Moderatorii va raspund (discutii libere)

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Dupa ce folosesti obiectul pentru alegerea directiei (exact cum era inainte in pagina de inceput, ai acum obiectul respectiv), poti da fara probleme si inceput nou, insa nu este vorba de acelasi obiect sau de un altul....a ramas aceeasi metoda: setari -> inceput nou -> introduci parola -> te redirectioneaza catre pagina de selectare a directiei. Dupa ce le folosesti pe ambele (obiect si inceput nou) trebuie sa astepti, ca si inainte, 14 zile pentru un inceput nou (daca se doreste asta).

Cu placere.
 
Ultima editare:

DeletedUser45557

Ne poate explica si noua cum este lumea cu secrete? Este pentru prima oara pentru multi dintre noi si am dori daca se poate sa ni se dea si noua mai multe detalii.

Multumesc!
 

baD rullz

member
Scor reacție
98
Deci,sunt niste sate care apar in decursul jocului..Fiecare sat are cate un secret,de exemplu cartilografie sau ceva de genu'..De retinut ca satele speciale nu au efecte speciale pentru jucatorii ce le detin.Secretele pot fi mutate in satele proprii,imi pare ca pot fi date si cadou altor jucatori.

Tribul ce va strange toate secretele in cel mai scurt timp si le va detine pentru 28 de zile va inchide lumea.
P.s.: secretele nu sunt unice,exista sate cu aceleasi secrete,doar ca unele sunt mai rare sa zicem asa..:D
 
Ultima editare:

baD rullz

member
Scor reacție
98
De la L27 n-am mai jucat pe lumi cu secrete..exista o marja de eroare de 3-5℅ in ceea ce am zis,dar in mare cam asta este ideea despre secrete :D
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Nu exista secrete ”rare”, e un numar fix din fiecare tip si se cloneaza la anumite intervale de timp.Ai ramas tu cu ideea asta pentru ca ele se raspandesc mereu in zona secretului original..asa ca pentru un trib din nord est un secret care apartine zonei de sud est e intradevar rar,noobule:)))
 

DeletedUser27510

Nu te lua de LadyLethal ca ne suparam :D , nu stiu cine e dar imi pare cunoscut numele :D
 

DeletedUser

Pe scurt da, secretele sunt un anumit numar si fiecare are o denumire ( cartografie, astronomie samd, nu imi mai amintesc toate denumirile lor). Fiecare secret are si un anumit numar de copii, copii care vor aparea la intervale de timp prestabilite. Nu vor fi secerete pe harta de la inceputul lumii ci vor aparea mai tarziu, pe parcursul jocului. Secretele le poti primi automat, alocate de server, cadou de la prieteni sau aliati sau le poti cuceri de la alti jucatori.
Aceste secrete nu aduc nici un bonus in sat, sunt doar ceva de care ai nevoie ca sa inchizi lumea. Ele se aloca in satele active de pe toata harta. Un secret poate fi mutat un numar limitat de campuri sau ore ( 10 parca, nu sunt sigur, am jucat cu secrete pe l28 si este inchisa de peste un an ), mutarea nu se face instantaneu si dupa ce l-ati mutat nu mai poate fi mutat iarasi decat dupa 24 ore. Practic nu va mai conta cate sate are fiecare dintre tabere ci doar cate secrete are fiecare sau cine aduna mai repede numarul necesar de secrete. Restul le descoperiti voi pe parcursul jocului.
 
Ultima editare de un moderator:

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Doar 24 de ore e pe lumea 43 timpul in care poate fi mutat din nou secretul?Pe lumea 30 era de 180 ore ,destul de mare dieferenta:eek:
 

DeletedUser

Cum am zis, unele aspecte cum este cel la care te referi tu Lady nu mi le mai amintesc, lumea 28, ultima si singura lume unde am jucat cu secrete s-a inchis acum peste un an. + ca nu am acces la datele acelei lumi pentru a vedea setarile exacte. Importanta acum e ideea de baza nu durata in sine, nu poate fi plimbat ca o minge pe terenul de fotbal.
 

DeletedUser44200

Am o întrebare. Am rulat în simulator (L43) două atacuri. Primul, 4 lănci + 1 topor. Pierd o lance. Al doilea atac, 3 lănci + 1 topor, în exact aceleași condiții, nu pierd nimic. Care-i logica?
 

DeletedUser38023

x6YBKfA.png


Cine e Baidu Spider? Si cum poate sa citeasca atat de multe deodata?!
 
Sus