noobs. cine suntem si ce vrem.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

noobs. am infiintat acest trib cu un singur scop: sa fac din termenul de noobs din ocara un nume respectat si temut.


in privinta aliantelor, inca de la inceputul acestei lumi am luptat pentru formarea unei aliante. personal alianta dorita de mine era urmatoarea: mod, die. tsl si noobs. pe unii din lista de mai sus i-am contactat. pot sa spun insa ca unii dintre ei, imbatati de punctajul mare pe care-l au si pozitia ocupata de prea multa vreme in clasament, mi-au facut impresia de oameni lipsiti de simtul realitatii. am fost tratat de ei cu ingamfare, ca si cum doua milioane de puncte diferenta da dreptul sa persiflezi un om care-ti vorbeste deschis. hm... putina modestie nu strica nimanui si nici decenta in relatiile cu un alt jucator. niciodata. iar usurinta cu care acei care ne-au vorbit de sus au pierdut sate in momentul cand au fost atacati de un trib ceva mai inchegat m-a facut sa fiu sigur ca ei sunt doar un colos cu picioare de lut.

Noi, cei din noobs am avut intotdeauna o problema: mandria. suntem prea mandri pentru a lasa pe cineva, chiar si un aliat, sa ne vorbeasca de sus. atunci cand cineva din conducerea -sl- a dat dovada de egoism si superioritate in relatia cu noi, alianta a fost cat pe ce sa se transforme in razboi. in momentul in care aliatii ne-au privit cu respect, au primit de la noi tot ce au avut nevoie. si pot sa va asigur ca atata vreme cat jucatori din -sl- isi pun pe propriul profil: "respect noobs, cei mai adevarati aliati pe care i-am avut vreodata" armatele noobs vor fi alaturi de acei aliati.

de fapt asta este morala noobs:
daca ne ajuti, te ajutam inzecit. ne ataci? facem totul pentru a te distruge.

suntem cei mai credinciosi aliati celor care ne sunt aliati si ne respecta. vom fi cei mai inversunati adversari celor care ne vor privi superiori si vor crede ca suntem un trib oarecare.

suntem cred tribul cu cele mai putine sate pierdute dintre triburile infiintate in prima zi. si ceea ce nu arata statisticile este ca din cele 39 de sate pierdute de noobs de cand s-a infiintat, mai mult de jumatate au fost recuperate. si ceea ce nu arata statisticile este ca putini jucatori din cei care au avut indrazneala sa ne atace mai sunt pe harta.

asta este si o explicatie a faptului ca nu am avut razboaie pana acum: ii nimicim pe cei care ne ataca si ne respectam aliatii si pna-urile cu rigurozitate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8914

salut

salut martzian , in mare parte tot ce ai postat aici stiam , cunosteam , stiu cum jucati , cine sunteti , am jucat l5 , am fost chiar colegi de continent ( LoD , noobs ) si meritati sa fiti respectati cat despre partea cu inganfatii , crede-ma sau poate cunosti pe L3 tot asa au procedat acele personaje .


succese la joc
 

DeletedUser

bun post martzian in special din punctul de vedere strict scriptic..sunt lucruri cunoscute de cei implicati, noobs e un trib unit care si vede interesul propriu insa merita apreciat si cel putin pana la proba contrarie au o atitudine fair in joc...

referitor la relatia cu actualul -sL- e normal ca intre diplomatii care tin cu dintii de anumite lucruri sa mai apara si pseudo-conflicte..greu de spus cine are dreptate si cine nu..pe de alta parte noi am vazut valoarea unui trib pe care altii n au vazut o...de ce s a dorit alianta cu noobs si nu cu MoD?...in mare parte datorita atitudinii conducerii zic eu si in special martzian din partea noobs..asa ca numai de bine :)
 

DeletedUser


omul ala care a postat primu si a realizat topicul:)) nu l-a facut ca tu sa zici "am ras" ca nu mi se pare nimic amuzant dar cred ca tie ..........hmm ma rog..ce sa facem:))

oricum adevarat postul cred ca dintre toate triburile noobs ar trebui sa aiba la profil locul 1:D merita:cool::cool: bv martzian:)si bafta in continuare cu tribu
 

DeletedUser6110

nu de matzian am ras, stiu ce jucator este, replica respectiva m-a amuzat, facand abstractie de cel caruia i-a fost adresata;)
 

DeletedUser

nu de matzian am ras, stiu ce jucator este, replica respectiva m-a amuzat, facand abstractie de cel caruia i-a fost adresata;)

scuza-ma dar data viitore{ p.s ia-o ca un sfat}...specifica:) de cine razi ...printr-un simplu quote si doua cuvinte nu spui mare lucru;)
 

DeletedUser

XSh4DoW

Chiar ma citase. Era clar ca a ras de remarca mea!
Ai un spirit de observatie foarte slab. Imi pare rau pentru tine.
 

DeletedUser

bun post martzian in special din punctul de vedere strict scriptic..sunt lucruri cunoscute de cei implicati, noobs e un trib unit care si vede interesul propriu insa merita apreciat si cel putin pana la proba contrarie au o atitudine fair in joc...


Pe L5 nu am ezitat sa ordon nobilarea interna a unui jucator cu vreo 40 de sate pe motiv de atitudine repetat-ostila (adica doua greseli fata de doi aliati diferiti) indreptata impotriva aliatilor. fair play-ul este obligatoriu pentru orice membru al noobs. ca si repsectarea legilor jocului. faptul ca m-am autoreclamat prin tichet in momentul in care eu si cel care imi fusese sitter atacam cu fake-uri aceeasi tinta cred ca spune multe despre obligativitatea respectarii regulilor ce este impusa in noobs.

in noobs exista reguli si exista dictatura acestora. de exemplu, desi am puteri nelimitate eu nu invit in trib. pentru ca regula spune ca asta este treaba recruiterului si in cazuri speciale a sefilor de la spionaj si contraspionaj. asa ca...respect regula impusa de mine pentru ca exemplul personal este singurul care conteaza cu adevarat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

martzian am inteles , esti un baiat deosebit , ai un trib serios , care respecta aliantele si jucatori destul de buni , care formeaza o echipa , mai rar gasesti asa ceva aici :D
dar am o intrebare pentru tine si as vrea sa imi raspunzi serios la ea , sa nu ma iei la misto , pentru ca eu vorbesc serios
 

DeletedUser

:))nu... era tac'su


dar sa lasam gluma deoparte. daca voiam sa facem misto-uri scriam la mesaje amuzante.
 

DeletedUser2821

Dupa die. L3 tribul meu preferat este ... Noobs :D
As dori sa am si eu asa un trib .
Imi place dictatura pe care martzian o impune si o face.
Asa si trebui.
Succes martzian m succes noobs !
Dar nu in cele din urma : Succes die. :D
 

DeletedUser

daca eram pe forumul noobs, unde discutiile serioase raman serioase iar mistourile se fac doar la rubrica de mistouri, acest post ar fi fost foarte rapid curatat de offtopic. pentru ca asta este de fapt diferenta intre un amator (sesizati va rog ca am folosit termenul amator, si nu n00b) si un membru noobs: un noobs itotdeauna va da atentie la detalii si va fi serios cand situatia o impune, avand totusi simtul umorului. acest lucru ne face sa fim uniti, si as indrazni sa o spun, unici.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus