moarte

  • Autor subiect gicu viteazu
  • Data de început

DeletedUser

s-a vorbit de moartea lumilor. cred ca asistam la moartea triburilor.
de ce? pt ca chiar daca asistam la deschiderea de lumi noi jucatorii fara experienta si timp liber nu pot sa se impuna .ar trebui o lume cu moral foarte mare
 

DeletedUser

daca eu intru in joc si tu cu cele 100000 de pct ale tale ma ataci ai moral 1%
 

DeletedUser15142

Sa vezi , am intrat pe o lume pe UK mai noua ( cea mai noua ) ..am facut in 2 zile 150 de puncte ...cand sa terminat timpul am primit un atac de la 5 ore cu 100 topoare 100 usoara 50 de berbeci... chiar nu as avea ce sa fac:|

e o idee buna dar trebuie formulata mult mai bine
 

DeletedUser

si pt 2 tot e mult 50 de berbeci. protectie ai 3 zile pe viteza asta, nu ai timp sa faci atelier. probabil ai intrat tu dupa start, ca mi se pare imposibil
 

DeletedUser

Sa vezi , am intrat pe o lume pe UK mai noua ( cea mai noua ) ..am facut in 2 zile 150 de puncte ...cand sa terminat timpul am primit un atac de la 5 ore cu 100 topoare 100 usoara 50 de berbeci... chiar nu as avea ce sa fac:|

e o idee buna dar trebuie formulata mult mai bine

100 cai x 250 fier + alte trupe + cladiri ..... dureaza un pic mai mult de 3 zile
 

DeletedUser35749

si pt 2 tot e mult 50 de berbeci. protectie ai 3 zile pe viteza asta, nu ai timp sa faci atelier. probabil ai intrat tu dupa start, ca mi se pare imposibil


Omul a zis ca a fost atacat cu 50 de berbeci nu ca a facut el :)
 

DeletedUser24788

100 cai x 250 fier + alte trupe + cladiri ..... dureaza un pic mai mult de 3 zile

daca ai zona buna farmezi non stop injumatatatesti timpul de constructie de cateva ori .... cred ca ar merge defapt ar fi la limita
 

DeletedUser9828

eu in 3 zile am scos usoara dar nu mai stiu numarul lor...
 

DeletedUser

usoara ca usoara, dar 50 de berbeci in 3 zile?
@adex, asta am si spus, ca a intrat el dupa start. dar faza e ca nu cred ca se apuca sa il atace unu de la 60 de ore ca totusi jucatorii maricei, clar sunt la ceva distanta de cei nou intrati
 

DeletedUser9828

nu sunt asa multi jucatori pe lumea respectiva asa ca marginea nu era departe
asa ca nu ii vorba de 60 de ore
 

DeletedUser15142

Eu am zis , dar nimeni nu mai intrase in zona aceea , avea jucatorul in jur de 600 de puncte or 500 si ceva;) oricum tot in jurul lui avea sub 100 de puncte ( zona era uimitoare ) pentru farm and other... Nu as fi avut ce sa fac.

Acum rectific 120 topoare 91 de cav si 48 de berbeci...ce naiba sa fac?

de aceea cred ca ideea e buna , foarte buna:)
 

DeletedUser33975

Sa vezi , am intrat pe o lume pe UK mai noua ( cea mai noua ) ..am facut in 2 zile 150 de puncte ...cand sa terminat timpul am primit un atac de la 5 ore cu 100 topoare 100 usoara 50 de berbeci... chiar nu as avea ce sa fac:|

e o idee buna dar trebuie formulata mult mai bine

pai daca tu in 2 zile pe viteza 2 faci doar 150 pct. apuca-te de crosetat ;) si nu mai veniti cu idei tampite,lumile mor din cauza setarilor(viteza mica,biserica)nu din cauza moralului:rolleyes:
 

DeletedUser15142

Da , am intrat seara si m-am culcat a doua zi am dat maxim 6 cladiri a 3 a zi poc:D ( doua pentru ca nu sunt 72 de ore )
 

DeletedUser8835

s-a vorbit de moartea lumilor. cred ca asistam la moartea triburilor.
de ce? pt ca chiar daca asistam la deschiderea de lumi noi jucatorii fara experienta si timp liber nu pot sa se impuna .ar trebui o lume cu moral foarte mare


Ce gogomanie! De aia e joc; joci pe lumea x pana esti cucerit, daca tot esti noobul noobilor, iar pe lumea x+1 o sa iti depasesti conditia (amintesc ca e joc, si nu te omoara nimeni pe bune, nici nu-ti ia femeia din casa), si chiar daca si dupa n lumi esti surprins (a se lua exemplul lui noob spart, ca si-a zis foarte bine omu'), macar te perfectionezi (intr-un JOC cu vreo 2 reguli mari si late...).
 
Sus