ca e naiva si gresita. Gandeste-te pe parcursul istoriei cate imperii incredibil de bogate au cazut. Nu la asta se rezuma lucrurile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30628

PP-urile sunt avantaj doar la inceput, un avantaj care se dilueaza in timp, si iti spun cu certitudine ca sunt destui in top 25 care nu au cheltuit nici un pp si de asemenea sunt destui care au cheltuit zeci de mii si nu mai sunt pe harta. Incerci sa rationalizezi evolutia tribului prin ppuri, dar din postarea ta reiese in mod clar ca tu nu ai folosit niciodata pp-uri la inceput de lume si doar speculezi. Nu am nimic cu opinia ta, doar iti spun ca e naiva si gresita. Gandeste-te pe parcursul istoriei cate imperii incredibil de bogate au cazut. Nu la asta se rezuma lucrurile.

las ca pp-urile le investesc si pe parcurs....daca ii un razboi destul de greu,cei care au pp-uri baga in zid de le vine acru :)
am prins destui jucatori care fac chestia asta....dupa un organizat sa ramana fara 3k-4k de pp-uri :)
 

DeletedUser13059

numa 3-4 k ? :)) am vazut si cazuri in care sa bagat 5k pp la ridicarea zidului pe acelasi sat :D sa fie mereu 20
 

DeletedUser30628

eu am zis asa in mare!!! acum nu am fost pe contul acelor jucatori ce au facut chestia asta!!
 

DeletedUser47663

:))) ....clar pp.urile nu sunt doar pentru avantajul de inceput :)))
 

DeletedUser47663

PP-urile sunt avantaj doar la inceput, un avantaj care se dilueaza in timp, si iti spun cu certitudine ca sunt destui in top 25 care nu au cheltuit nici un pp si de asemenea sunt destui care au cheltuit zeci de mii si nu mai sunt pe harta. Incerci sa rationalizezi evolutia tribului prin ppuri, dar din postarea ta reiese in mod clar ca tu nu ai folosit niciodata pp-uri la inceput de lume si doar speculezi. Nu am nimic cu opinia ta, doar iti spun ca e naiva si gresita. Gandeste-te pe parcursul istoriei cate imperii incredibil de bogate au cazut. Nu la asta se rezuma lucrurile.

Ce spui tu au fost odata lucrurile alea , vorba lui piter 90 ...intr-un razboi se bag multe pp.uri ...deci clar sunt un avantaj pe tot parcusul lumi.
 

DeletedUser47018

Ca să fiu eu singurul on-topic "Maze vs restul lumii", predicţia mea e că şansele să câştige Maze l 50 sunt de 99%.Ăla 1% e rezervat cazului în care ne pocneşte Putin cu un nuke şi nu mai câştigă nimeni.

Deja nu se va mai suportati de atatea discutii in care includeti MAZE. Si ei la fel...nu se mai suporta deloc. Dau pe afara de atata desteptaciune, experienta, activitate, pp-uri si alte chestii...
Se simte de mult un aer de superioritate...dar voi nu va uitati cati alti multi jucatori sunt in celelalte triburi poate mai buni decat ce este in tribul MAZE :))
Si inca o chestie...prea vorbiti in mod negativ despre celelalte triburi, nu le dati nici o sansa se pare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46530

Deja nu se va mai suportati de atatea discutii in care includeti MAZE. Si ei la fel...nu se mai suporta deloc. Dau pe afara de atata desteptaciune, experienta, activitate, pp-uri la discretie (doar suntem admini, nu?) si alte chestii...
Se simte de mult un aer de superioritate...dar voi nu va uitati cati alti multi jucatori sunt in celelalte triburi poate mai buni decat ce este in tribul MAZE :))
Si inca o chestie...prea vorbiti in mod negativ despre celelalte triburi, nu le dati nici o sansa se pare.

nu e ca si cum ti-ar da tie cineva vreo sansa

dupa ce ti-a zburat tribul odata de pe harta...
 

DeletedUser47673

Deja nu se va mai suportati de atatea discutii in care includeti MAZE. Si ei la fel...nu se mai suporta deloc. Dau pe afara de atata desteptaciune, experienta, activitate, pp-uri la discretie (doar suntem admini, nu?) si alte chestii...
Se simte de mult un aer de superioritate...dar voi nu va uitati cati alti multi jucatori sunt in celelalte triburi poate mai buni decat ce este in tribul MAZE :))
Si inca o chestie...prea vorbiti in mod negativ despre celelalte triburi, nu le dati nici o sansa se pare.


Despre ce vrei să vorbim?Deşteptăciunea ta?Cu un singur cuvânt spunem tot.Cât despre activitatea şi pepeurile tale... nu pot fi obiectul unei discuţii decât la sistemul de suport.Ce contează ce zic eu ?Şansele ţi le faci singur,ambiţionează-te şi câştigă lumea 50,altfel doar balonaş de săpun pe forum vei fi pe toate lumile.Vezi doamne, deaia nu câştigi tu ..că nu ţi-am dau eu şanse.
 

DeletedUser41807

Superioritatea asta pe care o arătați nu va face decât sa pierdeți , același krististar de pe 44 cu Ceata lui cea bleaga care și. a luat.o de la Die . dar mă rog acum aveți și încă 4-5 jucători din Old school.ul de pe 44 ... vedem ce o sa fie . Mult Noroc !
Ps: Ursule la cât creier ai o sa crezi ca este o insulta adusa Maze.ului .. dar citește de mai multe ori pana reușești sa citești pe silabe ;)
 

DeletedUser46530

Superioritatea asta pe care o arătați nu va face decât sa pierdeți , același krististar de pe 44 cu Ceata lui cea bleaga care și. a luat.o de la Die . dar mă rog acum aveți și încă 4-5 jucători din Old school.ul de pe 44 ... vedem ce o sa fie . Mult Noroc !
Ps: Ursule la cât creier ai o sa crezi ca este o insulta adusa Maze.ului .. dar citește de mai multe ori pana reușești sa citești pe silabe ;)

Ce treaba are MAZE-ul cu cei din CEATA?

argumenteaza.
 

DeletedUser47559

hahahha ce noobi sunteti!
habar nu aveti care a fost treaba cu Ceata pe lumea 44 si vorbiti aiurea.
PP-urile investite la inceput nu iti confera avantaj numai la inceput,ci (daca ai habar sa joci) cam pe tot parcursul lumii.
In timp ce unul care baga pp-uri la inceput si are full,innobileaza pana la vreo 6-7 sate lejer,in timp ce unul care nu baga ramane la 2 sate.
Una e dezvoltarea apoi cu 7 sate si alta e cu 2 sate,totul pleaca din faza de inceput .
Avand avantaj in start,acesta poate persista pana si in late bineinteles nu in aceeasi masura dar multi il pierd datorita incompetentei pe joc!
 

DeletedUser47018

nu e ca si cum ti-ar da tie cineva vreo sansa

dupa ce ti-a zburat tribul odata de pe harta...

ma pionule, vorbim pe parcurs despre tot
sa va aud dupa ce nu o sa mai aveti primul loc si o parte din trib :))
tu imi vorbesti de parca ai insemna ceva, dar tot la fel esti...doar un pion
 

DeletedUser47018

Despre ce vrei să vorbim?Deşteptăciunea ta?Cu un singur cuvânt spunem tot.Cât despre activitatea şi pepeurile tale... nu pot fi obiectul unei discuţii decât la sistemul de suport.Ce contează ce zic eu ?Şansele ţi le faci singur,ambiţionează-te şi câştigă lumea 50,altfel doar balonaş de săpun pe forum vei fi pe toate lumile.Vezi doamne, deaia nu câştigi tu ..că nu ţi-am dau eu şanse.

balonase sunteti voi care va spargeti aiurea pe aici zi de zi in comentarii care mai de care
referitor la semnatura ta...cred ca esti de-a dreptul visator la ce mi-a povestit lumea despre tine :))))
 

DeletedUser47673

Lumea aia nu ţi-a spus şi că încă îmi eşti dator cu 30 pp de pe vremea când cerşeai de la toţi?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30628

Lumea aia nu ţi-a spus şi că încă îmi eşti dator cu 30 pp de pe vremea când cerşeai de la toţi?

te-o inchis si nu mai sti ce sa ii raspunzi? :)

vbn@ in legatura cu pp-urile :)
cat de batman sa fii sa ai full atac si 4 nobili dupa 5 zile de protectie si pe langa tine ai doar de 1000 puncte? :)
FuRyLiCiOuZ a fost rank 1,da? :) uita-te ca imediat sare din top 25....se merita sa bagi atatea pp-uri in primul sat? pentu ce? sa areti la lume ca ce? :)
sa vedem pe o lume normala fara ajutor cu pp-uri mai face fata la inceput?:)
 

DeletedUser13059

Superioritatea asta pe care o arătați nu va face decât sa pierdeți , același krististar de pe 44 cu Ceata lui cea bleaga care și. a luat.o de la Die . dar mă rog acum aveți și încă 4-5 jucători din Old school.ul de pe 44 ... vedem ce o sa fie . Mult Noroc !
Ps: Ursule la cât creier ai o sa crezi ca este o insulta adusa Maze.ului .. dar citește de mai multe ori pana reușești sa citești pe silabe ;)

vorbim de cat creier am eu sau de ce se intampla pe harta ? cu acest creieras am inchis niste lumi pe care tu apari la istoric PUNCT ! la fel si aici daca vreau sa joc pana la capat o sa ma apuc de treaba calumea si o sa vezi a3-4-a oara ca nu esti decat un pacalici care joaca atat timp cat are INTERNE si granita la 20 ore de el , cand vine granita la tine ca tu sigurat nu mergi la ea , atunci imediat ai probleme si renunti , de pierdut nu pierzi asta stim toti ... deci ramane de vazut cum pierdem , eu sper sa ne bati tu , dar nu la cap ca asta o faci peste tot
 

DeletedUser41807

Ca apar la istoric e una , dar e alta când te vezi la istoric pe locul 1 și tu o închizi pe locul 14 :))) Ciocu mic și joc de glezne .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus