Mesaje amuzante L28

DeletedUser42028

Sincer, cea mai inteligenta fraza de pe acest forum in ultima vreme :))
Felicitari, generale.

Acum,nu știu dacă să mă bucur sau nu.Nu e prea îmbucurător că pasiunea literară scade în detrimentul apetitului de joc,dar este ceva real.:eek:
În schimb,acest „Felicitări,generale!”,îmi aduce în minte o veche expresie „Cine știe,cunoaște”.Mă bucur că numele de Napoleon este recunoscut ca un nume al unui fost mare general,chiar și în zona „Mesaje amuzante”.:rolleyes:
 

DeletedUser36524

Observi poate si numele meu - Berthier, unul din cei mai influenti maresali ai imperiului francez si anterior, al Republicii Franceze sub directorat.
Ti-as fi spus, Felicitari imparate, dar Napoleon di Buonaparte este numele cu care micul corsican se semna in timpul campaniei din Italia din 1796 cand inca era un mic Generalissim, conducatorul unei armate zdrentaroase si demoralizate :p

Oricum, bun venit pe forum.
Ce nume ai in joc, daca nu te superi?
 

DeletedUser42028

Mă binedispune cultura ta referitoare la istoria Franței,la revoluția ei și la modul în care a avut loc.Te felicit pentru acest lucru,căci,să fiu sincer,cam asta ar trebui să fie ideea jocului.Un joc al războiului ar trebui să ceară o minimă cultură generală despre marii maeștrii ai artei lui.Felicitări din toată inima.
În legătură cu nick-ul din joc.Momentan sunt în pauză.Am jucat cândva pe România,pe lumea clasică,la începuturi unde am învățat că nu se atacă cu lăncierii și mi-am terminat treaba pe lumea 9 unde,fără un obiectiv precis am speriat și învins adversarii.Să fiu sincer,am regretat mereu că nu am avut parte de aceste medalii,pentru că aceste medalii oferă informații prețioase în multe momente.Am continuat să joc și încă joc în străinătate și mă pot mândri cu o clasare pe locul 2 cu tribul pe .net,eu fiind rangul 48,și câștigarea a trei lumi în Danemarca,Norvegia și Olanda,alături de colegii de baștină de la începuturile începutului.Dar,de ce să mint?Mă tentează o revenire pe lumea 29.:D
 

DeletedUser36524

:) Ar fi poate nedrept din partea mea sa spun ca ceea ce stiu despre istoria Frantei post-1793 este pura cultura generala. In fapt, sunt student la istorie in strainatate, si lucrurile astea le cunosc destul de bine, daca pot spune - nu neaparat din obligatie, ci dintr-o placere descoperita in copilarie.

Portofoliul tau este cu siguranta impresionant. Ar fi poate prea indraznet sa te chem alaturi de "gasca mea" pe L29 sau ai deja planuri? :D
 

DeletedUser42028

Superb.Se înțelege astfel pasiunea pentru istorie.De-a dreptul admirabil,istoria a fost mereu o artă, nelimitată de cultură pentru cei ce au avut pasiunea necesară de a încerca a o înțelege.Și,să fiu un pic ironic,cred că mesajele noastre vor fi considerate amuzante pentru cei ce vor citi de mâine,în-colo.Cuvinte prea multe,sigur,doar unii.
Despre propunerea ta,putem discuta pe privat,întrucât nu obișnuiesc să ofer informații despre modul meu viitor de a acționa,oricărui vizitator.:rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dintr-o pasiune comuna, in cazul vostru, istoria, se poate naste o prietenie frumoasa, bravo voua, deja imi sunteti dragi :) , astfel de schimburi de mesaje imi face placere sa vad, m-am plictisit de inversunare si certuri care se nasc din nimic :D
 

DeletedUser39591

Superb.Se înțelege astfel pasiunea pentru istorie.De-a dreptul admirabil,istoria a fost mereu o artă de cultură nelimitată pentru cei ce au avut pasiunea necesară de a încerca a o înțelege.Și,să fiu un pic ironic,cred că mesajele noastre vor fi considerate amuzante pentru cei ce vor citi de mâine,în-colo.Cuvinte prea multe,sigur,doar unii.
Despre propunerea ta,putem discuta pe privat,întrucât nu obișnuiesc să ofer informații despre modul meu viitor de a acționa,oricărui vizitator.:rolleyes:

Arta culinara !
 

DeletedUser

asta cu camera e replica mea , am drepturi de autor
haba - esti pe langa . istoria este cea mai frumoasa materie pe care o inveti la scoala .
 
Sus