NOA: Privire în ansamblu...)

  • Autor subiect Charlie Jade
  • Data de început

DeletedUser

Salutare...)

Astăzi invitatul special al temei noastre va fi... NOA... :rolleyes:

Da, da... anume Top-tribul NOA, care până acum nu demult domina 96% din K55 şi 56% din L5 (cel puţin aşa scria la profilul lor:)))


Totul a început când au dat afară un jucător... pe care au decis să îl înnobileze fără acordul acestuia.

Doar că tipul avea Cont Premium... :D
Şi a început să trimită circulare tuturor membrilor fostului trib :D

Iată câteva din ele...))

#1.

Sal a spus:
Serifu20 în data de 30.05. la ora 10:25
Si aici putem face alianta ;) :p

calinlucica în data de 30.05. la ora 16:52
esti bun! dar nu cred... esti roshu :)

Serifu20 în data de 30.05. la ora 17:48
pai vedem cum facem. poate eu vin la voi. si mai iau cativa oameni buni cu mine

calinlucica în data de 30.05. la ora 21:38
vorbeste cu noaptea..el si lizardking recruteaza!

defectu în data de 31.05. la ora 17:05
Priviti si sa-mi spuneti daca nu gasiti situatia mai mult decat interesanta:

Pe forumul NOA:


Serifu20 în data de 30.05. la ora 23:43

Urmeaza atacuri organizate pe satele mele din partea celor din O.S. Atacurile ajung duminica dimineatza la ora 8:00. Necesit sprijin pe toate satele. Daca trimiteti sprijin cate 100 de lancii nu are rost. Imi trebuie sprijin puternic. Vreau sa vad adevarata putere NOA. Daca a trecut de mine. sunteti pierduti.

Cu stima si respect
Serifu20


In acelasi timp, cititi mesajele de mai jos.
E exact cum era de asteptat.

In timp ce conducerea NOA va tot cere suport pe satele lor, ei isi negociaza intrarea in O.S.

Si va asigur ca Serifu20 nu e singurul din conducere cu asa planuri, care isi discuta intrarea in alt trib.

Asa ca, chiar imi este interesant... cat timp veti lasa lucrurile asa...
Ii sprijiniti, pentru ca in cele din urma ei sa plece in alt trib, lasandu-va pe voi in urma.

Unii din voi, mai ageri, au inteles ce trebue sa faca. Au intrat recent in EMPIRE. Nu pot decar sa le urez bafta, la fel ca si voua.

A doua zi cei din NOA îl declară spion...)))

Însă nu trece mult timp şi... o altă circulară...))

propunere a spus:
defectu în data de 29.05. la ora 20:07
salut

te stiu din L1, cred ca din varianta beta, oricum, am fost colegi in TLD, eu am renuntat la L1
am fost pana azi in [ally]NOA[/ally], ca asa m-am nimerit pe harta :)
fraierii m-au dat afara azi, evident ca sa ma innobileze, ca doar nu are cine sa ma apere, nu?
am incercat eu sa vorbesc cu cativa din trib, insa se pare ca nu prea am cu cine, asa stiu ei sa se dezvolte, ca nu mai reusesc sa ia satele voastre, hehe
cand trimiteam trupe ajutor era ok... ma rog...
mi s-a spus de catre vecinul meu in fata ca la noapte imi va lua toate satele

PROPUNERE

trimiteti-mi voi sprijin, astfel incat sa pot face fata si promit sa devin asasin platit
sau luati-mi voi satele, numai sa nu mi le ia el, I`m pissed of

respect

LizardKing în data de 29.05. la ora 20:14
si eu am renuntat la l1 de cateva luni bune :)

te-as ajuta cu cea mai mare placere dar din pacate pe distanta asta nu pot mobiliza oamenii pe ca suntem destul de departe si trupele sunt ocupate in zona de razboi. am doar cativa oameni in K55 si ei nu-si permint sa trimita suport.

ce poti face in schimb: cei din SOF sunt mai aproape si poate pot sa cucereasca ei satele sau sa le sustina cu suport.

daca nu merge nici asa incearca sa vb cu cei din G~D. le spui ca le dai satele lor si sa le atace. asa o sa se calce pe batatura cu cei din NOA si o sa iasa scandal pt satele alea.

imi pare rau ca ai fost tras in piept de ei. cine a dat sentinta asta?

defectu în data de 01.06. la ora 12:48 (circulara cu cele 2 mesaje de mai sus ataşate)

Salutare.

De mult timp conducerea NOA tot spune ca am fost spion.
Imi pare rau sa ii dezamagesc, dar nu a fost asa.


Aici aveti mesajele, care arata cand am contactat pe cei din O.S: pe 29 mai, exact cand am fost concediat.

Pentru oricine citeste aceste mesaje, e destul de clar ca nu am fost spion. Nici nu aveam pentru cine, toti deja au spioni in NOA, unii chiar cate 2. NOA din concept pare a fi un trib de spioni.

Iar celor din conducere, care m-au luat la misto, le spun ca joc acest joc de pe prima lume, doar ca m-am lasat. Cred ca numele TLD va spune multe unora din voi.

L-5 pot sa parasesc linistit. Nu am tras pe nimeni pe sfoara. Nu am fost spionul nimanui. Conducerea NOA poate deja sa spuna ce vrea, insa aceste mesajele, data si ora nu pot fi falsificate.

Sprijin din O.S. nu am primit, nici din alt trib.
Doar de la unii fosti colegi de trib, carora i l-am returnat pentru ca sa nu fie distrus degeaba.

Nu trece mult timp şi NOA cade de pe 4 pe 9... :rolleyes:

Şi apoi, unul din conducătorii NOA trimite o circulară genială...

Atentie !! a spus:
pitzi în data de 02.06. la ora 13:04
Urmatorul jucator care paraseste tribul pentru a pleca intr-un alt trib v-a fi declarat dusmanul nostru !..
Aveti cuvantul meu ca il voi ataca si cu ultimul topor pe care o sa -l am ..

Ce sunteti asa de lasi??
NU vedeti ca suntem pe departe cei mai multi si cei mai buni din k 55?

Cei mai mulţi... corect :D
Dar cei mai buni? Nu prea cred :D
rebel au luat 70 sate de la NOA, NOA de la rebel - doar 3 (statistici)
şi tot aşa mai departe...))

Acum, întrebarea mea către voi e:
Ce aţi face în locul celor 200 de sărmani jucători, care sunt ameninţaţi că dacă pleacă din trib, vor fi atacaţi de conducerea NOA...

Şi ce părere aveţi despre ce se întâmplă şi ce se va întâmpla în NOA, odată cu trecerea de la democraţie la dictatura de mai sus...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1959

ma abtin de la orice comentariu...oricum stiti cam ce as zice :rolleyes:
 

DeletedUser4920

@Charlie Jade

Sa il lasi si pe hazardelu sa te ajunga la nobili sparti nu de alta da mie dor de Topicul preferat la suport pacat ca nu sunt pe langa ei :D
 

DeletedUser

Hai ca intervin si eu ... dar ma leg de un alt membru al conducerii NOA (pentru ca membrii NOA, cel putin cei din zona mea... nici nu merita sa apara pe extern cu GN la 10 secunde...)

:)) a spus:
...
nu am trimis nobil....nu am.....nu merge sa-l fac....imi zice ca sa bat taleri....am batut 1 taleri dala si tot nu merge...nu mai fac...da-l dreaq.....daca e o sa mai iau si eu un sat cu paladinu. mi-a zis unu ca merge si fara nobil

Hazard88 astăzi la ora 01:46
=)) hai pe bune? cine ti-a zis?

...
unu......stai sa ma uit cum i-l cheama

Hazard88 astăzi la ora 01:47
da-mi mesajele de la el sa vad...

...
le sterg ca-mi blocheaza casuta si nu mai pot primi mesaje-tot el mi-a zis; ma invata cate ceva ca astia de la mine nu zic nimik....e vecin cu mine aici....mi-a trimis si sprijin.....avian.g.silviu....e baiat bun chiar daca e din alt trib.

Foarte foarte bun baiat avian.g.silviu... Tipu' asta m-a atacat de la 17 ore azi-noapte... am avut o mica discutie cu el... stau si ma gandesc, daca asa sfaturi primeste de la lider, ce sa asteptam de la un simplu membru?

Daca mai primesc vesti... sau daca mai apare vreun eveniment de genul si Charlie e de acord, voi scrie tot aici... daca nu ma rezum la ideea initiala a topicului :)

LE: Pentru cine nu crede ii trimit mesajul si rapoartele ingame ;)
 

DeletedUser6843

treaba este logica :D,mai greu sa dau copy-paste sa caut numele lor pe triburile :D
 

DeletedUser9032

Trib vandut!
incredibil, au dizolvat tribul si au fugit la dusmani, cei din conducere!

rebel jos palaria, au acaparat tot k55 in mai putin de 3 saptamani
 

DeletedUser1969

Trib vandut!
incredibil, au dizolvat tribul si au fugit la dusmani, cei din conducere!

rebel jos palaria, au acaparat tot k55 in mai putin de 3 saptamani

jos palaria!!! mai bine dau delete la cont decat sa fac acest lucru si cand ma gandesc ca ii admiram pe rebel...si ce o sa devina acuma NOA 2
 

DeletedUser1969

orcum se pare ca O.S. au mai pus crucea pe un trib....NEXT PLS:D
 

DeletedUser

Trib vandut!
incredibil, au dizolvat tribul si au fugit la dusmani, cei din conducere!

rebel jos palaria, au acaparat tot k55 in mai putin de 3 saptamani

LOL... unde dai şi unde cade... =|

Nu au fugit LA duşmani... au fugit DE duşmani...
 

DeletedUser

important ca dupa o luna de razboi cu ei au disparut de pe l5. ii putem trece langa celalalte triburi care au avut acceasi soarta. probabil e vorba de norac... mai mult ca sigur. ;)
 

DeletedUser9032

Am avut o discutie cu pitzi si din cate am inteles se bateau si cu rebel...
 

DeletedUser

da, se luptau si cu rebel si cu inca cateva triburi. pe unele dintre ele noi le-am adus in razboi dupa ce au inceput sa ameninte cu marea familie din care faceau parte.
 

DeletedUser

Conduc Rebel

Daca aveti impresia ca Rebel devine NOA2 va inselati dragi jucatori...ei au venit cu propunerea la noi nu ne-am dus noi la ei asa ca eu si cu Dark ness07 conducem tribul si se pare ca o facem binisor
Nu stiu de ce ne numiti refugiati peste noapte...pur si simplu acest trib a luat fiinta in momentul in care ne-am intalnit, eu si Dark ness07 pe triburi
De moment avem cea mai consolidata structura fata de celelalte triburi
 

DeletedUser

Consolidata prin membrii care pierd 50 de nobili sa trimita un jucator fara sprijin la margine (bineinteles, fara succes...).

Parerea mea e ca fuziunea asta NOA - Rebel nu e tocmai cea mai stralucita idee
 

DeletedUser

...asa ca eu si cu Dark ness07 conducem tribul si se pare ca o facem binisor...

Ţin să te contrazic prinţesă...
Poate că Dark e întemeietor, însă îi lipseşte puterea de a-şi menţine deciziile.
Fii atentă aici...


ce draq are NOA a spus:
becksman01 în data de 26.05. la ora 14:23
ce mama dracului ma atacati mah ? sau ce plm ii asta mai ales dark vader ala !!!!!!!!!ca il mut la margine...

becksman01 în data de 26.05. la ora 14:51 (cât timp era în O.S.)
pai tiam si spus ca is plecat ieri dc nu ai zis mnika cand vrei sa incepeti cu fakeurile... ?

avian.g.silviu în data de 26.05. la ora 15:03 (Întemeietor NOA)
Ti-am spus ca vor veni...Multe..Pe toti din OS..Toti sint atacati cu atacuri reale...Esti singurul care scapa datorita mie...Eu cind vorbesc ceva asa e....Vreau sa imi copiezi tot ce posteaza CHARLIE JADE,NORONERO1,GABONEZUL si mai e unul...

avian.g.silviu în data de 26.05. la ora 15:05
CIOBYX...si sa imi trimiti ca sa stiu ce facem mai departe...Posteza pe forum si tu ca esti atacat...

becksman01 în data de 26.05. la ora 15:05
ok... imed, am postat.... am primit deja sprijin....modific rapoartele si postez...

becksman01 în data de 26.05. la ora 15:06
Charlie Jade în data de 25.05. la ora 16:34 Citat Salutare.
Se pare că cei din NOA s-au trezit la viaţă.
Am atacuri sincronizate, de la 22 ore distanţă, care ajung mâine la ora 15:00.

Cei care au trupe defensive în plus sunt rugaţi să mă contacteze şi le voi spune pe ce sate să trimită.
mesteruuu în data de 25.05. la ora 17:26 Citat haideti sa strangem randurile si aici :)
e important ca oamenii din avangarda sa reziste cat mai mult...cand ajungem langa ei ne va fi mult mai usor
*NeK* în data de 25.05. la ora 17:29 Citat poi...ti as da eo cva da is chiar la granitza shi mi e sa nu mi pregateasca si mie vreo surpriza...
snoops în data de 25.05. la ora 17:33 Citat eu desi nu duc lipsa te as putea ajuta dar am incercat pe toate satele si fac peste 30 de ore pacat..
Charlie Jade în data de 25.05. la ora 17:35 Citat Sprijinul tre' să ajungă înainte de 15:00... după aia nu vor mai fi atacuri...))

Vine şi aceventura0 cu câte ceva la mine la petrecere...))
Prelucrarea Charlie Jade în data de 25.05. la ora 17:36

*NeK* în data de 25.05. la ora 17:41 Citat stai k m am ametzit....ti am trimis sprijin tie...ajunge in 3 ore 43...
Charlie Jade în data de 25.05. la ora 18:55 Citat Cine are paladinul, înarmat cu o armă defensivă (arcul lui Edward sau Spada lui Ulrich) şi îl poate împrumuta pe o zi, să mă anunţe, paladinul poate da un bonus semnificativ trupelor trimise..
*NeK* în data de 25.05. la ora 18:58 Citat am eo Spada lui Ulrich si inca vreo 4 arme....
Charlie Jade în data de 25.05. la ora 18:59 Citat Trimite doar paladinul cu spada lui Ulrich, pe acelaşi sat :)
Dacă vor fi 4 paladini, forţa defensivă a tuturor trupelor va fi de +20%.
neronero1 în data de 25.05. la ora 19:01 Citat ... pot trimite si eu ... nste' arcasi :p ... cu paladinu' + arcul lui Edward ... daca mai ai nev...
Charlie Jade în data de 25.05. la ora 19:04 Citat Va fi nevoie, până mâine la ora 15:00-15:10.
Te contactez prin mesaj şi-ţi spun ce şi unde.
*NeK* în data de 25.05. la ora 19:06 Citat la 22:10 e la tine
sergiut în data de 25.05. la ora 19:09 Citat spune-mi si mie unde vrei ajutor.
si ce sa aiba la el paladinul
neronero1 în data de 25.05. la ora 19:15 Citat neronero1 a scris:
... pot trimite si eu ... nste' arcasi :p ... cu paladinu' + arcul lui Edward ... daca mai ai nev...


astept Pm.
citydust în data de 25.05. la ora 19:21 Citat am arma pt lancieri....daca te ajuta sa zici unde ai nevoie
Charlie Jade astăzi la ora 10:41 Citat Neaţa,

voi avea nevoie de un sitter experimentat, azi după ora 16:30.

Spun sitter experimentat din motive lesne de înţeles, vreo 40 din cele 106 atacuri pe mine sunt după ora 15:00.

Aştept oferte PM... Cont Premium activat.
Prelucrarea Charlie Jade astăzi la ora 10:51

Charlie Jade astăzi la ora 14:06 Citat Va trebui să plec în curând, cu locţiitorul am rezolvat, nobilii parcă i-am separat pe toţi, rapoartele le voi posta pe forum când revin spre seară.
urs0179 astăzi la ora 15:02 Citat Titlu Sprijinul tău din 04.URS în 01. Envy a fost atacat
Expediat 26.05.08 15:00
Jucător sprijinit: Charlie Jade
Sat: 01. Envy (520|560) K55
Originea trupelor: 04.URS (486|566) K54


Trupe:

Număr: xxxx xxxx 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 41 42 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
urs0179 astăzi la ora 15:04 Citat in afara de asta mai am 6 rapoarte la fel cu pierderi mici
sergiut astăzi la ora 15:05 Citat si eu la fel.
lasa ca posteaza el diseara

becksman01 în data de 26.05. la ora 15:15
vb mai deseara...

avian.g.silviu în data de 26.05. la ora 15:20
ok..

Charlie Jade în data de 02.06. la ora 19:29
Citeşte TOT...
De jos, în sus.
Îţi vei aduce aminte...

becksman01 în data de 02.06. la ora 19:33
mah... da de unde ai tu mesajele astea... ?

Charlie Jade în data de 06.06. la ora 12:03
Salutare încă o dată.
Am selectat doar esenţialul din mesaje, ca să nu te chinui cu romane întregi.

[player]Becksman01[/player] - cât timp a fost în O.S. a furnizat informaţii celor din NOA despre organizarea noastră, inclusiv despre organizarea apărării mele când am fost atacat de NOA (sunt pe locul 2 la inamici învinşi, în centrul NOA)))

Aici ai convorbirea lui cu avian.g.silviu, în care a trimis informaţia despre O.S.

Cred că este un motiv destul de bun ca să nu îl acceptaţi în rebel, luând în considerare caracterul acestei persoane.

Mesajele acestea au fost trimise de către Charlie Jade mai departe.

Charlie Jade în data de 08.06. la ora 21:00
Nu înţeleg de ce l-aţi primit pe becksman01, mai ales după cele care vi le-am prezentat.

Charlie Jade în data de 08.06. la ora 21:05
Tipul a fugit din NOA în O.S., apoi din O.S. în NOA înapoi, apoi din NOA în PRO, din PRO în SOF şi acum din SOF în rebel când a aflat că îi vine recompensa pentru cele care le-a făcut.

dark ness07 în data de 08.06. la ora 21:11
am vb cu el si a zis ca se face baiat cuminte si ascultator
daca nu respecta legile tribului si colegi cu mine nu ai merge
dar sper sa isi bage mintile in cap si sa nu faca probleme

Apoi Dark ness07 îl concediază. Însă tipul e rechemat înapoi în mai puţin de 10 minute.

Cum mă uit eu la asta? Cum se vede acest şir de evenimente dintr-o parte?

Rebel a devenit noul NOA. În rebel cuvântul lui dark ness07 nu mai are forţa de odinioară. Acum, totul se joacă de cei din NOA. Pentru că dacă ar fi fost condus tribul de dark ness07, becksman01 nu mai intra înapoi în trib după convorbirea pe care am avut-o.

dark ness07 în data de 08.06. la ora 22:25
08.06.
22:25 becksman01 a fost concediat de către dark ness07.

dark ness07 în data de 08.06. la ora 22:27
dark ness07 astăzi la ora 22:25

pai ma frate tu nici nu ai intrat bine in trib si deja ceri sa iti fie blindate satele ?
deci sa inteleg ca pana la urma esti vanat de cei din OS pt mai multe probleme
imi pare rau dar cred ca Charlie Jade are dreptate din ce imi spune
nu vreau sa incep un razboi dintr-un asemenea motiv sau mai exact pt un jucator care nu are si nu merita respectat

succes in continuare

acest msj a fost trimis de mine lui becksman01.


Tot respectul pentru dark ness07, este o personalitate de excepţie, dar rebel nu mai pare a fi opera sa.



 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Tin sa te anunt ca cei din NOA nu au putere de cuvant in tribul Rebel...la faza asta te inseli amarnic
becksman01 de care zici tu i-a dovedit lui Dark ness07 ca nu este tradator
Daca au fost conflicte intre voi doi asta nu inseamna ca este tradator
Dragul meu jucator umbla vorba prin targ ca nu esti chiar atat de onest precum ai dori sa reiasa
De moment am incredere in jucatorul meu si nu tin prea mult cont de spusele tale...pana la proba contrarie este cuvantul lui impotriva cuvantului tau
Cred ca ai ghicit ca eu am sa-l cred pe becksman01 si nu pe tine...
 

DeletedUser

Joc corect / sunt onest doar cu cei care joacă corect cu mine.
Şi recunosc că cu becksman01 am încetat să joc corect după ce am aflat câte a făcut.
Dacă îl credeţi pe becksman01, atunci nu mai am nimic de spus.

Vă urez baftă în continuare.

Nu e nevoie decât de timp ca să vezi adevăratele culori ale unei persoane.
Veţi avea destul timp ca să estimaţi caracterul lui.
 

DeletedUser

Tin sa te anunt ca cei din NOA nu au putere de cuvant in tribul Rebel...la faza asta te inseli amarnic
becksman01 de care zici tu i-a dovedit lui Dark ness07 ca nu este tradator
Daca au fost conflicte intre voi doi asta nu inseamna ca este tradator
Dragul meu jucator umbla vorba prin targ ca nu esti chiar atat de onest precum ai dori sa reiasa
De moment am incredere in jucatorul meu si nu tin prea mult cont de spusele tale...pana la proba contrarie este cuvantul lui impotriva cuvantului tau
Cred ca ai ghicit ca eu am sa-l cred pe becksman01 si nu pe tine...

charlie joaca corect.

da, e adevarat. cand a vazut cum sunt anumiti jucatori s-a folosit de info pe care le avea sa castige de pe urma lor... dar atat.

pt mine e ok ca il tineti pe backsmen1 in trib. ati vazut cum e pozitionat? ca sa-si salveze pielea o sa ciripeasca tot :D
 
Sus