NEWAGE Vs 3-SLA

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

in privinta new age , putintel sa ne reorganizam.apoi vom discuta.
IAr jucatori slabi , avetzi si voi. nu putem fi toti experti in triburi, ca altfel , de la cine dracu mai luam sate?:D

perfect de acord cu tine. cu mentiunea ca de la un jucator de 6,2 milioane de puncte ma asteptam la mai mult. daca il mai aveti si in conducere va propun sa-l bagati la innobilare interna ca va strica imaginea. cum sa dai fake-uri la 70 de ore cu spadasini????

am uitat sa spun ca da si pe bonus :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16612

in privinta new age , putintel sa ne reorganizam.apoi vom discuta.

pai vad ca tu nu pierzi deloc timpu si mi se pare ca esti destul de organizat daca dis de dimineata incepusi atacurile pe un sat care vi l-am luat asnoapte ;) banuiesc ca nu iti faci mari iluzii de recuperare :p
 

DeletedUser

Megara

Quote:Text original nicugurzun
uita-te la topicul unique vs RW si vezi ce ai spus acolo, ca ai uitat .

Eu ti-am mai zis tie ceva pe alt topic... am verificat paginile indicate de tine si nu e nimic.

Mai mult, cand faci o afirmatie, trebuie sa o si argumentezi caci nu e datoria altuia sa dovedeasca contrariul afirmatiei tale.
In concluzie, ai argumente, posteaza-le aici unde acuzi si nu trimite pe altii sa verifice sperand ca o sa devi credibil cu asta.



poate asta te ajuta.
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=14221&page=47
 

DeletedUser10688

perfect de acord cu tine. cu mentiunea ca de la un jucator de 6,2 milioane de puncte ma asteptam la mai mult. daca il mai aveti si in conducere va propun sa-l bagati la innobilare interna ca va strica imaginea. cum sa dai fake-uri la 70 de ore cu spadasini????

am uitat sa spun ca da si pe bonus :D

Azatoth,

daca ai si gandii putin inainte de a scrie ceva cred ca anumite posturi nu si-ar mai avea rostul.
Ti-ai pus macar vreodata intrebarea daca atacurile alea de care tot faci tu atata caz nu sunt fake-uri cu spadasini?...sunt convins ca nu.

daca ti-as mai da eu o varianta: atac real cu 1 spada in el tocmai ptr a induce adversarii in eroare.
sau alta varianta: atac real ptr a distruge 1 sat si a-l transforma

mai vrei variante?

off ..off...si mai cred unii ca le stiu pe toate sau ca sunt asa buni jucatori.

UN sfat: oricat de bun te-ai crede...fii convins ca undeva e altcineva mai bun ca tine.
 

DeletedUser

megara, cred ca nu stii sa citesti.
Spune foarte clar, ca il sprijinea pe vmihai, cind era atacat de sla si de rw.
mai da o pagina in urma urma, inainte si tot asa
i-a notite , conspecteaza etc, dar nu spicui, ca apoi sa vii sa-ti da-i cu parerea

iar marele DACA , este cu sensul ca nu il sprijina pentru a avea foloase , ci il sprijina in mod voluntar, gratis.
iar ca razboi , era atacat de 3sla si RW in actiuni comune., new age fiind dusmanul ambelor triburi, iar unique aliatii, 3sla-ului, la fel ca si rw-ul iar unique si rw erau dusmani

rugayah
Member

Adaugă data: 21.10.2008 #467 07.07.2009, 03:39:39 Sus
bla bla bla.....te-ai trezit si tu...
si care e mai problema?...tu crezi ca am negat vreodata ca il sprijin?...pffff....chiar nu ma cunosti deloc...
frate...eu l-am sprijinit...si inca la greu...dar unde l-ai atacat tu si restul rw-ului... si ce?....e interzis doar pt ca il ataca si aliatii mei..dar pe k50....eu nu il pot sprijini pe k51?..


rugayah
Member

Adaugă data: 21.10.2008 #469 07.07.2009, 04:38:16 Sus
exact ce iti spuneam...sperati si voi lapoamana ...3sla ataca si voi luati sate iar eu eram fraier asa stau sa ma uit...cine va pune sa faceti actiuni comune pe un jucator care imi e aliat?...
si dac a3sla fac actiuni comune cu dusmanii mei pe un jucator care pierde sate in fat adusmanului...sate printre satele mele...eu ca un bun aliat trebui asa stau s am auit...logica taica...



daca mai ai nelamuriri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10688

Krash Slayer

mi se pare mie sau si tu ai inceput sa vorbesti din zvonuri?...

1.ca sa fiu prinsa ca il sprijin pe vmihai....asta daca intradevar as face-o...ar trebui sa luati sate de la el ca sa ma prindeti...ceea ce nu prea se vede in statistici...doar el ia de la voi:p...ca mai recuperati si voi din ce pierd altii...slabut:(

2. daca avezi dovezi de ce nu mergeti la conducerea unique sa le cereti sa ia masuri?...sunt sigura ca s-ar lua masuri....dar nu aveti dovezi!
si aici mai exista o mar evorba pe care o interpretati cum vreti...ca doar stiti c amie imi place sa ma joc cu mintea voastra;)
"hotul neprins, negustor cinstit!"

3. daca aveti dubii...de ce nu mergeti la rainn sa ii cereti sa ma verifice? pt ca ati fi luati de paranoici si v-ati face de ras? sau va e mai teama ca o sa ma dea afara din trib si pe langa vmihai o sa va mai dau si eu stresul acolo pe granitza;))...?

4. daca trupele mele erau la vmihai...cand i-ati pus pe cei din rw sa ma atace in timp ce voi l-ati atacat pe vmihai...cu ce m-am aparat si eu si el?...ca din cate imi amintesc si oricum se si poate verifica nici unul din noi nu am pierdut atunci sate!

5. ne mai auzim cand o sa aveti proble concludente cum am avut eu in cazul prince sinatuo...va mai amintiti?...daca nu cereti-i lui cypryy ca i-am dat atunci lui totul atunci...si dovezi nu doar ca sprijinea ceea ce aliatii vostri ataca, ii sprijinea si pe cei din newage...proprii vostri dusmani! sau nu stiai ca in contul acelui ajutor vmihai nu a atacat-o pana acum? si stati linistiti ca vmihai nu a fost singurul din newage sprijinit de printesa!

Ruga,

Fara sa ma intru in discutii inutile, iti spun un lucru: eu nu declar anumite lucruri din zvonuri. Tot ce am declarat a fost ce am vazut cu ochii mei.
Si poti sa il intrebi pe dapromar sau setzel. La momentul respectiv le-am trimis mesaj inclusiv cu rapoartele care dovedeau aceste lucruri. Acela a fost doar faptul care a confirmata banuielile tuturor: ca tu erai cea care il sprijinea pe vmihai.

Si acesta nu e recenta , aici ai si tu dreptate nu s-au mai luat sate recent ca sa aratam asta. Ce am spus eu s-a intamplat cu cateva luni in urma cand vmihai a avut acele cate sute sau mii atacuri si s-au luat sate de la el. tu erai deja la adapost in unique si profitai de asta bagand mii de trupe la vmihai; vmihai care sa da atat de zmeu acum dar uita ca se ruga de unul altul sa il primeasca in trib sa nu piarda satele fiind atacat de rw si 3-sla la acel moment: verifica ce "constanta ametitoare" a avut vmihai pe l5 in unul sau altul din triburi....de cand a fost atacat: ufo,unique,new-age...oare cum se numesc acesti jucatori : "traseisti"?:rolleyes:
acum ca joaca el pe acel cont sau joci tu, sau ai jucat vreodata ...sincer nu ma intereseaza.poate juca oricine pe acel cont.e doar un cont...probabil sprijinit in continuare de unul sau altii......:D


si ptr mine asta e o discutie incheiata...nu cred ca e cazul sa ne balacrim...putem sa ne respectam si sa jucam corect (unii dintre noi...altii chiar nu pot)....pana la urma acesta e un joc nu un mod de viata....sau ma insel?:confused:
 

DeletedUser3919

megara, cred ca nu stii sa citesti.
Spune foarte clar, ca il sprijinea pe vmihai, cind era atacat de sla si de rw.
mai da o pagina in urma urma, inainte si tot asa
i-a notite , conspecteaza etc, dar nu spicui, ca apoi sa vii sa-ti da-i cu parerea

daca mai ai nelamuriri.

Si unde scrie ca atacati voi?
Apoi asta e sigura ta dovada? Daca eu spun pe forumul extern ca eu sprijin pe cutare e o dovada? Poate am vrut doar sa te enervez si sa clachezi caci vad ca nu stai prea bine la capitolul asta ;)
 

DeletedUser

chiar ca nu stii sa citesti.

rugayah
Member

Adaugă data: 21.10.2008 #469 07.07.2009, 04:38:16 Sus
exact ce iti spuneam...sperati si voi lapoamana ...3sla ataca si voi luati sate
......

.
eu l-am sprijinit...si inca la greu...dar unde l-ai atacat tu si restul rw-ului... si ce?....e interzis doar pt ca il ataca si aliatii mei..



si incearca sa citesti ce a scris si Krash Slayer , daca nu este un efort prea mare pentru tine.
nu incerca sa speli onoarea unui jucator care o are deja terfelita.
si , rugayah incearca sa postezi cu numele tau real, nu ascunzindu-te dupa numele altora, de exemplu megara.

subiect inchis.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14300

nicugurzun in ce ai postat tu acolo reiese clar ca eu il sprijineam unde il ataca R~W-ul cu care era in razboi atat newage-ul cat si unique, asa ca nu cred ca mai are rost sa o tii pe a ta, ca e aiurea ... daca nu ai voie sa sprijini nici macar unde ataca dusmanii tai ... e clar...esti praf pana si la logica nu doar la triburi!

Krash Slayer...in primul rand nu eram la caldurica in unique...pt ca aveam razboi cu rw care m-au si atacat sperand ca asa o sa pice vmihai, si 2...acea problema cu sprijinul s-a lamurit inca de atunci si nu uita ca pe vmihai il atacau si aliatii mei...3sla, cat si dusmanii...rw-ul
asa ca nu imi spune mie ca tu nu ai sprijini un jucator chiar daca e atacat si de aliatii tai si care pe deasupra iti e si prieten daca prin faptul ca el pierde sate, dusmanii tai ar castiga teren si ar ajunge in mijlocul satelor tale. si tot din acelasi motiv am incercat si sa il bag in ufo sau chiar in unique...nu vad nimic rau in asta! doar ca voi ati avut pretentie la 60 de sate c asa poata ramane in unique, targ cu care baiatul nu a fost de acord si se pare ca bine a facut...ca de la 4.8 milioane cate avea atunci uite unde a ajuns;))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Azatoth,

daca ai si gandii putin inainte de a scrie ceva cred ca anumite posturi nu si-ar mai avea rostul.
Ti-ai pus macar vreodata intrebarea daca atacurile alea de care tot faci tu atata caz nu sunt fake-uri cu spadasini?...sunt convins ca nu.

daca ti-as mai da eu o varianta: atac real cu 1 spada in el tocmai ptr a induce adversarii in eroare.
sau alta varianta: atac real ptr a distruge 1 sat si a-l transforma

mai vrei variante?

off ..off...si mai cred unii ca le stiu pe toate sau ca sunt asa buni jucatori.

UN sfat: oricat de bun te-ai crede...fii convins ca undeva e altcineva mai bun ca tine.

sa dai tu atacuri cu 1 spada in ele dar fara berbeci. in felul asta sigur ma pacalesti. si daca il dai si pe bonus ma pacalesti si mai tare :)
 

DeletedUser3919

chiar ca nu stii sa citesti.

si incearca sa citesti ce a scris si Krash Slayer , daca nu este un efort prea mare pentru tine.
nu incerca sa speli onoarea unui jucator care o are deja terfelita.
si , rugayah incearca sa postezi cu numele tau real, nu ascunzindu-te dupa numele altora, de exemplu megara.

subiect inchis.

Baietel, in ceea ce priveste cititul, sunt convinsa ca stiu sa o fac mai bine ca tine.
Nu incerc sa spal onoarea nimanui ca nu am ce spala. Insa pot sa te spal pe tine dar nu cred ca iti doresti asta :)

Iar insinuarea cum ca Ruga ar scrie de pe contul meu nu imi poate dovedi decat cat de trisperat esti, ca faza de disperare ai trecut-o.
 

DeletedUser

nu mai raspundeti la rugayah,lasa sa ** singura.iti place monologul ??continua cat vrei tu.marginalizarea singura o creezi...iar daca ai tensiunea mare cauta cum polenizau samuraii pe varfurile de munte.cel mai bun leac.poate se gaseste si un moderator sa i ataraga atentia ca este off topic.aici se ** de cu totul altceva.rugayah cauta-ne pe alta pagina....off,off-mai,mai
sa nu uitati sa dati ban :) conteaza numai ce zic eu...sa ti minte rugayah:)somn usor:)
 

DeletedUser3919

Dar mie mi se poate raspunde sau si tu esti convins ca Ruga se da uta si pe contul meu? :D
 

DeletedUser10688

sa dai tu atacuri cu 1 spada in ele dar fara berbeci. in felul asta sigur ma pacalesti. si daca il dai si pe bonus ma pacalesti si mai tare :)

azatoth

eu doar ti-am oferit doua variante posibile.....nu am afirmat ca dau atacuri asa. intreba cativa jucatori din wanted cum dau eu atacurile si poate te lamureste cineva

O intrebare: daca vrei sa convertesti un sat de aparare in 1 sat de atac...zi-mi cum faci?...probabil te ataci singur nu ataci pe cineva care ti-e dusman.

O alta chestie...nu te baza prea mult pe bonusul de noapte....aia e cea mai mare greseala pe care o poti face (asta e un sfat binevoitor). Intreaba jucatorii experimentati de ce (eu nu fac parte din ei....dar am auzit cate ceva si am mai luat si eu sate noaptea, bineinteles cu mult noroc :D ....) si cat de frumos se iau sate noaptea cand unii se cred la adapost ca au bonus.

si inca o chestie...nu iti dorii ceva ce nu poti duce...poate ti se implinesc dorintele ...si ce te fac atunci? :rolleyes:
 

DeletedUser14300

pt cei care nu au inteles ce a vrut pion sa spuna...va ofer eu traducerea:

daca mai vorbiti cu rugayah eu imi iau jucariile si plec...ma supar si imi iau tot...masinuta, avionul, lopetica si galetusa si trenuletul lui vmihai ca imi place mie mult si pt ca mama nu mi-a cumparat si mie unul ca nu am fost baiat cuminte...am sa il iau pe al lui iar daca nu va convine dati si jucariile voastre si atunci sa vedem cu ce o sa va mai jucati:p
si in incheier ea recitat cateva versuri din varianta autohtona probabil...trebuie sa recunosc ca nu inteleg dialectul dar cu siguranta acel "off, off"...are legatura cu binecunoscuta "catelus cu parul cretz"

si on topic: bravo inger...am vazut ca ai pastrat satul...felicitari!
 

DeletedUser28354

cu ce am gresit ? ramineti cu rughayac daca sunteti asa si asa nam sa mai scriu daca tot sunteti cu ea asa cum cumpara cont de la uni din admini lasati sa bage numai ea la revedere blocatima definitiv nu are rost sa ne barfim aiure am vazut ca sunteti majoritatea adminilor cu ea daca au inceput satele de barbari sa ne atace e grav mai bine spuneti si dam stergere cont toti si acum bagatimi banul sa stiu macar cas inchis



1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Topicurile sau mesajele care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.

1.8. Pentru a depune o plangere impotriva unui alt jucator va rugam sa folositi sistemul intern de suport. Este interzis sa faceti acest lucru pe forum.

6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .

Atentie !

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22849

Am jucat demult Lumea 5...si am trecut prin multe obstacole...3 -Sla si-a aratat ca este puternica si sigur v-a castiga...sunt playeri de exceptie...
 

DeletedUser

3-sla si new age ar fi piesele cele mai folositoare in momentul asta al LUMII 5...pentru unique...ori pentru wanted care ii "manipuleaza" pe toti... sunt ultimele 2 piese importante din acest "puzzle"
 

DeletedUser

3-sla si new age ar fi piesele cele mai folositoare in momentul asta al LUMII 5...pentru unique...ori pentru wanted care ii "manipuleaza" pe toti... sunt ultimele 2 piese importante din acest "puzzle"

ia uite instigatorii :p :D sa nu mai umblam cu cioara vopsita si lasa-i pe oameni sa faca treaba in ritmul lor, nu ii agita... hai sa ne intoarcem la subiectele care ne apartin, nu vrem sa acaparam tot forumul, nu?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus