NOI vs Dusmanii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nu mai zic nimik ca am realizat ca ma cert degeaba ca unii au o alta conceptie a cuvantului JOC...

si in legatura cu stergerea nu sunt in turma daca o oaie sare sarim toti ... poate nu toti au fost fani atheon ....
De fapt...n-a fost planul lui ca ar fi fost prea inteligent pt el...El doar a avut oportunitatea.

Bun sa stii ca nu ai de unde sa stii nivelu meu de inteligenta... eu nu dansez ca sa optin aliante pe la triburile ca asa mai taci ca deja esti prea frustrata e treaba mea ce caut in waroom eu i-am luat i-am facut sa joace si le-am zis ca eu ma las ca nu am timp si am avut probleme pers o perioada .. tu mereu te-ai dat desteapta ca folosesti termenu dodge si **** ce ... si nu mai ** de alti jucatori ... cate atacuri ai avut tu de la wanted??? sau de la t.t. ??? calmeazate ca nu esti asa de zeitate ... poate ai fost tu sufletu NOI ce ai fost tu pe acolo ... dar nu inteleg dc cei de acum din WANTED au rezultate pozitive si nu inobilat intern ... hai gata ca m-am coborat prea mult la mintea ta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da...unii sunt fani ei insisi si dau in cap oricui are naivitatea sa ii trateaze cu incredere ca pe niste oameni... Din nefericire...tot aceia nu pot sa se abtina si fac treaba asta cu toti cei de care se apropie iar mai devreme sau mai tarziu cand toate cartile vor fi pe masa si toate interesele satisfacute, vor ramane singuri cu reputatia lor terfelita de catre toti cei care pe rand isi vor da seama de "jocurile de culise"...poate chiar si-au dat seama dar fiecare cu jocul lui de culise... Vor sfarsi mai tarziu cazuti in capcanele intinse de "un peste mai mare"...pentru ca intotdeauna se gaseste unul, nu-i asa!?

Traseismul pe triburi si urmarirea propriului scop sunt atributele unui invingator! Mare cuceritor de pixeli si de sate virtuale care ... se pierd, caci mai devreme sau mai tarziu cu totii ne lasam si n-o sa mai stie nimeni cate puncte am avut ori in ce trib am jucat dar impresia despre omul care a jucat jocul o sa ramana! Respectul fata de oamenii care au dovedit ca merita , ramane...La fel si antipatia !
Nu trebuie sa ne spuna altii cum suntem pentru ca noi insine ne stim mai bine. Tindem sa fim subiectivi dar intr-o zi, adevarul despre noi insine o sa ne loveasca in moalele capului.
Este un joc...iar felul in care este jucat reflecta calitatea omului! Cine are urechi sa auda si cine are ochi sa citeasca o sa inteleaga intr-o zi...si daca ziua aia nu va veni niciodata, merita compatimire!

Respect pentru toti aceia care au reusit sa joace si si-au pastrat coloana vertebrala dreapta si calitatile umane nedeteriorate de un joc virtual in care tradarea si minciuna au fost ridicate la rangul de valori !

By Atheon...the goddess!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

D-ra ai cosmaruri si nu poti dormi dupa cateva luni de cand te-ai lasat, ti-a revenit cheful sa joci dinnou si nu stii de cine sa faci caterinca, tot ce s-a discutat astazi are o vechime de cateva luni deja, foloseste timpul trecut si in special uita, cine se consuma fizic si pshic pentru ce "a fost odata" va ajunge tot un "a fost odata". Parerea mea este asa: un jucator are dreptul sa aleaga ce vrea, cand vrea si cum vrea indiferent de ce zic unii si altii; un oportunist este oportunist prin definitie dar un "looser" ramane "looser" pe veci; poate aveai considerentul multora de ramaneai sa lupti, iar eu nu stiu cum subit tu te-ai retras din joc cand WANTED a ajuns langa satele tale, indiferent ce scuza ai avut tot scuza ramane pentru ca toti avem o viata reala, mai complicata sau mai simpla.

P.S. Din lumea 5 si din tribul NOI retine atat: faci parte din ISTORIE, unii te vor aminti cu placere altii nu vor sa auda de tine, ca si o parenteza mai ampla...peste 70% din zona NOI de unde erai tu nu te suportau.
 

DeletedUser6843

..peste 70% din zona NOI de unde erai tu nu te suportau.

Si cum tu repede ai nevoie de membrii langa tine esti fericit :)).
Ti`am spus si iti repet,esti slab.
Cred ca ti-am spus si la telefon :).
Nu?
Ce sa iti spuna tie fricosii aia ca sa se puna bine cu tine?
"ALIAT ESTI TARE"
nu e logic?
paaa
 

DeletedUser

poate aveai considerentul multora de ramaneai sa lupti, iar eu nu stiu cum subit tu te-ai retras din joc cand WANTED a ajuns langa satele tale, indiferent ce scuza ai avut tot scuza ramane pentru ca toti avem o viata reala, mai complicata sau mai simpla.



Dragul meu...desi mi-e teama ca am sa-ti explic de pomana pentru ca ma indoiesc ca ai reusi sa intelegi...m-am lasat de triburi mai ales din consideratie pentru limba romana...Am vrut sa mai pastrez timp sa mai deschid din cand in cand DEX-ul ca sa nu ajung sa fac confuzie intre doua cuvinte care nu au nici o legatura intre ele si nici cu frazele in care le folosesc. Daca ar fi existat alte considerente...te asigur ca nu sunt cele pe care le banuiesti tu!
Acu' fii si tu baiat bun si mergi sa scrii niste istorie pe triburi ca nu prea vorbim aceeasi limba si nu vreau sa bat apa in offtopicuri degeaba pe-aici.
 

DeletedUser6843

]considerente[/B]...te asigur ca nu sunt cele pe care le banuiesti tu!
Acu' fii si tu baiat bun si mergi sa scrii niste istorie pe triburi ca nu prea vorbim aceeasi limba si nu vreau sa bat apa in offtopicuri degeaba pe-aici.

Chiar :))
Cate dretate ai :))
Aliat cel Istoric :)).
Istoriculeeee :))=)))
Mereu spune:"Ai idee cine sunt eu?":))
Esti prea tare ALIAT! :))
 

DeletedUser

Dragul meu...desi mi-e teama ca am sa-ti explic de pomana pentru ca ma indoiesc ca ai reusi sa intelegi...m-am lasat de triburi mai ales din consideratie pentru limba romana...Am vrut sa mai pastrez timp sa mai deschid din cand in cand DEX-ul ca sa nu ajung sa fac confuzie intre doua cuvinte care nu au nici o legatura intre ele si nici cu frazele in care le folosesc. Daca ar fi existat alte considerente...te asigur ca nu sunt cele pe care le banuiesti tu!
Acu' fii si tu baiat bun si mergi sa scrii niste istorie pe triburi ca nu prea vorbim aceeasi limba si nu vreau sa bat apa in offtopicuri degeaba pe-aici.

of of acum toti sunteti detepti .... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: pai nu e offtopic .. nu esti tu sufletul tribului NOI ... dar ce chesti de cand te-ai lasat tu, nici nu se mai ** de tribul NOI ... nici macar de RAU... si logic ca niciodata nu o sa recunosti ca indiferent cat de apreciata erai de x si y nu faceai bine tribului .
 

DeletedUser

acum ca se lasa cei din Noi cred ca o sa se trezeasca vitezi estia de dusmani sa spuna ca ei au dres si au facut...
 

DeletedUser6843

De ce..? De citit este foarte usor de inteles e mai greu..deh mah, asta is eu n00bs'u

Nu.
Gresit!
Esti istoricul acestui joc.
Istoricule :)).
Aveti grija,nu stiti ce a facut ALIAT in acest joc.
Eu unul am fost speriat rau...
 

DeletedUser

ALIAT si stranutelu lasati spamul deoparte. inteleg ca va indragiti mult, dar sa nu exageram!
 

DeletedUser

D-ra moderator, ai sters unul din cele mai reusite posturi de pe triburile si ala nici macar nu era scris de mine, avea si link-ul cu pagina acolo si datata de acum 7 zile, era prea frumos sa fie sters..in fine, asta este.
 

DeletedUser

Stai linistit, l-am citit! Sunt impresionata!
Daca ai dat asa un copy-paste inseamna ca ai inteles macar 50% din text :)))
Textul era fain si cred ca apropos-ul batut era in directia mea. Nu ma deranjeaza dat fiind ca in el este concentrata doar parerea ta despre mine ( in cuvintele altuia ca deh...cine stie ce porumbel mai scoteai).


Dar...pt ca nu vreau sa ma ia sadica de urechi pentru off topic o sa revin la subiect.

Acesta este un topic despre NOI si despre inamici...despre membrii NOI, despre razboaiele lor cu altii, despre diferite metode de abordare a jocului, despre lupte pierdute sau castigate.

Dupa cate se pare NOI isi ia ramas bun de la L5.
Pentru mine a fost un trib bun, singurul dealtfel in care am jucat. Mi-a intrecut asteptarile cu mult, avand in vedere ca bunaoara am fost pe locul 70 si am ajuns pe 3 unde am reusit sa ne mentinem mult timp.

Am dus multe razboaie...Unele mai grele si altele mai usoare... Am avut in trib oameni de tot felul. Unii chiar au jucat , altii doar si-au omorat timpul... Am petrecut impreuna momente frumoase sau mai putin frumoase.
Am cunoscut oameni de plastilina si oameni de otel...
Paradoxal , cei mai multi oameni care au facut o diferenta in tribul asta , au stat in umbra si n-au avut nevoie sa iasa "a rampa" . Acesta este adevarul, cei mai multi jucatori importanti NOI nu au avut niciodata nevoie de luminile reflectoarelor de pe forumul extern sau intern pentru ca aveau tot ce le trebuia langa ei : colegi care ii apreciau, rezultate in urma luptelor, mandria de a rezista in fata unor jucatori buni din triburi adverse.
I-am cunoscut pe unii dintre ei la bere, oameni modesti, fara pretentii de mari jucatori, oameni care au jucat de dragul echipei si care s-au intors din drum de fiecare data cand erau hotarati sa renunte.

Personal am facut tot ce am putut si cum am crezut eu de cuviinta pentru NOI iar daca am depus sabia mai devreme decat ceilalti a fost pentru ca in zona mea au ramas prea putini oameni dispusi sa isi sacrifice timpul pentru mirajul care a fost atat vreme NOI.
NOI nu este un singur membru, sau doi... Oamenii pe care m-am bazat s-au lasat pe rand si si cea mai mare parte din cei ramasi erau oameni carora nu le pasa exact sub ce drapel lupta, atata vreme cat isi pastreaza satele.
In acel moment am crezut de cuviinta ca nu mai am pentru ce sa raman in front si nemaifiind nimeni in zona capabil sau dispus sa stea 24 din 24 pe triburi sa impinga oamenii de la spate, conducerea a decis ca fiecare sa mearga unde pofteste si sa joace cum vrea.

Imi pare rau ca printre ei, au fost cativa efectiv fortati sa mearga cu "turma", unii care s-au lasat ulterior, sau care au dat inceput nou mai aproape de NOI , ca si cei care afirma ca "se simt ca si fugiti de acasa" in noul trib.

Acestia erau oamenii pentru care merita sa raman dar fiind prea putini, am considerat ca batalia e de mult pierduta pentru NOI in zona aia si cum NOI nu insemna EU (cu toate ca as fi reusit sa raman in picioare multa vreme cu ajutorul prietenilor din triburi aliate si chiar adverse), am abandonat cauza pentru care am luptat cu mandrie atatea luni.

Acum cand povestea noastra pe L5 se incheie sper sa va mai pot gasi atunci cand va caut pe alta lume , la fel de nebuni si de inversunati.
Ca sa inchei in stil caracteristic si sa fac din asta o drama mai mare decat este, o sa fac o mica incursiune in timp , un ultim omagiu al celor ce sunt sau au fost NOI la un anumit moment dat...


Epopeea unui trib mamut!

A fost odata cika, povestesc batranii,
Pe lumea 5 , o mana de jucatori nebuni.
Si-au inceput de jos sa urce-n clasament
Si recrutau intruna, si-avura randament.
Sa-u inmultit , o mie si-au mai trecut si peste
Si-au inceput sa scrie, pe triburi o poveste.
Vecinii lor de K-uri , s-or speriat curand
Si-or inceput mai multi, sa vrea razboi pe rand!
NOI tot cresteam , se pare, si tot urcam pe scara
Si s-or grupat cu totzii, de ne-or invinge doara!
Fiind atatia membri...aveam si uscaturi
Lasi, tradatori si lepre...ca-n orisice paduri.
"Niste mamuti! O sleahta de innobilatori intern!"
Tzipau adesea altii pe forumul extern...
Iar ticalosul sef le-a replicat atent
Sa nu ne poarte grija , e bine pe moment!
Am devenit se pare un dusman oficial
Pe lumea 5, dar altfel, ar fi fost banal!
Cativa viteji de seama tocara la dusmani
De-ar fi avut si sprijin, i-ar fi lasat orfani!
Akmonel si porcul matematician
Starpira inamicii din calea lor in van
Ca unde murea unu' crsteau pe data doi
De ne umpluram frate de "prieteni" NOI.
Iar Helloman pe-o parte mi-i muta pe harta
Si isi facu renume innobiland cu arta
Scumpica, mai sireata, mi ti-i vrejea cu miere
De-i aducea in stare sa-si scoata trupele!
Iar Ralph the Great nervosul, manca C.K. la cina
Ce-o fi avut cu dansii, ca n-aveau nici o vina!? :))
Era sa omit unul, da-i prea adevarat
Johnny ala...taifunul sau tornada, am uitat :p
L-au disclocat Blade Masters, da' catzi a ingropat!?
Si omu-i tot pe harta, in centru, relocat!
De Shobolingozaur nu pot sa va vorbesc
N-am patratzelu' roshu...si cred c-o sa rosesc ! :)))

In cealalta enclava multi viteji rezista
Resping atacuri zeci ca deh, la cati dusmani exista!!!
Cu model2 in frunte si gygy capitan
Facuram gloriotzii sa tremure un an
Iar nicster pe K14 cu fraiele in mana
Mai scutura din fremeni in loc de "Noapte buna!"
La granitza cealalta cu foarte mult tupeu
Se protzapi copchilu' mai rau ca un evreu,
Ca rko, mai frate, n-ar lasa un sat
Sa fie peste noapte de inamici luat!
Pe centru realonly, pierdu 'ntr-o noapte zece
La dusmanii din Wanted, da' lasa boss ca trece!
Daca-ar fi fost oricine poate-ar fi fost problema
Dar o fost nortrom boss!!! E bun, stiu! Sunt in tema!
In fiecare zi , cu all4u alaturi
Mai spunem o poveste, mai dam niste atacuri,
Mai masuram o harta, mai luam un sat,
Mai cautam solutii cand treaba s-a 'ncurcat...
Ioana D'arc, se stie!
Mereu la datorie!
E gata sa te-ajute oricand esti in necaz
Si-ti blindeaza satu' mai rau ca Alcatraz!
"Cand atacam?" Se-aude o voce virtuala,
E Daria, fata cu cafeaua amara.
Ptiu drace! Nah ca m-a luat .fOs la puncte!!!
Era mittel si vroia sa renuntze.
Ce mandra is, si el n-are habar!
Desi-i cam impulsiv, pe triburi are har.
Bujia, tripolis, NervulN, neroseu
Ne tinem pe pozitii si rezistam cu greu!
Dac-am sarit vreunul, sa stiti ca nu-i uitat
Va stiu pe fiecare, cu care am luptat
Tarnava, Mihai, Pitzak, DMA...etc...etc
Dar nu-mi permite timpul ca sa o mai lungesc
Am si eu munca maine si tre sa ma opresc! :)

Unii ne mai tradeaza, altii ne mai lucreaza...
Vecini, prieteni (credeam noi), si chiar aliati,
Ce vor ramane insa , in ochii mei patati.
Asa-i razboiu', dar ceea ce conteaza
Este sa joci cu cinste si mult stil
Ca-i doar un joc si-n real e mult mai dificil
Sa iti pastrezi onoarea cand dai de belele
Si miza-i mult mai mare, si tintele mai grele.

Si-acum ca sa ma laud ca deh, eu scrisei oda
Si sa las modestia, sa fiu in pas cu moda
Va spui ca printre doua innobilari interne
Luai si ceva sate din triburi indigene,
Batui un turc odata da' si niste spahii
Vreo 2 T.T., un fremen si dreak o mai sti!
Povestea mea este povestea NOASTRA
Am scris-o pentru NOI ca sa va amintesc
Ca-mi place tribul asta si compania voastra
Si mai ales ca vreau sa stiti ca VA IUBESC!

Ramaneti cu NOI pana la capat!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

haideti sa lasam astea ...

atheon nu merita sa iti racesti gura pentru toata lumea,lasa pe fiecare sa zica si sa faca ce vrea...nu au de unde sa stie ce inseamna NOI daca nu au fost de la inceput in trib,iar despre aikon ce sa zic ,miam dat prea tarziu seama de ce vrea sa faca ...adica sa ne alipeasca cu WANTED.la fel cum a fost pentru tine NOI o familie la fel a fost si pentru mine...de asta am si renuntat la contul AIRBORNE,nu imi gaseam locul in WANTED...
 

DeletedUser

way de mine , imi dadura lacrimile pentru o clipa
12.gif
asta chear a fost buna , d`ra AtheON :D
cat despre gygypytok cu contul lui in WANTED ..
airborne în data de 02.02. la ora 19:02
sunt GYGYPYTOK

avand in vedere ca akum suntem colegi de trib ,cred k e momentul sa facem pace intre noi;).eu imi cer scuze pentru toate cuvintele naspa care leam spus ...dar uneori ai exagerat ...si eram destul de nervos.oricum sper ca de akum sa fie totul ok
hai bafta la toti :D
11.gif
, eu va inteleg
24.gif
 

DeletedUser

asa, si ce dovedeste asta!? e un fel de "hai sa ingropam securea razboiului "avand in vedere ca suntem colegi de trib" ...adica, nu mai suntem inamici.
chiar nu inteleg unde bati, era o atitudine normala in circumstantele alea dar pentru tine se pare a fost ceva foarte important...daca ai fost in stare sa cauti si sa postezi mesajul asta
 

DeletedUser

cat despre lacrimile tale...ai grija pe ce pamant pica, sa fie neaparat la inamici ca daca pica pe ogoarele proprii se duc naiba fermele voastre si nu mai aveti cu ce hrani soldatii!
 

DeletedUser

dar pentru tine se pare a fost ceva foarte important...daca ai fost in stare sa cauti si sa postezi mesajul asta

nu , nu l-am cautat...am un grup special la mesaje(sau ma rog,am mai multe),care se numeste "sclavi" ..
eh,in grupul ala aveam stocat acest mesaj :) a fost usor de gasit :D

Stranutele` , tu iar ai nevoie de sprijin si nu stii cum sa imi ceri? :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus