NORTH versus SOUTH

DeletedUser

man, tu esti beat?
Lex a avut un amarat de razboi cu M-goth si .punct .
Ce ** acolo ?|
Ce e mare filozofie sa ai un rzboi .
SH are razboi cu M-goth (fuzionat cu : ARM,LEX,JGH,IQ), si sincer mi se pare un trib care mai mult joaca defensiv.

nu e mare filosofie intr-adevar insa SH & LIGHT & BLACK vS ARM cum suna ??? cum ar fi fost sa fie un razboi parte in parte doar SH vs ARM no ofense va astept parerile civilizat aici pe extern .
 

DeletedUser

Lary, se numeste DIPLOMATIE .
De ce America nu are tupeul sa se razboiasca parte in parte cu nimeni ? Peste tot e sprijinit de celelalte tari .

Ce sa fac daca v-ati crezut MARI si TARI ....V-ati vazut pe primu loc dupa atatea fuziuni, v-ati si crezut invincibili, ei bine v-am scos invincibilitatea din cap!
 

DeletedUser

:) :D ma gandesc cum ar fi fost ARM vs SH atat daca s-ar fi intamplat asta sunt absolut sigur ca nu ai fi gandit cum gandesti acum dar ma rog este parerea ta si nu o poate schimba nimeni dar as vrea sa vad cand veti da de gotii ca acum probabil ca aveti granita cu ce a ramas din MIB transferat in M-GOTH cand veti da de ei sa vedem cum va fi atunci !!!


P.S daca ar fi fost ARM in alianta cu celelalte triburi de pe harta si parte in parte cu voi nu stiu daca ii puteati face fata acum nu cunosc cat de buni au fost acei jucatori dar inamici invinsi arata totul si ARM este pe primul loc in acest top .
 

DeletedUser16039

Mi`ar fi placut sa vad un razboi intre ~ARM~ (vechiul ~ARM~ cu fostii membrii) vs SH. Doar cele 2 triburi sa se bata, cum au avut M-Goth si ~LEX~. La ei nu s`a bagat nimeni, s`au batut intre ele. (cu mici exceptii cand de partea ~LEX~`ului a intervenit si ~ARM~)
 

DeletedUser

eu nu ii inteleg pe sudisti.practic doream sa spun ca nordul nu este chiar asa de linistit pe cat pare,si prin incercarea de a re mobiliza o guerila nu vad de ce altii trebuie sa minimizeze puterea unor luptatori care au depasit cu mult conditia lor(numar de inamici invinsi sau atacuri date sau primite per sat detinut,sac!la asta nu va ganditi).sunt inca multi pe harta,si nu vreau sa ii ofensez,care inca nu au distrus atatea trupe cate au distrus altii de zeci de ori mai micuti la timpurile lor.indiferent de consecinte,eu sunt dispus sa ridic drapelul pentru toti cei care isi doresc o revansa,iar daca veteranii vor cere sa nu luptam cu fostii colegi,si vom ajunge la un acord cu fostii inamici,dar pentru asta am nevoie de garantii serioase,fiti siguri ca vom lupta sub drapelul vor,si vom aparea acolo unde granita fierbe,si nu va mai spune nimeni ca m-goth nu stie sa atace.deocamdata fiecare sa isi vada de contul si tribul lui,eu doar incercam sa spun asta:CONFLICTUL SE GLOBALIZEAZA,si ce odinioara era un razboi regional,curand va deveni un razboi mondial,prin simplul fapt ca userele au crescut,la fel si triburile,si nu este nimic deosebit in asta,doar o observatie strategica.
 

DeletedUser

si de aici se poate intelege ca goth,pe langa ca au luat jhg,iq,o parte mib si din arm,mai au nevoie si de alti jucatori...
 

DeletedUser

crezi ca sunt mai mult de 1000 jucatori activi in L 6?daca imparti in 4 emisfere,cati raman?sau haidem sa mergem la polul opus,cate sate crezi ca poti administra eficient intr-o orea de joc?si cate ore iti sunt necesare ca sa administrezi un cont bine intretinut?mai devreme sau mai tarziu,acesti factori vor trebui sa fie luati in considerare,si nu uitati,aici e ca la maraton...primii,mai devreme sau mai tarziu vor ceda.veti vedea!
 

DeletedUser9643

dayoni ti-ai vazut implinit visul cu ochii.ai reusit sa subjugi oameni care aveau mandrie personala sa faca ceea ce vrei tu.stiu ca acum veti veni cu diferite comentarii dar sunt degeaba.voi cei care declarati in gura mare ca jucati de placere acum ati dovedit ca nu-i asa.placerea de a juca inseamna sa nu conteze locul unde esti ci s-o faci pentru ca iti place.dar daca ati ajuns sa faceti ceea ce vrea unul care a pierdut conturi dupa conturi e grav.va felicit ,ati ajuns sa jucati pentru dayoni.dayoni pentru care nu conteaza altceva in acest joc decat cum sa fie el cel invingator.la el oricum nu conteaza partea in care joaca important e sa faca ce vrea el.iar tu dayoni daca incerci sa te justifici ca joci in nord pentru ca sunt cei slabi tin sa te contrazic.joci in nord pentru ca SUDUL ti-a dat cu flit.asa ca eu cred ca cel mai corect razboiul ar trebui sa se numeasca Dayoni-Sud.(nordul nu mai are personalitate).
sa avem un joc frumos pe mai departe dominolr si doamnelor :D
 

DeletedUser6580

:))) sa inteleg ca pe cineva deranjeaza si cuiva ii este frica de nord cu asemenea comentarii ?
vrei sa spui ca atunci cand am facut alianta in nord ne-am gandit vrunu la daioni ? :)))
te rog frumos sa nu depasim limitele penibilismului :))
totusi nu poti sa apari aici si sa spui ca eu sau oricare alt jucator am facut ce am facut pentru ca asa a zis daioni...eu sincer nici nu-l stiu ca jucator,decat asa de pe extern...iti spun sa stai linistit ca ceea ce sa intamplat nu sa intamplat pentru ca asa a zis unu sau altu ci pentru ca doar asa putea fi un razboi cat de cat egal

cu asemenea comentarii nu aratati nimic altceva decat frica !
si nu cred ca e cazul..chiar nu e cazul !
 

DeletedUser29282

asa e hai sa ne divizam si sa ne certam intre noi ca asa vrea agerru, te roade bah ca incepe sa se echilibreze balanta de putere, voi perfizilor de la sud ne-ati sabotat destul GATA !!! AI GHICIT AGERRULE EU PT DAIONY LUPT, FIECARE ATAC PE CARE IL DAU IL DAU PT EL, PT IUBIREA DE A-L SERVI PE EL!!!
 

DeletedUser

pt mine dayoni nu e jucator de L6 ci un propagandist

iar ca te ai referit fix la black te rog frumos sa intrebi pe cei din light de ce s a facut alianta in nord, cred ca locul 1 li s a urcat la cap
cum a zis si biancaar: NOI NU SANTEM ACADEMIA NIMANUI
 

DeletedUser9643

sa spun mai pe inteles :

1. SH-ului nu-i este frica de nimic.daca ne era frica acum nu mai existam pe harta.

2.Sebyca,ai uitat cand mi-ai dat parola de la contul ruginoasa ca sa bag trupe in el si sa rup gotii desi erati in pna cu ei? ciocu mic si astept urmatoarea tradare din partea ta.

3. Sovietikule stai flexat ca stiu ca esti o marioneta.nu trebuie sa te si lauzi.


si nu in ultimul rand noi cei din SH vom lupta pana la ultimul sat.si stiti de ce? pentru ca aici nu exista mercenari.(exceptie cateva conturi duble dar aia se numesc tradatori ) :D
 

DeletedUser29282

hai incepe cu propaganda, ca sunteti trup si suflet si bla bla bla, pustoaico cine e loial se vede cand e tribul pe pragul de a se prabusi nu cand e pe val, voi aveti ceva mult mai josnic, aveti un mib, adika un trib care s-a predat si a fugit la caldurica cu toate ca avea avans de 1500 de sate cred cucerite de la dushman si cum au dat de greu un pic cum au fugit disperati ... asa ca teoriile ale cu "noi suntem o familie, noi suntem puternici, suntem curajosi ,suntem **** ce...", aia e doar propaganda ieftina
 

DeletedUser29282

vei fi dezamagit din nou.mib nu mai exista,acum este SH !!!



dezamagit intr-adevar, dezamagit de gandirea ta, poi ce numele tribului da caracterul membrilor sai, oamenii au ramas aceeasi, numele tribului s-a schimbat... duamne
 

DeletedUser

chiar se merita sa deviati in discutii fara esenta?

ocupati-va de echiope.invatati sa fiti lideri adevarati.sudati echipele,si dupa ce invatati asta,sa aplicati asta si in viatza reala

succes!

pentru cei care nu stiu,eu am reusit sa fac asta si in triburile,si in viatza reala.nu vreau sa ma laud,cititi comentariile fostilor mei inamici,sunt inca pe forumuri.si am reusit cu copii si pusti,cu jucatori maturi sau pur si simplu cu looserii de pe harta.am rasturnat cei mai buni nu prin altceva deosebit decat prin jocul de echipa.

dar o runda speed dureaza maxim o saptamana,de regula cateva zile.aici sunt deja prea multe luni si nu am sa mai acord mult timp din viatza acestui joc,deocamdata am razboi in viatza reala,de mult mai mare importantza

va urez succes,iar cea mai buna echipa sa castige.insa sper ca fiecare din voi sa castige.singurul castig de aici este pe plan spiritual,ar daca nu realizati asta,nu faceti decat sa pierdeti timpul....pur divertisment.


succes tuturor!
 

DeletedUser19003

Te rog pe viitor vorbeste mai frumos si ai grija la limbaj

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11978


Buna seara domnule Orlov. Ce s-a intamplat de ** asa urat totusi chiar daca suntem dusmani trebuie macar sa ne respectam ca oameni si apoi ca playeri... ce zici nu am dreptate?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus