Moderare L16

DeletedUser

1. Ferme profitabile - nu ai cum sa aflii care sunt cele mai profitabile ferme pe o anumita lume
2. Triburi cu cei mai multi inactivi - inactivii doar cei din conducerea unui trib ii pot vedea.

Astept si alte propuneri pentru acel topic.

Te inseli fermele profitabile le poti afla comparand fermele detinute de mai multi jucatori si analizand cate resurse obtine fiecare jucator de pe o anumita ferma. Insa pentru ca aceasta idee sa fie realizabila este nevoie de implicarea mai multor jucatori.

In legatura cu triburile cu cei mai multi inactivi iti garantez ca inactivii pot fi observati si de altii nu numai de conducatorii triburilor din care fac parte si carora le apar bulinuta galbena respectiv rosie. Pentru a fi depistati inactivii iti trebuie multa rabdare, studierea hartii foarte amanuntit, precum si o analiza in detaliu asupra jucatorilor cu ajutorul twstats de exemplu.

Recunosc, aceste doua propuneri sunt foarte greu de realizat.
 

DeletedUser431

o alta idee ar fi http://www.tribalwarsmap.com/ro/, dupa parerea mea cel mai util site dintre toate... iti arata tot, si prin tot ma refer la tot. daca jucatorul a crescut in ultima saptamana..se updateaza la jumatate de ora

jucati-va cu el si veti uimiti sa vedeti cate puteti afla de la acest site..
 

DeletedUser

kspr un link interesant, multumim ptr el.

xblaandy, propunerile tale nu mi se par potrivite ptr statistici, nu sunt de acord nici cu faptul ca poti face statistici exacte pe acele teme. Daca doresti poti face un topic in care sa faci acele 2 tipuri de statistici, eu nu ma opun.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
....frumos,e mult mai complex comparativ cu twstats ..nu-l stiam,dar eu raman la metoda batraneasca..
 

DeletedUser

o alta idee ar fi http://www.tribalwarsmap.com/ro/, dupa parerea mea cel mai util site dintre toate... iti arata tot, si prin tot ma refer la tot. daca jucatorul a crescut in ultima saptamana..se updateaza la jumatate de ora

jucati-va cu el si veti uimiti sa vedeti cate puteti afla de la acest site..

Foarte bun nu-l stiam :):D:D
Eu unu zic Multumesc pentru acel site.
Imi va folosi pe viitor.
 

DeletedUser431

:) L-am gasit cand am incercat .net-ul... am navigat si pe forumul lor si am gasit site-ul acesta. La vremea respectiva era numai pentru .nl si .net, dar dupa ce i-am batut la cap pe forum se pare ca l-au tradus si in alte limbi :rolleyes:

Bineinteles, e o gluma, nu cred ca numai la insistentele mele a fost tradus. :D
 

DeletedUser

:) L-am gasit cand am incercat .net-ul... am navigat si pe forumul lor si am gasit site-ul acesta. La vremea respectiva era numai pentru .nl si .net, dar dupa ce i-am batut la cap pe forum se pare ca l-au tradus si in alte limbi :rolleyes:

Bineinteles, e o gluma, nu cred ca numai la insistentele mele a fost tradus. :D

Il stiu de aproape 2 ani si a fost cel mai util site auxiliar din cate am vazut pentru .net...aplicabil la .ro e chiar super, ma bucur ca mi-ai adus aminte:)
 

DeletedUser

03.08.2009 - Incepand de astazi John Milton va fi moderatorul principal al sectiunii, alaturi de justme88. Cu siguranta veti respecta si mai bine regulamentul pentru a le castiga simpatia si respectul.

Au trecut cateva luni de la acest anunt al lui Adex in care am moderat L16. A fost o placere pentru mine sa moderez aceasta lume, sa citesc discutiile, chiar si certurile voastre. Nu voi mai fi moderator pe acest forum, am fost "mutat disciplinar". Nu voi parasi definitiv forumul, voi mai intra pe aici sa vad ce se mai intampla (sa spunem ca am o slabiciune ptr acest forum, pentru joc). Ii doresc colegei mele Mara mult succes in moderare, sper sa revitalizeze forumul. Pentru slaba activitatea din ultima vreme sunt si eu vinovat, nu am putut sa ma mai ocup asa cum trebuie de forum (interviuri, statistici, etc)

Va doresc toate cele bune in viata reala, mult succes in joc.

Numai bine,
Catalin alias John Milton.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18063

Cred ca cel mai bine era sa inchizi si tot forumul lumii 16,findca deja au inceput sa dea mustrari pentru orice,chiar e jenant.Inteleg la multi dorinta de a impune regulile si legea,dar daca nu sti sa lasi putina libertate de miscare sau de scriere poti sa iti uiti tot forumul pe care il administrezi fiindca il omori din fasa.Multumesc Milton pentru felul cum ai administrat forumul si pentru toate ideile inovatoare pe care leai adus pe acest forum cu sau fara aportul unora dintre noi si daca tot pleci si vrei sa ajuti (inca) moderarea acestui forum,expunele din ideile si principiile tale de moderare si noilor moderatori.Altfel la felul cum au inceput moderarea risca sa il faca unul monoton si insipid.
Multumesc,o zi buna.
 

DeletedUser

hai mai cu llumea asta ce pana mea faceti?...stati pe aici si pe noi nu ne bagati in seama nu?
eu vreau spammm
 

DeletedUser29295

cred ca numai lumea 16 are forumul extern in hibernare. e adevarat ca nici eu nu servesc decat din an in an :))
 

DeletedUser34416

Cred ca din toate lumile...L16 e cea mai plictisitoare....
Harta nu este atit de dezvoltata ca alte lumi care au aparut ulterior....iar in curind si L24 o sa fie mai mare ca intindere in comparatie ci L16
am observat demult ca orice jucator nou...(majoritatea), care spre mirarea mea mai incepe le 16, nu are satul la marginea hartii, ci undeva la citeva campuri mai in interior..
Asta e un motiv ptr care satele sunt comasate si harta este ff mica...ceea ce inseamna ce e f plictisitor caci jucatorii se reduc saptamanila..
Oare ce va fi peste 1 an? Abia daca mai sunt 150 de jucatori activi....
 

DeletedUser

poate este plictisitoare pt.voi!asa se intampla cand se termina conturile de inobilat!pt. noi este foarte frumoasa!problema mare esteca nu avem nobili cat aveti voi sate!
 

DeletedUser

scuteste-ne cu impresiile astea de duzina...mai schimbati placa din cand in cand ca replicile astea pe care le folositi zilnic sunt uzate..nu mai impresionati pe nimeni..
 
Sus