Nobili

DeletedUser

Daca atac un sat cu mai multe generatii de nobili,se duc toate sau doar una?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Indiferent cati nobili ai in atac doar unul singur va scadea adeziune, daca in componenta ultimului atac ( cel care innobileaza satul ), sunt mai multi nobili, tot unul singur va ramane in sat ( dispare ).
 

DeletedUser20252

La lumea 34 am vazut ca viteza serverului este doi si viteza trupelor este 0.5.
Intrebarea mea este urmatoare ca ma tot contrazic doi baitani ca nu am dreptate:

Din satul meu,pana la satul de langa mine,cat voi face cu nobilul?O sa fac 35 de minute sau o sa fac 1 ora si 10 minute.
Eu tot le spun ca viteza trupelor o sa fie ca pe o lume cu viteza serverului 1 si a trupelor 1,dar sunt contrazis ca de fapt e de doua ori mai mica,e si un admin care spune ca o sa fie de doua ori mai mica,lucru care ma amuza sincer.
 

DeletedUser

viteza sv 2
viteza trupe 0,5

modalitatea de calcul e 2*0.5=1 deci 35 minute(atat parca face nobilu pe o lume cu viteza 1 ca in exemplul tau)
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Ceea ce a spus indiana este adevarat.

Pe o lume cu viteza serverului 2 si a unitatilor 0.5, nobilul ajunge in satul alaturat in 35 de minute (similar unei lumi cu vitezele 1 cu 1).

Daca ar fi fost 2 cu 1, ar fi facut 17 minute jumate
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Pentru a se intari cele spuse mai sus de indiana18 si mythra, am facut un mic test intre 2 runde speed in conditii similare ( viteza 2 / 0.5 )

Viteza de deplasare pe harta ( pe sat lipit ).
Viteza recrutare ( am facut pe paladin ca este cel mai elocvent exemplu )

vharta.jpgvrecr.jpg

In concluzie, viteza de deplasare pe harta este 1 ( conform formulei de mai sus ), in rest totul este 2 ( constructie, recrutare, productie mine ).
 

DeletedUser20252

Va multumesc pentru raspunsuri,ati fost de un real ajutor.

Spor la joaca.
 
Sus