Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser38023

Nu.. are mult prea multe deschise.. Asta e doar o pagina din....... multe alte pagini.. :)
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Ce vedeti voi acolo (google spider, baidu spider s.a.m.d.), reprezinta, sa zicem....boti ai motoarelor de cautare (boti sau programe, crawlere sau cum vreti sa le mai numiti) prin care sunt accesate paginile web in vederea indexarii lor. Gasiti pe internet suficiente referinte daca doriti sa cititi mai multe (la o simpla cautare, va atasez si exemple: http://baidu.com/search/spider_english.html , http://en.wikipedia.org/wiki/Web_crawler ).


PS: in ceea ce priveste multitaskingul mentionat...un utilizator poate deschide si 1000 de pagini, dar in lista, va aparea mereu ultima pagina vizionata
 
Ultima editare:

DeletedUser45838

Prin ce trebuie sa achizitionez punte premium ca sa pot sa cumpar resurse ? Ma refer sa fie accesibile instant, nu dupa o perioada de timp ( ex cu cardul trebuie sa astepti 60 de zile )
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Iti apar restrictiile, acolo unde este cazul, chiar deasupra metodei selectate, exemplu:

5z9a03
NrTulBn.png


La transfer bancar si la sms, nu exista restrictii, punctele le poti folosi imediat, doar ca dureaza mai mult pana le primesti efectiv (in maxim 10 zile, in cazul transferului bancar)
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare, in cat timp primeste punctele premium castigatorul unui speed cu premiul 100pp?
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Buna ,mi s-a intamplat sa primesc sitere atacate fara cp si cu restrictii pentru sitter (sa nu poata activeza cont premium).Daca ”daruim” cont premium e activat automat sau e restrictionat de setarile modului de vacanta?
 

DeletedUser40961

nu, dar poti sa trimiti un de pe sitter un mesaj de multumire contului care a fost darnic :)

in cazul in care tu ai facut "cadoul" inseamna ca te multumesti cu tine. pe tine. whatever..
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
:)))

Nu am inteles,e activ contul premium trimis prin serviciul de ”daruire” sau trebuie activat de proprietar?:eek:
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
:)))

Nu am inteles,e activ contul premium trimis prin serviciul de ”daruire” sau trebuie activat de proprietar?:eek:

Atata timp cat proprietarul a impus restrictii in ceea ce priveste activarea facilitatilor ce tin de cont premium, chiar daca le daruiresti si le accepti ... deci apar in inventar, nu le vei putea activa tu ca sitter ( Iti va aparea mesajul standard ("Locţiitorii nu au voie să folosească această facilitate premium.)). Doar proprietarul poate activa si facilitatile trimise prin optiunea daruire.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
:( Nu se poate introduce o posibilitate sa poti activa punctele trimise de tine personal ?Un siter atacat ,fara cp e un cosmar .
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Esti moderator?Chiar iti versi dejectiile peste tot .Cand voi fi curioasa de parerea ta o sa te intreb.Nu te vad moderator asa ca nu inteleg de ce te bagi in seama ca o musca ...
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
:( Nu se poate introduce o posibilitate sa poti activa punctele trimise de tine personal ?Un siter atacat ,fara cp e un cosmar .

Sunt total de acord cu tine ca e mai greu, dar tot ce pot spune este ca s-a transmis o propunere in acest sens acum ceva timp, cand/daca se va lua in calcul, nu stiu.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Sunt total de acord cu tine ca e mai greu, dar tot ce pot spune este ca s-a transmis o propunere in acest sens acum ceva timp, cand/daca se va lua in calcul, nu stiu.

S-ar putea face prin sistemul de daruire .Poate pur si simplu a uitat sa activeze ,si are restrictiile bifate,atacat risca sa ramana fara cont pana revine .Pana la urma e in interesul contului aflat in sitter ,al inno ,al sitterului daca el asa avea sa transminta.:)E win-win-win situation
 

DeletedUser32874

Ar trebuie sa se gaseasca o solutie si in ceea ce priveste transferul de pp-uri primite cadou la implinirea a x ani... Daca eu am jucat pe alte lumi cu alte conturi, cum fac sa-mi transfer pp-urile pe contul pe care joc acum? :(
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Depinde de setarile lumii respective.

Presupun ca te intereseaza pentru lumea 43:

- agresorul zilei, aparatorul zilei, jefuitorul zilei -> dupa 30 de zile de la deschidere
- marea putere a zilei -> dupa 120 zile de la deschidere
 
Sus