Moderator-Lumea 24

  • Autor subiect DeletedUser35749
  • Data de început

DeletedUser35408

module, ce stii despre "ajutorul" (help-ul) care ar trebui sa fie la lumea 24?
N-am chef sa deschid un ticket pe tema asta, zi-mi tu - se va rezolva/se va lasa asa?
E jenant, eu ca noob, daca intru si eu in joc, pe ultima lume deschisa, si ma uit si eu si incerc sa ma documentez, uitandu-ma la "help" - o sa fiu scos de pe harta instantaneu - nici nu expira protectia bine si eu deja tre' sa dau inceput nou.

Sau asta e si scopu'? :p
De ce intreb - am dat si eu sa vad caracteristicile unitatilor - ma mai joc in simulator, mai una-alta.. si ia-le de unde nu-s. :)
 

DeletedUser11365

acolo te invata sa ataci cu lancieri dupa ce pica protectia..ce sa discutam..noroc ca nu citeste nimeni..
 

DeletedUser35749

module, ce stii despre "ajutorul" (help-ul) care ar trebui sa fie la lumea 24?
N-am chef sa deschid un ticket pe tema asta, zi-mi tu - se va rezolva/se va lasa asa?
E jenant, eu ca noob, daca intru si eu in joc, pe ultima lume deschisa, si ma uit si eu si incerc sa ma documentez, uitandu-ma la "help" - o sa fiu scos de pe harta instantaneu - nici nu expira protectia bine si eu deja tre' sa dau inceput nou.

Sau asta e si scopu'? :p
De ce intreb - am dat si eu sa vad caracteristicile unitatilor - ma mai joc in simulator, mai una-alta.. si ia-le de unde nu-s. :)


Momentan nu stiu nimic, nu am nici o informatie. O sa-mi intreb colegii si te anunt :)
 

DeletedUser39347

Eu am o doleanta domnule moderator, vreau ca sa nu-mi mai dati infractiuni., Nu sunt un infractor, sunt un utilizator al forumului. De ce sa fiu marginalizat ?
 

DeletedUser35749

Si eu te-as ruga sa termini cu spamul asta de prost gust, se poate?
 

DeletedUser39347

Sa nu facem off topic :
Am o propunere : Fiindca azi o sa ajung senior si probabil intr-o minivacanta.
Un topic cu vesnica dezbatere : armata atac/aparare! proportii(%), satul de atac/aparare imbatabil... :)
 

DeletedUser35749

Nimeni nu va opreste sa deschideti teme de genu, chiar v-as ruga sa o faceti :)
 

DeletedUser

Nu mai vreau protectie Anti Bot!!!

Oare s-o fi gandit macar unu' dintre creierele luminate care au gandit algoritmii jocului - ca ecranul ala cu protectia anti-bot e de fapt inca un parametru in plus la capitolul "noroc" al jocului? Daca ai noroc - dai atacul la secunda, sau scoti trupele din sat fix inaintea atacului, sau poti da contraatac fix in spatele trupelor agresorului.
Daca ai noroc.. de fapt norocul nu variaza intre -25% si +25%, ci limita de jos e -100% - daca esti cu adevarat ghinionist si iti apare ecranu' in fata fix cand ai cea mai mica nevoie de el..

Eu mentionez ca n-am prea mancat.. cand eram mic. Sunt mai ghinionist.. asta e..

Ecranul ala - intreb si eu - nu se putea pune direct in piata centrala? din cand in cand sa apara fereastra de la piata centrala cu codul de protectie - si atunci stii ca trebuie bagat codul ca sa treci mai departe - nu sa dai comanda, si cand sa apesi ok, iti apare protectia anti bot.

Sunt eu mai botos ca altii, sau care e faza de-mi apare mie cel putin o data-de doua ori pe zi protectia aia anti bot?
Sau e pentru aia care au botulism? N-am, parol!

Am o problema - ecranul anti bot.
Am si o solutie - pentru programatorii jocului ar fi floare la ureche sa insereze codul de protectie in piata centrala, astfel incat o data la .. n ore (nu o data pe ora, sub nicio forma nu o data pe ora!!!) sa dea o interogare, o conditionare - daca nu bagi codul, nu poti sa treci mai departe de piata centrala.
Sau nu neaparat piata centrala, oricare alta fereastra.. mi-e indiferent.

Am depus ticket, am primit raspunsul "o sa ne ocupam". Solicit in mod expres sa nu-mi mai apara mie dracia aia, ca ma imbolnavesc cu nervu' furios si ma apuca damblaua.
Saru-mana, astept vesti.. :p

Ce sa-ti fac, tu te-ai ales sa fii moderatoru' nostru si sa mai faci si rubrica asta.. :D
Esti masochist! :D
 

DeletedUser

pai moderatorul e de vina?:))

au mai fost plangeri pe forumul principal si pe la propuneri joc, dar degeaba...inca nu am avut bafta sa ratez ceva din cauza acestui program, dar daca ma lucreaza o sa imi bag picioarele in el joc.
 

DeletedUser

acest moderator e un spammer grupa mare, pe 21 mi-a umplut forumu' de spam, plangeam in fiecare seara cand intram sa vad ce mai e nou pe forum. L-a bagat pe intemeietor la interne, daca-ti poti inchipui..

Propun de 1 Aprilie sa-i facem forumu' varza, sa umplem de spam peste tot, sa se invete minte! :p
 

DeletedUser

eu propun de 1 aprilie sa facem tot externul varza :D sa ii umplem pe astia de spam sa le dam de munca... ce pana mea :rolleyes:
 

DeletedUser35749

acest moderator e un spammer grupa mare, pe 21 mi-a umplut forumu' de spam, plangeam in fiecare seara cand intram sa vad ce mai e nou pe forum. L-a bagat pe intemeietor la interne, daca-ti poti inchipui..

Propun de 1 Aprilie sa-i facem forumu' varza, sa umplem de spam peste tot, sa se invete minte! :p

Robert asta cu protectia anti bot nu tine de mine, in legatura cu lumea 21 na, nu trebuia sa ma dezlantui si eu?:)))
 

DeletedUser

Am glumit si eu tati :))

Referitor la protectia Anti Bot - n-ai tu ce sa faci, da' poate mai auzi una - alta, voi intre voi nu comunicati?
Ca unii moderatori sunt si admini, si dintre cei mai "decorati" ca sa zic asa.. si ne mai spui si noua una-alta, ce poate fi spus macar.. :D

Ca e o tampenie mare faza asta anti-bot, asa ceva n-am pomenit de cand joc eu triburile.
O sa ajungem sa nici nu mai jucam triburile, sa bagam codu' de protectie, dupa care sa verificam cardu', dupa care sa raspundem prin sms, dupa care sa ne autentificam iar ca a expirat sesiunea..

Adica.. securitate si protectie, inteleg, da' tre' sa mai si jucam :))
Daca-i mai vezi pe colegii tai din echipa, transmite-le salutari de la mine! :D
Zi-le ca e unu' nebun, care tipa ca-si da foc! =))
 

DeletedUser

Fara bot protection poti baga script de farm care merge incontinuu cat timp vrei :)
 

DeletedUser

chiar ar fi bine sa apara cel putin o data pe ora , mie nu cred ca mio aparut vreo data mai des de 2-3 ori pe zi .... cred ca acum sunt sanse mai mari sa pice netu sau sa ramai fara curent decat sa-ti apara protectia anti bot cand lansezi nobilii
 
Sus