nivele acces forum

DeletedUser

Nu stiu daca se poate implementa, sau cat de mari sunt implicatiile acestei modificari (strict la scriptul jocului ma refer) dar sunt de parere ca "etajarea" forumului intern al unui trib pe diverse nivele de acces ar fi foarte utila.

Sa dau un ex.: daca s-ar implementa 5 nivele de acces, in care lvl. 1 sa fie cel mai mic iar 5 cel mai de sus (full acces) sa se poata seta fiecarui jucator nivelul de acces la forum iar fiecarui topic din forum sa-i poata fi atribuit un anumit nivel, de la 1 la 5, in functie de gradul de vizibilitate dorit. (ex. jucatorul X caruia i-am dat nivelul 3 de acces forum sa nu poata vedea decat forumurile de lvl. 1, 2 si 3, un jucator cu lvl. 2 de acces sa nu vada decat forumurile de lvl. 1 si 2....etc...ati prins ideea :) )

Stiu ca nu este decat varianta elaborata a forumului actual (cu forum ascuns), dar experienta de joc mi-a demonstrat ca este nevoie de mai mult de doua nivele de acces pentru forum :D

Sunt curios sa vad si alte opinii referitor la acest subiect :)
 

DeletedUser

chiar nu vad rostul ...de ce sa dai la 1/4 trib nivel 2 ,la 1/4 nivel 3 si tot asa ???:confused: daca ai spioni testeazai prin mesaje iar pt actiuni comune asupra unui trib prin pm/mess/skype
 

DeletedUser

chiar nu vad rostul ...de ce sa dai la 1/4 trib nivel 2 ,la 1/4 nivel 3 si tot asa ???:confused: daca ai spioni testeazai prin mesaje iar pt actiuni comune asupra unui trib prin pm/mess/skype

sunt de acord cu tine
de ce 5 nivele de acces
poti sa vorbesti prin pm sau pe mess/skipe
:D

....... nu are rost
 

DeletedUser

Doamne... Cand vad toti fitosii si expertii de triburi pe aici.... Toate topicurile au raspuns "pai nu ai si mess/skype si external tooluri ?".

Sectiunea e PROPUNERI JOC si nu toti sunt experti ca voi sau dornici sa intre pe 5 tool'uri, sa descarce 2 programe si sa stea 24/24 pe mess+skype.

Stiu si alte jocuri care tot pe ele se bazau si cand aparea un incepator gata hop 20 de ghiduri de folosit care mai de care programe sau ordine pe care nu oricine le-ar face din prima zi de joc. Joci jocu de drag si sa te distrezi, nu sa fie o povara. Scriu de pe tel, nu mai intru in detalii, nici nu are rost, pentru cine ?!

Dar lasa ca or avea altii urechi pt propunerile astea, doar sunt publice. Toate lucrurile au o ascensiune, un varf si apoi decad.
 

DeletedUser6558

5 nivele de acces înseamnă posibilitatea de a crea un război informatic, adică de a crea diversiuni pe forum.
 

DeletedUser

nu vad rostu a ceea ce zici tu , mi se pare o mare prostie :D ( e o parere strict personala)
 

DeletedUser6558

Păi, să scrii pe forumul unu un plan de atac, apoi pe forumul doi alt plan, şi tot aşa. Adică, să nu mai înţeleagă spionii ce scrie pe forum. E mai bine decât să nu scrii nimic. Forumul practic nu se foloseşte pentru planificări de astea de atac, de frica spionilor. Păi de ce să nu îl poţi folosi şi pentru asta? Un forum ascuns nu e destul, exact pentru că acolo spionii ştiu sigur că vor găsi ceva important. Dacă ar fi mai multe, ar fi mai interesant. Scrii totul la nivelul 5, şi pe restul dezinformezi. 4 planuri diferite de atac pot deruta. Sau scrii totul la nivelul 4, şi la nivelul 5 dezinformezi. Şi poţi acorda acces la forumurile secrete aleator, dacă nu ai încredere în unii, de ex., dacă bănuieşti ca ai în trib 2 spioni, pe unul îl pui la nivelu 1, pe altu la nivelu 2, ca să se certe între ei.
 

DeletedUser5809

Mai simplu ar fi ca pentru fiecare sectiune de forum sa se poata modifica privilegiile membrilor in parte, daca pot sa vada sectiunea aia sau nu.S-ar rezolva asa multe probleme,mai ales cu spionii,si astfel comandantii de grupa ar putea avea un forum al lor in care pot sa vorbeasca intre ei despre planuri si alte chestii.Mult mai simplu decat nivele.
 

DeletedUser

Jackass are dreptate.

Sunt de acord cu ideea lui, si consider ca ar trebui aplicata.
 

DeletedUser5809

Nu cred ca o sa se faca asa prea curand.O solutie ar fi ceva in genul cum este forumul care poti sa il imparti cu alte triburi,de trebuie sa scrii numele tribului care sa vada celalalt tribul,sa fie la fel cu membri.Poate ar fi mai usor de realizat.
Dar cum am zis,slabe sperante.
 

DeletedUser

:D Jack, ce-ai spus tu ar fi o solutie viabila pentru mine, dar ce te faci cu triburile cu peste 100 membri? :D

In fine, vad tot felul de pareri pe aici, de fapt asta a si fost scopul pentru care am postat, cat priveste pe cei care si-au dat cu presupusul privitor la n00bismul meu sau al altora le doresc in continuare un joc placut si mai ales sa aiba grija sa nu se impiedice in sireturile de la adidasi atunci cand se plimba printre ceilalti ZEI :D

PS: imi sustin in continuare ideea ca ar fi nevoie de o "etajare" mai elaborata a forumului, nu neparat pe 5 nivele (a fost doar o sugestie), se poate gasi o solutie mai eficienta.
Motivele pentru a face asta sunt suficiente, o parte din ele au fost deja expuse de cei care au postat mai sus.
 
Sus