~MeD~ [(Medieval Dogs) caini medievali] = ?

  • Autor subiect DeletedUser38023
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser38023

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 00:08
Gata, ai stins lumina ?!

Rapoarte publice transmise:
- [report]498ee705e8700ca676c63f73c99810ab[/report]
- [report]88aba2b157d41fd19a16edb93c8dfc56[/report]
- [report]7d5dfe6bea60588a311335088370bcf4[/report]
- [report]ec3f89e114e7178b94e5917c0e7a7923[/report]
- [report]b275d761bbf5cb07be14f25a425a750a[/report]
- [report]79931715a5750fe70df5fba36ebfc217[/report]
- [report]79bade877e6300cbf7840dcc0dc66d8e[/report]
- [report]edb64f3069d2a5ceefe1247178bf38a6[/report]
- [report]cffc74c8646950154ca429ee7a1e549a[/report]
- [report]17e27096022927d9f4d84102e92d2c48[/report]
- [report]041f6a6b08410347b91660a3a66bbdd1[/report]
- [report]f9183d06a25c2111b898d6c31d5ac25c[/report]

206cc iun 29, 00:12
am alte planuri :)

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 00:14
Pai, in conditiile in care conduci tribul asta, ar fi frumos sa ne spui si noua, nu?

206cc iun 29, 00:14
toate la momentul potrivit :)

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 00:17
Pai momentul l-am sesizat deja... nu ma mai astept la minuni... ai vandut astazi (nu numai mie) cat altii intr-o luna...
Si-mi amintesc discutia de la inceputul jocului, in care incercai sa-mi demonstrezi cat de mare si tare esti...
Te-au lasat prietenii, v-ati certat? Fara ei e greu?
Nice :)

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 00:22
Pentru ce ai facut tu astazi - ca sef de trib - ar trebui sa-ti iei ban pe toate lumile, forever!
Din pacate nu exista stfel de sanctiuni.
Maine vii si ceri sprijin, pentru tine sau ptr altii...

206cc iun 29, 00:26
Nu m-am certat cu nimeni si n-am nevoie de niciun ajutor, daca la asta te referi; nu stii multe despre multi jucatori din tribul asta pentru ca nu ai jucat pe 34; este mult de povestit...

Cei din TAXI sunt fostii dusmani de acolo; ne-au pandit unde intram ca sa vina dupa noi si sa-si plateasca niste polite mai vechi. Au intrat cu mii/zeci de mii de PP (vezi ciolanul roz care a intrat cand noua ne expira protectia si in 2 zile avea al doilea sat!), au intrat cu conturi de suport, etc. In tribul lor sunt multe "vedete", mai ales speederi. In conditiile in care marea majoritate de la noi au intrat ca niste oameni normal, sa zic asa, nu stiu ce sanse avem sa ramanem pe harta; deja unii au fost scosi si acum au restartat

PS: Am rugamintea sa-ti vezi de treaba ta; nu te cunosc, nu ma cunosti. Ma deranjeaza aroganta ta in totala necunostinta de cauza. Nu judeca fara niste argumente clare!

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 00:31
Nu cred ca am fost arogant, ci mai degraba dezamagit.
Reprosuri am sa-ti fac, si le consider meritate. Ti-ai asumat conducerea acestui trib si acum stingi lumina pe furis... Daca ai demnitate, inchide contul, dizolva tribul, lasa-i pe cei care vor sa joace, sa joace... nu ii lasa in intuneric, crezand in continuare in tine, sa fie carne de tun in continuare.
Pot sa inteleg un esec, dar nu pot intelege lipsa asumarii lui.
Seara frumoasa!

206cc iun 29, 00:34
Nu sting nicio "lumina", spre dezamagirea ta. Daca ai fi bagat si tu peste 1500 PP ca sa bati 3 taleri si sa scoti 2 nobili pe care sa ti-i faci praf, poate ca ai fi inteles. In zona ta se farmeaza bine, in a mea nu iau nimic. Incearca sa nu mai judeci oamenii dupa aparente.
Daca nu iti convine esti liber sa mergi unde doresti. Nu te tine nimeni cu forta aici.

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 00:37
Zona mea a fost plina de TAXI-uri, daca iti amintesti... Vreo 4 sunt istorie... si nu-mi asum singur meritele, ci impreuna cu adimir si cu dreamer...

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 00:38
si, in conditiile in care ai cumpara resurse iar tu le vinzi, nu mi-e greu sa anticipez deznodamantul...

206cc iun 29, 00:43
cei care au fost acolo nu au stat blindati, cum sunt cei de langa mine si Corli (noi suntem tintele pentru care au intrat); restul, au intrat ca sa-i ajute si sa le faca def (conturi de suport)

Te-ai intrebat de ce sunt tinute conturile de 300 - 400 - 500 puncte acolo desi sunt ferme?

[report_display]18ae54c30a04af47aa92f0487e89660e[/report_display]
[report_display]4df62ab03cb8210e922d987ca966f96c[/report_display]

Ca astia sunt multi!

Iti spun eu de ce: astia au suport trimis la cei mari si daca-i da afara li se retrage sprijinul automat! Asa joaca ei !

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 00:45
Si de ce nu innobilati satele suport? E o varianta...

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 00:46
Pune cativa mai mici si mai putin experimentati, care nu am curaj sa se bata decat cu barbare (eventual din academie) sa le ia si gata cu suportul...

206cc iun 29, 00:59
Ca sa innobilezi sate ai nevoie de nobili! Eu nu mai am in momentul asta niciunul :(

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 01:00
daca nu tu, alti, daca nu azi, maine...sau peste 3 zile... sau 5...

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 01:01
* altii

206cc iun 29, 01:09
isi retrag sprijinul si imi fac praf tot, nu e chiar asa usor; joaca murdar, atat pot sa-ti spun

Eu (si poate multi de aici) nu dispunem de zeci de mii de PP. Poate ca asta este motivul pentru care am incercat azi sa mai recuperez din pierderi. Vezi unde sunt la inamici invinsi si poate atunci o sa intelegi si n-o sa ma mai acuzi inutil!

[report_display]5cb47e1c2b2c0ebd188e0b1e0e1f6ee7[/report_display]
[report_display]d4a567c385d7564ef24b98a4ac3debe4[/report_display]
[report_display]008c284ee037c73d2211e80972690a3a[/report_display]

"Distractia" asta m-a costat 1500 PP. Tu vii acum si ma intrebi de ce vand resurse????

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 01:14
1500 pp-uri sunt 3-4 sucuri, baute la terasa, daca vrei sa joci, bine... daca nu, te duci pe terasa si le bei...
In momentul in care ai inceput sa vinzi a fost clar ca ai stins lumina... e la mintea cocosului... daca nu ai facut fata cu resurse cumparate cum o sa faci cu resursele vandute ?!

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 01:17
da circulara, cere cate 100/100/100 defence de la fiecare, nu mai vinde resurse, fa-ti nobili si atac... sau lasa-ne... ca asta vad ca faci, oricum...

206cc iun 29, 01:20
De unde stii tu ce intentionez? Vad la profilul tau ca ai 45 ani. Multi inainte. Eu am 51 ! Deci, am rugamintea sa nu ma tratezi ca pe un copil. Sunt medic de profesie (asta asa, ca fapt divers...)

Nu stiu cate lumi ai inchis tu, dar eu am terminat una si era sa termin si altele doua (motivele pentru care m-am retras nu conteaza!)

http://forum.triburile.ro/showthread.php?42485-Închiderea-lumii-13!&p=1041195&viewfull=1#post1041195

Sunt jucatoare de cursa lunga si nu cedez asa de usor, sa fii convins. Insa, "tonul" tau m-a cam deranjat. Incearca sa nu faci acuzatii nefondate in totala necunostinta de cauza!

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 01:29
Nu trebuie sa ne laudam nici cu anii pe care ii ducem in spate nici cu meseriile pe care le avem (am si eu, slava domunului, dar chiar nu conteaza in context) ... ci sa ne facem traba, aici unde suntem, fiecare... iar misiunea ta e mai complicata, pentru ca joci pentru tine, dar si pentru ceilalti, pentru ca asta ti-ai asumat prin conducerea acestui grup.
Nu am avut decat o problema in seara asta: faptul ca vinzi resurse.
In conditiile in care mi-ai explicat ca a fost complicat si atunci cand cumparai, acum, ca vinzi, imi imaginez ca va fi si mai rau (logic, sic!).
Restul, vorbim pana maine, ce am fost, ce o sa fim, cate lumi am inchis sau cate ne vor inchide...
Hai sa traim prezentul, vedem ce si cum si daca mai facem ceva pe aici, nu amintiri... ca nu am ajuns la pensie :)

Kenyan Maasai Wariors iun 29, 01:38
Eu nu mai am nimic de comentat... daca vrei, iti pot raspunde cu placere, daca nu, pentru mine subiectul e inchis....

Ia uite ba cu cine ne batem noi.. :))))))



izqHuk1.png


fwoty30.png


Am impresia ca indemnul la inceput nou a fost o decizie egoista si atat.. Intemeietorul nu mai avea cu ce sa se joace.. hahaha!!!
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
asa va trebuie fira-ti voi ai dreacu, ca am fost considerat cont de suport din cauza voastra!!

Bravo baieti! Bravo radule, rupe-le mufa in continuare! Va salut din Florida! ;)
 

DeletedUser43824

Draga "Imortal" postarea unor mesaje private mi se par lipsite de bun simt , maturitate , fair-play s.a.m.d . Sunt curios ce ai vrut sa ne demonstrezi prin acel post :confused: personal, sunt de parere ca Anca a fost destul de clara atat in circulara cat si in acea conversatie (nu obliga pe nimeni sa dea inceput nou , ci pur si simplu oferta posibilitatea unora sa continuie alaturi de ea si corli ) Cat despre ce s-a postat aici in ultima vreme va vad pe voi (nbz ) cat si pe cei de pe l34 lipsiti de imaginatie si perspectiva . Ce s-a pierdut acum ? poate 2-3 saptamani de munca (sau cat are lumea asta ) , ati castigat o lupta nu si razboiul ;). Asa ca mult succes in cucerirea "resturilor" noastre , poate asa nu va mai fi nevoie de suporti , si....toate cele bune :)




Edit :
Kenyan Maasai Wariors iun 29, 01:14
1500 pp-uri sunt 3-4 sucuri, baute la terasa, daca vrei sa joci, bine... daca nu, te duci pe terasa si le bei...
ca o mica paranteza.. 1500 pp (aproape 90 RON ) nu echivaleaza cu 3-4 sucuri , daca tu obisnuiesti sa bagi intr-un joc care te tine lipit de pc 5-6 ore pe zi , sau poate si mai mult (chiar si noaptea ) care iti distruge viata sociala (reala) sanatatea , si vederea atatia bani, si consideri ca e o nimica toata iti recomand tie sa iesi la o terasa si sa te gandesti daca ar fi mai bine sa le gasesti o alta intrebuintare .(ca de exemplu un abonament la sala , o excursie etc )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

Draga "Imortal" postarea unor mesaje private mi se par lipsite de bun simt , maturitate , fair-play s.a.m.d . Sunt curios ce ai vrut sa ne demonstrezi prin acel post :confused: personal, sunt de parere ca Anca a fost destul de clara atat in circulara cat si in acea conversatie (nu obliga pe nimeni sa dea inceput nou , ci pur si simplu oferta posibilitatea unora sa continuie alaturi de ea si corli ) Cat despre ce s-a postat aici in ultima vreme va vad pe voi (nbz ) cat si pe cei de pe l34 lipsiti de imaginatie si perspectiva . Ce s-a pierdut acum ? poate 2-3 saptamani de munca (sau cat are lumea asta ) , ati castigat o lupta nu si razboiul ;). Asa ca mult succes in cucerirea "resturilor" noastre , poate asa nu va mai fi nevoie de suporti , si....toate cele bune :)




Edit :
ca o mica paranteza.. 1500 pp (aproape 90 RON ) nu echivaleaza cu 3-4 sucuri , daca tu obisnuiesti sa bagi intr-un joc care te tine lipit de pc 5-6 ore pe zi , sau poate si mai mult (chiar si noaptea ) care iti distruge viata sociala (reala) sanatatea , si vederea atatia bani, si consideri ca e o nimica toata iti recomand tie sa iesi la o terasa si sa te gandesti daca ar fi mai bine sa le gasesti o alta intrebuintare .(ca de exemplu un abonament la sala , o excursie etc )

Ba, voi pentru mine sunteti ca n00bii aia de la mesaje amuzante :)))) Eu am postat mesajul ala ca sa radem mai multi (oamenii destepti gasesc umorul acolo), exact asa cum un forumist posteaza un mesaj amuzant la rubrica "mesaje amuzante" :D
2 saptamani de zile a durat sa va nenorocim.. Pentru noi sunteti terminati pe toate planurile si orice ati mai incerca sa faceti nu conteaza.. V-am adus in stadiul de a da inceput nou, de a ne acuza ca jucam cu suporti, de a va arata ofticarea in toate manierele posibile :D

Dati placa aia cu suportii la nesfarsit, dar nu va uitati in ograda voastra: adimir. Nu va e rusine? Nu va e! Voi va bazati doar pe vorbe in vant fara pic de substanta! Pur si simplu, nu conteaza ce ziceti: sunteti invinsi si umiliti! Paaaaaaa!
Dar va trebuie respect ma voua............. hahaha!
 

DeletedUser43824

Ba, voi pentru mine sunteti ca n00bii aia de la mesaje amuzante :)))) Eu am postat mesajul ala ca sa radem mai multi (oamenii destepti gasesc umorul acolo), exact asa cum un forumist posteaza un mesaj amuzant la rubrica "mesaje amuzante" :D
2 saptamani de zile a durat sa va nenorocim.. Pentru noi sunteti terminati pe toate planurile si orice ati mai incerca sa faceti nu conteaza.. V-am adus in stadiul de a da inceput nou, de a ne acuza ca jucam cu suporti, de a va arata ofticarea in toate manierele posibile :D

Dati placa aia cu suportii la nesfarsit, dar nu va uitati in ograda voastra: adimir. Nu va e rusine? Nu va e! Voi va bazati doar pe vorbe in vant fara pic de substanta! Pur si simplu, nu conteaza ce ziceti: sunteti invinsi si umiliti! Paaaaaaa!
Dar va trebuie respect ma voua............. hahaha!






Sincer din cate am auzit despre tine reusisem sa-ti strang putin respect pe care l-ai rispit incet de cand ti-am citit posturile , ajungand in cele din urma la final acum. :( "Ba" o sa-ti fac un mesaj pe puncte sa prinzi mai repede:
1 Te rog nu mai perfora limba romana .
2
(oamenii destepti gasesc umorul acolo)
imi recunosc nestiinta , pentru ca mi-se pare trist .
3 Nu cunosc situatia lui adimir , dar din cate se pare el nu apare cu rasuri isterice(gen hahahaha ) pe extern sau sa-si arate "superioritatea" ajungand la vorba "dupa ce ca esti praf , mai sari si'n ochi " .
4
2 saptamani de zile a durat sa va nenorocim.. Pentru noi sunteti terminati pe toate planurile si orice ati mai incerca sa faceti nu conteaza
Ar trebui sa filmati un Terminator 5 sau 6 ca 5 se filmeaza deja din cate stiu :) .
5 Respect pentru banii investiti , va ramane de vazut daca au fost irositi sau nu pe viitor .
6 Atentie la semnatura mea :)
 

DeletedUser45843

nici un picior de caine pe metrul patrat...unde sunteti ma? cei care cred ca a da inceput nou dupa 2 saptamani de razboi e un act de vitejie:eek:
 

DeletedUser38023

Daca postarile mele au fost sterse si ale voastre au fost lasate aici, asta e, o sa va raspund din nou cu acelasi bun simt caracteristic unui om care doreste sa ramana nesanctionat inca 3 zile si chiar insist ca postarile voastre sa ramana aici.. Sunt convins ca insistenta mea va fi pe placul domnilor moderatori si ca nu o sa ii forteze sa faca nimic din ceea ce nu le face placere.. :)


Sincer din cate am auzit despre tine reusisem sa-ti strang putin respect pe care l-ai rispit incet de cand ti-am citit posturile , ajungand in cele din urma la final acum. :( "Ba" o sa-ti fac un mesaj pe puncte sa prinzi mai repede:
1 Te rog nu mai perfora limba romana .
2 imi recunosc nestiinta , pentru ca mi-se pare trist .
3 Nu cunosc situatia lui adimir , dar din cate se pare el nu apare cu rasuri isterice(gen hahahaha ) pe extern sau sa-si arate "superioritatea" ajungand la vorba "dupa ce ca esti praf , mai sari si'n ochi " .
4 Ar trebui sa filmati un Terminator 5 sau 6 ca 5 se filmeaza deja din cate stiu :) .
5 Respect pentru banii investiti , va ramane de vazut daca au fost irositi sau nu pe viitor .
6 Atentie la semnatura mea :)

Ok, acum tu, din nou:
Sincer din cate am auzit despre tine reusisem sa-ti strang putin respect pe care l-ai rispit incet de cand ti-am citit posturile , ajungand in cele din urma la final acum. :( "Ba" o sa-ti fac un mesaj pe puncte sa prinzi mai repede:
Vorbesc cu "ba" doar cu voi pentru ca am o parere proasta despre voi.. Mai mult de atat nu o sa primiti, chiar daca ati dat inceput nou asa cum v-am zis..
Ce ai auzit tu despre mine sa te faca sa ma respecti? Cine are nevoie de respectul tau?
Nu mai judeca omul din auzite!
Nu vreau sa ma respecti si nu am nevoie de respectul tau..
Nu am nevoie de respectul fermelor colegilor mei! Luati-va respectul cu voi in nord est si respectati-va aliatii pana o sa va trimita 1.000.000 de resurse!

1 Te rog nu mai perfora limba romana .
Scriu si eu cum pot si cum stiu.. Nu cred ca cineva a plans pana acum ca ar avea dificultati in a intelege ce scriu!
In orice caz, scriu mai corect decat tine care, dupa ce esti ferma, tot ceea ce mai poti sa spui e: vrem respect si nu scrieti corect.


Nu cunosc situatia lui adimir , dar din cate se pare el nu apare cu rasuri isterice(gen hahahaha ) pe extern sau sa-si arate "superioritatea" ajungand la vorba "dupa ce ca esti praf , mai sari si'n ochi "

Situatia lui adimir e urmatoarea:
Adimir a fost banat pentru ca joaca cu conturi suport.
Adimir e in continuare in tribul MED.
In consecinta, tribul MED incurajeaza a se juca cu conturi de suport.

Pe forumul extern, purtatorii de cuvant ai tribului MED zic exact asa:
TAXI, 1000 de suporti, nu stiti sa jucati fara suporti, suporti, suporti, suporti !!!!!!!!!!!

Ha ha ha ha ha!

Si voi vreti respect ma? :eek: :D
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Draga domnule quizz,declar ca esti cea mai simpatica si vorbareata ferma pe care am avut-o vreodata.As vrea sa imi dai mailul tau sa te pot invita pe fiecare lume langa mine :rolleyes:
 

DeletedUser43824

Placerea e reciproca draga mea :)

Te felicit inca o data pentru efortul depus de a ma demola , dar te asigur ca gresesti atunci cand spui ca am fost ferma ta . Ce ai luat tu de la mine ? in cel mai bun caz 100 fier cred :)
Iti dau tot ce vrei tu numar de telefon , CNP , PIN-ul de la card etc doar daca imi promiti ca imi lasi si mie ceva la farm :)

[6/26/2014 5:56:47 PM] Ionut (quizz.): crede-ma cand iti zic ca din farm nu scoti nimic
[6/26/2014 5:56:50 PM] xxx : disperata de joc
[6/26/2014 5:56:58 PM] xxx : pai tu nu
[6/26/2014 5:57:03 PM] xxx: daca farma ea tota zona
[6/26/2014 5:57:06 PM] Ionut (quizz.): poate sta si noaptea
[6/26/2014 5:57:12 PM] xxx : clar ca sta
[6/26/2014 5:57:13 PM] xxx: :))
[6/26/2014 5:57:18 PM] xxx : noaptea cand jucam pe 39
[6/26/2014 5:57:34 PM] xxx: se trezea din 2 in 2 ore sa dea farm
[6/26/2014 5:57:34 PM] xxx: :))
[6/26/2014 5:57:41 PM] xxx: :O
[6/26/2014 5:57:46 PM] Ionut (quizz.): se explica..
[6/26/2014 5:58:11 PM]: xxx:pui mei

Fiecare cu strategia lui :) , te felicit pentru atata daruire .

a bagat dar pana in maxim 2 mii!
[6/26/2014 5:52:39 PM] xxx: e startera ea
[6/26/2014 5:52:41 PM] xxx: nu stie sa joace
[6/26/2014 5:52:43 PM] xxx: pe drum lung


sa speram ca nu a avut dreptate si ca voi avea ocazia sa imi iau revansa :rolleyes: Ti pup ma ! ;)
 

DeletedUser45856

Orice jucator ce posteaza aici, e bun, mare e incredibil etc.

Pai de ce n-o demonstrati pe harta ? Ca nu puteti ? Orice noob poate sa scrie pe forum, nu inteleg de ce uni sunt luati in seama, practic ei sunt 0 barat pe acest joc, nu sunt buni nici macar de suporti.

Daca nu puteti pe joc, puteti pe forum, asta vreti sa aratati nu ?

Nu putem pe joc ?! Mergem pe forum ?! :rolleyes:

Nu o sa va puteti compara niciodata cu jucatorii vechi, care fac legea pe fiecare lume, si au dovedit pe orice server asta, nu doar o data, nu doar din noroc, DE FIECARE DATA cand au vrut, au rupt cioantele noobilor.

Sa va fie rusine, noobi.
 

DeletedUser43824

xxx e actor in filme dealea?:confused:





Prefer sa nu fiu nesimtit si pastrez anonimatul , spre deosebire de colegul tau necredincios de mai sus care prefera sa plece in vacante exotice :)

p.s ca un sfat , asa de la o ferma ....data viitoare nu mai demola si minele , poate asa reusesti sa ciugulesti ceva :))
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Demolatul minelor e procedura in cazul fermelor isterice,nu aveam nevoie de resursele tale amarate.Dupa cum ai constatat cand ti-ai vazut argila la zero ai dat inceput nou :)))).
 

DeletedUser43824

Crede-ma ca nu era la zero :)


Fermă: Sat atacat constant pentru resursele sale, "jefuirea" acestuia împiedicând dezvoltarea clădirilor şi antrenarea trupelor. Dacă aţi devenit fermă, se recomandă evitarea atacurilor de jefuire pentru cruţarea trupelor, creşterea ascunzătorii şi a zidului şi solicitarea de sprijin, eventual. Termenul mai este folosit şi pentru a descrie totalitatea trupelor dintr-un sat, funcţie de capacitate.


am cautat peste tot dar ferma isterica nu am gasit :confused:
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Ferma isterica- jucator slab cu minele mari,trupe putine care isi petrece mult timp joc degeaba.Citeste tutoriale despre cum sa scapi de atacuri,consuma resurse ,construieste la nesfarsit cladirile demolate,e fericit daca rupe si el 5 cai.Cel care il ataca ajunge la 5 sate si ferma isterica inca e in faza de a construi ferma de la zero.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus