NewAge vs STF

  • Autor subiect DeletedUser12762
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12762

Cred ca merita sa fie topic aparte si pentru noul razboi dintre NewAge si noul trib format.

Pina astazi noi am avut tribul STF trecuti pe harta la neutri, pe cind ei avindune la dusmani de pe data in care sa stabilit ca razboiul va continua cu fostii jucatori rod.

Deci astazi am trecut si noi tribul STF la dusmani oficial.

De aici merita sa fie si acest topic pentru propaganda dintre ambele tabere.

Rog sa va aptineti de la jigniri si alte chestii prostesti ce nu au legatura cu jocul.

Distractie pacuta si bafta la sate.


Conducerea NewAge.
 

DeletedUser12762

Nu are rost sa ne balacarim aiurea pe forum insa o sa iti raspund la curiozitatile tale si o sa incerc sa lamuresc si cum au stat lucrurile.

In primul rand felicitari ca ati fost niste dusmani activi si buni si ati stiut sa atrageti de partea voastra pe cei din SOFIA care prin mesaje sustineau ca avem PNA si ei atacau impreuna cu voi granita, asta da onoare! :D
In al doilea rand felicitari, faptul ca ati stiut sa recrutati oameni slabi din granita dar cu tupeu excelent e si mai si. Nu l-ati intrebat niciodata pe Dog eat dog de ce era asa ofuscat pe Bobov? :)
Oricum sincer, in statistici si prin politica dusa de voi ati castigat mult fata de fostul ROD si asta trebuia recunoscuta deci palaria jos!
Singura chestie in toata faza asta care din punctul meu de vedere a ramas cu gust amar a fost urmatoarea:

Cand s-a facut fuziunea se discuta diplomatie si cu voi si cu CIRC asa cum s-a anuntat in anuntul fuziunii.
Spre deosebire de CIRC, voi in timpul asta sustineati ca pt un PNA doriti sacrificarea unei liste intregi de jucatori cu care noi nu am fost de acord.
Bun, ati fost primii care v-ati anuntat reinceperea ostilitatilor atunci cand cu delete-ul HD-ului, am zis ok. Apoi, s-a facut fuziunea si-am anuntat ca nu vom ataca decat provocati - nu puteam impune jucatorilor sa nuriposteze cand voi organizati aatcuri pe ei . Toate bune si frumoase...in timpul asta voi discutati pe forumuri si pe ascunsuri sa se continue razboiul ...ati si votat in acest sens insa v-a lipsit macar curajul, onoarea sau bunul sa o si anuntati. Pana cand ne-am saturat noi sa mai stam dupa deciziile voastre si s-a inceput riposta.
De ce nu se ataca CIRC? ete ca asta e problema noastra, ne intereseaza mai tare sa ne atacam cu voi tinand cont de cele intamplate si tinand cont de bunul mers al lucrurilor, asta era problema voastra? Ca nu ii atacam pe ei si ne concentram in acest moment sa va atacam pe voi? de ce i-am ataca pe ei cand au dat dovada de mult bun simt? de verticalitate si cuvant in fata noastra si ce-am vorbit asa a ramas stabilit? ...spre deosebire de alte triburi care una zic si alta fac?

1. o sa trecem sa discutam aceste chestii in topicul corespunzator.
2.Tu teai citit sa vezi ce prostii ai scris? cine naiba tea informat de toate astea? unde ai ** tu cu noi? tu incurci noptile cu zilele...

Fii atenta cati dau o explicatie pe scurt ca sa nu umbli si sa povestesti punguta cu 3 bani caci erau defapt 2 bani;)

Odata cu fuziunea voastra cu nippon sa dicutat direct cu Eugen si Gabi, nu mai este nevoie sati dau numele de joc.
deci in discutia noastra a fost putine chestii de clarificat intre noi ca prieteni, dupa care am trecut la subiectul cu diplomatia noastra cum va ramine.
Atunci eu leam zis ca doar in cazul in care o sa pot multumi colegii mei cu ceva chestii care au zonal intre ei cu fostii rod....
atunci li sa parut ca se cere prea mult si nu au vrut cineva din conducerea noului STF dupa cite am inteles...
Deci daca se indeplinea rezolvarea conflictelor ce leam cerut noi era sa mearga cum vorbisem eu cu Eugen si Gabi.
faza este ca ajunsesem sa cerem doar conturile inactive si care nu servesc decit inobilarilor interne si atunci la fel mi sa dat 2 conturi mai maricele si vrio 3 si daca nu ma gresesc cu cite 3 sau 4 sate aveau.... din alea mari numai un cont depasea 1 milion...
la care a fost o chestie pe care eugen o propunese si daca era ok se mergea frumusel si la granite....dar omul nu avea puterea maxima asupra acelei chestii ca sa o rezolvam si i sa dat un raspuns negativ... de aici nici eu nu puteam sa intrerup actiunile dintre jucatorii cu conflictele zonale si sa le zic ca asta imi vrea mie inima si atit....
noi ne mai gindim si la dorintele la cei care joaca in acest trib nu numai la cei care conduc.

Atunci eu am decis ca cel mai bine va fi asa, sa dam la noroc:
am deschis tema in care am propus pacea cu voi si continuarea razboiului...leam dat detaliile pe forum si leam zis cu deosebita seriozitate sa se gindeasca dupa care sa voteze cu ceva argumente...

primind rs dupa expirarea timpului, am venit si am anuntat frumusel de ultimatum...


Acum tii inteleasa treaba?
sau daca am gresit ceva lasal pe Gabi sau Eugen sa ma corecteze etc fara multa umplutura;)

3. Referitor de chestiile pe care leati avut cu SOFIA nu este problema mea, ce ati dicutat cu cineva cu ala si rezolvati...
Eu nus la curent cu nimic ce sa intimplat atunci cu PNA-ul...dar daca e asa tare ma interesez sa vad daca nu este si asta o abureala aiurea...
SOFIA a fost alaturi mereu si noi linga ei chiar de pe timpurile cind eram o familie si cu SOF:p


4. daca am scapat ceva la care nu ai primit raspuns si nu esti lamurita anuntama;)


5.Legat de ce am spus de CIRC mia fost deajuns sa aud ca nu aveti conflict;), de aici imi explic unele chestii pe care le discutam cu Gabi si Eugen...asta deja ma priveste pe mine si pe ei si o sa discut direct cu ei in privat:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12672

Se pare ca STF-ul isi poate schimba numele inapoi in ROD :D
 

DeletedUser12762

Se pare ca domnisoara ingerasa o sa dezamageasca inainte de toate pe toti jucatorii de pe L1 dupa care o sa aiba o reputatie de asa zisa domnisoara cu dezamagirile :D
 

DeletedUser8106

De ce se schimba numele tribului stf ?
Am primit de la admini msj azi...poate vroiam si eu sa mai infiintez trib/dialogez pe/cu numele asta...ca replica....macar tot atat timp cat a fost acceptat si dincolo..... fara comentarii.


Discutabila decizia(poate nu e vreo semnificatie jignitoare :) )...si cam tardiva desi au fost,pe forum, ceva comentarii pe tema.

Ma intreb cum au acceptat cativa jucatori,ptr care am respect, sa joace sub numele asta(cativa s-au prins si au plecat deja).
Bun asa...mai bine mai tarziu....
 

DeletedUser

in orice nume s-ar schimba , tribul lor tot la fel va fi , tot de aceeasi oameni o sa fie condus , tot or sa se laude ca ne vor scoate de pe harta
 

DeletedUser4645

Intemeietori:

Ingerasa
Eugen1975

eugen1975
Puncte: 15.055.019
Loc: 23
Inamici învinşi: 18.414.119 (153.)
Trib: RY
 

DeletedUser

Ciudat ca numele tribului abia acum a starnit atentia si reactia adminilor. Sincer mi se pare abuziva hotararea atat de tarzie de a interzice aceasta denumire. Decizia trebuia ori sa soseasca acum 1 luna (sau cand a fost infiintat), sau deloc
In ceea ce priveste razboiul....toate explicatiile sunt de prisos. Noi il continuam....that'all :D
 

DeletedUser8343

Ciudat ca numele tribului abia acum a starnit atentia si reactia adminilor. Sincer mi se pare abuziva hotararea atat de tarzie de a interzice aceasta denumire. Decizia trebuia ori sa soseasca acum 1 luna (sau cand a fost infiintat), sau deloc
In ceea ce priveste razboiul....toate explicatiile sunt de prisos. Noi il continuam....that'all :D

De fapt s-au starnit mai multe polemici in jurul numelui din cauza ca unii mai nestiutori e engleza au interpretat expresia "fuck off" ca injuratura...iar adminii au preferat sa introduca o noua regula.
Daca la inceput s-a explicat clar si exista si la profilul tribului ce se voia sa se insemne ...si s-a hotarat ok, pe parcurs lucrurile s-au schimbat.
Cred ca asa cum spuneau colegii din newage mai sus, topicul se poate inchide mai ales ca nu mai exista tribul cu denumirea STF.
O zi frumoasa si toate cele bune va doresc.
 

DeletedUser12762

Alex fa si tu un bine si scgimba in loc de NewAge vs STF in NewAge vs ROD. caci sau schimbat earasi numele....
 

DeletedUser

De fapt s-au starnit mai multe polemici in jurul numelui din cauza ca unii mai nestiutori e engleza au interpretat expresia "fuck off" ca injuratura...iar adminii au preferat sa introduca o noua regula.
Daca la inceput s-a explicat clar si exista si la profilul tribului ce se voia sa se insemne ...si s-a hotarat ok, pe parcurs lucrurile s-au schimbat.
Cred ca asa cum spuneau colegii din newage mai sus, topicul se poate inchide mai ales ca nu mai exista tribul cu denumirea STF.
O zi frumoasa si toate cele bune va doresc.

Fuck off este injuratura si o sa-l rog pe moderatorul acestei sectiuni sa nu mai sterga dupa bunul plac mesajele care fac corecturile necesare acestei incercari de dezinformare ca "nestiutorii de engleza cred ca este o injuratura".
Eventual daca tot nu se doreste o asemenea discutie sa modifice si postul ingerasei.
Am prezentat intr-un post precedent si sters, inclusiv etimologia cuvantului "fuck" si am prezentat cu argumente specifice gramaticii limbii engleze ca alaturarea cuvantului off acestui cuvant reprezinta o expresie vulgara.
Topicul isi poate schimba denumirea in NewAge vs ROD.
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: NewAge
Players:

Side 2:
Tribes: RoD
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 201
Tabăra 2: 310
Diferență: 109

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 21
Tabăra 2: 6
Diferență: 15

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,135,976
Tabăra 2: 3,378,619
Diferență: 1,242,643

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 243,677
Tabăra 2: 69,973
Diferență: 173,704

chart
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: NewAge
Players:

Side 2:
Tribes: RoD
Players:

Timeframe: Dintotdeauna



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,332
Tabăra 2: 2,251
Diferență: 2,081

chart



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 41,324,055
Tabăra 2: 21,564,662
Diferență: 19,759,393

chart
 

DeletedUser

Dublu si creste ... ......inca 2-3 schimbari de nume si o sa mai fuzionati cu cineva :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus