Mesaje amuzante

  • Autor subiect DeletedUser44200
  • Data de început

DeletedUser44123

Care mai doreste,care mai pofteste , sa vina la mine... sa-l serveste io ,cat ai zice „peste„ prajit sau fiert,saramura,marinat,congelat,la conserva,din acvariu,mare/mic , da’ chiar si crud. Atata timp cat nu misca-n farfurie, va zice io: e bune de consumat(or);)

-Ia d’aci argila neamule,ia si lemnu, ia si feru’ ,dar arata-mi prortofelu’. Portofelu’ cu pepeuri - combinatii ,scheme-şmenuri… totu’ merge ca pe roate – cercetezi berbecii ,frate! Daca vrei si zidu sus,o sa te coste-n plus. Nu conteaza cate-mi dai... important e ca vrei cai. Daca vrei si catapulta iti trebe argila multa. Am si d’aia! Cat oferi? 5 pepeuri daca vrei! Ai pepeuri pregatite,ai topoare ascutite. Daca-mi iese smecheria imi ridic si fieraria si cotetu’ si hambaru si-n 3 zile am si fullu…. Hai nu face pe nebunu ca te innobilez! Hai ca merge si chiar bine, negustorii is pe vine , im aduc pepeuri multe si te-am depasit in puncte. “ Lasa ca v-arat eu voua… dupa o injumatatire –noua,zece, poate chiar o mie ” “Cine e mai bun ca mine?!” Eu stau geana,sunt atent , sa ma scot cu-n asistent. Pt o luna ,poate doua si iarasi v-arat eu voua! Eu sunt bun, nu pe pepeu,ce vezi tu la satul meu, e doar munca. Eu sunt bun,asa sunt eu… n-am bagat nici-un pepeu’ Si ma jur pe negustor,eu sunt bun, tu joci nasol. Doua drumuri pan’ la banca ,uite-mi contu’ parca-parca… steroidu il ataca. Cand inveti sa joci ca mine..ne vedem pe alta lume.

Pamflet: tratati-l ca atare...sa nu se trateze singur.:cool:
 

DeletedUser41528

Care mai doreste,care mai pofteste , sa vina la mine... sa-l serveste io ,cat ai zice „peste„ prajit sau fiert,saramura,marinat,congelat,la conserva,din acvariu,mare/mic , da’ chiar si crud. Atata timp cat nu misca-n farfurie, va zice io: e bune de consumat(or);)

-Ia d’aci argila neamule,ia si lemnu, ia si feru’ ,dar arata-mi prortofelu’. Portofelu’ cu pepeuri - combinatii ,scheme-şmenuri… totu’ merge ca pe roate – cercetezi berbecii ,frate! Daca vrei si zidu sus,o sa te coste-n plus. Nu conteaza cate-mi dai... important e ca vrei cai. Daca vrei si catapulta iti trebe argila multa. Am si d’aia! Cat oferi? 5 pepeuri daca vrei! Ai pepeuri pregatite,ai topoare ascutite. Daca-mi iese smecheria imi ridic si fieraria si cotetu’ si hambaru si-n 3 zile am si fullu…. Hai nu face pe nebunu ca te innobilez! Hai ca merge si chiar bine, negustorii is pe vine , im aduc pepeuri multe si te-am depasit in puncte. “ Lasa ca v-arat eu voua… dupa o injumatatire –noua,zece, poate chiar o mie ” “Cine e mai bun ca mine?!” Eu stau geana,sunt atent , sa ma scot cu-n asistent. Pt o luna ,poate doua si iarasi v-arat eu voua! Eu sunt bun, nu pe pepeu,ce vezi tu la satul meu, e doar munca. Eu sunt bun,asa sunt eu… n-am bagat nici-un pepeu’ Si ma jur pe negustor,eu sunt bun, tu joci nasol. Doua drumuri pan’ la banca ,uite-mi contu’ parca-parca… steroidu il ataca. Cand inveti sa joci ca mine..ne vedem pe alta lume.

Pamflet: tratati-l ca atare...sa nu se trateze singur.:cool:

https://www.youtube.com/watch?v=E3Egdy4A2Zg
 

DeletedUser44200

=)) Tare asta cu vasalii. Probabil ca l-a batut cuvantul.

Declaratia de razboi:
Tribul este acum în război cu BAU-BAU!

Nume război: ar trebui sa va desfintam!

Declaraţie:
sa inceapa distractia

Si acum, sa vedeti ce face Puya din oameni:
Waterloo1815 oct 13,2013 13:41
*desființăm

Cu doi de i.

loran1 oct 13,2013 13:45
Va desfiintati???...si ce trebuie sa stiu eu??? :D

loran1 oct 13,2013 14:08
Acum am vazut declaratia noastra de razboi nu mi apartine daca te incalzeste cu ceva sunt 4 pers in conducere nu am ideie pe cine ai suparat

Waterloo1815 oct 13,2013 14:28
*idee

Cu doi de e.

loran1 oct 13,2013 14:40
Ai dreptate

loran1 oct 13,2013 14:42
Tu de asta scri putin sau citezi sa nu fi corectat :D

Waterloo1815 oct 13,2013 14:44
Nu îmi place să uzez tastatura cu cei ca tine.

Waterloo1815 oct 13,2013 14:44
*să nu fii

Cu doi de i.

loran1 oct 13,2013 14:47
Voi ajunge vecin cu tine in cateva zile o sa vad atunci cum scri "bai inteligentule" il citez pe puia :D
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Vai! :))))))))))))

Cuvintele care nu se văd se uită! :D

Extrag, dă pă pagina comunităţii Ibidem :


VERBUL ''A FI''

Nu va aglomerez cu informatii. O luam usor si pe sarite.
Azi ne concentram pe ''SA FI cand are UN 'i' si pe "SA FII" cand are DOI de 'i'.

Cand cazi pe ganduri si te gandesti la cate ai fi putut avea sau la cate ai fi putut face DACA ai fi fost la timpul potrivit si la locul potrivit, se cheama ca esti conditionat de una sau de alta.

*(ii rog pe cei care stiu sa nu intervina ca sa-mi explice mie de conjunctivul perfect si de conditionale ca eu nu vreau sa bagam oamenii in ceata demonstrandu-le cata gramatica stiu unii.)

'Sa FI avut eu acum inca un I adaugat verbului, ar fi fost o greseala'
adica:
Daca as fi avut eu inca un I... - simti conditia?
Daca simti conditia, ia dracu' deshtu' de pe tastatura si lasa verbul A FI scris cu un singur I.

'Sa FI avut tu bunavointa de a nu chiuli in clasa a V a la lectia asta...'
adica:
Daca ai fi avut tu bunavointa...
da' n-ai avut. :((

ACUM (mai concentreaza-te putin):

Cand lasi de-o parte conditia si pui piciorul in prag stiind clar ce vrei sa se intample cu ala din fata ta, tine degetul pe tastatura si bate-l pe I de doua ori. Cand vrei sa il intrebi cat e de prost, scrii cu 2 de i si te miri: 'Cat de prost SA FII ...?'

Sau esti dragut. Esti dragut si vrei sa-i scrii de ziua lui o urare. Tine deshtu' apasat pe i.

"SA FII santaos!" / "SA FII fericit!" / "SA FII cum vrei numai SA FII cu doi de i!"

Daca esti al dreaq si vrei ca ala cu care vorbesti sa NU fie in niciun fel, o tii pe-a ta, da' tot cu doi de i. "SA NU FII in niciun fel, ba"


Acu' du-te si repeta cum e sa FII corect din punct de vedere gramatical. Ti-ajunge pentru azi, Puya.
 
Ultima editare:

DeletedUser4133

ooo, meditatii gratuite la gramatica intr-o lume in care totul se plateste :))
 

DeletedUser44130

Roman97 în data de 14.10. la ora 21:19
imi pare rau sa te anunt dar ai 4 zile incepand de la 00:00 sa te decizi *** ni te alaturi noua sau ramai in acel trib...

Nu degeaba "e AUR" :]]
O invitatie de AUR :]]
 

DeletedUser44200

Roman97 în data de 14.10. la ora 21:19
imi pare rau sa te anunt dar ai 4 zile incepand de la 00:00 sa te decizi *** ni te alaturi noua sau ramai in acel trib...

Nu degeaba "e AUR" :]]
O invitatie de AUR :]]

Pentru asta, un citat din Gandalf: Tot ceea ce mai putem face e sa decidem cum folosim timpul care ne-a ramas.
 
Sus