Nimic vs Restu` Hartii!

DeletedUser44036

de cei care se ascund in spatele acestei expresii , si de tot ce a insemna HV .
Pai toti cei care au venit au raspuns instinctului de turma

Eu unu n-am niciun drept sa vorbesc de ce inseamna H.V si vorbesti tu? EU zic sa vezi de Nimicurile tale. Uiti ca ai fost in H.V jr, aia de s-au gainarit si au fugit?
 

DeletedUser43824

Cred ca imi pot expirma liber parerile , e un drept castigat inca de dupa revolutie :)

Uiti ca ai fost in H.V jr, aia de s-au gainarit si au fugit?


cand am plecat , am facuto pentru ca aveam conducere "gri" , si pentru ca voi ne tineati carne de tun , izolati si fara aparare

crezi ca esti cu ceva mai bun daca zbori din floare'n floare in functie de ce poti obtine?

H.V TIME.. 27th February 2014 - 19:19:57 3,659,696
TIME.. Nimeni 27th February 2014 - 23:18:08 3,662,594
Nimeni Time 28th February 2014 - 01:20:06 3,663,310
Time H.V 28th February 2014 - 16:17:37 3,715,114
H.V Regele 08th May 2014 - 01:21:58 7,364,450
Regele Time 09th May 2014 - 18:15:12 7,419,576

In fine , cred ca am spus esentialul ...deja nu mai are rost :)
 

DeletedUser43824

bre quizz sa nu imi zici ca ai primit tu dansul in poala?:O

ba da , de rest i-am zis sa-ti ia o ciucalata , cica ai ascultat-o in ultimul timp :)

daca mai vrei ceva te caut eu mai tarziu :rolleyes:
nu de alta , dar iar ma faci sa spun prostii , si eu n-am atatea "posibilitati" ca tine pe extern ;)
 

corli

member
Scor reacție
38
Buna Seara !

In primul rand, vreau sa imi cer scuze de la cei care credeati ca prin anumite postari mi-ati inchis gura, va dezamagesc pe toti acestia (va stiti voi astia ce va laudati cu asta) . Prin simplul fapt ca nu am mai iesit pe extern, nu inseamna ca voi mi-ati dat o replica sau ati facut ceva cu care sau pentru care eu sa nu mai am raspuns. Pur si simplu am preferat sa dau pass unor discutii care, cel mai probabil, ajungeau pana la jigniri si sa dau raspunsul pe harta. Fiind foarte multe de spus, incerc sa includ totul intr-un rezumat cat mai scurt.

Vinovatul pentru caderea H.V-ului am fost eu si imi asum greselile. Pe langa faptul ca am avut incredere in cine nu trebuia (acum regret ca nu am acceptat ca unele din conturile respective sa fie innobilate intern) , am crezut ca in acest trib au existat si jucatori cu care poti avea o astfel de realizare. Insa, m-am inselat si in privinta asta. Jucatori care au inchis atatea lumi sau care au avut atatea succese pe lumile anterioare (dupa spusele lor), aici n-au aratat decat faptul ca nu sunt nici macar jucatori mediocrii, ba chiar unii dintre ei au reusit sa dispara de fiecare data cand tribul se afla intr-o situatie grea si sa apara cand totul era bine. Astept acuma si contrele voastre, ca ati jucat, ca ati facut, ca ati tinut granite, etc. Da, ati tinut granitele stand blindati si urland mereu dupa sprijin la fiecare atac primit. Norocul vostru ca nu s-a dat organizat si pe voi cum au fost pe altii sau ca voi aveati mai mult sprijin decat altii sau, exista si cazuri dinastea, nu primeati atacuri decat acolo unde doreati voi fiind prieteni cu dusmanul de pe granita.
Sa nu mai zic ultimul organizat al timelui, unde unul din voi ati facut praf un cont ce il aveati sitter. Cred ca daca ramanea contul nesupravegheat, rezultatul era unul mai bun. Asa-i wise ?!

Pe langa "elite", au existat si jucatori care "au tacut si au facut" , insa acestia pot fi numarati pe degetele de la maini.

Insa inteleg alegerile tuturor, cand vine vorba de inchis o lume, nu mai conteaza cum o faci, conteaza sa fi si tu acolo in tribul final. Exista o vorba, fiecare picior luat in fund e un pas inainte, asa ca nu pot sa fiu decat bucuros pentru ceea ce s-a intamplat.

Desi nu aveam de gand sa atac pe nimeni dintre fostii colegi, preferand doar sa raman pe harta si sa vad finalul, chiar daca nu din tribul castigator, atitudinea unora mi-au readus "pofta de joc" . Asa ca, au fost luati la rand cei care au atacat (wise, simax, aleecsutzz, MaskedHorror) . Care a fost rezultatul ?

Parte 1:
Jucători: corli
Parte 2:
Triburi: Time, Time.

Timeframe: 10/05/2014 00:00:00la20/05/2014 00:00:00

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 57
Tabăra 2: 15
Diferență: 42

*Imi e lene sa caut niste printuri care sunt mai interesante, si dinainte si de la organizatul avut de voi. Oare, statistica de mai sus o fi raspunsul pentru ce se vede mai jos ? Sau avem de a face si aici cu un caz din categoria "pentru ca jucatori, pentru ca valoare si pentru ca inchis lumea" ?! Sau o fi categoria asta "daca pot blinda de ce sa nu blindez?" ? Nu ii bai ca pierde colegu sate, eu sa nu
pierd.

http://prntscr.com/3k6cbt - dovada
http://prntscr.com/3k6ci8 - dovada

Buna ziua dragi colegi ,
Dupa cum s-a discutat cu cativa dintre voi am dori sa pregatim un organizat pentru luni 19 mai, avand ca tinta jucatorul Corli. (ma simt important, sa stii. Doar ca e o diferenta intre noi, se pare ca eu chiar sunt, tu doar visezi sa fi).
Asemenea organizatul asupra Nimicurilor vom proceda in aceeasi maniera , astfel incat fiecare dintre voi veti rezerva satele pe care le puteti curata si innobila.Va rog sa imi confirmati disponibilitatea voastra pentru acest mini-organizat.

O zi placuta in continuare.

WiseAssKid

Ti-ai dorit de mult timp satele mele, ai tot spus asta de nenumarate ori, ai vazut ca nu le poti lua singur si ai decis sa faci organizat. Minunat, doar ca organizarea a fost la fel ca si valoarea ta ca jucator.

http://prntscr.com/3k613k - dovada
http://prntscr.com/3k638t - dovada
http://prntscr.com/3k62rl - dovada
http://prntscr.com/3k624s - dovada
http://prntscr.com/3k613k - dovada

Ti-am aratat aici cateva sate ce ti-au scapat si care sunt atacate de mai multi colegi (nu m-am obosit sa fac mai multe printuri). Trist, au stricat numarul fix de atacuri de pe celelalte sate atacate.Daca erai la fel de priceput cum esti si la datul din gura, ai fi un jucator de top. Asa insa, nu esti nici macar unul mediocru. Il inteleg pe Bogdan de ce a vrut sa te bage la interne, pur si simplu erai in plus pe harta pentru ca ti-ai fost depasit perioada maxima de supravietuire. Doar te-ai considerat ca fiind important, cand defapt erai contrariul. Daca faptul ca ai avut conducere inca de la inceput in trib are vreo legatura cu jucatorul care esti, te dezamagesc. Ai fost folosit drept "catelus" pentru simplul fapt ca ai fost cel mai bun la datul din gura, chiar te pricepi la asta. Cred ca e singura ta realizare de care poti fi mandru.

Rezultatul organizatului ?

Parte 1:
Jucători: corli
Parte 2:
Triburi: Time, Time.

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2
Tabăra 2: 7
Diferență: 5

Felicitari celor ce au reusit sa ia sate, se stiu ei.

Avem si cazuri din categoria "barbat cu fusta" sau "femeie cu oua" , fiecare o ia dupa bunul plac.

[5/8/2014 12:00:59 PM] xxx: raspunde-mi SINCER la o singura intrebare, Vasile
daca iti vor ordona sa-l ataci pe Silviu, o vei face?
atat vreau sa stiu
[5/8/2014 12:01:09 PM] TITANHELL.: nu
[5/8/2014 12:01:23 PM] xxx: ok, sper ca a fost un raspuns sincer

Pacat de nume, il faci de rusine. In loc de "titan" trebuia sa treci "plastelina" , ti se potrivea mai bine. Stiu ca nu ai fost obligat, nu asta vroiam sa insinuez, ci sinceritatea ta. Insa la cate ai facut, asta a fost un fleac (Nu ma pune sa arat discutiile tuturor ca nu vreau sa te fac de ras pe extern, "prietene") . Sau credeai ca ai vreo justificare cu asta ?

Time - TiTANHELL astazi la ora 02:49 Multumesc Citat
buna seara,am si eu o rugaminte la voi:sambata sunt chemat la un control si nu stiu cat o sa pot sta pe joc,ceea ce e de facut e sa lansati niste atacuri pe corli,ma poate ajuta cineva? astept un pm de la doritori.multumesc anticipat si noapte buna

Tot in categoria asta poate intra linistit si domnul wiseasskid, nu de alta, dar la cate s-a laudat ca face si cate "a facut".. Ti-am zis bre, de la vorbe pana la fapte e multa cale, nu ai vrut sa ma asculti.

Cam asta e "scurta poveste" despre o parte din jucatorii ce ajung sa inchida lumea. Oare o fac pentru ca merita asta sau din alte motive ?

Acum, ca tot eram dator cu niste raspunsuri, le dau si pe astea.

:)) tu n-ai treaba p-acasa?

:-? hmm inseamna ca 206 = interne , adica joaca de pe lyze ca si cum nu ar fi. Interesant.

De la lyze ai luat sate cat timp stiai ca trupele erau la colegii tai, in Time, sau pe drum de la acestia. Ai stiut ca avea multe zile pe sitter, ca Bogdan s-a fost lasat si ti-ai gasit sa ii areti tu ca esti mare jucator. Sa nu uitam totusi, ti-ai luat si splituri de acolo, fara cp, recuperari la fel, sa nu mai zic de faptul ca dupa ce s-au reintors trupele ai luat fix 0 sate (cat am mai stat noi sitter). Pacat ca el a renuntat, ca mai invatai ceva si de la el.

1. Eu vorbeam de ODA al meu nu ODD
2. Daca ai fost asa atacat unde e ODD?
3. Faza ca ai fost pe sitter e alta poveste dar nu scuze cu nimic.

Nu eu te-am pus sa deschizi subiectu cat de jucator esti tu sau eu :)

Parte 1:
Jucatori: corli
Parte 2:
Jucatori: WiseAssKid

Timeframe: 10/05/2014 00:00:00la19/05/2014 00:00:00

Numar total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabara 1: 19
Tabara 2: 2
Diferen?a: 17

Ai dreptate, nici eu nu te-am pus sa deschizi subiectul asta. Ai vrut 1 vs 1 de mult timp, uite ca s-a ajuns si la asta. Desi nu erai singurul care ataca sau pe care trebuia sa atacam, ne-am facut timp si pentru tine.

Nu trebuie sa explic si sa demonstrez nimic nimanui :)) nu stiu de ce toti aveti impresia asta . :)

Corect, n-ai ce sa demonstrezi :D

Si uite ca ce am spus atunci, s-a adeverit acum. Pe jocul asta, chiar nu ai ce demonstra.Te poti apuca de mario, poate acolo reusesti mai multe decat aici, pentru ca un lucru e cert : Jocul asta te depaseste cu mult. Insa si acolo iti sugerez sa treci la fapte, nu doar sa iti bati gura cum ai facut-o aici.

Astea fiind spuse, imi cer scuze pentru roman si pentru eventuala plictiseala ce v-a cuprins citind intreg comentariul , consideram ca am aratat destule impotriva tribului care inchide lumea, am aratat si altora ce "jucatori" ajung sa inchida aceasta lume si ne putem retrage in plina glorie. Statistica vorbeste de la sine, cam asta e tribul de pe locul 1.

Sunt convins ca ne vom revedea pe alte lumi (cu setari bune) multi dintre noi, doar ca ipostazele vor fi total diferite. Pana atunci, va urez spor la invatat jocul multora dintre voi !

Astept pietrele voastre acum, accept doar dinalea pretioase.

Noapte buna !
http://prntscr.com/3kqd2s
 
Ultima editare:

DeletedUser44862

Cinste tuturor juc. care au jucat pe aceasta lume l34
-fara ei aceasta lume nu ar fi existat
Cu stima
tata Jan
 

DeletedUser45559

tata Jan are dreptate...daca nu ar fi jucat jucatori pe aceasta lume nu ar fi existat :))))
 

DeletedUser44650

De la lyze ai luat sate cat timp stiai ca trupele erau la colegii tai, in Time, sau pe drum de la acestia. Ai stiut ca avea multe zile pe sitter, ca Bogdan s-a fost lasat si ti-ai gasit sa ii areti tu ca esti mare jucator. Sa nu uitam totusi, ti-ai luat si splituri de acolo, fara cp, recuperari la fel, sa nu mai zic de faptul ca dupa ce s-au reintors trupele ai luat fix 0 sate (cat am mai stat noi sitter). Pacat ca el a renuntat, ca mai invatai ceva si de la el.

De la mine ar putea invata ceea ce nu a avut niciodata ONOARE, LOIALITATE, RESPECT
ONOÁRE, (5, 6) onoruri, s. f. 1. Integritate morală, probitate, corectitudine; demnitate, cinste.
LOIALITÁTE s. f. Însușirea de a fi loial; sinceritate, lealitate.
RESPÉCT s. n. Atitudine sau sentiment de stimă, de considerație sau de prețuire deosebită față de cineva sau de ceva; deferență, venerație.

Citeste-le pana le inveti, ca la gradinita...
 

DeletedUser43824

Astea fiind spuse, imi cer scuze pentru roman si pentru eventuala plictiseala ce v-a cuprins citind intreg comentariul , consideram ca am aratat destule impotriva tribului care inchide lumea, am aratat si altora ce "jucatori" ajung sa inchida aceasta lume si ne putem retrage in plina glorie. Statistica vorbeste de la sine, cam asta e tribul de pe locul 1.

Foarte bine punctat . Cu totii am aflat ce "mareti" isi fac prezenta in Time . Ca doar au nevoie de dominanta nu ?:rolleyes:
Pacat ca dupa atata timp inca mai tin sate pe harta , se pare ca l34 a fost un mijloc de afirmare a noobismului :D
 

DeletedUser44862

Au fost si juc foarte buni pe lumea asta si cred ca inca mai sunt citiva din cei care au mai ramas sa inchida aceasta lume
l34 a fost o lume foarte frumoasa
Cinste si respect tuturor care au jucat pe aceasta lume...si apropo nu mai neglijati sexul alab
unele dintre femei sunt :
-foarte bune soferite
-foarte bune luptatoare[istoria o spune]
- si in viata reala fara ele nu putem trai
 

DeletedUser44862

[video=youtube_share;PjFH0s4j3pM]http://youtu.be/PjFH0s4j3pM[/video]
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Reveniti la subiectul acestui topic si da, ca sa raspund la intrebare, am revenit cu destule bilete de 'vacanta'.
 

DeletedUser43824

Va las cu bine , incercati sa aveti grija de barbarele mele ca am muncit din greu pentru ele ;)


p.s Felicitari celor din TIME pentru munca depusa , dar si triburilor sau unor jucatori ce au facut istorie pe l34 .
 

DeletedUser29130

Va las cu bine , incercati sa aveti grija de barbarele mele ca am muncit din greu pentru ele ;)


p.s Felicitari celor din TIME pentru munca depusa , dar si triburilor sau unor jucatori ce au facut istorie pe l34 .


numa praf ai facut pe aici pe extern , si cand sa demonstrezi si tu ce jucator mare esti , ai renuntat , tipic noobilor ca tine .
 
Sus