Mesaje amuzante lumea 4

  • Autor subiect kokoboys02
  • Data de început

DeletedUser

stii ce-mi place cel mai mult? tot timpul se gaseste cineva sa se-ntzepe :p

de data asta ai fost tu :(

stiu ca va mananca degetelele cand cititi prostiile pe care le postez eu. sau credeai ca postez ca sa ajung Senior Member?

p.s. va uitati la prea multe filme politiste, chiar credeti ca puteti ¨citi¨ o persoana dupa felul in care scrie? va inselati amarnic, daca m-ati cunoaste personal a-ti avea alta parere, cu siguranta.

mi-a facut placere, ca intotdeauna si, va mai astept pe forumul extern :D
 

DeletedUser5970

burebista24 astăzi la ora 18:34
UGI P*** MAI CARNATULE TU SI TOT TRIBUL TAU BELIMEARTI P*** DE JIGODI BLINDATIVA SATELE CA O SA AVETI O SURPRIZA NU TE UITA A PUNCTELE MELE CA NU EU O SA TE LOVESC CI PRIN ALTE MIJLOACE DAR ATAT VA SPUN BLINDATIVA SATELE SI PREGATITIVA SA DISPARTEIS

:confused:

Evident, mesajul original nu contine stelute.
 

DeletedUser

gabby mai bine l-ai trimite oleaca pe la scoala ,nici macar o injuratura nu stie sa o zica[scrie] corect :)
 

DeletedUser

AmorBack astăzi la ora 16:34
ai atacuri de la mutli jucatori ? :)) eram eu sitter la toti si asa am protestat noi pentru regulile jocului inechitabile ! :) distractie placuta in continuare ! :))


Nene......e ilegal sa ataci si de pe contu tau si de pe sitterle tale!
Este interzis ca un jucător să atace acelaşi jucător atât de pe contul lui cât şi de pe contul la care este sitter. Regula se aplică chiar dacă diferenţa dintre orele de ajungere a atacurilor de pe un cont şi de pe celalalt este mai mare de 24 de ore. Acelaşi jucător poate fi atacat de pe ambele conturi doar după 24 de ore de la încheierea modului de vacanţă.

Ai fost de acord cu regulile jocului cand te-ai inscris. Mirificul tau protest de 196 de atacuri dovedeste doar ca esti un amarat de trisor.

Vai de tribul tau de sittere....
 

DeletedUser

burebista24 astăzi la ora 18:34
UGI P*** MAI CARNATULE TU SI TOT TRIBUL TAU BELIMEARTI P*** DE JIGODI BLINDATIVA SATELE CA O SA AVETI O SURPRIZA NU TE UITA A PUNCTELE MELE CA NU EU O SA TE LOVESC CI PRIN ALTE MIJLOACE DAR ATAT VA SPUN BLINDATIVA SATELE SI PREGATITIVA SA DISPARTEIS

:confused:

Evident, mesajul original nu contine stelute.

A trecut ceva timp de la asta .Eu inca nu stiu care e marea surpriza :confused: . Da mie imi plac foarte mult surprizele ,mai ales cand sunt pentru mine !:D

Pentru cine nu stie la ce ma refer uite un print screen cu el si tribul lui :D

33259631.png
 

DeletedUser

Mie îmi place că nici numele tribului nu l-a putut scrie corect d.p.d.v. gramatical! :(
 

DeletedUser7708

Mie îmi place că nici numele tribului nu l-a putut scrie corect d.p.d.v. gramatical! :(

Text personal
Din sectiunea: Offffffff gramatica!!!!!!!!(pentru ca M-AM SATURAT)

Ca o prima lectie:

1. Verbele de persoana 2 plural (voi)

Eu
Tu
El/Ea
Noi
Voi
Ei/Ele

sunteti; cereti; aveti; doriti; NU SE SCRIU CU CRATIMA, adica "sunte-ti; cere-ti; ave-ti; dori-ti" etc.

Formele corecte sunt "sunteti; cereti; aveti; doriti" etc.

Cu riscul de a ma repeta:nu sunte-ţi, ave-ţi, dori-ţi, cere-ţi si alte bazaconii. nu le mai masacraţi cu cratima.

A nu se confunda cu 'cere-ţi!' - persoana a II-a singular, modul imperativ.


2. Substantivele din cazul vocativ (feminin).

urato; frumoaso; reao; nesimtito; NU SE SCRIU CU CRATIMA,adica "desteptu-le;urat-o; frumoas-o; rea-o; nesimtit-o" etc. Formele corecte sunt "desteptule;urato; frumoaso; reao; nesimtito;" etc.

Acel "-o" se adauga doar la verbe. De exemplu: "uite-o si pe aia" ; "ascunde-o dupa dulap".

Repet, substantivele ca cele de mai sus, "frumoaso", se scriu intotdeauna fara cratima (cratima e liniuta).
Verbele ca cele de mai sus se scriu intotdeauna cu cratima (cratima = liniuta).

3. Pronumele, persoana 1 singular.

Forma corecta: "mie imi este foame"
Forma gresita: "mi-e imi este foame"

Forma corecta: "mi-e foame"
Forma gresita: "mie foame"


Folosirea cratimei:

Folosim cratima atunci cand despartim doua parti de vorbire:exemplu
- aratati este doar verbul a arata, prezent la persoana a 2-a plural.
- arata-ti se foloseste doar cu sensul "arata tu, tie"


- alta greseala: fi si fii (verbul a fi)
FII se foloseste doar sub forma de indemn: fii destept, sa fii iubit.
fi se foloseste in toate celelalte cazuri: as fi incantat daca..., mi-ar fi placut sa..., va fi bine, etc.

Sursa: http://ro7.triburile.ro/guest.php?screen=info_player&id=607213
 

DeletedUser7708

Descriere
Suntem un trib de copii retardati,porecliti la scoala RETARDATII INTELIGENTI,suntem in crestere,suntem manechini,intram rar pe joc deoarece suntem chemati la tot felul de evenimente mondene---prezentari de pampers,inchiriem suzete cu ora,plimbam copii in parc ku Ferrari,oferim clipe frumoase doamnelor si domnishoarelor (adica sunam sotii si le povestim,....dar ku taxa inversa)
asteptam provincia.


Trib Mastar

Se pare că aveţi ceva fani.
 

DeletedUser

Text personal
Din sectiunea: Offffffff gramatica!!!!!!!!(pentru ca M-AM SATURAT)

Ca o prima lectie:

1. Verbele de persoana 2 plural (voi)

Eu
Tu
El/Ea
Noi
Voi
Ei/Ele

sunteti; cereti; aveti; doriti; NU SE SCRIU CU CRATIMA, adica "sunte-ti; cere-ti; ave-ti; dori-ti" etc.

Formele corecte sunt "sunteti; cereti; aveti; doriti" etc.

Cu riscul de a ma repeta:nu sunte-ţi, ave-ţi, dori-ţi, cere-ţi si alte bazaconii. nu le mai masacraţi cu cratima.

A nu se confunda cu 'cere-ţi!' - persoana a II-a singular, modul imperativ.


2. Substantivele din cazul vocativ (feminin).

urato; frumoaso; reao; nesimtito; NU SE SCRIU CU CRATIMA,adica "desteptu-le;urat-o; frumoas-o; rea-o; nesimtit-o" etc. Formele corecte sunt "desteptule;urato; frumoaso; reao; nesimtito;" etc.

Acel "-o" se adauga doar la verbe. De exemplu: "uite-o si pe aia" ; "ascunde-o dupa dulap".

Repet, substantivele ca cele de mai sus, "frumoaso", se scriu intotdeauna fara cratima (cratima e liniuta).
Verbele ca cele de mai sus se scriu intotdeauna cu cratima (cratima = liniuta).

3. Pronumele, persoana 1 singular.

Forma corecta: "mie imi este foame"
Forma gresita: "mi-e imi este foame"

Forma corecta: "mi-e foame"
Forma gresita: "mie foame"


Folosirea cratimei:

Folosim cratima atunci cand despartim doua parti de vorbire:exemplu
- aratati este doar verbul a arata, prezent la persoana a 2-a plural.
- arata-ti se foloseste doar cu sensul "arata tu, tie"


- alta greseala: fi si fii (verbul a fi)
FII se foloseste doar sub forma de indemn: fii destept, sa fii iubit.
fi se foloseste in toate celelalte cazuri: as fi incantat daca..., mi-ar fi placut sa..., va fi bine, etc.

Sursa: http://ro7.triburile.ro/guest.php?screen=info_player&id=607213

Aşa o fi... oricum unele chestii de gramatică au apărut recent în noul DOOM!

Scuzaţi-mi greşeala... :D
 

DeletedUser

CONSTRUIEŞTE UN SAT NOU
În ce direcţie doreşti să fie satul nou?


1 Aprilie!! - Echipa Triburile :)
Apasă "Mai departe", atunci vei putea intra pe contul tău.


amuzant :)) ... desi era sa fac stop cardiac in prima faza :D
 
Sus