Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser6558

Drepturile omului nu sunt vorbe, nici propaganda.
Poate ca nu e o incalcare prea grava a drepturilor omului sa ti se citeasca mailurile pe un joc, dar tot o neregula ramine.
Dar nu mai spuneti, va rog, ca drepturile omului sunt povesti. Ca nu e deloc asa. Sunt un lucru sacru.
 

DeletedUser6558

Ca nu se respecta, e evident... Dar asta nu inseamna ca nu exista, si ca nu sunt importante.
Nu stiu exact toate regulile jocului, nu am citit tot ce scrie. Dar in principiu abuzul de supraveghere nu e corect. Oricine e nevinovat pina e dovedit vinovat ...etc.
 

DeletedUser

Drepturile Omului nu sunt propaganda. Sunt niste reguli respectate in toata lumea.
Daca mie mi se citesc mail-urile, in care eu pot sa zic absolut orice, sa vorbesc cu oricine, chestii intime, de meserie, poate si secrete f. importante, automat imi este violata intimitatea si se incalca Drepturile Omului.
Si nu in joc, ci in viata reala. Mail-urile nu fac parte dintr-un joc. Mail-urile sunt o chestie personala, pe care eu nu sunt obligat sa le arat nici parintilor!
Pentru asta, oricine poate da in judecata InnoGames si pe cei care citesc acele mail-uri (fie ca-i vorba de Carmi, BlooM sau lamine). Si pentru asta se face puscarie.
Deci, nu putem trata superficial aceasta problema, cum o faci tu, zicand ca nu se mai respecta Drepturile Omului in realitate.
 

DeletedUser

Nu e niciun abuz ptr ei, ptr InnoGames. Se folosesc de asta ptr a dovedi, in cazuri absolut exceptionale, incalcari ale regulilor de catre jucatori.

Si mie nu-mi pasa!
Ca sa demonstreze ceva, ala trebuie sa-mi rasfoiasca prin mail-uri.
Sa presupunem, prin absurd, ca ajunge un descreierat admin, iar eu am un secret important in mail-uri. Ce fac eu daca ma trezesc a 2-a zi, ca ala imi zice sa-i dau 50 mii de euro, ca altfel le pune pe net?
 

DeletedUser

Nici macar serverele de mail specializate nu isi asuma raspunderea pentru siguranta continutului mesajelor, daramite componenta de mesagerie a unui joc, sa fim seriosi. Tu expui o situatie quasi absurda - nu cred ca se apuca cineva sa scrie nu stiu ce secrete de stat in joc. Discutia se refera la niste situatii care se incadreaza, cat de cat, in normal, dar, de amorul polemicii si al unei rebeliuni nejustificate, asa ne place noua, sa impingem lucrurile la absurd.
 

DeletedUser

CARE JOC???
Eu vorbesc de mail-ul meu PRIVAT. Unde pot sa primesc mail-uri de la un var, de la un fost coleg sau de la Bush.

E ca si cum mi-ati asculta telefoanele sau a-mi rasfoi posta.

La cati oameni sunt in joc, nu cred ca va dati seama de posibilitatile pe care le ai in momentul in care ai acces la mail-urile lor.

In plus, nu inteleg care e ideea. Eu zic ca orice om normal scrie mai degraba pe Messenger, unde "mor" toate mesajele, imediat ce dai Sign Out.
 

DeletedUser

Despre ce mail vorbesti? Doar nu-ti poti imagina ca va putem citi mail-urile, dar, asa cum s-a spus si mai sus, in cazuri extreme, putem citi mesageria din joc.
 

DeletedUser

Calmati-va... nu va poate citi nici un membru al echipei de admini e-mailul care-l aveti. Faceti diferenta intre o casuta de e-mail gen yahoo.com, sau mai stiu eu ce, si mesageria din joc sau forum.

In plus, mesageria, reprezinta un pachet de date, date care fac parte dintr-un server. Acel server este proprietatea InnoGames, prin urmare au dreptul LEGAL de a face ce vor ei cu datele din serverele lor.
 

DeletedUser

La cati oameni sunt in joc, nu cred ca va dati seama de posibilitatile pe care le ai in momentul in care ai acces la mail-urile lor.

In plus, nu inteleg care e ideea. Eu zic ca orice om normal scrie mai degraba pe Messenger, unde "mor" toate mesajele, imediat ce dai Sign Out.

adminii nu au acces la mail-ul tau si in plus, pe Messenger nu "mor" toate mesajele imediat dupa ce dai Sign Out, pt ca unii oameni activeaza arhiva ;)
 

DeletedUser

Calmati-va... nu va poate citi nici un membru al echipei de admini e-mailul care-l aveti. Faceti diferenta intre o casuta de e-mail gen yahoo.com, sau mai stiu eu ce, si mesageria din joc sau forum.

In plus, mesageria, reprezinta un pachet de date, date care fac parte dintr-un server. Acel server este proprietatea InnoGames, prin urmare au dreptul LEGAL de a face ce vor ei cu datele din serverele lor.

Despre ce mail vorbesti? Doar nu-ti poti imagina ca va putem citi mail-urile, dar, asa cum s-a spus si mai sus, in cazuri extreme, putem citi mesageria din joc.

Inseamna ca am inteles eu gresit. ;)
Multumesc de raspuns! Mi s-a luat o piatra de pe inima.
 

DeletedUser184

Cum poti pierde "titlul" de moderator...cate greseli ai voie sa faci?

in functie de gravitatea faptei - exemplu : daca un moderator (ipotetic) incalca regulile jocului este automat exclus si din functia de moderare.
daca un moderator incalca abuziv drepturile unui utilizator al forumului - automat este exclus.
insa nu este exclus daca considera normala aplicarea unei sanctiuni asupra unui utilizator iar la constestare se anuleaza decizia lui.

mai pe scurt - functia de capata greu si se poate pierde repede.
 

DeletedUser184

Si daca aceste anulari ale deciziilor sale se repeta mult mai des decat la alti moderatori?

in cazul in care aceasi greseala sau mai bine zis acelasi tip de greseala se repeta este normal ca acel moderator va fi exclus, insa nu cred ca s-a pus problema pana acum.
oricum intotdeauna i se va asculta si lui parerea si explicatiile.
 

DeletedUser

in cazul in care aceasi greseala sau mai bine zis acelasi tip de greseala se repeta este normal ca acel moderator va fi exclus, insa nu cred ca s-a pus problema pana acum.
oricum intotdeauna i se va asculta si lui parerea si explicatiile.

....mai mult decat ale forumistului...ca eu tot nu am inteles cum se poate contesta o decizie luata...

spre exemplu...warn'ul luat de mine...ti'am explicat cum a stat treaba...iar tu nu ai replicat destul de bine argumentat decizia luata...si totusi am lasat'o ca tine...ca deh...
 

DeletedUser

....mai mult decat ale forumistului...ca eu tot nu am inteles cum se poate contesta o decizie luata...

Din moment ce e in discutie o decizie a unui moderator, automat s-a luat in calcul opinia forumistului. Altfel nu s-ar fi ajuns la asta.
 

DeletedUser184

i0gina imi amintesc ca eu ti-am dat acel warn pentru mesajul "spam spam spam etc " - ceva de genul nu mai stau sa caut mesajul complet

articole din regulament ce au incadrare in acel avertisment:
1.3. Va rugam sa nu raspundeti la off topicuri si sa nu postati in topicuri care probabil vor fi sterse. Postari de genul "primul pe pagina" sau "am scris si in topicul asta" sunt interzise.
2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor foarte scurte si fara relevanta.

vezi ca lamine e rau.. nu ai vazut pozele... iti da iar warn ptr ca discuti probleme legate de warnuri pe forum ...

merci pentru aportul de incredere :D ...doamne chiar asa de fioros sunt? in ceea ce priveste partea a doua a afirmatiei tale...nu se aplica in aceasta sectiune - aici se dau niste mici explicatii si nu se vor aplica sanctiuni decat in cazuri extreme de incalcare a regulamentului.

dar totusi sa revenim la subiect.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus