noobs vs diablo

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Probabil ca pe alte lumi cei din noobs nu au avut un mare succes sau poate au avut dar totusi aici pe L10 este unul dintre cele mai puternice triburi deoarece sunt bine organizati si nu prea au concurenta in momentul de fata.
Singurii care le-ar putea face mari probleme momentan sunt cei din ~Leon~ dar cele doua triburi nu doresc sa se razboiasca intre ele cine stie poate pe viitor poate chiar se va ajunge la o fuziune dar asta depinde doar de conducerea celor doua triburi. Celelalte triburi de pe langa noobs nu au puterea si pregatirea necesara sa le tina piept deoarece aceste triburi au in componenta lor si jucatori incepatori care nu au avut niciodata ocazia sa poarte un razboi si prin urmare lipsa acestora de experienta face diferenta in favoarea noobs. Este destul de dificil sa incerci sa ii faci pe incepatori sa asculte de jucatorii cu experienta din triburile lor. Totusi eu le urez succes tuturor celor care au curajul sa ii infrunte pe noobs chiar daca lupta va fi de departe una inegala.

Multumim pentru aprecieri.
Ce nu multi stiu este ca si la noi au fost ceva incepatori pe aceasta Lume 10, dar acei oameni si-au dorit cu adevarat sa invete.. si acum.. sunt cu mult peste unii care tot se dau mari jucatori pe Forumul extern. :)
Succes si tie cu tribul.
 

DeletedUser

mare dreptate ai.
noobs,cine sunt ei?din cate tin eu minte,au racolat membri IMMO pe l5 si s-au infiltrat in mijlocul lor,facand foarte multe probleme
si pe l7 martian a facut noobs dar s-a ales de capul acelui trib?acum nici nu mai este pe harta
multa vorbarie degeaba..."tribul care a speriat vestul" .Nu inteleg de unde teama asta de a infrunta acest trib

Stii de ce nu mai sunt pe harta?Ce s-a ales de acel trib?

A stat in top 5 non-stop?.In orice caz,personal te inteleg :D
 

DeletedUser

xblaandy, ca sa stii, amadeea de exemplu, de la noi din trib, are mai putin de 60 de zile de triburile. pot sa-ti spun ca este un om de baza in noobs, chiar daca acum nici doua saptamani, ma intreba daca pentru a nobila un sat trebuie sa trimita un atac cu 4 nobili sau 4 atacuri cu cate 1 nobil. si ma intreba acum 4 zile, daca un nobil isi face treba si scade adeziunea dispare?... nu radeti. sunt intrebari de om care nu stie jocul, dar sunt intrebari de om care vrea sa afle. faptul ca primul sat cucerit de ea a fost aproape dublu fata de punctajul ei, faptul ca am incredere in ea si am ales ca punct de relocare o zona lipsita de sprijinul rapid al tribului, spune multe. amadeea este una dintre cele mai mortale arme ale noobs-ului, chiar daca, asa cum spuneam este o incepatoare in cel mai pur sens al cuvantului. noua, nu ne este teama de incepatori ci de veterani ingamfati care vor sa joace individual. prefer sa am un trib format din 10 incepatori care nu-mi ies din cuvant decat un trib format din 20 de veterani ingamfati, care se urasc si se pandesc... iti garantez ca tribul de noobs-i va invinge. problema ta si a celor care se tem sa dea in noobs este alta de fapt: daca noobs este un trib care si din incepatori face luptatori veritabili, ce se intampla cu adversarii cand veteranii care stiu jocul executa ordinele?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mandru de Deea..\m/
Nu va doriti sa fiti in preajma ei :D

PS : Mai stiu eu un incepator din noobs.. care in prima saptamana suia catapultele pe toti din zona :))))
 

DeletedUser

thunderlt? si prietena lui greeneyeslt? pai astia trei (cei doi si amadeea)sunt in stare sa ciomageasca singuri un trib de top 20-30...
 

DeletedUser

thunderlt? si prietena lui greeneyeslt? pai astia trei (cei doi si amadeea)sunt in stare sa ciomageasca singuri un trib de top 20-30...

Exact :))
Sincer.. nu`mi doresc sa-i supar :)) sau sa intru in dizgratiile vr-unuia dintre ei :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cu atatea laude ati cam deviat de la subiect. Deci pana la urma cu cine va luptati?
 

DeletedUser

Ne luptam cu cei cu care am inceput un Razboi.

Acum serios vorbind cu cine sunteti in razboi ca eu sincer nu mai inteleg nimic.
In aceasta tema se facea referire la tribul diablo care din cate am inteles eu este pe cale de disparitie deoarece majoritatea celor de acolo au emigrat in tribul ZZ din cate am inteles. Altcineva?
 

DeletedUser

Acum serios vorbind cu cine sunteti in razboi ca eu sincer nu mai inteleg nimic.
In aceasta tema se facea referire la tribul diablo care din cate am inteles eu este pe cale de disparitie deoarece majoritatea celor de acolo au emigrat in tribul ZZ din cate am inteles. Altcineva?

Noi am inceput Razboiul cu DIABLO.
Ei nu ne-au bucurat cu prezenta si au fugit care pe unde au apucat. Unii mai putin norocosi si mai micuti in punctaj au ramas fara trib. Altii mai "pilosi" au intrat in ~ZZ~ sau in H@IT@.
Noi ne continuam Razboiul cu acei jucatori. De ce? Pentru ca un razboi nu se da intre doua nume : noobs si DIABLO, ci intre jucatori si anume : membrii noobs si acei jucatori care au inceput acest razboi.

Lamurit?
 

DeletedUser6558

Noi am inceput Razboiul cu DIABLO.
Ei nu ne-au bucurat cu prezenta si au fugit care pe unde au apucat. Unii mai putin norocosi si mai micuti in punctaj au ramas fara trib. Altii mai "pilosi" au intrat in ~ZZ~ sau in H@IT@.
Noi ne continuam Razboiul cu acei jucatori. De ce? Pentru ca un razboi nu se da intre doua nume : noobs si DIABLO, ci intre jucatori si anume : membrii noobs si acei jucatori care au inceput acest razboi.

Lamurit?

Daca sunteti chiar atit de buni ca un trib prefera sa se dizolve decit sa lupte cu voi, fapt intr-adevar infiorator, fara nici o ironie, de ce nu declarati razboi celor care au primit fostii membri diablo... eu asa as face daca as avea resursele pe care inteleg ca le aveti, sincer...
 

DeletedUser

noobs nu provoaca razboaie ci raspunde la provocari iar urmarea se stie :D
 

DeletedUser

Probabil ca pe alte lumi cei din noobs nu au avut un mare succes sau poate au avut dar totusi aici pe L10 este unul dintre cele mai puternice triburi deoarece sunt bine organizati si nu prea au concurenta in momentul de fata.
Singurii care le-ar putea face mari probleme momentan sunt cei din ~Leon~ dar cele doua triburi nu doresc sa se razboiasca intre ele cine stie poate pe viitor poate chiar se va ajunge la o fuziune dar asta depinde doar de conducerea celor doua triburi. Celelalte triburi de pe langa noobs nu au puterea si pregatirea necesara sa le tina piept deoarece aceste triburi au in componenta lor si jucatori incepatori care nu au avut niciodata ocazia sa poarte un razboi si prin urmare lipsa acestora de experienta face diferenta in favoarea noobs. Este destul de dificil sa incerci sa ii faci pe incepatori sa asculte de jucatorii cu experienta din triburile lor. Totusi eu le urez succes tuturor celor care au curajul sa ii infrunte pe noobs chiar daca lupta va fi de departe una inegala.

Deoarece ii a 2-a cand se discuta despre ~Leon~ si noobs ,as dori sa lamuresc un lucru : relatiile si colaborarile dintre membrii ~Leon~ si cei din noobs sunt excelente ,in multe cazuri atacand sau aparandu-ne impreuna.
Asa ca speculatiile nu cred ca-si mai au rostul .
Si cred ca din asta reiesea clar :
iata mesajul trimis spre prietenii nostri din ~leon~:
 

DeletedUser1198

Probabil ca pe alte lumi cei din noobs nu au avut un mare succes sau poate au avut dar totusi aici pe L10 este unul dintre cele mai puternice triburi deoarece sunt bine organizati si nu prea au concurenta in momentul de fata.
Singurii care le-ar putea face mari probleme momentan sunt cei din ~Leon~ dar cele doua triburi nu doresc sa se razboiasca intre ele cine stie poate pe viitor poate chiar se va ajunge la o fuziune dar asta depinde doar de conducerea celor doua triburi. Celelalte triburi de pe langa noobs nu au puterea si pregatirea necesara sa le tina piept deoarece aceste triburi au in componenta lor si jucatori incepatori care nu au avut niciodata ocazia sa poarte un razboi si prin urmare lipsa acestora de experienta face diferenta in favoarea noobs. Este destul de dificil sa incerci sa ii faci pe incepatori sa asculte de jucatorii cu experienta din triburile lor. Totusi eu le urez succes tuturor celor care au curajul sa ii infrunte pe noobs chiar daca lupta va fi de departe una inegala.

Nu te-ai plictisit sa tot bati apropouri la adresa noastra si a celor din ~Leon~? Daca esti in cautare de aliati, incearca in joc, nu mai face pe victima pe forum. Razboaie , fuziuni.. esti baiatu' lu' Mama Omida? Mai bine vezi-ti de noobii tai, si roaga-i (pentru ca de dat un ordin nu se pune problema) sa nu mai ceara zilnic invitatii in noobs..
 

DeletedUser11852

@ xblaandy: Sunt curios cat de bine te-ai descurca tu 1 vs. 1 cu un "noobs". Ca te dai experimentat.
Aceiasi jucatori au mai incercat si alte triburi, care n-au avut succesul noobs, deci nu numai calitatea lor i-a propulsat unde sunt, ci si modul de conducere si respectul reciproc.

Dar despre tribul tau pe care tare mandru il conduci (si defapt nu tu il conduci) nu zici nimic de bine? Sau o sa arunci manusa la momentul potrivit, cu o declaratie gen "am rezistat eroic in razboaiele cu noobs si ~Leon~ !" ?

Cam la atat esti bun, sa-ti dai cu presupusul si sa mergi la cacealma...;)
 

DeletedUser11867

@ xblaandy: Sunt curios cat de bine te-ai descurca tu 1 vs. 1 cu un "noobs". Ca te dai experimentat.
Aceiasi jucatori au mai incercat si alte triburi, care n-au avut succesul noobs, deci nu numai calitatea lor i-a propulsat unde sunt, ci si modul de conducere si respectul reciproc.

Dar despre tribul tau pe care tare mandru il conduci (si defapt nu tu il conduci) nu zici nimic de bine? Sau o sa arunci manusa la momentul potrivit, cu o declaratie gen "am rezistat eroic in razboaiele cu noobs si ~Leon~ !" ?

Cam la atat esti bun, sa-ti dai cu presupusul si sa mergi la cacealma...;)

mai multi jucatori miau spus urmatorul lucru despre noobs ca nu sunt jucatori foarte buni in schimb sunt uniti si asta face diferenta...si cam acest lucrul conteaza in acest joc echipa...daca ei parte in parte poti sai bati dar in echipa nu....
 

DeletedUser

Majoritatea jucatoriilor joaca de la inceputul formarii tribului "noobs",lumea 5.A continuat lumea 7,lumea 9 si acum lumea 10.Altii sunt noi.
Tin sa iti spun ca intr-un trib nu exista jucatori slabi.Fiecare este bun la ceva,indiferent cariera sa glorioasa pe triburile sau cea prafuita.Dupa cum ai spus si tu suntem o echipa.Ne aparam impreuna,atacam impreuna,ne distram impreuna dar mai ales ne respectam unii pe altii,fiecare avand locul sau in trib.
 

DeletedUser11867

nu ma fa sa rad bunule si se intelege din cele spuse de voi ca nimeni nu va poate bate...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus