Mesageria Acv!lla Fraternitas

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Pentru orice solicitari,nelamuriri,sau doar mesaje obisnuite sunteti liberi sa accesati aceasta casuta postala.

Acv!lla Fraternitas isi i-a angajamentul sa raspunda cat se poate de des la solicitarile oricarui membru al acestui forum.



...............
Dupa semnalul sonor va rugam sa lasati mesajul dumneavoastra.




.........
 

DeletedUser

invitatie

fam. Falou* va invita la bar ... sau la bal? ... voi alegeti :D

barim9.jpg


app ... e uimitor cum 75 de persoane (sorry - oameni nu am cum sa le spun -pt. ca nu e uman deja) -accepta o dictatura militara intr-un joc virtual ... repet uimitor:))

obs. imaginea e preluata de la un membru al fam. Falou

totusi ... bafta
 

DeletedUser13259

Fratilor invatati sa scrieti romaneshte!

Pentru orice solicitari,nelamuriri,sau doar mesaje obisnuite sunteti liberi sa accesati aceasta casuta postala.
Acv!lla Fraternitas isi i-a angajamentul sa raspunda cat se poate de des la solicitarile oricarui membru al acestui forum.
...............
Dupa semnalul sonor va rugam sa lasati mesajul dumneavoastra.

.........

cum sa scrii "I-A"....mai zici ca deschizi topicuri


Reguli generale:
1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greºelile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conþinutul mesajului se pierde, puteþi raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor foarte scurte si fara relevanta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

''Dictatura militara intr-un joc virtual'' = organizare = oameni responsabili!

organizare = rânduială, disciplină, ordine

dictatura = Instituţie politică, putere de stat în care o persoană (sau un grup de persoane) este învestită cu autoritate nelimitată prin legi şi adesea bazată pe violenţă

eu cred ca acei cativa care sustineti dictatura in Acvila, aveti mari probleme de adaptare in real life si refulati pe L2 ... sper sa va rezolvati problemele :)
 

DeletedUser4049

pt. ghismo :

Acvila este un gen de păsări răpitoare de zi, mari, puternice, cu ciocul drept la bază şi încovoiat la vârf, cu pene care acoperă picioarele până la degete, cu gheare puternice şi cu aripi lungi şi ascuţite. Acvila este o pasăre de pradă din ordinul Falconiformes, familia Accipitridae, subfamilia Buteoninae. Acvila se caracterizează în general prin mărimea lor mare, construcţia robustă, capul şi ciocul greu.

Ca toate păsările de pradă, acvila are un cioc mare, puternic şi ascuţit pentru a desprinde carnea de pe pradă.

Posedă deasemenea tarsuri şi gheare puternice. În plus au şi o acuitate vizuală foarte bună care le permite să vadă potenţiale prazi la distanţa.

Acvila a fost utilizată de multe popoare ca simbol naţional şi în special ca simbol imperial, arătând atât putere cât şi frumuseţe.

Acvila era sinonim de putere pentru multe popoare cum ar fi: maya, azteci şi egipteni. Amon Ra, cea mai mare zeitate la anticii egipteni, era reprezentat ca un om cu cap de acvilă.
 

DeletedUser13259

a simbol naţional şi în special ca simbol imperial, arătând atât putere cât şi frumuseţe.

Acvila era sinonim de putere pentru multe popoare cum ar fi: maya, azteci şi egipteni. Amon Ra, cea mai mare zeitate la anticii egipteni, era reprezentat ca un om cu cap de acvilă.

unde sunt acele imperii acuma si acele "mari" civilizatii?...am folosit "" ptr k erau mari ptr vremea respectiva....oare d c au cazut? :confused:
mai documenteaza-te in materie de istorie....
 

DeletedUser

Ma astia din FALOU...nici propaganda calumea nu stiti sa faceti daca asta incercati....
 

DeletedUser13259

nu incearca nimeni nimica....crezi ca isi pune cineva mintea cu voi?
 

DeletedUser

Ti-am explicat cum vedem noi aceasta asa zisa " dictatura militara" din acest joc virtual! Preferam sa facem tot ORGANIZAT ,ti-am repet inca odata!
Tu visezi la dictatura..... ;)
Ca tie nu iti convine acest lucru este problema ta si nu ne intereseaza ce gandesti tu! si ca orice frustrat care nu stie incotro sa apuce cand simte ceva in u....a, o da in real life....bla bla bla real life ... adaptare....si alte kkturi!Cred ca vorbeste ciob de oala sparta!
Pe tine sper ca te-am lamurit! urmatorul....
Si cu asta sper ca am terminat aceasta disputa!

Esti prea slab sa intelegi o chestiune si apelezi la jigniri .
Nu,ghismo nu a jignit pe nimnei si nici nu cred ca trebuia sa i se raspunda cu jignire.
daca esti capabil incearca sa ii inchizi gura altfel ...

Apropo,desi sunt de acord cu ghismo si nu cred ca aveti ideologia corecta pentru jocul asta,cred ca ar trebui sa stai mai mult pe langa lordofcarpatianforest ca poate inveti ceva(te-ai intrebat de ce el nu l-a jignit pe ghismo si tu da ?)...

PS: vezi ca e o regula aici pe forum care zice ca nu ai voie sa faci inlocuiri gen "kk...xxx"

Numai bine si nu imi ramane decat sa astept sa ma jignesti si pe mine ...ca stiu ca asta va urma ...poate e un stil de viata ...
 

DeletedUser

Nu ne asteptam sa intelegeti ideologia noastra in joc.De fapt nici nu vrem ca cineva sa o inteleaga sau sa o adopte.

Ne place sa fim unici,si vrem sa jucam jocul in stilul nostru.Stil care pana in momentul asta s-a dovedit a fi unul care merge.


Va asteptam in continuare mesajele si intrebarile.

Reamintesc ca acest topic e pentru mesaje CATRE Acv!lla Fraternitas.
 

DeletedUser

@lordofcarpatianforest: ai omis ceva ...

Acvilă
Stare de conservare: Vulnerabil

in .ro chiar pe cale de disparitie :D
 

DeletedUser

organizare = rânduială, disciplină, ordine

dictatura = Instituţie politică, putere de stat în care o persoană (sau un grup de persoane) este învestită cu autoritate nelimitată prin legi şi adesea bazată pe violenţă

eu cred ca acei cativa care sustineti dictatura in Acvila, aveti mari probleme de adaptare in real life si refulati pe L2 ... sper sa va rezolvati problemele :)

Prin dictatură se înţelege un regim politic în care societatea nu mai dispune de mecanisme capabile să controleze puterea politică şi, prin urmare, un popor este condus forţat de către o persoană, un partid, sau un grup de oameni.
Dictaturile de regulă nu ţin cont de drepturile omului, scopul lor fiind menţinerea puterii.
Spre deosebire de democraţie, în dictaturi nu există alegeri libere, nici opoziţie recunoscută de către putere.
Din punct de vedere marxist, prin dictatură se înţelege o formă a dominaţiei unei sau unor clase sociale într-o anumită orânduire socială. Dictatura se exercită pe plan politic, economic şi ideologic; în orânduirile bazate pe exploatarea capitalistă (dictatură burgheză), ea îmbracă diferite ipostaze: relativ moderate (monarhia constituţională, republica parlamentară) sau discreţionare (dictatură personală, dictatură militară, dictatură fascistă).

Acum depinde de fiecare unde se documenteaza, cum priveste lucrurile si cum gandeste. In Acv!la fiecare are dreptul sa-si spuna opinia si sa se exprime liber, fara a avea de suferit din aceasta cauza. Acv!la este in primul rand o comunitate si apoi un trib. Intr-adevar, avem legi si reguli stricte in anumite privinte, insa nu cred ca exista vreo persoana din trib care sa fi fost nedreptatita sau abuzata in vreun fel.
Daca cineva crede ca o comunitate se poate dezvolta fara a avea unele legi clare si fara a fi cineva sa aplice aceste legi, face o mare greseala.

BTW: ghismo, sa nu uitam ca si dinozaurii au disparut, dar pana la disparitie au fost stapanii planetei! ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13259

Sa-mi imi spui pe cine am jignit,unde si cand? :-? Probabil sunteti niste firi mai sensibile... intelegeti ce vreau sa spun... :D :D :D
Nu imi dau seama!

nu toti sunt nesimtiti pe lumea asta....si reala si de joc....uni icu un IQ mai scazut normal ca nu pot sa inteleaga multe treburi.....dar acest lucru nu preocupa pe nimeni :D
 

DeletedUser

@darkwiz
1.dictatura e dictatura indiferent cum o definesti
2.daca intrebi pe oricine de pe .ro o sa-ti raspunda ca sunt o comunitate -nu numai un trib
3.speram sa aflam parerea si a unui supus al vostru nu numai al micilor dictatori :)


mai oameni buni, daca vreti sa intrati si voi in sec. XXI si aveti nevoie de o revolutie ... puteti sa-mi trimiteti o invitatie -si va rezolv :D


app. sper sa tineti la gluma :p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus