Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser

Cam asa poti face asta. Deci daca cineva iti da un ban ptr ,, Spamare excesiva si jignire'' tu ii vei explica frumos ca de fapt nu l-ai jignit, ai fost doar ironica cu el. Iar de spam excesiv nu esti vinovata. Ai postat cate ceva si in legatura cu subiectul topicului....


vezi ca lamine e rau.. nu ai vazut pozele... iti da iar warn ptr ca discuti probleme legate de warnuri pe forum ...

Chestia cu postarile off-topic, iar apoi la sfarsit scrii "on-topic: ****" nu se aplica... altfel as putea sa fac off-topic 10 randuri, si la sfarsit sa scriu : on-topic: si tribul X mai ataca pe tribul Y ?" si gata, sunt on-topic, nu?

Te rog...
 

DeletedUser184

afirmatia lui se baza pe un "sambure" de adevar
1. trecuse testul pentru intrarea in echipa
2. avea dreptate ca se facea offtopic - dovada fiind acele raspunsuri sterse de catre mine - multe la numar

dar totusi sa revenim la subiect - caci deja am deviat mult prea mult - nu trebuie sa ne axam doar pe o anumita infractiune sau doar pe un anumit avertisment
 

DeletedUser

Stiu mesajul ala... Ea a comentat doar la ceva a postat altcineva inaintea ei si care nu avea deloc legatura cu subiectul. Respectivul a primit si el vreun warn ceva? Daca se poate spune...
Intamplator acel individ a devenit membru al echipei de moderatori... :rolleyes:

ma faci sa rad!! :))) cum sa primeasca el warn?? el era ontopic bineinteles...laudandu'se ca o sa'l inchida

afirmatia lui se baza pe un "sambure" de adevar
1. trecuse testul pentru intrarea in echipa
2. avea dreptate ca se facea offtopic - dovada fiind acele raspunsuri sterse de catre mine - multe la numar

dar totusi sa revenim la subiect - caci deja am deviat mult prea mult - nu trebuie sa ne axam doar pe o anumita infractiune sau doar pe un anumit avertisment

vorbim dand un exemplu...nu am deviat deloc de la subiect
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser184

ai avut sansa sa o contesti la sistemul de tickete daca ai vazut ca la mine nu "merge" - daca ai facut-o sau nu ....nu am idee.

insa acum va sugerez sa reveniti ontopic - caci nu de alta continuam in loop-ing pana maine, ca doar s-a deschis cutia pandorei.

repet

back on topic/ inapoi la subiect
 

DeletedUser

ai avut sansa sa o contesti la sistemul de tickete daca ai vazut ca la mine nu "merge" - daca ai facut-o sau nu ....nu am idee.

insa acum va sugerez sa reveniti ontopic - caci nu de alta continuam in loop-ing pana maine, ca doar s-a deschis cutia pandorei.

repet

back on topic/ inapoi la subiect

sistem de tickete nu are relevanta avand in vedere ca totul se petrece pe forum...si in plus nici nu stiam cum sa fac un asemenea demers...insa putin imi mai pasa acum

ai dat asa de usor un warn....cand pe alte topicuri alta faceau si mai si...nici nu vreau sa'ti aduc aminte de memorabila faza cu the-sinner...dar hai...eram o tinta usoara...
 

DeletedUser

Revin la rugamintea initiala, si apelez inca odata la bunul simt. In caz contrar, ma vad nevoit sa intervin ca moderator. Tin sa precizez ca discutiile legate de warnuri/banuri nu se fac pe forum.

Si in plus, un exemplu ramane exemplu cand e folosit odata. Daca e discutat a doua oara, deja e subiect de discutie.

Deci, consider ideea incheiata si astept alte intrebari. Ah, nihilus... fara "marele"... am eu 1,80 m, dar totusi... ;)
 

DeletedUser184

sistemul de tickete are relevanta - faptul ca nu stii cum se utilizeaza este o alta problema - nu ai cerut sa ti se explice cum se utilizeaza.

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

acest regulament sau mai bine zis acest articol este "activ" inca de la inceputul lumii1 si nu a fost modificat in esenta.
 

DeletedUser

Fara referire la o anumita persoana, dar ca simplu utilizator, nu-ti poti vedea decat numarul de infractiuni proprii. Nu ai de unde sti daca si partenerul de discutie a luat sau nu warn.

Si daca ai intreba daca a primit si celalalt utilizator vreun avertisment, problema sanctiunilor ramane doar intre cel sanctionat si cel care a dat sanctiunea. Asa ca nu poti afla daca si partenerul de discutie este avertizat sau nu.
 

DeletedUser

In iubita noastra tara Romania se practica foarte mult trainingurile. Persoane sunt trimise pentru a se intrui intr-un anumit domeniu. Exista si pentru moderatori aceste traininguri? Daca se poate as dori si un raspuns in cazul adminilor.
@ Mater Dolores : Din raspunsul tau as fi putut trage concluzia ca laudarosul acela a primit un warn... Dar azi nu e ziua mea buna la tras concluzii ....:eek:
 

DeletedUser

In iubita noastra tara Romania se practica foarte mult trainingurile. Persoane sunt trimise pentru a se intrui intr-un anumit domeniu. Exista si pentru moderatori aceste traininguri? Daca se poate as dori si un raspuns in cazul adminilor.
@ Mater Dolores : Din raspunsul tau as fi putut trage concluzia ca laudarosul acela a primit un warn... Dar azi nu e ziua mea buna la tras concluzii ....:eek:

Daca te referi la training-uri de specialitate, efectuate undeva anume, raspunsul e NU.
Dar un basic training se face oricarui nou moderator, chiar daca are experienta de pe alte forum-uri.

Ah, scuze ca m-am bagat eu, desi nu sunt admin :p
 

DeletedUser

@ Mater Dolores : Din raspunsul tau as fi putut trage concluzia ca laudarosul acela a primit un warn... Dar azi nu e ziua mea buna la tras concluzii ....:eek:

Cum am spus...sanctiunea il priveste doar pe cel pedepsit si pe cel care a dat pedeapsa. Orice fel de "concluzie" trasa este pura speculatie.
 

DeletedUser

Nu ar fi utile aceste traininguri atat ptr moderatori cat si pentru admini? Sau e mai ales vorba de bani aici ....


Ah, scuze ca m-am bagat eu, desi nu sunt admin :p

Te scuz de data asta.. Dar vezi ca data viitoare nu mai scapi..deja ai doua bile negre de la mine... la 3 sticla pisata te asteapta...:D

Cum am spus...sanctiunea il priveste doar pe cel pedepsit si pe cel care a dat pedeapsa. Orice fel de "concluzie" trasa este pura speculatie.

Dar sunt atat de bun sa speculez....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cat despre "traininguri", nu pot vorbi decat din proprie experienta.
Da, s-a facut un "training" de baza, in care s-au explicat tipurile de infractiuni si modul de aplicare al pedepselor, daca asta voiai sa stii.
 

DeletedUser

Legat de forum:Care e ora forumului (in josul paginii scrie GTM +1)?Dar ora romaniei e GTM + 2.De ce?
 

DeletedUser

poti sa modifici sa'ti apara ora Romaniei urmand pasii:

Panou de control->Setari si optiuni->Editeaza optiunile->Date & Time Options unde alegi GMT+2
 

DeletedUser

Ora forumului e aceeasi cu a serverului. Dat fiind ca serverul e in Germania..e GMT+1. Dar dupa cum ti s-a spus deja, poti selecta ora pentru Romania.
 

DeletedUser

Am o intrebare pe care doream de mult sa o pun. De obicei vedem doar partea urata a meseriei de moderator: warnuri, banuri, critici aduse, etc. Imi puteti si mie spune ceva care sa va fi adus satisfactii in calitatea de moderator?
E mai mult o intrebare personala asa ca se poate trece peste ea daca se considera ca e irelevanta.
 

DeletedUser

Pot raspunde, dar in nume personal.

Singurul si cel mai important lucru, din punctul meu de vedere, prietenii. Sunt cateva persoane cu care am legat relatii de prietenie cunoscandu-ne pe forum.

Pentru unii pare curios ca am si asa ceva..nu-i asa nihilus ? ;)
 

DeletedUser

Pot raspunde, dar in nume personal.

Singurul si cel mai important lucru, din punctul meu de vedere, prietenii. Sunt cateva persoane cu care am legat relatii de prietenie cunoscandu-ne pe forum.

Pentru unii pare curios ca am si asa ceva..nu-i asa nihilus ? ;)

wow si prieteni,incep sa cred ca voi sunteti oameni in carne si oase:D:D:D
 
Sus