mesaje amuzante

  • Autor subiect DeletedUser39522
  • Data de început

DeletedUser39591

Este!
Pagina 21 jos
Daca ar fi sters...nu as fi putut sa-ti arat postarea :)
 

DeletedUser

Ok, greseala mea atunci. Poate eram rupt de somn ca altfel mi-as fi amintit.
 

DeletedUser25903

NOSTRADAMOS astăzi la ora 21:30
ce ai prietene in sat de starnesti asa multe curiozitati? Ce are satul tau si n-are al meu ?:))

Joker joker astăzi la ora 21:32
Nobil...

NOSTRADAMOS astăzi la ora 21:33
Eu ziceam sa vorbim fara misto , dar.. Bafta:))

Joker joker astăzi la ora 21:34
Bafta.
Dar nu e misto...citeste la forumul extern si ai sa vezi....

NOSTRADAMOS astăzi la ora 21:34
Am citit forumul extern , am vazut unde a scris acel jucator ,dar tot nu m-am lamurit ...

Joker joker astăzi la ora 21:36
Trebuie sa stii cum...dar sunt 2 posibilitati...eu le stiu (sunt inginer IT)...asa ca ma descurc cu programarea calculatoarelor...

NOSTRADAMOS astăzi la ora 21:38
Nu contest ca nu ai avea dreptate , eu joc de vro 4 ani triburile ( am cont si pe lumea 10) dar pana acum nu am auzit , d-asta intreb cum e posibil (pe forumul extern a fost mai mult o mistocareala cum i s-a raspuns acelui jucator) . Deci pana la proba contrarie spui adevarul:D

Joker joker astăzi la ora 21:40
Da este adevarat...
Dar ma mir ca a rasuflat treaba...
Ca eu pe L1 , acum vreo 4-5 ani luam cate unul pe zi la inceput...apoi.....cu nemiluita....dar nu stiam chestia decat vreo 3 insi....acum vad ca au aflat mai multi...

NOSTRADAMOS astăzi la ora 21:40
Deci, cum ma poti lamuri ca tu ai nobil in sat ?

Joker joker astăzi la ora 21:42
Am unul de ieri, acum de ora incerc sa iau altul , dar nu stiu de ce nu merge....
Sper sa nu fi aflat adminii smecheria.....

NOSTRADAMOS astăzi la ora 21:45
:)) :)) :)Cand vei gasi unu care va crede ca ai nobili in sat sa ma anunti ! Pe mine m-ai lamurit , nu detii nici-un fel de nobil :))



Scurt istoric:- Omu' era somat sa dea sitter si nu vroia! de asta toti erau interesati ce are in sat. (de-l tine secret)
-Poate ca facea misto de mine, dar eu chiar am crezut ca probabil exista un bug (sau cum s-or numi acele scapari din joc) pe care el le-a descoperit si poate sa profite de pe urma acelei posibilitati!(nu credeam ca poate sa faca "pe bune" un nobil la punctajul de 250 puncte)
-cand a spus de admini treaba a fost clara!
-mesajul a continuar cu mici ironii din partea mea la care el raspundea cu un simplu ."OK"
-nu stiu daca e amuzat mesajul.Daca cineva nu e amuzat sa-mi comunice si voi sterge aceasta postare !:)):)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

E amuzant cat de prost e el. Nu este posibil ca la 250 de puncte sa ai nobil. Pe langa asta cand ai curtea de nobili, ea in sine valoreaza cam 500 de puncte, deci unde-s celalalte 250? Plus ca magazia nu stie sa sustina 50.000 de resurse din fiecare la punctele alea. Iar faza e ca inginer IT sa o lase deoparte ca nu exista asa ceva. E nub rau copilul =)).
 

DeletedUser25903

Mesajul l-am luat dintr-un mesaj pe care il expediasem unui coleg sa vada si el ce oameni mai joaca triburile! Astazi ora 21:45
As putea spune ca mesajul "dateaza" undeva pe la inceputul lunii ianuarie!
 

DeletedUser

Mesajul l-am luat dintr-un mesaj pe care il expediasem unui coleg sa vada si el ce oameni mai joaca triburile! Astazi ora 21:45
As putea spune ca mesajul "dateaza" undeva pe la inceputul lunii ianuarie!

Ah, atunci sunt lamurit, ca nu stiam ce si cum. E clara treaba.
 

DeletedUser25903

Nu puteam sa mint chiar asa,totusi, a fost si pe forumul intern al tribului unde sustinea acelasi lucru.Deci sunt destui care au vazut si l-au cunoscut :)) Actualul trib CLL2!
 

DeletedUser

Asa, am reusit :D.



Happy Feet 25 astăzi la ora 01:21
De ce ma ataci din celalalt capat de harta? Cine te-a pus sa ma ataci? Ca sa fiu mai direct. Ca de la sine putere nu ti-a venit tie sa ataci asa pe cineva aflat la aproape 7 ore de tine cand ai jucatori mai apropiati de atacat.

florio.the.mighty.one astăzi la ora 09:24
ho nepoate nu fi panicat...da am auzit ca esti periculos rau...negru in ceru gurii...

Titlul mesajului este "Curiozitatea" si i l-am trimis azi noapte pe la 2 si ceva cand am vazut ca omul in sine a stat treaz pana pe la ora 1 si ceva dimineata (sau s-a trezit la ora aia) ca sa-mi trimita un spionaj format din 12 spioni si paladinul cu arma pacii pentru spioni. Iar motivul mesajului este ca spionii singuri fac 6 ore si cateva minute de la mine la el si invers. Cavaleria face undeva la 8 ore iar topoarele fac 12. Deci nu vad scopul si rostul in a spiona pe cineva la asa distanta, decat daca vaneaza trofee ca sa se laude c ele mai tarziu.
 

DeletedUser

Cred ca vaneaza trofee su numarul jucatorilor atacati. Ca nu ma intimideaza unul cu un sat de 600+ puncte si ataca de la 12 ore disntanta. Aia ori sunt nubi cu complexe de mari jucatori ori sunt incepatori.
 

DeletedUser25903

NOSTRADAMOS în data de 09.01. la ora 21:42
Din statutul de admin doar tu ma poti lamuri :))

NOSTRADAMOS astăzi la ora 21:30
ce ai prietene in sat de starnesti asa multe curiozitati? Ce are satul tau si n-are al meu ?:))

Joker joker astăzi la ora 21:32
Nobil...

NOSTRADAMOS astăzi la ora 21:33
Eu ziceam sa vorbim fara misto , dar.. Bafta:))

Joker joker astăzi la ora 21:34
Bafta.
Dar nu e misto...citeste la forumul extern si ai sa vezi....

NOSTRADAMOS astăzi la ora 21:34
A citit forumul extern , am vazut unde a scris acel jucator ,dar tot nu m-am lamurit ...

Joker joker astăzi la ora 21:36
Trebuie sa stii cum...dar sunt 2 posibilitati...eu le stiu (sunt inginer IT)...asa ca ma descurc cu programarea calculatoarelor...

NOSTRADAMOS astăzi la ora 21:38
Nu contest ca nu ai avea dreptate , eu joc de vro 4 ani triburile ( am cont si pe lumea 10) dar pana acum nu am auzit , d-asta intreb cum e posibil (pe forumul extern a fost mai mult o mistocareala cu i s-a raspuns acelui jucator) . Deci pana la proba contrarie spui adevarul:D

Joker joker astăzi la ora 21:40
Da este adevarat...
Dar ma mir ca a rasuflat treaba...
Ca eu pe L1 , acum vreo 4-5 ani luam cate unul pe zi la inceput...apoi.....cu nemiluita....dar nu stiam chestia decat vreo 3 insi....acum vad ca au aflat mai multi...


Deci e adevarat sau asta-i nebun ?:))

NOSTRADAMOS în data de 09.01. la ora 21:47
are 278 puncte sispune ca are nobil ...:))

gykanes în data de 09.01. la ora 21:51
e imposibil :)) face misto de tine

NOSTRADAMOS în data de 09.01. la ora 21:52
Nu , nu face deloc misto de mine :)) nu ma refer aici la curte nobila sau prostiile astea, ma refer daca e o scapare a jocului, un bug, sau cum se spune ...

gykanes în data de 09.01. la ora 21:53
nu cred: nu am auzit asa ceva pana acum


Aduc acest mesaj in ajutorul celui postat mai sus.( cum ca acest jucator a existat)
 

DeletedUser32965

e optimist :)))

darius killer astăzi la ora 20:09
ma lsati va rog la voi in trib!promit ca nu va voi dezamagi si voi ajuta tribul!

Redempti0n. astăzi la ora 20:13
cand?

darius killer astăzi la ora 20:15
acuma se poate plz ca ma tot ataca unu in Dark-Warrior

Redempti0n. astăzi la ora 20:18
sigur ca da. deci sa fiu sigur ca am inteles, vrei sa te bag in trib si sa iti trimitem tot tribul sprijin pentru ca te ataca ala din Dark-warrior, nu ? :)

darius killer astăzi la ora 20:19
nu toti doar cativa

darius killer astăzi la ora 20:20
si doar de curiozitate mai luat la misto prin mesajul anterior
CU RESPECT

darius killer astăzi la ora 20:23
te rog!

Redempti0n. astăzi la ora 20:23
nu..vorbeam serios
daca o sa ajuti tribul...si nu ne vei dezamagi..
cam cata armata vrei ? 5k spade si lanci ajung ? sau sa iti trimit si cai grei ?
daca vrei dau circulara sa iti trimita si resurse, ce spui ?

darius killer astăzi la ora 20:24
ajung spade si lanci!msss

darius killer astăzi la ora 20:25
si ma iei plz in trib?
 

DeletedUser

CoR.Ad1tzu în data de 01.02. la ora 22:16
vad ca mi-ai pandit rezervarile, eu atac acolo am atac in desfasurare si te rog daca se poate sa retragi rezervarea, mi-a expirat si nu am fost aici, acum am venit

andyroxy în data de 01.02. la ora 22:24
nu ai atac in desfasurare pt ca sunt sitter , este o prietena siimi lasa mie satul. Am sa il iau maine.

andyroxy în data de 01.02. la ora 22:25
ai avut un spionaj . Te roog sa nu fii suparat.

CoR.Ad1tzu astăzi la ora 05:52
nu nu ma intereseaza, rezervarea a fost a mea si satul ramane la mine, altfel o sa iti pandesc fiecare rezervare, oricum o sa spun si conducerii problema asta !

rezervarea expirase la ora 21:00

se mai intampla
 
Sus