modificarea semnalarii discutiilor noi pe forumul intern

DeletedUser

stiu ca am mai ridicat aceasta problema si am sa o ridic din nou pentru ca este o masura ce aduce un plus in ceea ce priveste folosirea forumului - si deci a comunicarii in cadrul echipei - in joc.

ce propun eu:

sa fie nu doar doua posibilitati de departajare pe importanta a topicurilor din forumul intern al tribului ci trei: neimportant, important si foarte important.
si floricica aia de la forum sa se aprinda cu o culoare (sa zicem rosu) cand se scrie intr-un forum foarte important, cu o alta culoare cand se scrie in topic important (galben) si cu alta culoare pe un topic neimportant. astfel aruncandu-ti doar o privire la culoarea semnului ce anunta discutii noi pe forum stii daca e atacat cineva, daca e vorba doar de o discutie mai serioasa sau e vorba doar de spam. si actionezi ca atare. se micsoreaza timpii de reactie, spamul devine neplictisitor si mai ales neagasant pentru cei interesati doar de subiectele serioase.
 

DeletedUser

Pro!

Propunerea ta mi se pare excelenta si ultimele serii de update-uri au neglijat forumul intern al triburilor...... Bagati-o!
 

DeletedUser37982

de acord cu propunerea lui martzian

stiu ca am mai ridicat aceasta problema si am sa o ridic din nou pentru ca este o masura ce aduce un plus in ceea ce priveste folosirea forumului - si deci a comunicarii in cadrul echipei - in joc.

ce propun eu:

sa fie nu doar doua posibilitati de departajare pe importanta a topicurilor din forumul intern al tribului ci trei: neimportant, important si foarte important.
si floricica aia de la forum sa se aprinda cu o culoare (sa zicem rosu) cand se scrie intr-un forum foarte important, cu o alta culoare cand se scrie in topic important (galben) si cu alta culoare pe un topic neimportant. astfel aruncandu-ti doar o privire la culoarea semnului ce anunta discutii noi pe forum stii daca e atacat cineva, daca e vorba doar de o discutie mai serioasa sau e vorba doar de spam. si actionezi ca atare. se micsoreaza timpii de reactie, spamul devine neplictisitor si mai ales neagasant pentru cei interesati doar de subiectele serioase.
 

DeletedUser43964

foarte util pentru cei care forumul nu inseamna doar spam .
 

DeletedUser

Eu am retineri fata de securitatea informatiilor pe forum,inclusiv cele de pe conferintele skype dar in principiu e o idee buna,mai ales daca nimeresti in triburi unde se joaca fazan sau numaratoare:eek:
 

DeletedUser44364

PRO

Ar fi o informatie mult mai utila decat cea referitoare la numarul postarilor de pe forum, introdusa odata cu cel mai recent update.
Ca o completare, cred ca ar fi bine ca floricica sa se coloreze in functie de cea mai importanta postare necitita. Cu alte cuvinte, daca s-a inrosit pentru ca s-a postat intr-un topic foarte important, va ramane rosie pana la citirea forumului, indiferent cat se spameaza intre timp.
 
Sus