Mesaje amuzante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

De la quitana

quitana a spus:
eusebio22 astăzi la ora 17:47
am auzit cal ataci pe [ally]robinio17[/ally]......am si eu o rugaminte al tine am vazut ca esti fata cuminte si sper ca esti antelegatoare si buna ..lasal sa joace si el si o sati raman eu dator ..cu un sat ...tias multumi...

quitana astăzi la ora 17:49
ok

eusebio22 astăzi la ora 18:01
nu vreau sa apelez la tribul mama care e langa tine am zis sa ne antelegem asa ca esti o fata super dulce.....as vrea sa te am la mine an trib

quitana astăzi la ora 18:08
care e tribul mama ?

eusebio22 astăzi la ora 18:10
scrie la profil tribului au venit cam 5 membri de langa tine la noi ce zici vi alaturi de noi sa facem zona aia bunaa

eusebio22 astăzi la ora 18:14
dac vrei scoate aia ca nu primesti invitati ati dau invitatia si vi alaturi de noi si te pun sefa an zona aia sa cordonezi zona

quitana astăzi la ora 18:15
ma voua nu va e rusine sa va folositi de tribul manuta ? Chiar atata tupeu puteti sa aveti?
Poi ala o ataca pe [player]canami[/player] din tribul "mama" cum ii zici tu... in locul tau l-as da afara

eusebio22 astăzi la ora 18:18
ancearca sa ** frumos dac nu sti care e treaba citeste si anvata alta data sa ** frmosss

eusebio22 în data de 07.07. la ora 21:39
ok bosulika sper sa facem treaba buna an preuna
GodsDJ în data de 07.07. la ora 20:52
cea a aliatilor.albastru deschis
eusebio22 în data de 07.07. la ora 20:45
cum cu albastru ca albastru e culorea membrilorr din tribul meu
GodsDJ în data de 07.07. la ora 20:43
dap sunteti trecuti cu albastru pe harta,poti aduce cati doresti
eusebio22 în data de 07.07. la ora 20:41
eee nu da stai linistit ca ne descurcam si la aliati neati trecut ca o sa aduc membri an zona voastra
GodsDJ în data de 07.07. la ora 20:37
va tinem doar ascunsi sa nu dea dusmanii astia a nostrii mari in voi
eusebio22 în data de 07.07. la ora 19:24
OK ASTEPT S ANE TRECETI SI VOI LA PROFIL SI CA ALIATI SI SAMI ZICI SI MIE PLIZZZ

quitana astăzi la ora 18:22
:))))))))) chiar si-asa sa fie, voi ii atacati un membru ... ia stai ca asta trebuie sa ajunga la manuta obligatoriu ... omg ce copil esti! :))))))

eusebio22 astăzi la ora 18:33
tanti ascultama asta a venit la noi an trib acum 2 ore eu nu am de unde sa stiu ca iel ataca un membru de al nostru

eusebio22 astăzi la ora 18:35
stai linistita ca nu o sa ramana asa ca nu sunt copil anvata sa fi politicoasa .....stai ca o sa ** eu acum cu antemeietoru din manuta ....sa vedem ce are de zis an privinta asta ca voi radeti de noi

quitana astăzi la ora 18:48
cine e intemeietorul ?

eusebio22 astăzi la ora 18:50
nu conteaza dar ati arat eu ca ramane asa ....

quitana astăzi la ora 18:52
hai mai te rog zi-mi cine e, chiar vrei sa intru in depresie din cauza asta? Uite daca imi zici, imi cer scuze pt. tot disconfortul ok?

eusebio22 astăzi la ora 18:55
nu ati zic hai s ao lasam asa cum a pikat nu am nimika cu tin fama un copil an continoare si ramai tu cea care estii buna ...eu sunt mik

eusebio22 astăzi la ora 18:57
si cel care al ataci tu lam pus sasi cera scuze an fata ei dac a atacato are tim pana la 8 sami are mesajul dac nu al zborr

quitana astăzi la ora 18:58
mai ce faci acum dai inapoi? pff nu se poate si nici nu se potriveste cu rangul vostru ce naiba!
Daca nu-mi spui cer o audienta la "mama", poti sa-mi faci si mie intrarea, daca zici ca ai relatii acolo?

eusebio22 astăzi la ora 18:59
sati fac relati s aintri an tribul mare ?

quitana astăzi la ora 19:05
da.... dar stii ceva cred ca am sa apelez la bunavointa ta altadata ca acum esti nervos si nu inteleg nimic din ce-ai scris, esti roman sigur?

eusebio22 astăzi la ora 19:08
vrei sa intri an tribul mare am zis ...

eusebio22 astăzi la ora 19:11
eu am ** cu antemeietorul si a zis sa aduc membri cat mai buni an zona lor si aleg ei pe cei mai buni de la noi dac vrei poti veni esti bine primita

quitana astăzi la ora 19:11
crezi ca am vreo sansa? :(

eusebio22 astăzi la ora 19:21
normal cum s anai aici este un proect foarte mare a tribului mama ...care o s adea roade ascultama ca stiu ce zic dac vi alaturi de mine te pun lider aici pe kontinent la tine si u cordonezi tot te ocupi de membri de tot dac am face si tribul asta macar an primele 10 am fi de neoprit ..si asta vvom face si nu ne lasam

quitana astăzi la ora 19:22
Hei ce faci? M-ai uitat? :(( Arunci asa bomba si fugi?
Daca ti-e jena zi-mi mie cine-i intemeietorul si-i scriu eu, ii zic ca-s pila ta ... aaa? ce zici?

eusebio22 astăzi la ora 19:24
antelece ca nu pot deja multe triburi au vazut ca suntem cu ei si ancep atacurile au foarte multe triburi dujmane si foarte mari ....sper sa ma antelegi ei nu mai invita nimik docamdata daia neau ales pe noi sa facem acest trib ...tiam zis vei fi bine primita uitate langa tine sa vezi cati membri buni au venit si or sa mai vina multi

quitana astăzi la ora 19:26
ah tu vrei sa vin in tribul tau, adica copilul lui mama no? Zici ca ma pui mare sefa? Hmmm tentant.... trebuie sa ma gandesc, dar mi-e teama ca o sa ma atace din [ally]A Team[/ally] ce ne facem atunci?

eusebio22 astăzi la ora 19:28
niciodata ....si o sa mai vina membri din trib de la tine ....ai sa vezi ...ai destui emmbri langa tine s ate ajute ....si ati asigur eu ca nu te atac nimeni ...si dac ati aduci si prieteni dac ai colegi ...si plus ce o sa mai vina nau ce sa ne fac

quitana astăzi la ora 19:31
Pai mai sefu' tu esti la cucurigu tocmai, macar o ferma acolo sa-mi bagati sprijin preventiv, sa am cum sa ma invart, poi no? Mai ales ca ai zis ca aveti multi dusmani.

eusebio22 astăzi la ora 19:33
noi nu avem trecuti niciun dujman tribul mare si au zis ca pe noi nu ne baga an razboiu lor pana nu crestem stai linistita ....ai membri puternici langa tine si dac te atac cineva te ajuta ...cai mananc

quitana astăzi la ora 19:35
Nu scot filtrul pana nu-mi asigurati un minim defensiv acolo serios, ca sare [ally]A Team[/ally] pe mine, ti-am mai zis. E singurul trib de care ma tem, stii tu e trib cu admini, nah astia fac ce vor... daca li se pune pata pe mine ce ma fac?
eusebio22 astăzi la ora 19:37
mai stai linistita nu crede toate prostile lor ascultama vor sa va sperie ...atata tot admini nu au voie sa joace credema ca stiu ec zic ...joc jocul asta de 7 ani ...nai vazut ac au plecat membri de la voi ....

quitana astăzi la ora 19:45
cum adminii n-au voie sa joace daca eu am 3 celebri in trib? ei ce crezi ca fac deseneaza? ehe iau sate sefu' la greu ce stii tu....
da-l p'ala afara ca nu-mi place concurenta, asta daca vrei sa controlez toata zona aia...

eusebio22 astăzi la ora 19:46
ok vino si promit ca til lasa sal ei

quitana astăzi la ora 19:49
neee nu tine vrajeala, crezi ca-s fraiera ?
Lasa sefu' ca ma resemnez daca tu nu ma vrei, raman aici in tribul asta varza. Dar sa stii ca o sa ma ai pe constiinta toata viata, ai ratat piesa rara :))
vai ce modesta sunt :))

eusebio22 astăzi la ora 19:55
nu ai ancredere an mine caldau afara crezi ca sunt nesimtit dala care nu se tine de promisiuni ...

quitana astăzi la ora 19:58
nu! nu am incredere in barbati si mai ales in tribali :p dar daca tu il preferi pe el n-am ce face ... sufar in tacere.... hai pa, ca deja s-a racit si e prea mult de citit :(
PS: bafta cu copilul, complimente mamei :*:*:* (astia pt. audienta)

eusebio22 astăzi la ora 19:59
vino an trib si jur ca al dau imediat afara ....ai ancredere an mine

eusebio22 astăzi la ora 19:59
dac al dau afara si nu vi ?

quitana astăzi la ora 20:02
lasa mai ... smile u r on candy camera ;)
 

DeletedUser

Pentru L25-Mesaje Amuzante

andr3yyy a spus:
Pentru L25-Mesaje Amuzante

enacheoctav astăzi la ora 10:18
Scuze CONDUCERE pentru circulara :( dar cine imi pote da si mie un program de deblocat telefoane.... am un k810i.....Lam resoftat asera era decodat si acuma imi trebuie sa il deblocez din nou....





Va rog daca stiti ajutatima... :(
 

DeletedUser

Hard01 astăzi la ora 09:18
salut, esti?

xxxxx astăzi la ora 09:19[/u]
da

xxxxx astăzi la ora 09:20[/u]
a inceput campania aia cu circulare date la noi in care intrebati doar daca suntem ? :p

tampitus în data de xx.xx. la ora xx:xx
Buna seara,

2. Haos in randul inamicilor

Nu trebuie de cat sa dati circulara din ora in ora in data de 21 iulie 2011 in tribul inamic, pentru ca sunt baiat bun va scot eu de pe tw stats lista cu membri
In titlu scrieti BUNA
Iar la mesaj, ii veti intreba ce fac, nimic alceva sa nu intrati in polemica cu ei.


dragii de ei nu stiu ca mesajele de verificare sunt interzise ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

di0nys0s astăzi la ora 12:16
discutie intre a team si quit


a team ii reproseaza lui quit


-voi va ganditi mereu la sex,sex,sex vreti sa ne`o trageti in toate pozitiile, oricand, oriunde, ne prindeti..

Stii,noi avem nevoie de putina atentie!!!

A doua zi quit intra in a team si striga atentieeeeeee !! Va f....t !!!

atata matreata are...
 

DeletedUser30910

Axevo astăzi la ora 11:32
Va recomandam pentru o duminica in familie sau cu prietenii reteta de gogosi cu gem de caise si nuca. Pentru reteta de gogosi cu gem de caise si nuca trebuie sa pregatiti aluatul din vreme , apoi dupa terminarea mesei mai implicati vreo 2 ajutoare si treceti la treaba. Veti avea ceva de muncit la aceste gogosi cu gem de caise si nuca, dar pentru restul familiei va fi o adevarata placere, iar gogosile se vor topi pur si simplu.

Ingrediente

500 g faina
100 ml lapte
50 g zahar
25 g drojdie
100 g unt
3 oua + 6 galbenusuri
1 plic zahar vanilat
1 lingurita scortisoara macinata
coaja rasa de la 1/2 lamaie
2 linguri rom
200 g gem de caise
20 bucati miez de nuca
ulei pentru prajit
zahar pudra pentru ornat


Mod de preparare

Se cerne faina intr-un castron iar la mijloc se face o adancitura, drojdia se freaca cu 1 lingurita de zahar si lapte caldut, si se toarna in adancitura din faina. Se presara cu 1-2 linguri de faina, se acopera si se lasa la caldura sa creasca 15 minute;

Se topeste untul. Galbenusurile si 2 oua se amesteca cu restul de zahar, zaharul vanilat, un varf de cutit sare, scortisoara, coaja de lamaie si romul, apoi se adauga la faina impreuna cu untul caldut. Se framanta pana se obtine un aluat cu basicute. Daca considerati ca aluatul este prea moale, se mai pot adauga 1-2 linguri de faina. Apoi se presara cu putina faina, se acopera cu un servet si se lasa sa creasca cca 30 de minute;

Pana creste aluatul, restul de 1 ou se separa, galbenusul se amesteca cu gemul;

Aluatul crescut se intinde in grosime de 1 cm pe o planseta presarata cu faina si se taie rondele cu un diametru de 6 cm. In mijlocul a 20 de rondele se pune cate o lingurita de gem, in care se infige cate un miez de nuca, apoi marginile se ung cu albus. Peste ele se aseaza o alta rondela neumpluta, apoi cu o forma mai mica, se apasa putin, marginile se lipesc bine pentru ca in timpul prajirii sa nu se scurga umplutura;

Gogosile se aseaza pe un servet, se presaza cu putina faina, se acopera cu un servet si se lasa sa mai creasca cca 40 minute;

Se incinge uleiul intr-o cratita mare, se pun 5-6 gogosi in ulei cu partea mai bombata in jos. Se acopera, apoi dupa 3 minute se ia capacul, se intorc gogosile, de data aceasta nu se mai acopera si se prajesc 3 minute si pe partea cealalta;

Se prajesc astfel toate gogosile si se scot pe un servet de hartie. Inainte de servire se presara cu zahar pudra.

trebuie sa recunoastem ca e buna gogoasa....mmmmmm, mai vrem si altele:D

pot sa afirm ca in tribul Quit joaca niste copii terminati?! ...sau neterminati?! ...sau cum?! :rolleyes:

ne putem lua de-o mana cu voi;)
 

DeletedUser27688

cavalleras astăzi la ora 11:48
Timp de preparare:
1 ora (complexitate redusa)

Ingrediente:
1 kg catorfi
smantana
delicat/vegeta
cascaval


Mod de preparare:
Cartofii se curata si se taie cuburi, se prajesc....apoi se adauga cascaval ras, smantana si delicat ...... un deliciu, pofta buna!
PS> nu e recomndata reteta in curele de slabire :) oricum sa aveti pofta

Cătă CĂLĂTORUL astăzi la ora 12:40
sa te chis in freza cu tot cu ei :_))))

cavalleras astăzi la ora 12:45
N-ai pic de consideratie pentru arta culinara..



nu inteleg de ce au dat drumul la spam-ul asta cu circulare...daca nu pot duce:D:D
app...intrebare...acum e la moda sa folosesti "ch" in loc de "p" sau pur si simplu e moldovean asta?
 

DeletedUser

trebuie sa recunoastem ca e buna gogoasa....mmmmmm, mai vrem si altele:D

black.angel755 astăzi la ora 13:04
Tort Diplomat:

INGREDIENTE

1cutie dr,oetker TORT DIPLOMAT
2oua
1l lapte rece
1piersica
20gr coaja de portocale confiate
1conserva compot ananas
1conserva compot mandarine
3kiwi
200gr frisca hulala
1intaritor de frisca
17piscoturi



MOD DE PREPARARE

Se taie cubulete fructele si se pun la scurs cele din compot,intr-o sita.
Intr-un vas se amesteca praful de sarlota cu 200ml suc din compotul de ananas si mandarine si se lasa la inmuiat 10minute,impreuna cu coaja de portocale confiate.
Se pregateste un vas mai mare in care se pune apa sa fiarba.Separat se bat doua oua care se pun in vasul cu sarlota care a stat la inmuiat,apoi vasul se pune in cratita de pe foc si se lasa sa fiarba cateva minute pana se ingroasa compozitia si devine un sos,amestecand continuu sa nu se prinda.Se lasa sarlota la racit.
Intr-un vas se pune laptele rece,se adauga praful de frisca si se bate cu mixerul,la inceput incet,apoi tare pana se intareste frisca.
Intr-o forma de tort cu fund detasabil de 28cm se pun piscoturile pe fundul formei si se stropesc cu sucul din compot ramas.
Se incorporeaza sarlota in frisca batuta,dupa ce s-a racit sarlota,apoi se adauga fructele si se omogenizeaza cu grija.
Se rastoarna compozitia in forma de tort si se da la frigider cateva ore.
Frisca lichida se bate cu intaritorul de frisca si se orneaza tortul dupa ce ati scos inelul de la forma de tort

si ceva bun pt tine.. :)

Axevo astăzi la ora 13:05
nice , ms

nu inteleg de ce au dat drumul la spam-ul asta cu circulare...daca nu pot duce:D:D
app...intrebare...acum e la moda sa folosesti "ch" in loc de "p" sau pur si simplu e moldovean asta?

spamam si noi ca si quit . in quit parca e ziua dedicata circularelor trimise in a team , nu ma insel nu ?
 
Ultima editare de un moderator:

Jason.Statham

member
Scor reacție
0
thewhitespadasin astăzi la ora 09:50
o invitatie in trib va rog

Jason.Statham astăzi la ora 11:48
tu tii cu steoaia eu cu Dinamo. Slabe sanse :)

thewhitespadasin astăzi la ora 11:49
hai te rogggggg

thewhitespadasin astăzi la ora 11:49
acu nu mai tin

Jason.Statham astăzi la ora 11:52
scrie forta Dinamo la profil.

thewhitespadasin astăzi la ora 11:52
da imi dai invitatie?

thewhitespadasin astăzi la ora 11:54
GATA AM SCRIS

thewhitespadasin astăzi la ora 11:58
hai te rog

Si dovada :))

inamoooo.jpg


Uploaded with ImageShack.us

Avea scris " Fortzaa Steauaaa" :))
Nu mi-o luati in nume de rau, dar sa schimbi echipa de "suflet" asa usor, mi se pare o prostie :))
 

DeletedUser37741

lukas cam corupi pustii pe aici :)) ma asteptam sa le ceri ceva mai mult sa-si faca poza cu stema lui dinamo sau altceva :))
 

DeletedUser18437

mac77 astăzi la ora 16:17
din pacate cu chestia asta ...tiai ratat sansa sa continui pe 25

succes pe celelalte lumi!


imi dati voie sa mai joc o saptamana pe lumea asta ? :( dupaia dau stergere, dar lasatima inca cateva zile macar, va rooog !!! :(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus