Nelimitat

DeletedUser

:D:D:D :D De ce ati limitat nr. de soldati?
Mai degraba nu mai faceati ferma , sa fie nr. soldatilor nelimitat
va rog!
 

DeletedUser8312

Nu cred ca ar fii interesant..pentru ca asa..ai putea sa faci intr`un sat..(daca ai noroc..)...un milion de fiecare..si nu vad care ar mai fii distractia..:)
 

DeletedUser

tu teai gandit ca daca nu era limitat nr. de soldati ai avea la trupe .......:eek::eek::eek: dar nu mai era misto :D:D
 

DeletedUser

nu, si asa imi ia 2 sapt sa fac 1 sat full de atac, daca mai creste ferma dureaza si mai mult umplerea.
 

DeletedUser

Eu ziceam in ideea sa fie mai multe trupe, insa sa se mentina raportul, adica tot in 2 saptamani sa umpli ferma. Singura diferenta ar fii ca nu mai ataci cu 5k topoare, 3k CU etc ataci cu 10k respectiv 6k (exemplu) :D

Dar nelimitat nu... are si ferma farmecul ei,nu a fost facuta degeaba
 

DeletedUser

Eu ziceam in ideea sa fie mai multe trupe, insa sa se mentina raportul, adica tot in 2 saptamani sa umpli ferma. Singura diferenta ar fii ca nu mai ataci cu 5k topoare, 3k CU etc ataci cu 10k respectiv 6k (exemplu) :D

Dar nelimitat nu... are si ferma farmecul ei,nu a fost facuta degeaba

sustin ideea... e chiar misto sa faci 10k in loc de 5k :p dar si nivelul la cazarma un pic mai mare sau viteza... ca sa ramana la 2 sapt un sat de atac
 

DeletedUser

Nu-mi plac armatele mari, in plus la astfel de schimbari sunt rigid si mi s-ar parea ciudat sa joc cu asa ceva.


Ar putea adauga research pt unit-uri ca pe clasica, si asa ai o armata cu 50% mai puternica , nu neaparat mai numeroasa.
 

DeletedUser

pai atunci sa vedem:arcas calaret consuma 5 la ferma,corect?iar berbec tot 5-atunci ce,se compara berbecul cu arcasul calaret?:confused::confused:
 

DeletedUser

daca era nr.nelimitat in ferma,erau mari armate,mari implicari si facea jocul mult mai frumos,erau mari razboaie mondiale,nu credeti?
cred ca asta e farmecul jocului:D:D
 

DeletedUser4645

daca era nr.nelimitat in ferma,erau mari armate,mari implicari si facea jocul mult mai frumos,erau mari razboaie mondiale,nu credeti?
cred ca asta e farmecul jocului:D:D

Eu zic sa iti faci un control. Pt asa s-au facut si cuceririle de sate. Cand vei ajunge la 10-20 de sate vei vedea diferenta !
Asta daca nu cumva joci www.tribalhugs.net
 

DeletedUser3644

mi`se pare total pe dinafara propunerea.. daca un newplayer si`ar face in loc de cladiri numai trupe de la inceput..
si ar avea cate 50k trupe de intr`un sat de 116 pct de langa tine si ar incepe sa te atace .. ti`ar face placere.. mi`se pare foarte buna metoda folosita in prezent.. asa ca nu sunt de acord cu propunerea..
 

DeletedUser

mi`se pare total pe dinafara propunerea.. daca un newplayer si`ar face in loc de cladiri numai trupe de la inceput..
si ar avea cate 50k trupe de intr`un sat de 116 pct de langa tine si ar incepe sa te atace .. ti`ar face placere.. mi`se pare foarte buna metoda folosita in prezent.. asa ca nu sunt de acord cu propunerea..

116 pct inseamna ca ar putea sa faca doar lancieri si nici pe aia in fine presupunem ca poate sa isi faca orice trupa imagineazati cat ar sta la un lancier 20 de mn lvl 1 la cazarma deci calculeaza ca ar sta o saptamana sa isi faca vreo 10k...si oricum asa cum s-a mai spus nu ar fi buna ideea sa fie ferme nelimitate..
 

DeletedUser4645

116 pct inseamna ca ar putea sa faca doar lancieri si nici pe aia in fine presupunem ca poate sa isi faca orice trupa imagineazati cat ar sta la un lancier 20 de mn lvl 1 la cazarma deci calculeaza ca ar sta o saptamana sa isi faca vreo 10k...si oricum asa cum s-a mai spus nu ar fi buna ideea sa fie ferme nelimitate..

Ca tot esti asa priceput la joc ... ai uitat un lucru. Poti face trupele avand ferma 30. Cand ai ummplut-o poti demola toate cladiriiile atacandu-te cu catapulta sau demoland pana la lvl 15 CP
 

DeletedUser

alinutzu13 a spus:
Ca tot esti asa priceput la joc ... ai uitat un lucru. Poti face trupele avand ferma 30. Cand ai ummplut-o poti demola toate cladiriiile atacandu-te cu catapulta sau demoland pana la lvl 15 CP

aici era vorba de de trupe si chiar si asa cu zidu la 20 tot ai avea mai multe puncte. Dar eu ma refeream in cazul in care nu ar fi limita la ferme
 

DeletedUser

Atunci cum ramane cu arcasul calaret ce consuma in ferma 5,barbecul tot 5
eu as zice asa:infanteria sa consume 1 la ferma,cavaleria 2 la ferma(cal + calaret),artileria (berbecul 6,catapulta7),paladin 2 si nobil 2:p
 

DeletedUser

daca era nr.nelimitat in ferma,erau mari armate,mari implicari si facea jocul mult mai frumos,erau mari razboaie mondiale,nu credeti?
cred ca asta e farmecul jocului:D:D

Esti in eroare, baiatule.
Daca nu ar exista Ferma, ar fi o porcarie. E usor de dedus de ce.
 
Sus