Menthor & CO - Bugh-bye

  • Autor subiect Alexutzu29
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

acum 1 an jumate, la inceputul lumii 5 un grup de prieteni de pe L3 s-au hotarat sa reintemeieze tribul menthor... jucatori exceptionali care m-au invatat acest joc si le datorez tot ce stiu.

dupa cateva zile tribul ajunsese deja pe primul loc, mentinandu-se acolo insa numai un timp de scurt, pozitia fiind ocupata de aliatii nostrii (pana in ziua desfiintarii menthor- IMMO). dupa vreo luna jumate in care alianta a dominat lumea, menthor a revenit pe primul loc, unde a ramas pana acum 1 luna, cand in urma unor fuziuni in masa waroom au devenit liderii clasamentului.

in tot acest timp menthor a avut parte de razboaie puternice, contra jucatori si triburi foarte bune, al caror nume nu s-a uitat inca si carora tin sa le multumesc pentru momentele placute si nervii creati :D.

a fost frumos cat a durat, insa tot mai multi jucatori din menthor au inceput sa renunte si astfel tribul s-a slabit din ce in ce mai mult... iar waroom fostii aliati au inceput un nou razboi, pe care datorita multora aliante impotriva noastra, profitand si de abandonurile unor jucatori de la noi in masa, dar si datorita valorii si experientei lor (pe care nu o contest) au reusit sa destabilizeze din ce in ce mai mult tribul.

probabil daca razboiul ar fi fost mai devreme lucrurile ar fi stat altfel, dar asta e... nu totul e frumos in viata. le multumesc si lor, sau cel putin unei parti pentru fair-playul si prietenia lor.

cam atat despre Menthor.. un trib care sper ca va ramane mult timp in amintirea voastra si caruia i se va respecta valoarea, chiar daca unii au fost mai slabi sau nu au reusit sa tina tribul la nivelul sau (fapt ce mi-l asum).

acum despre mine...

dupa aproape 2 ani de joc cred ca a venit timpul sa ma retrag datorita timpului mult prea scurt si a vietii reale, mult mai importante.

in tot acest timp mi-am facut prieteni de nadejde si am cunoscut oameni extraordinari, dar am avut si neplacerea sa cunosc si oameni fara scrupule . de asemenea am simtit pe pielea mea ce inseamna influenta si manipulare intr-un joc asa de mic, in care din pacate jucatorii nu sunt lasati mereu sa-si faca treaba.

in sfarsit... la revedere si numai fericire si bucurii.

p.s. textul e scris in graba, nu asa de bine cum speram, dar asta din cauza ca abia mi-am putut face timp... scuzati greselile de exprimare si rgamaticale ... :)
 

DeletedUser

un baiat de nota 10... a gresit si el dar fata de tradatori (se stiu ei care-s):mad:....alex ramane un om cu demnitate !
 

DeletedUser

Salutare alex si mult succes in RL..tribul Menthor mai poate fi urmarit pe l9 cat de cat :)
 

DeletedUser2821

Asta este decizia lui si trebuie respectata !
Succes in viata reala !
M.T. A fost un trib bun ! Si asta ti se datoreaza tie si celorlalti conducatori !
 

DeletedUser

M.T. un trib frumos..felicitari tutoror care au facut parte din el si l`au dus in fruntea clasamentului..
Cam aici se termina istoria lui pe L5..o lume pe care a dominat`o multa vreme..
Respect!
 

DeletedUser

Succes imi pare rau ca nu am avut ocazia sa ma atac cu tine :)
 

DeletedUser

Bv tie alexutzu! tu si ceilalti care va lasati sunteti adevaratii castigatori. mult succes in viata reala. felicitari pentru prieteniile legate pe triburi caci ele raman si pe viitor.
nu te am cunoscut personal dar am auzit numai de bine despre tine
rescpectul meu!
 

DeletedUser18462

bafta, man... tzi'ai facut treaba cum trebuie... dar, shtii tu... nothing last forever ;)))

have fun in RL ;)))
 

DeletedUser

Tot respectul. Mi-ar fi placut ca razboiul WaRooM - M.T. sa dureze mult timp. Ar fi fost un razboi frumos, poate cel mai frumos...
 

DeletedUser

hei tu ... au avut grija cativa sa nu aibe loc un astfel de razboi ... :rolleyes: o sa ne intrebam mereu ""warum ?"" (De Ce ? pt cine nu cunoaste germana :p):D:D:D

P.S. -ca mam luat cu prostii iar, Alex bafta in continuare si capul sus ... e greu cand esti tradat de prieteni, insa sa stii ca daca vrei sa revii vrodata pe L5 de la mine ai cel putin 20 de sate ;) si mai gasim :D:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Inca o data Menthor a "spus" ce a avut de zis.
Bravo voua , celor care pe L5 ati dus numele Menthor pe cea mai inalta pozitie.
Din pacate inamicul numarul 1 = timpul si-a spus din nou cuvantul...
Multa bafta in continuare celor care vor continua jocul aici dar in alte triburi , iar celor care au decis sa incheie acest capitol, mult noroc si succes in viata reala.

Respect Menthor !

p.s. salutari d-nule Iom :):):)
poate ne reintalnim pe o viitoare lume aceeasi gasca de "nebuni"
 

DeletedUser

o vorba spune cam asa "Fereste-ma, Doamne, de prieteni, ca de dusmani pot si singur sa ma feresc."
 

DeletedUser

tot respectul pentru tine alex si pentru tribul tau :) plecati acum dar puteti fi siguri ca lectia pe care a-ti predat-o, si prin realizarile voastre si prin "sfarsitul" vostru, va ramane adanc in mintea multor jucatori de pe aceasta lume.
 

DeletedUser

matrix2002 astăzi la ora 10:39
Va multumesc tuturor care mi-ati trimis sprijin si am reusit sa patram satele in trib.
Va rog sa nu retrageti sprijinul trimis la mine , am in clipa asta 28 de atacuri de la tribul UFO ,primul atac ajunge in 35 ore.
Am reusit sa destramam tribul MT acum vom duce lupta mai departe cu cei din UFO.
Am dovedit ca suntem un trib unit , o familie si ma mandresc ca fac parte din [ally]+SAS+[/ally]

cu respect, [player]matrix2002[/player]

RESPECT [ally]+SAS+[/ally]


Uite aici si cine v'a destramat alexutzule :D:D
 

DeletedUser

Pacat ca tribul mentor se opreste aici,au facut o figura frumoasa si au demonstrat ca sunt cei mai buni,chair daca acum la final au pierdut razboiul cu Waroom si echipa lor(stim cu toti cum a inceput acest razboi),alex tie iti urez bafta in continuare in viata reala...iar baietilor din M.T. care au mai ramas pe aceasta lume multa bafta..
 

DeletedUser

wow :) esti tare :)

baiatu a multumit pentru sprijin . sas avea doar 2 jucatori in zona MT , cum sa destrame aia ?:) fie ca tine :p



bafta in RL aluexutzu .

Tocmai ca era ironie sa mai rada lumea de fenomenul numit +SAS+ care nu stiu decat sa-si aduca singuri laude. Daca tu ai inteles altceva problema ta.
 

DeletedUser

multa bafta alexutzule in RL si poate in una din viitoarele lumi readuci M.T. unde ii e locu de pe fiecare lume unde a fost..in varf
Respect!
 

DeletedUser

Tocmai ca era ironie sa mai rada lumea de fenomenul numit +SAS+ care nu stiu decat sa-si aduca singuri laude. Daca tu ai inteles altceva problema ta.

ma tu ai o problema ?? zii si mie razboaiele UFO si compara-le cu +SAS+ si ai sa vezi ca +SAS+ la statistici cu toate triburile este in fata

p.s. : multa bafta alexutzule ai facut o treaba buna
 

DeletedUser18538

Alex multa afta in continuare imipare rau pt M.T. ar fi fost frumos un razboi mai lung...
Bafta pe lumile care mai joci
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus