Nici pe .net nu exista asa ceva....

DeletedUser

Daca sunteti asa impotriva atacati in masa toate triburile x2, x3, x4.... :D
 

DeletedUser

pe w2 din .net problema e in felul urmator:

locul 1: XiG-are 6 triburi, asta daca nu luam in seama si XiGRB care mai au inca vreo 4-6, nu mai stiu bine si tocmai ce s-au unit cu XiG...da vad ca inca nu aparut pe profilu lu XiG, deci momentan ii luam deoparte...
locul 2: TW-3 triburi nik spectaculos...
locul 3: StW-9 triburi...deja devine interesant...
locul 4: HOT-12 triburi...tare nu?
locul 5: ATEN-7 triburi...cred ca e destul...


asta este clasamentul daca te uiti in top 5 din w2...
ce ziceati despre GD?
ca are multe triburi?
think again...

P.S.
defapt clasamentu daca adunam toate punctele subtriburilor e ceva d genu:

1.HOT
2.StW
3.XiG
4.ATEN

nu sunt sigur care e ordinea dp locurile 3 si 4 da cred ca asa e...

P.P.S.

mai nou umbla vorba ca StW si cu XiG o sa se uneasca...wow...deja s-ar face 15 triburi...tare...deci...cum ramanea cu GD?
doar 13 triburi? joaca de copii...
 

DeletedUser

pai da mah dar la inceput cum a fost ? au inceput cu un trib sau maxim 2 nu cu 13 !!! oricum organizarea o sa lase de dorit ...
 

DeletedUser

sincer nu stiu...dar si mai sincer ma indoiesc ca au inceput cu un trib sau 2...:D
 

DeletedUser574

Mie mi se pare o prostie faza cu GD...pai mai bine puneau toti membri sa voteze sa nu fie limita si nu se mai chinuiau atata. In fine fiecare face ce vrea...
 

DeletedUser523

Oameni buni oare chiar credeti ca cele "n" triburi GD vor functiona ca unul singur? Sincer ma indoiesc ca vor colabora foarte bine, daca vor colabora toate, acum ca fiecare au conducatorii lor!;)puterea corupe!! :D
 

DeletedUser574

pai cu siguranta nu or sa poate colabora atat de bine...nu vad cum..sunt prea multe..but who knows?
 

DeletedUser787

The LaCN Family
LaCNS
LaCN-2
LaCN-3
LaCN-4
LaCN-5
LaCN|T
LaCN|G
laCH-H
LaCN-K
LaCN5a
±LaCN±
laCNOY
La CN
[LaCN]
LaCN3I
LaCN2N
LaCNAW

alt caz de pe w4 ... shi nu cred k ish trecute toate ;))
 

DeletedUser

Aia dupa cat timp au ajuns asa? Eu cred c-au inceput mai subtirel. S-au inmultit pe parcurs prin inglobarea de alte triburi in familie. Dar de la bun inceput atatea triburi eu n-am vazut.. sincer.

Oki deci ce am citit mai sus e una din cele mai mari prostii pe care le-am vazut vreodata .. joc pe tw3.net...de multa vreme .. si am vazut cand e vorba de o actiune in comun a unei familii asa de numeroase nu au fost in stare sa bata un trib de 15 ori mai mic!!! mare si prost .... asa as caracteriza eu treaba asta .. e un haos total in care in cazu in care incearca sa organizeze o actiune comuna ..
 

DeletedUser

Oki deci ce am citit mai sus e una din cele mai mari prostii pe care le-am vazut vreodata .. joc pe tw3.net...de multa vreme .. si am vazut cand e vorba de o actiune in comun a unei familii asa de numeroase nu au fost in stare sa bata un trib de 15 ori mai mic!!! mare si prost .... asa as caracteriza eu treaba asta .. e un haos total in care in cazu in care incearca sa organizeze o actiune comuna ..

Dar de aderarea altor triburi la o familie (nu discutam din ce cauze) n-ai auzit? Ca vorba aia, joci pe w3.net. De multa vreme.. Asa e, e cea mai mare prostie care-ai citit-o vreodata.
Eu zic sa mai citesti postul meu odata daca tot ai facut referire la el.
Inglobare = aderare de noi triburi (ca doar asa apar triburi noi intr-o familie, nu?). Daca vroiam sa spun acaparare de sate sau cucerire sau whatever ai vrut tu sa dai de-nteles, era evident ca nu se mai punea problema de aderare la familie.
 

DeletedUser

Dar de aderarea altor triburi la o familie (nu discutam din ce cauze) n-ai auzit? Ca vorba aia, joci pe w3.net. De multa vreme.. Asa e, e cea mai mare prostie care-ai citit-o vreodata.
Eu zic sa mai citesti postul meu odata daca tot ai facut referire la el.
Inglobare = aderare de noi triburi (ca doar asa apar triburi noi intr-o familie, nu?). Daca vroiam sa spun acaparare de sate sau cucerire sau whatever ai vrut tu sa dai de-nteles, era evident ca nu se mai punea problema de aderare la familie.

Imi place cum te agiti vere dar am impresia ca nu mai prea inteles .. eu ma refer ca e o prostie faza cu XXL sister tribes ...e o mare tampenie .. da si nu se intampla doar dintr-o cauza chestia asta ..da se intampla si prin aderare dar se intampla si din cauza ca unele triburi mari se cred asa de beton incat considera ca e mai bine ca o parte sa se desparta intr-un sister tribe pentru a mai aduna membri ..sau altii isi fac triburi academy ca vezi chipurile nu poti sa intri la ei in trib cu una cu doua ..sau caz ce am intalnit .. unu vroia el sa conduca un trib si cum nu putea .. ca toti erau pentru vechiu conducator .. a facut un sister tribe ..sau..fac sister tribe-uri pentru regiuni .. ca sa le fie mai ushor de coordonat .. caz in care mi se pare o ideie buna .. nu cred ca tzi-ar place sa te bazaie unu ca are nevoie de ajutor si se afla la o saptamana distanta de tine .. si daca se poate smechere .. nu ma ironiza .. e parerea mea nu iti convine nu o citi ..
 

DeletedUser

@Notorius.
'Vere', 'smechere'.. nu te-am ironizat. Mi se pare ca e chiar invers.
Nu mai interpreta dupa bunul tau plac. Dar din moment ce ma citezi si spui ca e cea mai mare prostie din ce ai citit, desi eu am fost foarte clar in ce-am spus si corect daca nu ma-nsel, nu inteleg unde e prostia aia ca nu o vad, si chiar te rog sa-mi arati si mie.
Eu m-am referit la modul general, nu la w4 si nicidecum la XXL. Dac-as sta sa analizez toate familiile .net imi vad nepotii iesind la pensie.
 

DeletedUser

nope nu e ironie e doar modul meu de a vorbi .. nu am obiceiul sa ironizez lumea .. asta am vrut sa intelegi ca nu te-am atacat pe tine .. ma refeream ca e o prostie sa iti faci atatea sister triburi .. ma refeream la ce ai aratat .. din punct de vedere al organizare e o nebunie totala .. si triburile astea g... g.. g.. g.. sunt o prostie din punctul meu de vedere .. pana ataca ei un trib ..le ia secole ..acuma ma intelegi ?dovada ii .. ca .net pe primul loc sta cam pe toate lumile un trib nu o familie .. cum e si la mine tribu [DR]..membri de familii incep de la 6-7 incolo ..

Nu am spus ca nu is multe familii.. dar uitate atent si o sa vezi ca nu is ele cele din fruntea clasamentului..
 

DeletedUser

@ Notorious07

Nu ar fi rau daca ai tempera tonul discutiei si ai renunta la apelative. ;)


Revenind la sister-tribes, problema tine doar de organizare interna. Poti avea 50 de triburi fara nici un pic de coordonare (vezi RUM - W2), sau familii cu un sistem de coordonare excelent sau apropiat care functioneaza la acelasi randament ca un singur trib (vezi XiG, StW, HoT, Aten - W2).
La fel de bine poti avea un singur trib cu comunicatii zdrente care sa functioneze la fel de ineficient.
 

DeletedUser

Is deacord cu tine ..eu fac parte dintr-o familie de 5 triburi...la noi se merge pe principiul zonal mai mult si asa am devenit foarte puternici .. dar desi avem un conducator excelent si lui ii e foarte greu de multe ori sa ne coordoneze in caz de atac .. faze de genu 3 atacam acelasi jucator se intampla cam des ..raman la principiu unu si bun ..
 

DeletedUser

Jucatorii buni pe net si triburile cat de cat bune URASC familiile de triburi...nu ma intelegeti gresit,dar acestea nu sunt la moda..:rolleyes:

Uitati de ex. CHE!!! pe w6,am batut pana akum familia MOB la inceput si =TEC= akum o sapt si i-am facut sa-si schimbe numele/sa dea disband la trib..:D
 

DeletedUser6

Si acum mai urmeaza sa batem un trib de "elita" care peste noapte a cam devenit o familie. Ghiciti cine e?
 

DeletedUser

CHE!!! a intrat in razboi cu MCD oficial ? matt- tocmai ma invitat in tribul lui ~FA~ !!
 
Sus