"northern knights"

  • Autor subiect DeletedUser10256
  • Data de început

DeletedUser

"pai sa fiu eu in Nobil si sa vreau sa plec in alt trib stiind de regula asta, mi-as blinda satele inainte cu ajutorul vitorului meu trib si as rade in fata oricui incearca sa le ia"

imi pare rau sa mentionez, dar tocmai faze de acest gen ma ingretoseaza pe clasica. mi-e scarba de viitorul trib daca ar face asa ceva si de jucatorul care cere asa ceva. banuiesc ca tu ai ** totusi ipotetic, pozand in-o postura dizgratioasa de dragul argumentatiei, nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10929

Apropo , la voi cum se face innobilare interna , huzy85 ??? poate ne lamuriti si pe noi , sau poate ca tribul vostru primeste foarte multi refugiati ... pot spune asta doarece cunosc destui ce au fugit de razboi la tine in trib ...

innobilarea interna se face pe diferite motive, iar daca noi am acceptat pe cineva, fiind refugiat, a fost din cu totul alt motiv decat cresterea in top sau ca punctaj.

dar atata timp cat eu mi-am spus parerea referitor la aceea regula, cat se poate de personala, nu vad legatura cu aceasta intrebare.

si inainte de ponegri un trib care accepta refugiati, cred ca ar trebui aratati cu degetul aceia care se pare ca sunt aliati dar fac recrutari in triburile aliate. dc as sta sa enumar toate triburile de la care anumiti membri(unde eram eu sitter) primeau mesaj prin care li se oferea invitatie....

si pentru toata lumea: nu mai vorbiti fratilor de onoare, demnitate...asta pana nu cautati in DEX sa vedeti ce inseamna, apoi...."cine este fara de pacat, sa ia piatra si sa o arunce"

Iar ca sa ma fac clar, lesne de inteles si priceput, in ceea ce ma priveste pe mine, personal, nu tribul din care fac parte: din top 20 triburi lumea clasica, doar maxim 2 merita respect, cu toate ca si in celalalte sunt Oameni, dar au si unii care le strica imaginea....si le fac triburi de umplutura! iar in ce priveste fiecare jucator in parte, cunosc cam vreo 15 in fata carora jos palaria, restul...trebuie tolerati!

si cum zice cineva, chiar dc noi 2 nu ne avem la inima, imi permit sa ii acord creditul de a avea dreptate "cu stima, dar fara respect!"
 

DeletedUser10929

"pai sa fiu eu in Nobil si sa vreau sa plec in alt trib stiind de regula asta, mi-as blinda satele inainte cu ajutorul vitorului meu trib si as rade in fata oricui incearca sa le ia"

imi pare rau sa mentionez, dar tocmai faze de acest gen ma ingretoseaza pe clasica. mi-e scarba de viitorul trib daca ar face asa ceva si de jucatorul care cere asa ceva. banuiesc ca tu ai ** totusi ipotetic, pozand in-o postura dizgratioasa de dragul argumentatiei, nu?

eu sa fiu chiar acum in Nobil si sa vreau sa plec, nu as pierde mai mult de maxim 3-4 sate sa zicem, fara sa cer ajutorul nici unui alt trib, m-as descurca singur si as si contraataca...dar o asemenea miscare ar fi posibila numai dc imi iau concediu cateva zile, ca sa fiu on 24 de ore din 24:))
 

DeletedUser13449

eu sa fiu chiar acum in Nobil si sa vreau sa plec, nu as pierde mai mult de maxim 3-4 sate sa zicem, fara sa cer ajutorul nici unui alt trib, m-as descurca singur si as si contraataca...dar o asemenea miscare ar fi posibila numai dc imi iau concediu cateva zile, ca sa fiu on 24 de ore din 24:))

stai la munca huzy nu se merita sa pierzi zilele de co pentru joc:D
 

DeletedUser10929

iau concediu medical:)))))

oricum, vad ca se deviaza de la subiect pe aici, dar haideti sa ne dam toti in piept cu caramida: TRAIASCA onoarea si demnitatea unora care apeleaza la aceste cuvinte doar cand au nevoie de ele, in rest, in cadrul jocului, nu stiu cum sa faca ca nimeni sa nu aminteasca de ele.

p.s. ultima mea postare in cadrul acestui topic:)
 

DeletedUser

ma gandeam daca nu cumva omerta a dat atacuri in mijlocul nostru in timpul noptii si pana le ajung nobilii, pa triburile :))
 

DeletedUser

atata malitiozitate :) imi place as putea spune ...

altfel, huzy, ca avem principii diferite cred ca nu mai nici o noutate. altfel, fie si ptr punctele tale e clar ca esti cel putin un jucator activ, prin urmare din partea mea te bucuri de respectul cuvenit ptr asta.
asta nu inseamna ca tentele de ironie nu is bine venite. fac parte din deliciul jouclui pana la urma :D
 

DeletedUser

tenta ironica a comentariilor mele se refera la membrii din conducerea tribului tau ce au fost primiti in trib imediat cum au fost declarati "refugiati" de alte triburi . Acum unii din ei fac parte chiar din conducerea tribului si , sincer vorbind nu imi plac astfel de caractere . daca ar fi sa judec pe cineva o pot faca fara sa fiu nevoit sa dau explicatii , iar a judeca pe cineva si a-mi expune punctul de vedere este , din cate stiu eu legal si corect . huzy nu vreau sa crezi ca am ceva cu tine personal , dar cu unii tradatori da ... numele lor nu il fac public aici , dar lasitatea lor m-a uimit si , in plus am ramas surprins cum am vazut ca un trib precum cel din care faci parte poate primi astfel de persoane .
Iti dau un exemplu : acum 1 luna incepuse un razboi , si in prima zi de razboi am avut parte de plecari masive din trib si nu ale unor membrii cu punctaj mic , ci al unora cu punctaj mare .... iar tribul vostru a fost cel ce a primit acesti oameni ... ce parere imi pot face eu personal despre acest lucru ???
 

DeletedUser

tenta ironica a comentariilor mele se refera la membrii din conducerea tribului tau ce au fost primiti in trib imediat cum au fost declarati "refugiati" de alte triburi . Acum unii din ei fac parte chiar din conducerea tribului si , sincer vorbind nu imi plac astfel de caractere . daca ar fi sa judec pe cineva o pot faca fara sa fiu nevoit sa dau explicatii , iar a judeca pe cineva si a-mi expune punctul de vedere este , din cate stiu eu legal si corect . huzy nu vreau sa crezi ca am ceva cu tine personal , dar cu unii tradatori da ... numele lor nu il fac public aici , dar lasitatea lor m-a uimit si , in plus am ramas surprins cum am vazut ca un trib precum cel din care faci parte poate primi astfel de persoane .
Iti dau un exemplu : acum 1 luna incepuse un razboi , si in prima zi de razboi am avut parte de plecari masive din trib si nu ale unor membrii cu punctaj mic , ci al unora cu punctaj mare .... iar tribul vostru a fost cel ce a primit acesti oameni ... ce parere imi pot face eu personal despre acest lucru ???


care e faza..
si la noi sa rupt pt mom alianta cu 300...si deja incepusera postarile..
unde va duceti ...?
in fostul nobili..actual Knight.;);)
deci nici voi nu sunteti mai straluciti...


stiu multi multi membri care au fugit din k.l in nobil...muulti jucatori mici...dar si mari :)
 

DeletedUser10929

tenta ironica a comentariilor mele se refera la membrii din conducerea tribului tau ce au fost primiti in trib imediat cum au fost declarati "refugiati" de alte triburi . Acum unii din ei fac parte chiar din conducerea tribului si , sincer vorbind nu imi plac astfel de caractere . daca ar fi sa judec pe cineva o pot faca fara sa fiu nevoit sa dau explicatii , iar a judeca pe cineva si a-mi expune punctul de vedere este , din cate stiu eu legal si corect . huzy nu vreau sa crezi ca am ceva cu tine personal , dar cu unii tradatori da ... numele lor nu il fac public aici , dar lasitatea lor m-a uimit si , in plus am ramas surprins cum am vazut ca un trib precum cel din care faci parte poate primi astfel de persoane .
Iti dau un exemplu : acum 1 luna incepuse un razboi , si in prima zi de razboi am avut parte de plecari masive din trib si nu ale unor membrii cu punctaj mic , ci al unora cu punctaj mare .... iar tribul vostru a fost cel ce a primit acesti oameni ... ce parere imi pot face eu personal despre acest lucru ???

am zis ca nu mai postez...o fac doar pt un raspuns....nici eu nu ma refeream la tine in postarile mele...era pentru toata lumea.

iti pot da un exemplu de jucatori care au trecut din Nobil in KL cand ati inceput razboiul cu WAR, anume amie, care a fost inainte in KL, o buna prietena cu mine, a facut si inainte parte din conducerea KL si mi-a fost de ajutor chiar si cand era in Nobil. Fiind o prietena personala mie, persoana pe care am increderea sa o las sitter cand lipsesc...as rade in fata oricui ar incerca sa ii faca ceva si mi s-ar cere sa nu o ajut...din pacate multi uita ca prietenia e mai importanta decat orice altceva, dar eu tin la asta si am avut dintotdeauna prieteni in triburi inamice, am avut dintotdeauna prieteni in triburi inamice, altii fiindu-mi prieteni din viata realainainte sa aud de acest joc si nici unul nu stiam de celalalt ca jucam, doar ca nick-ul meu e folosit si in real si am fost recunoscut.

Concluzia: pentru unii de pe acest joc imi pun la bataie satele, relatiile sau orice altceva indiferent de tribul in care sunt.

Si ca sa o fac oficial, in curand huzy85 va disparea de pe harta...poate contul va ramane in grija altcuiva, dar eu ma retrag.
 

DeletedUser

care e faza..
si la noi sa rupt pt mom alianta cu 300...si deja incepusera postarile..
unde va duceti ...?
in fostul nobili..actual Knight.;);)
deci nici voi nu sunteti mai straluciti...


stiu multi multi membri care au fugit din k.l in nobil...muulti jucatori mici...dar si mari :)

Datorita acestor motive avem in trib un regulament ceva mai dur :) si nimeni din trib nu s-a plans de asta ... dar discutia a inceput aici pe forum si am fost judecati de membrii altor triburi , nu de membrii propriului trib ....
Nu vad problema altor triburi referitor la regulamentul nostru intern ... :confused:
 

DeletedUser12999

Sa lamuresc, partea accea de regulament se refera strict numai la satele optinute in perioada cat te afli in trib. Si nu se aplica celor ce au acceptul sa plece din motive foarte intemeiate. Unul din aceste motive ar fi ca tribul in zona nu poate sa asigure protectia jucatorului.
 

DeletedUser

cu rosu aprins is daor KL si KLA. in realitate exista si rosu neutru cat cuprinde.

de la inceputul razboiului:

Side 1:
Tribes: K.L. K.L. A K.L. A
Players:

Side 2:
Tribes: Knight
Players:

Timeframe: 15/12/2008 17:00:00la19/04/2009 17:11:58


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 635
Tabăra 2: 2,301
Diferență: 1,666

image.php



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,984,995
Tabăra 2: 19,321,427
Diferență: 14,336,432

image.php
 
Sus