noobs. cine suntem si ce vrem.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

!

Uite antagon=)))
4.7 yehe) (488|545) K54 9,757 Kalim [-AD-] vasy988 [-sL-] 04th October 2008 - 09:43:04

VEzi satu de pe care a atacat vasi ?:)))
Cine e proprietaru acu :-?? !?!


_____________

Never say no !

446245.png




Cel mai bun MoD de a te apara este să ataci!
 

DeletedUser4533

Doamnelor si domnilor, a-ti deviat total de la subiect., ceea ce faceti zilnic pe extern in orice topic.
Daca va place sa nu iesiti din casa si sa asteptati sa posteze cineva ca sa puteti da inca un reply , e treaba voastra, dar nu mai umpleti topicul acesta cu rahaturile voastre si analfabetisme gen liciouz copil fustrat, cred ca ai ramane fara vene daca ti-ai pierde satele.
Probabil ca va trebui sa ma astept acum la o replica total lipsita de respect din partea celor ce cauta cearta, Va spun de pe acum ca nu are rost:)
Ce conteaza cine de unde a luat sate? din ce parte, parasite, interne, sau predate, sau ce-o mai fi. Unii din voi a-ti uitat total scopul acestui joc, traiti din jigniri, una mai mare ca cealalta. Nici nu stiu de ce ma mir, ca doar traim in Romania, toti vreti sa se schimbe ceva in bine in tara, paramentarii,guvernul, dar uitati ca totul incepe de la oamenii de rand, iar voi nu demonstrati decat ca sunteti analfabeti si prost crescuti.
O seara placuta
 

DeletedUser7708

Punkishor-, tu când vei lua sate de la conturi care nu-s sparte(elenmarcu, apropo, proprietarul ne-a dat mesaj că el a fost pe elenmarcu, acum are vreo 60k în -sl-, oare n-a fost plănuită trecerea asta să dea bine la statistici?) să vorbeşti.

Antagon, tot respectul pentru tine, păcat că eşti în tribul nepotrivit.
Şi apropo, întrebaţi-l pe nik cel viteaz cum se trimit nobilii: 4k topoare nobil, 2k uşoară nobil. Good job.

Vasy988, mai mult n-a putut, deşi era blindat la greu.

Restul, vorba lui KoDaT, e cancan.
 

DeletedUser13326

Punkishor-, tu când vei lua sate de la conturi care nu-s sparte(elenmarcu, apropo, proprietarul ne-a dat mesaj că el a fost pe elenmarcu, acum are vreo 60k în -sl-, oare n-a fost plănuită trecerea asta să dea bine la statistici?) să vorbeşti.


Chiar nu inteleg ce ai tu cu mine, insa daca iti face placere sa faci atacuri la persoana cu vorbe pe care nu le poti demonstra nicio problema.

Da DFA1, am planuit aceasta chestie pentru statistici, eu l-am dat afara din -sL-, si tot eu l-am invitat in MoD si nu i-am acordat niciun pic de sprijin. :banghead:

DFA1, din posturile care le-ai scris in ultima vreme ai reusit sa imi schimbi parerea mea initiala legata de tine (care nu era una tocmai buna). Insa nu inteleg de ce atata rautate (ca altfel nu poate fi numita). In loc ca voi, MoD-ul, sa recunoasteti ca -sL- (un trib de necunoscuti) v-a creat destule probleme, si daca nu erau acei tradatori (al de Darklordduffy, executor, kharnage sau darkofchaos, cel din urma avand si drepturi in conducerea -sL-), razboiul ar fi fost DEZASTROS pentru MoD.
Si cu toate astea, -sL- TOT are mai multe sate cucerite de la MoD, decat invers.

Acuma o sa zic ceva cam off-topic, legat de viata reala si de FAIR-PLAY.

Acum 2-3 etape, in Liga Nationala de Fotbal a fost meciul FCU Poli Timisoara - CFR Cluj. La un moment dat cei din Cluj, fiind fair-play au trimis mingea in afara terenului, un jucator advers fiind cazut pe teren. Romanul (prost crescut si cu lipsa de fair-play) Dan ALEXA, in loc sa trimita mingea la jucatorii celor de la CFR, el a ales sa traga spre poarta, mingea trecand la o distanta relativ mica de GOL.

Ce a declarat Dan ALEXA dupa meci referitor la acea faza?
"Fac orice pentru victorie. Victoria este cea care ma intereseaza. Nu conteaza cum o obtinem" - Concluzia o puteti trage si singuri. Eu unul personal nu mi-as dori sa am un prieten care sa stiu ca pentru o punga de seminte poate sa ma injunghie pe la spate (el fiind dispus sa faca ORICE pentru a obtine ce vrea, chiar daca acel ORICE implica "chestii rusinoase")

Ti-am spus aceasta poveste pentru ca am citit de curand un post al tau, ceva de genul: "daca as fi conducator in alte triburi in secunda urmatoare i-as concedia pe toti membri triburilor respective" ;) Asta spune multe legate de caracterul si personalitatea ta din viata de zi cu zi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

Cu tot ce spui îţi scapă un lucru: Dacă eram cu adevărat răi, darkofchaos putea concedia tot -sl-ul, dar n-a făcut-o. Sper să-ţi dea de gândit.

Şi nu, nu fac atacuri la persoană, nu ţi-am zis că eşti prost, tâmpit, urât sau mai ştiu eu ce. Scuze dacă te-ai simţit jignit. Dar m-ai supărat un pic că nu ai fost implicat prea mult în război şi abia după trecerea la noobs aţi început să vă mai dezlegaţi la tastat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13326

Cu tot ce spui îţi scapă un lucru: Dacă eram cu adevărat răi, darkofchaos putea concedia tot -sl-ul, dar n-a făcut-o. Sper să-ţi dea de gândit.

Ca sa fac haz de necaz ... daca faceati chestia asta fuziunea cu noobs se petrecea mai repede :D.

Şi nu, nu fac atacuri la persoană, nu ţi-am zis că eşti prost, tâmpit, urât sau mai ştiu eu ce. Scuze dacă te-ai simţit jignit. Dar m-ai supărat un pic că nu ai fost implicat prea mult în război şi abia după trecerea la noobs aţi început să vă mai dezlegaţi la tastat.

Daca te uiti inca de la inceputul razboiului Antagon alaturi de iomrapid, radualex si cu mine (imi cer scuze daca am uitat pe cineva) am fost cei care am postat in "-sL- has unleashed Hell" din partea -sL-.

Poate nu o sa ma crezi, dar pot sa ma laud cu faptul ca -sL- a reusit sa puna asa mari probleme (nu datorita mie, eu vorbesc ca un simplu membru). Pe langa asta, iti spun sincer ca am primit peste ... 30 de mesaje pe PM din partea multor conducatori de trib, si jucatori din top 50 care sa ma Felicite (nu pe mine, pe -sL-) pentru faptul ca dominam razboiul cu voi in ciuda faptului ca am avut multe dificultati (jucatori care au tradat, jucatori care au fost incuiati).

Pe langa acesti jucatori pe care voi ia-ti luat de la noi, sincer, cu cati ati mai vorbit? ca de alte 5 persoane stiu eu sigur, si inca am mesajele ...
 

DeletedUser7708

Sincer, eu nu am fost de acord cu recrutările pe K54, Reapper îţi poate confirma.
Singurul membru care l-am vrut de la voi a fost Antagon, dar în niciun caz nu l-am vrut la început, ca să creez dezechilibru, ci mult mai târziu, când războiul se stinsese, ambele tabere se blindase şi nu se mai cucerea nimic. Restul, le-am vrut doar satele, nu şi jucătorii. Că s-au dovedit câţiva mai bunicei din ce s-a recrutat asta e acum. Există înnobilare internă pentru ăia răi :D
Îl aştept pe martzian să discutăm politică şi diplomaţie, momentan e în sitter. Ar fi interesantă o colaborare MoD-noobs, după câte s-a vorbit. S-a întâmplat şi pe L4, unde MaSoN şi TRX se contrau zilnic şi au sfârşit prin a face front comun.
 

DeletedUser3547

si jucatori din top 50 care sa ma Felicite (nu pe mine, pe -sL-) pentru faptul ca dominam razboiul cu voi in ciuda faptului ca am avut multe dificultati (jucatori care au tradat, jucatori care au fost incuiati).

De unde le scoti tu pe astea?:) Cum sa dominati voi razboiul cu MoD?Voi in afara de satele ce le-ati luat de la 1,2 jucatori din -sL- care au venit in MoD si apoi s-au lasat de joc nu ati luat aproape nimic.
M-a bufnit rasul pe bune..auzi cica "dominam razboiul cu MoD" :))..
 

DeletedUser13326

De unde le scoti tu pe astea?:) Cum sa dominati voi razboiul cu MoD?Voi in afara de satele ce le-ati luat de la 1,2 jucatori din -sL- care au venit in MoD si apoi s-au lasat de joc nu ati luat aproape nimic.
M-a bufnit rasul pe bune..auzi cica "dominam razboiul cu MoD" :))..


ksi225, daca te uiti si in momentul asta la statistici -sL- are mai multe sate cucerite de la Mod ... asa ca nu inteleg de unde atata ironie ...

Nu este vina mea ca voi ati invitat jucatori din -sL- pentru ca satele lor sa ajung pana la urma acasa (si anume in -sL-), dar pe langa asta exista si jucatori precum scorpion5758192(ceva numere la sfarsit, nu il mai stiu), peter03 si multe alti jucatori care ne-au cedat sate ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Chiar nu inteleg ce ai tu cu mine, insa daca iti face placere sa faci atacuri la persoana cu vorbe pe care nu le poti demonstra nicio problema.

Da DFA1, am planuit aceasta chestie pentru statistici, eu l-am dat afara din -sL-, si tot eu l-am invitat in MoD si nu i-am acordat niciun pic de sprijin. :banghead:

DFA1, din posturile care le-ai scris in ultima vreme ai reusit sa imi schimbi parerea mea initiala legata de tine (care nu era una tocmai buna). Insa nu inteleg de ce atata rautate (ca altfel nu poate fi numita). In loc ca voi, MoD-ul, sa recunoasteti ca -sL- (un trib de necunoscuti) v-a creat destule probleme, si daca nu erau acei tradatori (al de Darklordduffy, executor, kharnage sau darkofchaos, cel din urma avand si drepturi in conducerea -sL-), razboiul ar fi fost DEZASTROS pentru MoD.
Si cu toate astea, -sL- TOT are mai multe sate cucerite de la MoD, decat invers.

Acuma o sa zic ceva cam off-topic, legat de viata reala si de FAIR-PLAY.

Acum 2-3 etape, in Liga Nationala de Fotbal a fost meciul FCU Poli Timisoara - CFR Cluj. La un moment dat cei din Cluj, fiind fair-play au trimis mingea in afara terenului, un jucator advers fiind cazut pe teren. Romanul (prost crescut si cu lipsa de fair-play) Dan ALEXA, in loc sa trimita mingea la jucatorii celor de la CFR, el a ales sa traga spre poarta, mingea trecand la o distanta relativ mica de GOL.

Ce a declarat Dan ALEXA dupa meci referitor la acea faza?
"Fac orice pentru victorie. Victoria este cea care ma intereseaza. Nu conteaza cum o obtinem" - Concluzia o puteti trage si singuri. Eu unul personal nu mi-as dori sa am un prieten care sa stiu ca pentru o punga de seminte poate sa ma injunghie pe la spate (el fiind dispus sa faca ORICE pentru a obtine ce vrea, chiar daca acel ORICE implica "chestii rusinoase")

Ti-am spus aceasta poveste pentru ca am citit de curand un post al tau, ceva de genul: "daca as fi conducator in alte triburi in secunda urmatoare i-as concedia pe toti membri triburilor respective" ;) Asta spune multe legate de caracterul si personalitatea ta din viata de zi cu zi.

bun post..noi ar fi trebuit sa fi discutat mai mult :)

dark n-ar fi concediat nici un membru -sL- stati linistiti...asa v a spus el?
 

DeletedUser7708

Nu a zis nimica, dar văd că aici se fac presupuneri, dacă făceai asta şi nu p-asta. Am zis să bag şi eu cu bâta-n baltă, poate stropesc pe cineva.
 

DeletedUser

am lipsit cateva zile si s-a umplut topicul de da pe afara... Rhadookoo a reaparut doar pentru a se mai da cu capul de tastatura - cred si eu ca el a pierdut sate fiind atacat de un membru noobs care avea un singur sat, iar tribul lui de trei ori mai numeros ca al nostru nu a reusit sa-mi curete un sat nici dupa 30 de sate full atac trimise... este o dovada de mare caracter pentru el sa injure un om care nu-l jigneste...

referitor la topic: se numeste: noobs. cine suntem si ce vrem asa ca liciouz si propaganda mod cu tot respectul nu au ce cauta aici.

suntem un trib lipsit de democratie, asa cum arata si descrierea. dar in care ordinul se executa nu se discuta. am dat ordin sa nu fie atacati oamenii din mod. nu a fost nevoie sa trec tribul mod la PNA. apropos, cum de mod este pna cu noi si noi nu cu ei?

si inca ceva: -sl- nu a cerut ajutor in trupe defensive. pur si simplu s-au trezit intr-o zi cu vre0 40 de sate full defence ca le blindeaza satele expuse. nu este nici fuziune, nici furt de membri ce s-a intamplat. este o repozitionare si o reorganizare facuta de comun acord.

pentru cei care ma contacteaza pe privat cu mesaje: nu sunt genul de om care sa rupa aliantele cand crede ca are de castigat. a mai incercat eek! sa facaasta si s-a fript. cred cu tarie ca in materie de diplomatie constanta pe care o demonstrezi naste incredere mai mult decat vorbele. iata de ce nu voi incepe niciun razboi cu niciun trib cu care sunt aliat sau sunt in negocieri in acest moment.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus