Moderatorii va raspund (discutii libere)

andyn7

member
Scor reacție
0
Daca am anumite iteme in inventar pe lumea 73, se transfera automat si pe lumea 74?
Adica o sa am aceleasi inventar pe mai multe lumi?
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Noob here: daca am ferma la nivel maxim, plina cu trupe, si o demolez la 0, ce se va intampla cu trupele, ma voi putea folosi de ele ca si pana acum, fara restrictii, gen sa le trimit sprijin, la curatat, etc?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Noob here: daca am ferma la nivel maxim, plina cu trupe, si o demolez la 0, ce se va intampla cu trupele, ma voi putea folosi de ele ca si pana acum, fara restrictii, gen sa le trimit sprijin, la curatat, etc?
Da, se pot folosi atata timp cat exista piata centrala.
Nivelul minim al fermei este 1.
 

ares20

member
Scor reacție
0
Daca atac pe cineva cu catapulte si ii distrug curtea nobila, ce se intampla cu talerii pe care i-a batut, si eventual nobilii pusi la recrutare?
jucatorul respectiv are doar 1 singur sat
 

marakesh

member
Scor reacție
0
Daca atac pe cineva cu catapulte si ii distrug curtea nobila, ce se intampla cu talerii pe care i-a batut, si eventual nobilii pusi la recrutare?
jucatorul respectiv are doar 1 singur sat
Daca ii distrugi curtea nobila si talerii sunt deja batuti acestia raman. daca in momentul in care curtea nobila este distrusa sunt nobili in curs de recrutare recrutarea este oprita.
sincer sa fiu nu stiu ce se intampla in cazul in care ai curte nobila, nobili in proces de recrutare dar este distrusa fieraria.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Se fac in continuare nobilii dacă erau deja puși “l-a făcut”. Dar evident ca nu mai poți face alții pana nu îndeplinești condițiile
 

coco95

member
Scor reacție
0
Buna seara am și eu o nelămurire de ce nu pot sa joc pe L73 de pe wifi (nu mi se incarca pagina pe alte lumi pot dar aici nu) mă puteți ajuta ???
 

ToXiC-

member
Scor reacție
0
Buna seara am și eu o nelămurire de ce nu pot sa joc pe L73 de pe wifi (nu mi se incarca pagina pe alte lumi pot dar aici nu) mă puteți ajuta ???

Incearca sa dai un clear cookies/cache.

Deschide cmd.exe si introduce comenzile astea pe rand:

ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
netsh winsock reset

Pe urma da-i un restart la PC si verifica daca problema mai persista.
 

chiorul73

member
Scor reacție
0
Buna dimineata !
Doresc sa stiu cum pot da atac la secunda daca folosesc fake-uri cu spioni si berbeci sau catapulte ?
Lumea 73
Multumesc !
 

Stefanae

member
Scor reacție
0
salut, am o nelamurire, la ce ora se face redistribuirea resurselor din depozitul premium cu alte continente?
 

Deleted User - 743778619

Hello!
Circularele astea se traduc singure? Sau cine se ocupa de asta?
Ma ofer sa fac eu corectura pe text daca vreti, cred ca imi ies mai bine...
Asta ajuta si la creeeeeearea de noi locuri de munca in team

Si, propunere, bagati buton de report si pt circularele trimise de suport, e mai usor sa raportam direct acolo greselile din ele
 

RAYN0R

member
Scor reacție
0
Salutare! De ce difera depozit premium de la un cont la altul? A venit azi varul meu la mine si a intrat pe joc. La el erau 4xx resurse pentru 1 punct premium si la mine 2xx resurse. Cred ca am asteptat vreo 2 ore dar cresterea si scaderea erau foarte mici. Diferenta de circa 200 resurse s-a pastrat intre conturi. El si in momentul asta are 4xx si eu 2xx :) In circa 6 ore nici o schimbare.
 

ToXiC-

member
Scor reacție
0
Salutare! De ce difera depozit premium de la un cont la altul? A venit azi varul meu la mine si a intrat pe joc. La el erau 4xx resurse pentru 1 punct premium si la mine 2xx resurse. Cred ca am asteptat vreo 2 ore dar cresterea si scaderea erau foarte mici. Diferenta de circa 200 resurse s-a pastrat intre conturi. El si in momentul asta are 4xx si eu 2xx :) In circa 6 ore nici o schimbare.

Resursele din targ difera in functie de continent, in functie de cate pp investesc jucatorii din acel continent, cate se vand etc.

Fiecare lume e impartita in 4 continente, K.. / K.. / K.. K.. ( le vezi pe harta). Acesta e motivul pentru care pretul difera de la un continent la altul, daca erai pe acelasi continent iti afisa pretul la fel.
 

Raffaello

member
Scor reacție
0
Salutare! De ce difera depozit premium de la un cont la altul? A venit azi varul meu la mine si a intrat pe joc. La el erau 4xx resurse pentru 1 punct premium si la mine 2xx resurse. Cred ca am asteptat vreo 2 ore dar cresterea si scaderea erau foarte mici. Diferenta de circa 200 resurse s-a pastrat intre conturi. El si in momentul asta are 4xx si eu 2xx :) In circa 6 ore nici o schimbare.
daca te uiti la capactatea depozitului la fiecare resursa la inceput capacitatea creste in functie de cate tranzactii sunt in k-ul respectiv... acesta continua pana cand apar sate pe noile continente cand se mareste harta si de la 4 continte devin 12 atunci depozitele se echilibreaza zilnic si scad... urmand ulterior sa cresca iar... echibrarea depozitelor pe continente se face de 3 ori pe zi...
 
Sus