NOI vs Dusmanii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6843

nu , nu l-am cautat...am un grup special la mesaje(sau ma rog,am mai multe),care se numeste "sclavi" ..
eh,in grupul ala aveam stocat acest mesaj :) a fost usor de gasit :D

Stranutele` , tu iar ai nevoie de sprijin si nu stii cum sa imi ceri? :D

Aveai cont spion si mi`ai dat sprijin cand am fost atacat.
Ti-am multumit da?
Sa nu fa lumea interpretari ;).
EU iciodata nu am discutat cu tine,pentru mi se parea penibil sa ascult ce tot vorbesti tu pe mesaje private trib.
 

DeletedUser

way de mine , imi dadura lacrimile pentru o clipa
12.gif
asta chear a fost buna , d`ra AtheON :D
cat despre gygypytok cu contul lui in WANTED ..

hai bafta la toti :D
11.gif
, eu va inteleg
24.gif



am discutat cu ALIAT si am zis ca eu ies din trib pentru ca esti tu acolo...iar el ma convins sa raman si sa incerc sa fac pace cu tine ,de asta am hotarat sa fac eu primul pas...pentru ca pe tine nu te duce capul.intreaba pe ALIAT si ai sa vezi cum e...ar trebui sa iti vezi de treaba ta si sa nu te tot legi de toata lumea...cum am mai zis ca jucator 10 ca om esti un zero barat...
 

DeletedUser

si cum ti-am mai spus si eu , nu ma cunosti , asa ca nu poti vorbii despre mine ca om . stai jos , 4.:D
 

DeletedUser

nu , nu l-am cautat...am un grup special la mesaje(sau ma rog,am mai multe),care se numeste "sclavi" ..
eh,in grupul ala aveam stocat acest mesaj :) a fost usor de gasit :D

Stranutele` , tu iar ai nevoie de sprijin si nu stii cum sa imi ceri? :D

deci...sa inteleg ca tre' sa caut si eu in arhiva mesajul cu partea aia in care imi spuneai ca tu nu esti asa cum reiese din joc...ca jocul e joc si caracterul omului e altul...si ca nu stii de ce tot iti port pica...
din pacate eu nu am un grup special la mesaje care se numeste "sclavi"

felicitari, prin acest mesaj tocmai mi-ai demonstrat ca nu m-am inselat deloc in priviinta ta!

noi, sclavii, te rugam sa nu te mai bagi in dicutiile noastre pe care nu poti sa le intelegi, pentru ca nu ai facut niciodata parte din NOI si daca stau bine sa ma gandesc cred ca ce va deranjeaza cel mai tare este ca...ati cucerit K24 si zona (intr-un fel sau altul)...dar n-ati reusit niciodata sa ne inchideti gura si ne pierdem mandria aia care ne-a adus atatea razboaie...mandria de a fi facut parte din NOI...nu doar un trib, un trib cu suflet!

peseu = p.s. = post scriptum = dupa scris ( ca sa inteleaga toata lumea :D)

peseu : Indiferent de cate realizari va avea...tribul Wanted nu va fi niciodata macar pe jumatate din tribul care a fost si inca mai este NOI!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Atheon,

1. WANTED vs NOI .. Dintotdeauna

Side 1:
Tribes: WANTED
Players:

Side 2:
Tribes: NOI
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 15,372
Tabăra 2: 56,730
Diferență: 41,358

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 627
Tabăra 2: 315
Diferență: 312

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 136,455,135
Tabăra 2: 369,062,870
Diferență: 232,607,735

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6,313,004
Tabăra 2: 3,075,776
Diferență: 3,237,228

image.php




WANTED de aici a inceput...

lumea5harta0909modificaiz7.png


2. Cand WANTED a inceput razboiul cu tribul NOI, tin sa-ti reamintesc ca tu conduceai zona, erati cam 2-3 k-uri ce se lupta contra la nici 1 k de WANTED si asa arata harta, in acelasi timp WANTED se mai batea cu inca 5-6 triburi din zona (-LOW-, Yakuza, hunni, -U-, 300, ANTS, Gloria..etc):

l51810strategietz2.png


3. A-ti luat bataie la toate capitolele, numar sate cucerite, manevre cu jucatori pe granita si nu numai, jucatori activi...etc, fi cinstita odata in viata ta si apoi sa nu te mai aud ca vorbesti de WANTED de rau, ( WANTED s-a batut cu doi mamuti in zona cu resurse imense NOI & Gloria..la rand/in acelasi timp, plus -LOW- sprijinit puternic de alti aliati de ai nostri) ai fost invinsa este o pierzatoare, nu te mai umfla in pene ca iti cresc apoi, nu noi ne plimbam prin cluburi facem aliante la samba si nu noi facem poze care sa ajunga la ALIAT sa-mi arati ca ai pile..unde ?, jocul se joaca pe harta, pe sate cucerite, in alt post de ieri si sters intre timp ti-am mai spus, inca nu ai invatat abc-ul jocului si te dai mare, mai ai mult pana departe si in cunostinta de cauza iti zic ca ai fi ultima persoana ce ar trebui sa vorbeasca de rau WANTED.

4. Tu sa-ti aduci aminte ca atunci cand vorbeai cu cineva de pe granita WANTED ma vedeai numai pe mine, ti-ai facut o obsesie din asta, gigi38 & KingFlex erau chiar suparati pe asta, nu ai nici 5 % din calitatile unui conducator, iar ca si player esti "hent cu mana", nu ma mai provoca si nici nu imi mai insulta inteligenta cu ce ai facut in zona, in locul tau este o singura vorba " gura mica si ochi la usa", ai iesit onorabil din joc dar prin aceste postari si reveniri iti faci numai rau.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dami voie sa zic ca gresesti...cand intre triburile noastre a inceput razboiul NOI avea razboi cu T.T.,G-M-R,si fremen iar asta doar in acea regiune a hartii...T.T. nea acordat PNA la multa vreme dupa ce a inceput razboiul iar dupa ei au intrat in WAROOM cu exceptie aikon pe care lati instruit sa ne aduca de partea vostra.iar aliata cu G-M-R tot asa a fost facuta cand razboiul era inceput de multa vreme.stii prea bine cum a fost razboiul asta dus cu niste jucatori de la mine din trib care se dadeau mari prieteni cu tot tribul NOI si mai ales cu mine,si care au plecat la primul lancier trimis asupra lor...ati castigat razboiul prin recrutari nu neaparat prin lupta,iar faza cu recrutarile nu e neaparat ceva onorabil la fel cum nici faza cu aikon NU E...

sunt impotriva jignirilor pe forumul asta...sper ca KINGFLEX sa nu inceapa sa isi bage coada
 

DeletedUser

Tu te referi la ceva ce s-a intamplat de curand eu ma refer cand si cum a inceput razboiul si s-a purtat, razboiul incepuse de catre WANTED, noi atacam Gloria si NOI laolalta, intre timp cam la 1-2 luni va atacat si TT, uitasem sa precizez...cand ma bateam cu Gloria, NOI ma bateam si cu T.T. ( si la un "rendez-vous in my town" s-a facut alianta, ce este in vigoare si acuma), intre timp T.T. v-au atacat si ei, apoi Atheon a facut PNA cu T.T. si cu Gloria si a ramas numai WANTED in razboi cu voi...asta e adevarul, nu il mai cosmeticizati in nici un fel. Cat priveste celelalate aspecte, de laudat sau nu, acum nu mai conteaza, esenta este ce este acuma, cine dezgroapa "morti" sa fie sanatos/sanatoasa, da sa nu ii aud ca vai doamne ce mari maestri sunt si vai ca wanted nu stiu ce si cum..daca ai pierdut pliscu mic...nimic nu mai conteaza apoi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

NOI avea razboi cu T.T. cu mult timp inainte ca WANTED sa fie in zona aia si niciodata nu a fost intrerupt ,doar cand neau acordat PNA respectiv cu cateva saptamani inainte sa intre in WAROOM maxim o luna.cand NOI aveam razboi cu T.T. stiu ca in zona aia erau 2 triburi unul ELF si inca un trib al carui nume imi scapa....conducator era THE FLEA la vremea aia era cel mai bun jucator din zona respectiva (cel putin avea cele mai multe puncte)...asa ca nu cred k razboiul cu T.T. lam inceput dupa razboiul cu voi ,ci cu mult timp inainte
 

DeletedUser

Nu este asa, eu m-am batut cu voi da nu v-am pus la dusmani niciodata, tribul T.T. nu v-a atacat inainte, abia dupa ce s-a oprit razboiul dintre WANTED & T.T., eu si cu rainn21 ne-am inteles asupra zonelor de influienta si a directiilor de atac.
 

DeletedUser

bine cum zici tu...eu nu am auzit vreun jucator sa se planga ca e atacat de ALIAT...inaintea inceperii razboiului cu T.T....dar fie probabilo m-am ramolit...bafta mai departe pe l5;)
 

DeletedUser

Nici nu v-am atacat decat de pe sitter, eu atacam -LOW-, 300 si cielalati de pe langa mine, apropo, recrutarile s-au facut in zona voastra, in zona mea toti dusmani au fost innobilati si nimic recrutat.
 

DeletedUser

Wanted nu va fi niciodata nici macar jumatate din ce a fost NOI indiferent de realizari!

...parca asa am spus si sustin in continuare lucrul asta.
Am uitat ca tie tre' sa-ti dau explicatii mai amanuntite domnu' aliat deci :

realizari = sate inamice cucerite, lupte castigate

Acum mai citeste o data fraza si vezi daca intelegi ce vreau sa spun... Nu ma refeream la realizarile triburilor (oricum n-ati fost niciodata deasupra noastra in clasament), ci ma refeream la acel lucru care face un jucator actual Wanted , ex NOi sa declare :

NOI e doar aici pe L5..nu va mai exista nicaieri la fel..
NOI e unic..

N-am fost membra Wanted ca sa stiu cum e la voi...da' asta micu' este! A fost si membru NOI... Ii merge bine in Wanted, zice ca are rezultate...ok...
Totusi...a simtit nevoia sa spuna lucrul asta ...
La asta ma refeream!
 

DeletedUser

1. WANTED este peste NOI la realizari, am postat hartile tocmai sa vezi negru pe alb si nu vorbe, de la o mana de oameni foarte activi si cu experienta ne-am luptat cu mai multe triburi in conditiile in care acele triburi aveau mai multe k-uri/puncte/jucatori..etc

2. Din NOI au plecat multi membri, nu ma refer in zona mea ca de ei nu vreau sa spun nimic, din WANTED..arata-mi unul care a plecat si era om de baza, unul singur sa-mi arati...?

3. Eu cred ca ai vrut sa te referi la mai multe si oda ta de ieri arata acest lucru si atacurile sub centura la adresa mea sau KingFlex de exemplu, pai la cate lucruri de natura psihologica v-a facut KingFlex, de a demoraliza, intarata inamicul si nu numai nu ai sa reusesti vreodata sa faci asta d'apai sa intelegi..intrebare: Pentru tine RAZBOI ce inseamna ?

4. Poate ca atmosfera de prietenie, si vreau sa subliniez ca orice playeri cand incepe un joc prima data indiferent cum si unde ajunge pe harta va tine minte intotdeauna de unde a plecat indiferent unde va ajunge...

5. Si ieri si astazi mi-ai aratat ca stiis a ataci si stii sa vorbesti frumos elegant, faci pe alti sa para prosti/fraieri/slabi sau altfel...tine minte de la mine TU nu ai experienta mea de viata si scoala mea nici in viata reala, nu mai acuza oameni ca in viata reala egal nu stiu ce "0"/ vezi KingFlex...deci mai usor, eu retin foarte bine minte cand am ** cu tine in joc am vorbit foarte frumos si la obiect pe cand tu cu cine vorbeai despre mine era cu totul altfel..
 

DeletedUser

]@ALIAT-Spun despre NOI ca este unic pe L5 pentru ca..pur si simplu asa este..
Am crescut acolo..am facut primele 10 50 100 de sate..primul milion de puncte..
Mi`am facut prieteni(zic eu) pe forum era o atmosfera frumoasa..tot timpul ceva interesant..
Cu bune cu rele..NOI a fost , este si va fi tribul meu de suflet..:)

Dar asta nu inseamna ca nu dau totul pentru WANTED..in orice trib intru , intru sa fiu un membru loial , si sa fac ce e mai bine pentru trib in primul rand..

peseu(by Atheon)-Va rog eu mult incetati certurile..totul a inceput de la prostia mea..se poate termina tot aici?
 

DeletedUser

Mai baiatule...cred ca esti foarte afectat de problemele din RL! N-am zis niciodata de kingflex ca = 0 ! Poate au zis altii! Eu am zis doar ca nu m-am inselat in priviinta lui din moment ce poate sa categoriseasca oamenii in "sclavi".

Kingflex este viclean, foarte destept, genul de camarad de razboi pe care il vrei langa tine ...gen McGiver, intotdeauna are o idee mareata, un adevarat invingator dar....genul de om de care ai fugi si pe care nu ti l-ai dori in preajma pentru ca valorile lui sunt discutabile iar razboaiele care se duc in RL se transforma...Cine iti este azi prieten maine iti poate fi dusman...Iar un dusman pe care constiinta il lasa sa foloseasca impotriva ta lucruri pe care i le-ai destainuit cand erati prieteni, cum e!? Ai vrea un astfel de om in preajma!?

Il admir pe Kingflex, intr-un fel...Intotdeauna am spus ca daca aveam 5 jucatori ca el pe K24 nu mai scoteati nasul de pe K34 dar...cam atat.


Cat despre tine, nu prea te cunosc. In afara de faptul ca te chinui prea tare sa-mi demonstrezi nu-stiu-ce desi eu incerc sa te ocolesc ca sa nu trebuiasca sa mai iau 5 punte de penalty...Chiar nu te cunosc dar se pare ca tu ai impresia ca ma cunosti pe mine din moment ce poti sa afirmi ca eu nu am experienta ta de viata. De unde stii!? Si...daca ar fi asa...ce legatura are asta cu discutia noastra?


Hartile stii foarte bine ca le stiu. Din nefericire pt tine NOI a fost pe L5 detinatorul locului 3 pt multa vreme...voi foarte greu v-ati apropiat...
Da, am fost mamut si am avut ce innobila intern dar...ne-am asumat riscul organizarii unui astfel de trib, nu!? Voi nu! Fiecare a organizat ce fel de trib a vrut, da!?
Faptul ca totusi suntem pe locul 1 si la atacatori si la aparatori de luni de zile cred ca spune tot.


Zici ca nu am abilitatile lui Kingflex de a demoraliza adversarul!? Atunci de ce si tu si el sunteti demoralizati de fiecare data cand aveti o discutie cu mine!? Ce va pasa atat de tare ce cred eu despre voi, ai!?

p.s. : Nu l-am atacat eu pe Kingflex ieri ci doar l-am aparat pe gygy , nici de tine nu-mi aduc aminte sa fi zis ceva pana nu ai simtit nevoia sa-mi replici.Daca nu te simti in stare sa faci fata unui contraatac , nu mai ataca!
Ce-ar fi sa incheiem discutia aici si sa ma lasi in pace!?
 

DeletedUser

Te voi lasa in pace atata timp cat nu mai spui nimic "abureli/aiureli" despre WANTED pe forum..si te mai las si la rugamintea unui prieten, in alta ordine de idei pot sa replic atata timp cat nu spui lucrurilor pe nume.
 

DeletedUser

Ce-ar fi sa incheiem discutia aici si sa ma lasi in pace!?

ALIAT..nu uita ce am zis ok?:)
End here..
Imi cer scuze fata de toti pe care i`am jignit aici..si ma rog..ar fi frumos ca toti sa isi ceara scuze reciproc..e doar un joc..si doar atat va ramane!
Nu se vor transforma satucele astea in blocuri in real..:D
 

DeletedUser

sunt impotriva jignirilor pe forumul asta...sper ca KINGFLEX sa nu inceapa sa isi bage coada

pai cum esti impotriva jignirilor,daca tu jignesti cel mai rau?

noi, sclavii, te rugam sa nu te mai bagi in dicutiile noastre pe care nu poti sa le intelegi, pentru ca nu ai facut niciodata parte din NOI

1.da,chiar am un grup de mesaje care se numeste "sclavi" :eek: dar nu am spus ca esti si tu acolo .. asa ca ..mai usor cu "noi,sclavii" .. sunt doar "ei,sclavii"
2.te inseli crezand ca nu am facut parte din NOI,am facut chiar multa vreme...ce`i drept,nu eram asa activ pe forum,doar la circulara :D


peseu(by Atheon)-Va rog eu mult incetati certurile..totul a inceput de la prostia mea..se poate termina tot aici?

doar daca mai faci o prostie :D

Kingflex este viclean, foarte destept, genul de camarad de razboi pe care il vrei langa tine ...gen McGiver, intotdeauna are o idee mareata, un adevarat invingator dar....genul de om de care ai fugi si pe care nu ti l-ai dori in preajma pentru ca valorile lui sunt discutabile iar razboaiele care se duc in RL se transforma...

chiar asa ? :eek: atunci de ce nu ai fugit de mine , cand am venit in bucuresti ? :D

REPET ,
din punctul meu de vedere,jocul nu are nici o legatura cu RL(cel putin pentru majoritatea).Atata timp cat nu ma cunoasteti in viata reala , nu aveti ce vorbii despre mine ( si aici subliniez gygypytok,care e un "mare noob cu realizari mici")

Cat despre Atheon ,
chiar nu inteleg ce vrea sa obtina pana la urma , dar vad ca incearca din rasputeri :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus