Mesaje amuzante lumea 4

  • Autor subiect kokoboys02
  • Data de început

DeletedUser

pai ce tu cand ai jucat prima data cunosteai ce si cum? nu prea cred :( incepatori toti am fost, poate nu dadeam asa intrebari dar oricum nimeni nu s-a nascut invatat
 

DeletedUser4360

pai ce tu cand ai jucat prima data cunosteai ce si cum? nu prea cred :( incepatori toti am fost, poate nu dadeam asa intrebari dar oricum nimeni nu s-a nascut invatat

Nu pot sa zic ca eu am stiut totul de la inceput ... am pus multe intrebari pe forum mai ales acum cand am inceput sa joc pe l4 pentru a afla mai multe lucruri (care tineau mai ales de interpretarea regulamentelor sau care nu erau evidentiate corespunzator in sectiunea de Ajutor ) dar nu am pus vreodata asemenea intrebari .... cateodata mai trebuie sa si gandesti inainte sa scrii si evident ca sunt multe persoane care scriu si abia apoi gandesc !

Stii cat timp am jucat eu acest joc ?

Hai sa iti zic : cam o luna (din noiembrie pana in decembrie ) pe lumea 8 pe .net si acum am inceput de pe 22 ianuarie sa joc pe l4 pe .ro

Cred ca acest timp a fost suficient sa deprind cam tot ce trebuia despre acest joc (evident mai trebuie sa capat ceva experienta ca intemeitor de trib insa asa ca jucator individual consider ca stiu cam tot ce trebuie pentru a fi un jucator bun )... insa mai e si problema de inteligenta ... adica cum sa pui intrebarea daca dupa ce stingi calculatorul mai poti fi atacat (daca intrebarea ar fi venit de la un copil de 6-7 ani as mai fi inteles ... dar nu cred ca avea 6-7 ani persoana care a intrebat )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

insa asa ca jucator individual consider ca stiu cam tot ce trebuie pentru a fi un jucator bun

Daca zici tu.. :D

Hehe.
buna... a spus:
MoLoDoi în data de 05.03. la ora 21:37
salut...te rog mult sa nu ma ataci...oricum am jucat destul de mult timp..si degeaba....te rog mult sa nu ma mai ataci..

MaSoN koko în data de 05.03. la ora 22:14
Imi pare rau. Satul tau trebuie innobilat. Nu am alta cale de dezvoltare.

Daca se milogea mai bine, poate nu i'l luam. :D

cerere a spus:
Sobolanu Luptator în data de 06.03. la ora 12:21
auzi ia invitama si pe mn in tribul tau hai ca starlet e fratimiu,si a zis ca nu are cum,a zis sa rog pe cineva din trib.

MaSoN koko în data de 06.03. la ora 20:09
nu.

Sobolanu Luptator în data de 06.03. la ora 20:55
esti nesi.
si dc?nu vrei sa ma inviti am mintit starlet nu e fratimiu da vroiam sa fiu si io ca tn intrun trib mare.
da asta oricum merci ca miai raspuns

MaSoN koko astãzi la ora 09:30
Die.

Unii incep sa minta numai ca sa intre la noi. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Imi pare rau de dublu post, dar e prea amuzant si merita toata atentia.

Gheorghe Cartan astãzi la ora 12:41
Ce vrei ca sa ma lasi in pace ca daca vrei iti dau resurse

cosminasd2007 astãzi la ora 12:43
tu ai vazut ce paguba mi-ai produs. de ce nu ai scos trupele din sat?
iti dau un sfat. ia jocul de la inceput. nu ma fa sa prapadesc un nobil pe satul tau.

Gheorghe Cartan astãzi la ora 12:44
daca ma jefuiesti ti le dau eu.daca ma cuceresti imi pastrez trupele macar sa pierd satul cu onoare

cosminasd2007 astãzi la ora 12:46
ok. iti urez multa onoare, daca tu vrei sa pierzi timpul pe aici si sa nu iei lumea de la inceput.

Gheorghe Cartan astãzi la ora 12:48
si de ce sa plec ca asta e singurul joc la care am ajuns eu asa bun.si stii de ce?pentru ca nu am fost atacat.crezi ca o sa fac totul de la inceput ca cine stie unde o sa fiu,daca o sa ma atace...

cosminasd2007 astãzi la ora 12:49
macar o sa ai o sansa, vei fi intr-o zona in care toti sunt la inceput.

Gheorghe Cartan astãzi la ora 12:50
acum spune-mi daca sa imi dau trupele afara

cosminasd2007 astãzi la ora 12:50
ce trupe ai?

Gheorghe Cartan astãzi la ora 12:52
428 Lãncieri
82 Spioni
6 Cavaleria uºoarã
9 Berbeci
21 Catapulte

cosminasd2007 astãzi la ora 12:53
eu zic sa le lasi.

Gheorghe Cartan astãzi la ora 12:55
tu o sa pierzi trupele ca eu mai am o parte.si sa stii ca si eu sunt un vecin bun dupa cum zici tu la textul de la profil

cosminasd2007 astãzi la ora 12:56
asta e, le pierd ca nu mai am cum sa le opresc.

Gheorghe Cartan astãzi la ora 12:57
dar de ce sa le opresti ca parca tu vroiai sa ma cuceresti.

cosminasd2007 astãzi la ora 12:59
te cuceresc, doar ti-am spus.

Gheorghe Cartan astãzi la ora 13:01
totusi le-am trimis in celalalt sat si iti fac o propunere:eek: sa iti dau al doilea sat al meu.

Gheorghe Cartan astãzi la ora 13:03
dar pot sa apara si alte trupe ca am dat sa faca multi lancieri(529)

Gheorghe Cartan astãzi la ora 13:05
astept raspunsul tau iar daca il accepti mai intai sa-mi spui ca sa retrag trupele de acolo

cosminasd2007 astãzi la ora 13:06
k. :)

Gheorghe Cartan astãzi la ora 13:11
deci il cuceresti pe celalalt?

cosminasd2007 astãzi la ora 13:11
nu. e prea mic.

Gheorghe Cartan astãzi la ora 13:18
vrei sa il maresc si dupa aia sa il cuceresti?

cosminasd2007 astãzi la ora 13:19
da. ms mult

Luat dupa forumul MaSoN.
 

DeletedUser

sal a spus:
Narcizynyo Panyvyno în data de 29.02. la ora 20:21
sal vrei sa joc in locu tau?

vyolet@ în data de 29.02. la ora 20:26
cum vine asta?

Narcizynyo Panyvyno în data de 29.02. la ora 20:26
sa joc in locul tau

vyolet@ în data de 29.02. la ora 20:27
dar tu esti in alt trib si eu sint intemeietor aici la noi.

Narcizynyo Panyvyno în data de 29.02. la ora 20:28
pai suntem aliati

vyolet@ în data de 29.02. la ora 20:28
da stiu. dar de ce sa joci in locul meu?

Narcizynyo Panyvyno în data de 29.02. la ora 20:29
asa numa

Narcizynyo Panyvyno în data de 29.02. la ora 20:29
vreu sa vad cum i sa ai multe sate mari

Narcizynyo Panyvyno în data de 29.02. la ora 20:31
ma lasi te rog?
asta e o conversatie interesanta...:D
 

DeletedUser

@

vorba aia
"multi da prosti"
am trezit copilul din somn de atata ras
 

DeletedUser4360

megalus în data de 07.03. la ora 19:24te rog frumos ajutama cu sprijin megalus...te rog mult, trimite cat poti pana imi refac armata aramata....ms anticipar

megalus în data de 07.03. la ora 19:42te zic la lideri dc nu trimiti sprijin pt ce mai atacat

megalus astãzi la ora 18:49ma iei la tine in trib??

sutanu astãzi la ora 22:35gata te-am primit in trib ...

:D:D
 

DeletedUser

uite aici o ferma de a mea care s-a refugiat intr-un trib mare. Dupa ce s-a refugiat a inceput sa ma ameninte.


????????????? a spus:
zolimursa în data de 08.03. la ora 23:49
vrei sa zici ca nu mai atacat in fiecare zi?????????????????????

Mater Dolores în data de 08.03. la ora 23:55
Nici gand sa zic asta. Dar faptul ca te-ai ascuns intr-un trib de 600.000 de puncte inseamna ca n-ai stiut sa joci pana acuma. Am inceput in acelasi timp, in acelasi loc. N-ai nici un drept sa te simti nedreptatita.

Daca aveai curaj, rezolvam asta intr-o lupta fata in fata. asa, cand esti acoperita de trib dai dovada de curaju pe care nu l-ai avut inainte.

Daca te crezi tare, lupta-te cu mine fara sprijin, fara acoperirea tribului, asa cum am facut si eu pana acuma. Mi-am riscat armata pe satu tau, puteam sa raman in urma cu dezvoltarea si sa devin ferma.

Daca ai curaj sa faci asta, iti dau o saptamana sa iesi din tribul in care esti, sa iti pregatesti armata si sa ne intalnim pe campu de lupta. Ai o saptamana incepand de acuma sa te hotarasti. Daca vrei sa rezolvam asta doar intre noi, imi spui si o saptamana te las in pace pana te pregatesti.

zolimursa astãzi la ora 00:21
daca chiar vrei sa luptam va trebui sa imi dai mai mult timp.de ce?pt ca mi-ai luat aproape tot ce am avut.crezi ca intr- saptamana pot reface tot ce mi-ai luat???????si daca ti-ai riscat armata ce pot face eu?Am fost eu acela care te-am atacat sau ai facut-o de buna voie asumanduti riscuri?Credema ca imi doresc sa ma lupt cu tine dar am nevoie sa recladesc mai intai ceea ce tu mi-ai luat.

Mater Dolores astãzi la ora 00:23
O sa lupt corect ca de la egal la egal, nu ca de la superior la egal.
Eu cu armata care se face intr-o saptamana, tu cu cea care se face intr-o saptamana.
Fara sa ne fentam atacurile. Daca armata mea de o saptamana o bate pe a ta de o saptamana, sau invers, nu mai avem ce comenta.
Poti sa ajungi intr-o saptamana la 2000 de puncte.
Da sau nu?

Mater Dolores astãzi la ora 00:26
plus ca daca ai fi avut o aparare ca lumea, nu 100 de lanci si 100 de sabii nu m-as fi luat de tine. Asta nu mai e vina mea. A fost alegerea ta sa investesti in cladiri si sa iti neglijezi armata. cu asta se incheie sfatul meu tactic.
din momentul asta esti provocata la duel si imi spui daca accepti conditiile sau nu

zolimursa astãzi la ora 00:30
si nivelul cladirilor??????????????????????????cum pot creste armata daca am de ridicat si nivelele care tu mi le-ai luat?????????asteapta mai intai sa imi refac nivelul cladirilor si apoi armata si dupa aceea sunt de acord sa ne batem.

ps nu sunt fata.

Mater Dolores astãzi la ora 00:39
esti incredibil. Eu ce vrei sa fac, sa le daram pe ale mele ca sa fii multumit?
Sa stii ca nimeni nu iti mai ofera asa o sansa in jocul asta. Daca eram ca altii, erai innobilat fara drept de apel in secunda asta.
P.S.: eu da. de aia ai putut face miscarea asta de las. Un baiat ar fi declarat razboi tribului tau si te-ar fi trimis la marginea hartii inainte sa iti vina sprijinul.
 

DeletedUser

si mai are tupeu in plus...mi-a acceptat initial propunerea la duel si uite acu ce face:

????????????? a spus:
zolimursa astãzi la ora 01:07
chiar esti culmea.....nu vreu sa le darami ci vreau sa zic ca iti e usor sa vb dupa ce mai nenorocit stiind ca mare braza nu pot face.....vrei lupta???????da=mi resursele care mi le-ai luat inapoi.

Mater Dolores astãzi la ora 01:10
:))))))))))))))))) vai esti genial jur.
ai face bine sa taci si sa te pui pe construit acuma...asta daca mai vrei sa ne batem sambata si nu in secunda asta.
 

DeletedUser4360

stii cum poti sa rezolvi mai simplu ... vb cu conducerea tribului unde e respectivul ... eventual daca cere trimite-i cateva atacuri ca sa se convinga ca e ferma ;)

Eu nu as renunta la atacurile impotriva lui ... am scos pana acum peste 10 ferme din triburile unde se refugiasera :D
 

DeletedUser

am facut asta. Le-am trimis rapoartele de atac. Se pare ca persoana din conducerea tribului cu care am vorbit pur si simplu nu vrea sa inteleaga. Imi tot spune sa il las in pace.

Serios ca nu inteleg. Trib care in descriere spune ca nu primeste jucatori peste un anumit punctaj ( asta n-are nici jumate) il primeste pe asta si apoi il apara.
Daca mai face faze dinastea jucatoru e un om mort. N-are armata, zid, ferma si cazarma si are tupeul sa puna conditii cand i-am zis ca il las in pace pana se pregateste.
 

DeletedUser4360

Cu cine ai vb cu real systems sau cu Gunar ?

Nu esti foarte departe de zona mea :p

Acum vad ca au acceptat in trib si o ferma a unui jucator de al meu ... ia sa vad daca ii conving sa il dea afara :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cum asa?? a spus:
zolimursa în data de 10.03. la ora 07:22
Asa era intelegerea?????

zolimursa în data de 10.03. la ora 17:32
Esti o persoana fara caracter.E ok daca pierd satul dar eu nu am trisat precum tu ai facut.
Sa iti zic ceva????In viata daca nu esti om de cuvant esti "nimic"

zolimursa astãzi la ora 16:55
tu tziganca asa ne e intelegerea?????parca trebuia sa ne batem saptamana viitoare.de ce m..a ma tot ataci si nun iti respecti promisiunea.


deci...va rog... daca nu iti aperi satu si devii ferma...ala care te farmeaza a trisat. Asta dupa ce el schimba 4 triburi care ii fac vant cand vad ca e refugiat...
 

DeletedUser

mie mi-a zis o ferma ca am pus-o ca a raportat jignirea ca il atac continuu :))
 

DeletedUser

Roses are red
I found a farm under my bed
He will die
Say "Good Bye" :D

Sper cã te-ai prins :D
 

DeletedUser

Stii chiar voiam sa il innobilez...dar nu merita. Merita sa il mai chinui o luna, sa il farmez fara mila, pana da singur "inceput nou" si apoi sa-i iau satu.
He will die veeeeeeery slow...
 

DeletedUser

daca da inceput nou nu ii baga adminii trupe in sat?:D


Eu parca asa stiu...
 
Sus