mie pur si simplu sila

DeletedUser

cand mama masii sor gasi o mana de jucatori sa faca un trib in limitele bunului simt , sa zic maxim 100 de membrii cu toate ca e mult , sa formeze un trib zonal asa numitele "continent tribe" , lumea clasica doar ce a inceput nici nu are 12 ore si deja au aparut mamuti

1 NOA 879
2 GD 486
3 NWO 225
4 WRATH 375
5 300 218
6 DIABLO 251

cum de ceilalti au reusit sa se limiteze la un anumit numar de membrii si triburile listate mai sus nu:confused: :mad:

pe .net sa discutat ca pe lumea clasica ce va aprea acolo in scurt timip triburile sunt limitate la 50 , aici daca sar fi folosit aceste setari iar sar gasii unii si altii sa formeze familli de nshpemii de membrii

cred ca titlul threadului spune tot


*adminii pot inchide daca vor threadul mie indiferent eu doar am vrut sa spun ce am avut de spus
 

DeletedUser

familii sunt ºi pe .net (vezi lumea 9, cine ºtie cunoaºte;) )
oricum, eu tot nu înþeleg de ce nu fac adminii o lume cu limitã de membri?
 

DeletedUser

Cã bine zici (acuma m-am simțit).
Așa e la început, eu sper sã mai scadã din membrii cînd se va separa grîul de neghinã...
 

DeletedUser

indata ce va trece perioadata de protectie si vor incepe farmarile o sa se schimbe lucrurile....

insa sunt de accord cu faptul ca ar fi trebuit limitat nr de membrii din setari
 

DeletedUser

@stodiamus lumea unu doar ce a facut 6 luni da la infiintare si e mai multa neghina deca grau deci nu cred ca merge asa :mad:

@seraph uitate putin din curiozitate la tribul MUFFIN de pe w10 pe .net aia da au vreo 40si ceva de membrii si aliatii doar vreo 3 sa zic maxim 4 aici intrand si PNA(desii nu cred ca au asa ceva) si resusesc sa fie pe primul loc asa da jucatori agresivi foarte nesociabli si uite ca le merge bine deci se poate numa la noi e ideea asta tampita "undes multi puterea creste"
 

DeletedUser

@ Aritokrat...

eu zic asa... "Unde-s mult, multa prostie.... Doamne Ajuta!!" :D
 

DeletedUser

miai luato inainte slim , e multa prostie in lupata asta pentru supravietuire pe un server triburi , pana la urma fiecare trebuie sa fie pentru el si apoi tribul , asa e mai normal cami fie mie cald si poi mai dau o patura si altuia , in felul in care se desfasoara lucrurile pe aici sunt cam multi si cred ca plapuma nui cuprinde pe toti...:rolleyes:
 

DeletedUser310

Titlul topicului, spune tot. Si mie imi este sila. Ai fi crezut ca unii oameni ar putea invata din greselile trecutului, sau din greselile altora. Nem problema, vorba ceea "buturuga mica rastoarna carul mare". Si cu cat sunt mai mari, cu atat pica mai frumos.
 

DeletedUser

sa speram ca se vor schimba lucrurile eu vin de pe W4 cu idei noi pentu ro
sper ca voi reusi ceva pe serverul asta
salutari talibanul si pacat ca ai iesit :)
 

DeletedUser

@seraph uitate putin din curiozitate la tribul MUFFIN de pe w10 pe .net aia da au vreo 40si ceva de membrii si aliatii doar vreo 3 sa zic maxim 4 aici intrand si PNA(desii nu cred ca au asa ceva) si resusesc sa fie pe primul loc asa da jucatori agresivi foarte nesociabli si uite ca le merge bine deci se poate numa la noi e ideea asta tampita "undes multi puterea creste"

Intodeauna calitatea > cantitatea. De pe .net vin si eu ... si ca idee, faptul ca poti recruta cati membri vrei intr-un trib e de rahat. Nu-i nimic ... o sa-mi faca placere sa-i vad cum pica :D .

P.S. MuFFiN rules pe W10. Si ca idee avem doar 2 triburi aliate. PNA-urile au mai putina importanta iar in majoritatea cazurilor sunt facute pentru a-ti acoperi spatele pentru o perioada mai lunga sau mai scurta ... din diverse motive. Solutia ? Sunt numai membri activi, organizati, agresivi ... :D .
 

DeletedUser

Mie mi-e sila de aceleasi discutii la fiecare inceput de lume.

"Aia au prea multi membri in trib."
"Noobii au incheiat aliante din prima zi."
sau...
"Cine credeti ca va domina Lumea Clasica si cu grafica naspa ?"
:D
 

DeletedUser

bun tie sila da sa schimbat ceva :mad: acest tip de discutii or sa fie cat timp vor exista politici de recrutari masive ;) :D
 

DeletedUser1959

aristokrat crezi ca esti singurul caruia ii este sila?
Undeva aici am scris ca nu voi participa pe l clasica,dar iata-ma...poate se mai gandeste lumea si pe l4 pune o limita de membrii...pana cum l2 este cea mai frumoasa lume.Acolo se vede cine stie sa joace si cine nu...aici mamutii conduc...si mamutii au o droaie de noobi acolo
 

DeletedUser

@stodiamus lumea unu doar ce a facut 6 luni da la infiintare si e mai multa neghina deca grau deci nu cred ca merge asa :mad:

@seraph uitate putin din curiozitate la tribul MUFFIN de pe w10 pe .net aia da au vreo 40si ceva de membrii si aliatii doar vreo 3 sa zic maxim 4 aici intrand si PNA(desii nu cred ca au asa ceva) si resusesc sa fie pe primul loc asa da jucatori agresivi foarte nesociabli si uite ca le merge bine deci se poate numa la noi e ideea asta tampita "undes multi puterea creste"

Cei din Muffin nu s chiar nesociabili dar foarte activi...aliante nu au decat una cu Legion si probabil UN PNA cu Die..dar sunt doar supozitii..n ai de unde sa stii..si eu am vreo 2 baieti din fostul meu trib acolo...

Aia sunt jucatori ff activi..la noi nu exista 40 din aia...
 

DeletedUser

@Nightbox : toate triburile care recruteaza in masa sunt de 2 lei :). Si daca tu numesti triere faptul ca de la 530 membri o sa dati afara 100 ... simplul fapt ca ati recrutat in nici 2 zile peste 500 de membri spune multe despre stilul si stiinta voastra in ale tw-ului. No offence, e doar o parere (una proasta totusi).

@iomrapid : Muffin are 2 aliante si 2 PNA-uri in acest moment. Dar dupa cum spuneam ... activi, organizati, agresivi ... si contrar parerii generale foarte sociabili, inclusiv cand atacam ne place sa socializam cu victimele :D .
 

DeletedUser

Cei din Muffin nu s chiar nesociabili dar foarte activi...aliante nu au decat una cu Legion si probabil UN PNA cu Die..dar sunt doar supozitii..n ai de unde sa stii..si eu am vreo 2 baieti din fostul meu trib acolo...

Aia sunt jucatori ff activi..la noi nu exista 40 din aia...


sunt baron in LEGION;) stiu care e diplomatia MUFFIN , au jucatori activi printre care si cativa jucatori ex LEGION , cu Die. sunt in razboi:D

@SpAiKeR nu vreau sa par carcotas dupa cum stii pe .net mamutii sau familiile sunt urate de marea majoritate da jucatori consacrati si cu experienta , aici vb de toti cei care joaca pe w1,2,3,4 si cei veniti de pe .de , pe clasic WRATH are 500 si de memberii acum nu stiu ce stii tu de TW sincer nu stiu nimic de tine , da politicile de recrutare in masa nu sunt eficiente intrin in conflicte fara rost datorita alora ce farmeaza cu sabii si cand devin ferme fac gat ca nu stiu ce si nu stiu cum , astept cu nerabdare trierea de jucatori in wrath si daca raman mai multi 100...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@SpAiKeR : "junior membrer" inseamna ca abia m-am inscris probabil ... atat pe triburile.ro cat si pe forum :). Iar faptul ca nu am acelasi nick ca pe .net poate insemna ca mi-a fost luat de altcineva inainte ... dar puteai sa-l afli daca erai putin atent.

Stilul vostru de joc, cu recrutari in masa si triburi in care predomina cantitatea si nu calitatea nu reuseste niciodata pe .net. Dar probabil tu n-ai de unde sa stii stii asta fiindca nu te prea gasesc pe acolo (desi spui ca vii de pe .net, mai mult ... spui ca esti lider si acolo). Prea mare concurenta pentru tine pe .net sau ce s-a intamplat ?

Nu-i nimic, probabil ca incet incet au sa mai apara si veterani de pe .net, care stiu cat de cat cum se joaca tw si care nu apreciaza faptul ca se pot face triburi de sute/mii de membri (cu cat mai putine target-uri in jur => mai atat mai mare plictiseala) iar atunci probabil si conditiile jocului se vor inaspri (sper) pentru a-i creste nivelul. In momentul respectiv vom vedea daca orice n00b mai poate emite pretentii de "elita" sau lider de "elita" cum se intampla acum.

Daca nu se va intampla asta ... imi pare rau s-o spun dar va ramane la standardul de joc pentru copii sub 10 ani cum este acum si cu 5 triburi gen

1 NOA 1390
2 GD 604
3 WRATH 548
4 NWO 493
5 300 347

recrutate in primele 2 zile si din care probabil 2-3 vor face aliante ai terminat lumea si ai distrus tot farmecul jocului.

Iarasi ... e doar o opinie "de 2 lei" a cuiva care abia a picat aici de pe .net ;) .

@aristokrat : sunt unul din cei care au plecat din LEGION in Muffin (odata cu plecarea lui Hermilion, care m-a convins sa vin acolo din W5 ;) ). Iar MuFFiN si Die. au PNA in momentul acesta, nu sunt in razboi ... dar dupa cum spuneam, PNA-urile sunt facute din diverse motive si pe anumite perioade (disparitia lui Epic spune ceva :D ?)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Tot nu ai inteles nimic. Prima lume de .net se stiau jucatorii? Se stiau viitoarele elite care vor domina lumea? Poate cel mult germanii dar in rest erau jucatori noi. Atunci au existat triburi de elita de la inceput? Nu, w2 si w3 au inceput sa se afiseze triburile de elita. Pentru mine L2 a fost inceputul, iar L3 a insemnat w1 pe .ro pentru mine, adica perioada de pregatire si selectare a elitelor.

In fiecare lume noua apar jucatori noi dar dedicati si vrem sa acaparam o arie cat mai mare, dar continentala, prin care sa descoperim asemenea 'talente'. Dupa Clasic veti vedea un WRATH numai selectii, dar depinde si de setarile lumii.

Nici mie nu imi plac mamutii/familiile dar asta e dupa parerea mea cea mai buna metoda de selectie pentru a intemeia un trib nou, dominant, mai ales pentru un nou venit pe .ro. De aceea tot triez, pentru ca e necesar.

Ca SpAiKeR am fost liderul RO W9, proiectul acela full ro, dar am lasat sitter si am ramas fara cont. Sunt multi jucatorii .net care vin pe .ro cu alt nume si raman in umbra.

@zaludu: O fi ala point whore de 10k dar tu esti penibil cu 3k, daca erai capabil de ceva macar aveai 2 sat, ala are productie 3x fata de tine si mai devreme sau mai tarziu tot va face 13k, cu tine. Doar taci.
 
Sus