Nici pe .net nu exista asa ceva....

DeletedUser

defapt familiile de triburi pot sa aiba succes mult mai mare decat triburile singure...
singurul defect pe care pot sa il aiba este conducatorul...lucru ce se aplica exact la fel si in cazul triburile singure...

degeaba esti cel mai tare trib daca patronu habar nu are...la fel si cu familia...

in schimb daca seful din casa isi tine bine familia in frau atunci credema ca e mult mai avantajat...






P.S. chiar daca se mai intampla si miracole de cele mai multe ori numerele castiga, dupa cum s-a dovedit de atatea ori pe .net...:D:D
 

DeletedUser

Familiile de triburi:

1.Greu de controlat
2.Sistem greu de comunicare
3.Au tendinta in 95% din cazuri sa recruteze toate "ramasitele" de pe continente,"gunoaiele" sau n00bii exact!..:D
4.Tone de jucatori inactivi si/sau ferme
5.Fitze-n cap

6.Mai vreti?....pot sa continui lista pana maine

:rolleyes: :eek:
 

DeletedUser

lol, chiar e tare faza...pai faceti frate numar frumos, ce ziceti de un 25?:D In curand o sa fiti numai voi pe harta
 

DeletedUser

defapt familiile de triburi pot sa aiba succes mult mai mare decat triburile singure...

pe langa tot ce scris hades,spune-mi si mie daca totul in jurul tau e albastru,tu ce mai farmezi?ce mai cuceresti??

@hades: 2.sistem de comunicare-forum extern
4.inactivi-nobilare la inactivitate o saptamana(cred ca se foloseste destul de mult asta)

oricum,o mare familie te impiedica sa te dezvolti foarte mult si cine joace pe .net(sau alte servere mai aglomerate) poate vedea ce se intampla pe acolo :)
 

DeletedUser

@cindil:

1.iti spun din experienta mea..oamenii deabia citesc forumul intern al tribului...foarte multi nici nu citesc asta....un forum extern este sortit esecului.....;)

2.cand o sa ai mai mult de 50% din trib inactivi,sa vedem atunci!...se intampla foarte des in familiile de triburi..si stii de ce?...tocmai pentru ca recrutarea se face in prostie,si nu sunt selectati doar anumiti membrii asa cum se face in triburile puternice...cand recrutezi 3/4 dintr-un continent,trebuie sa te astepti la mai mult de jumate n00bi sau inactivi..
:D
 

DeletedUser

stiu stiu...
sunt intr-o astfel de familie pe w4 :(...oricum aveam de ales :cu ei sau deloc:p(nu s-au exprimat asa,dar sunt sigur ca la asta s-ar fi ajuns)

forumul extern al familiei de care spun merge acceptabil..cei care sunt inacitvi sunt cuceriti,au fost cuceriti jucatori care nu s-au inregistrat pentru forumul extern..
oricum e aglomerare mare si nu ma pot dezvolta ca lumea..mai astept cate un razboi poate mai iau niste sate din zone mai indepartate
 

DeletedUser

Da, probabil la SGL-L se referea (fostul l-s). Sunt plecat cu ceva timp in urma de-acolo. Am inteles ca li se pregateste ceva :D
 

DeletedUser861

Salutare la toata lumea intai.

@cindil:
2.cand o sa ai mai mult de 50% din trib inactivi,sa vedem atunci!...se intampla foarte des in familiile de triburi..si stii de ce?...tocmai pentru ca recrutarea se face in prostie,si nu sunt selectati doar anumiti membrii asa cum se face in triburile puternice...cand recrutezi 3/4 dintr-un continent,trebuie sa te astepti la mai mult de jumate n00bi sau inactivi..
:D


Pai atunci o sa vezi doar 7-8 triburi GD sau chiar mai putine. Selectia o sa se faca usor, si vine de la sine. Asta o sa depinda mult de conducatori si de cum o sa se actioneze.
 

DeletedUser

"doar 7-8 triburi"?...hahahahaha....:)))))))))...ti se par putine 7-8?
:D
 

DeletedUser861

Comparativ cu 15, da sunt mai putine!

Pentru ca asta era discutia, nu? Cat de multe triburi GD sunt...
 

DeletedUser

Da, probabil la SGL-L se referea (fostul l-s). Sunt plecat cu ceva timp in urma de-acolo. Am inteles ca li se pregateste ceva :D

da despre SGL-L vorbesc..
li se pregateste ceva de ceva timp....s-a incercat cu un trib mititel sa atace niste oameni din sgl(si acum dispar oamenii<<din pacate romani cativa>>) ca in timp ce trupele jucatorilor sunt in drum spre acele sate sa se organizeze un atac in masa impotriva SGL..dar se pare ca cei care au intentionat asta pur si simplu au renuntat

oricum..majoritatea triburilor mari cu care SGL nu are o relatie buna au probleme de conducere...



P.S.:desigur nu m-ar deranja niste info despre ce stii tu :p
 

DeletedUser

SGL are cel mai mare total de puncte din w4 dupa UNSF, care are vreo 60 de milioane, deci nu vad cum poti sa distrugi un asemenea trib daca e bine organizat?:-/
 

DeletedUser

eu sper sa nu se poata :p..eh..dar nu conteaza totalul de puncte,ci totalul jucatorilor activi..ca in orice trib sunt si in SGL oameni care au facut 20 de sate numai pe spinarea jucatorilor inactivi ai tribului..
 

DeletedUser

SGL are cel mai mare total de puncte din w4 dupa UNSF, care are vreo 60 de milioane, deci nu vad cum poti sa distrugi un asemenea trib daca e bine organizat?:-/

UNSF are 55 mil de pct. SGL are 93 de mil de pct.
Name | Total points
12 SGL-L |20.074.213
16 SGL-G |15.300.871
19 SGL-S |13.935.085
21 SGL-S2 |12.882.090
26 SGL-T |11.752.778
34 SGL-CT |7.982.488
40 SGL-H |7.366.513
47 SGL-DB |6.566.731
80 SGL-GA |2.576.762
81 SGL-EA |2.469.758
SGL = 92.924.801

4 UNSF |40.712.938
33 UNSF2 |8.851.039
54 UNSFAH |4.685.785
110 UNSF4 |1.433.261
UNSF= 55.683.023
 

DeletedUser

Defapt fam DBD, fam JG, fam AOWA si fam FLX au mai multe pct la total dacat fam UNSF.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus