Moderare L16

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Va anunt ca impreuna cu justme88 (Adina), vom incerca sa animam putin sectiunea aceasta. Desigur, voi sunteti cei care veti face forumul acesta placut si atractiv.

De obicei intrebam ce va place voua, pentru inceput sa va spunem despre noi. Vrem :

- Un forum interesant, util, curat, decent
- Teme atractive, posturi multe
- Creatie si design


Nu ne plac :

- Atacurile la persoana (orice referire la joc, viata reala, preocupari, nick etc), jignirile (adjective folosite pentru atacuri, injuraturi, vulgaritati), indiferent de gradul lor de finete sau grosolanie.
- Reclame si referinte in scopul acumularii de click-uri si promovari particulare
- Post-hunting (mesaje fara relevanta), spam (mesaje nesolicitate) sau care nu se potrivesc subiectului. Toate acestea vor fi sterse iar autorii sanctionati.


Pentru asta va rog sa cititi regulamentul .

Voi deschide o tema de feed-back pentru a comunica in sensul atingerii obiectivelor comune. De asemenea, consider ca util va fi si chat-ul lumii.


01.08.2009 - Va avertizez ca orice incercare de spam si off topic va fi sanctionata incepand de acum, invitatia la autocenzura fiind interpretata gresit de multi utilizatori care nu au inteles rolul forumului extern.
Pentru reclamatii referitoare la aceste sanctiuni / comparatii si analize asupra aplicarii regulamentului in litera si spiritul sau va rugam sa folositi cu incredere sistemul intern de suport.


03.08.2009 - Incepand de astazi John Milton va fi moderatorul principal al sectiunii, alaturi de justme88. Cu siguranta veti respecta si mai bine regulamentul pentru a le castiga simpatia si respectul.

27.01.2010- marusk89 devine moderatorul principal al sectiunii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dupa cum a anuntat si Lord Adex am preluat moderarea acestei lumi alaturi de justme88.

Voi deschide acest topic pentru a fi discutate aici diverse idei legate de forum (teme noi, polluri, etc).

Prima propunere vizeaza deschiderea unui topic de acest gen. Va rog sa cititi bine ceea ce scrie la descrierea topicului.

Astept parerea voastra referitoare la deschiderea unui topic de genul celui prezentat mai sus plus eventualele noi idei care tin de forumul lumii 16.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26205

As-i zice sa se faca o conferinta Cu toata lumea care sa aibe loc pe skype, cum a facut alex pe lumea 15, ar mai evita spamm-ul pe forum.
 

DeletedUser15142

Cred ca ar evita spamu` dar , mereu apare acel ceva `care deschide spamul` , o alta conferinta..o alta lume.

Ideee buna cu conferinta.
 

DeletedUser

Conferinta nu tine de forum. Ea este ceva pe care il putem organiza in particular. Daca doriti o conferinta o puteti organiza. Voi participa si eu la ea.
 

DeletedUser17308

re

subiecte picante..:))
se vorbeste despre orice inclusiv triburile..
 

DeletedUser

Moderatorii...parca toti de pe l16 am fi la inceput. Stim ca o sa se lase cu certuri, atacuri la persoana. Si se stie bine asta de pe l1. SAlutare.
 

DeletedUser

1. Care este opinia voastra legata de initierea unui topic cu interviuri. In acest topic sa fie puse interviuri cu oameni care au legatura cu L16 (sefi de trib, jucatori simplii, etc). Intrebarile pot fi alese din propunerile userilor , la fel si cei care vor acorda interviul.

2. Deschiderea unor topicuri cu ziare tribale. Ziarul tribal sa prezinte tribul de care este editat, sa fie un mijloc de P&P al acelui trib. Pot pune in acel ziar tot ceea ce doresc si nu incalca regulamentul. Sunt sigur ca fiecare trib are un membru care s-ar putea ocupa de asa ceva.

3. Exista polluri legate de aceasta lume pe care le-ati dori sa le vedeti?

Ps: Va rog sa evitati spamul si off topicul in postarile voastre.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Referitor la toate punctele subliniate mai sus , cred ca sunt niste idei foarte bune , dar care ar trebui puse in practica peste o perioada de timp dupa ce se vor forma niste triburi stabile , deoarce acum se fac multe schimbari si .. sa zicem ca un anume trib isi face ziarul despre care vorbeai , dar la un moment dat , tribul se destrama .. fuzioneaza etc. Plus ca nu stiu daca triburile mai serioase vor participa la o astfel de initiativa , decat daca au jucatori care sunt pasionati de forumul extern. Multi nu prea intra pe aici.
De asemenea poll`urile , mi se pare mult prea devreme sa ne dam cu parerea. Sunt sigur ca multi jucatori se vor lasa de aceasta lume , au intrat si ei doar asa sa vada ce si cum. Se vor schimba multe..
 

DeletedUser

1. de acord ..dar nu inca ..sa asteptam sa evolueze "treaba" ...si apoi sa ie luat un interviu de la lideri

2. super ..cred ca fiecare o sa vrea un astfel de topic ...si de aceea sa fie pusa o regula [?!] ..pentru a aparea doar triburile din top 10

3. da . un poll cu tribul care va rezista cel mai mult :) ..
 

DeletedUser

Nu spun sa incepem de maine aceste lucruri, doar sa le avem in vizor in viitor ( in cel apropriat as vrea eu). Cineva vine cu o idee, altcineva vine cu alta.

Pentru a vedea un exemplu de ziar puteti citi aici.

As mai avea o rugaminte adresata toti liderilor de trib. Acest topic pentru a functiona are nevoie de ajutorul vostru.
 

DeletedUser

Cele mai profitabile ferme si topul triburilor cu cei mai multi jucatori inactivi :D
 

DeletedUser

"triburi disparute" :)))

Ar merge mai degraba ca tema ptr un topic (triburile care dispar dintr-un motiv sau altul sa fie acolo postate). Chiar daca as vrea sa pun aceste date e dificil fara un anunt din partea conducerii tribului respectiv.

Cele mai profitabile ferme si topul triburilor cu cei mai multi jucatori inactivi :D

1. Ferme profitabile - nu ai cum sa aflii care sunt cele mai profitabile ferme pe o anumita lume
2. Triburi cu cei mai multi inactivi - inactivii doar cei din conducerea unui trib ii pot vedea.

Astept si alte propuneri pentru acel topic.
 

DeletedUser

O harta cu jucatorii care s-au facut de ris pe extern...este o lista maaare :D
 
Sus