Noua alianta ZARG, ~H.G~ & HOLD2 vs..

  • Autor subiect DeletedUser21587
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

aaaaaaaaa, atunci este vorba de ce i-am zis lui edy ca va dezbin ....ca am eu vreo 15 conturi pe la voi si voi distruge rf ....:D:D:D...... ce spuneam mai sus ...... extrem de usor sunteti de manipulat .......ce naiba mai , daca spuneam ca sunt extraterestru si ca am venit pe pamant ca sa joc triburi.ro ( ca nu am acces pe marte ) creadeati si asta ????????:D:D:D
 

DeletedUser

Se pare ca fuziunea ZARG cu HOLD2 a avut ceva probleme si neintelegeri....
Jucatori care au fost in HOLD2, au intrat in ZARG ...si s-au alaturat intr-un alt HOLD2 ... probabil a celor respinsi initial.
... de cercetat componenta tribului pe TWstats.
De asemena o serie de jucatori ex-Soveja au intrat / iesit din ZARG .... mda
Sa mai amintim aici si de primul grup in acea zona intrat in ZARG... cativa jucatori ex-Nobody ( adica de la fostul dusman :D )

Olalala ...

Trece ZARG prin experienta fuziunilor ratate ...in genul celor care le facea "defunctul" Nobody ? :)))))
:eek:
 

DeletedUser

Se pare ca fuziunea ZARG cu HOLD2 a avut ceva probleme si neintelegeri....
Jucatori care au fost in HOLD2, au intrat in ZARG ...si s-au alaturat intr-un alt HOLD2 ... probabil a celor respinsi initial.
... de cercetat componenta tribului pe TWstats.
De asemena o serie de jucatori ex-Soveja au intrat / iesit din ZARG .... mda
Sa mai amintim aici si de primul grup in acea zona intrat in ZARG... cativa jucatori ex-Nobody ( adica de la fostul dusman :D )

Olalala ...

Trece ZARG prin experienta fuziunilor ratate ...in genul celor care le facea "defunctul" Nobody ? :)))))
:eek:


zarg are extrem de multa experienta in ceea ce face ....la noi au intrat jucatorii care in mod logic se caleaza pe anumite culoare .... noi avem o problema cu aceste culoare ..... jucam doar in culoarele pe care ni le rezervam ... stiu ca este greu de inteles dar daca ai amabilitatea de a te uita un pic in istorie ... in istoria imperiului roman ...vei gai acolo anumitele grupe 10*10 ... cele care au facut prapad in galia .......cam asa judecam noi ...... suntem o dictatura , suntem cea mai a dracului dictatura de pe aceasta lume ....iar cine nu binevoieste sa raspunda la cerintele noastre .....asta este ... pa, pa si spor la nobili pentru cel ce ii este aproape !!!!!!!


si apropo ... noi suntem super multumitiu de dezvoltarea celor ce au intrat la noi ... sunt luptatori , sunt playeri care stiu cu ce se papa acest joc ... intr-un cuvant " asta ne doream ... jucatori adevarati care sa stie ce inseamna un culoar si sa stie ca intotdeuna se bazaeza pe colegi ... pentru cei ce nu au afleat asta , le spun doar sa ne atace ... atat si nimic mai mult ....... dar cred ca deja au facut-o si frica este prea mare in tabara lor :))))))))))))))))))))))))))))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Se pare ca fuziunea ZARG cu HOLD2 a avut ceva probleme si neintelegeri....
Jucatori care au fost in HOLD2, au intrat in ZARG ...si s-au alaturat intr-un alt HOLD2 ... probabil a celor respinsi initial.
... de cercetat componenta tribului pe TWstats.
De asemena o serie de jucatori ex-Soveja au intrat / iesit din ZARG .... mda
Sa mai amintim aici si de primul grup in acea zona intrat in ZARG... cativa jucatori ex-Nobody ( adica de la fostul dusman :D )

Olalala ...

Trece ZARG prin experienta fuziunilor ratate ...in genul celor care le facea "defunctul" Nobody ? :)))))
:eek:


iar se vorbeste dupa ureche. twsats-ul e bun doar la statistici, dar nu poate releva o situatie interna. prin urmare, tu vorbesti in necunostinta de cauza. nu-ti dau niciun fel de detalii, pentru ca ar suna ca si cum m-as scuza sau disculpa, ceea ce nu este cazul. iar, ca sa raspund la provocari de babe barfitoare si avide de "noutati" picante, pentru ca doar la asta se limiteaza universul lor, imi pare rau, dar nu fac asa ceva. prin urmare, o sa mori de curiozitate iar eu n-o sa-ti trimit nici macar flori. :D
 

DeletedUser

Hehe... se pare ca iar ceva ceva se inatmpla in fericita familie ZARG :)))) ... "trouble in Paradise"

~H.G~ urmeaza soarta tribului HOLD2 , dezmembrat... jucatorii buni luati ...ceilalti .."dumnezeu cu mila" ....
Adica inobilati de ZARG :D
 

DeletedUser

Hehe... se pare ca iar ceva ceva se inatmpla in fericita familie ZARG :)))) ... "trouble in Paradise"

~H.G~ urmeaza soarta tribului HOLD2 , dezmembrat... jucatorii buni luati ...ceilalti .."dumnezeu cu mila" ....
Adica inobilati de ZARG :D

pai asa face zarg de castiga razboiae :))

acum ca nu mai au de unde lua sate, ca de cam greu de la RF, asa prosti cum sunt is cam multi :)) acum dau in aliatul nr 1 al lor... penibiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.


Sunt cum sa le spunem stiti alea de la dai banii inainte ..... si se mai lauda ca marele trib... este de fapt micul trib... in razboaie victoria apartine celui caresi pastreaza onoarea intacta... a voastra e 0... si noi suntem 0 dar avem onoare fata de aliati... vai de voi o sa fiti singuri cit de curand!
 

DeletedUser

pai asa face zarg de castiga razboiae :))

acum ca nu mai au de unde lua sate, ca de cam greu de la RF, asa prosti cum sunt is cam multi :)) acum dau in aliatul nr 1 al lor... penibiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.


Sunt cum sa le spunem stiti alea de la dai banii inainte ..... si se mai lauda ca marele trib... este de fapt micul trib... in razboaie victoria apartine celui caresi pastreaza onoarea intacta... a voastra e 0... si noi suntem 0 dar avem onoare fata de aliati... vai de voi o sa fiti singuri cit de curand!

da , am observat onoarea.... e ceva ce va caracterizeaza... de aceea umblati pe la conducatorii hg-ului cu tot felul de tertipuri pentru o alianta .. iete ca de aseara de la 03.11 sunteti in pna ... visul vostru a prins contur :)))))
referitor la luat sate de la voi , crezi ca este necesar sa mai pun o statistica intre noi si voi ( buni donatori de sate ) ???......fiecare trib isi organizeaza cum vrea diplomatia si dezvoltarea .......aceasta racolare de jucatori din hg am facut-o la insistentele lor ... nu se poate ca sa fii intr-un trib in care conducerea este la pamant ,sa nu ti se acorde sprijin , sa vezi ca ceilalti cedeaza sate in draci la dusman pe langa tine ... de aceea cei ce au intrat in zarg au fost bine veniti .......... cam atat ... restul pe harta ..... apropo , vezi ca si unison organizeaza un simultan pe noi ( cam tot la fel ca cel ce l-ai organizat tu :D:D:D )
 

osândă

member
Scor reacție
1
Ce simple par lucrurile vazute din nord-vest, eventual chiar din nord-vestul lumii 17 :)
  1. hold2 sa vdem ce imi aduc aminte...
    • democratie dusa la extrem. (dreptul de vot ajuns drept de veto).
    • jucatori inactivi, dar independenti (ce daca pierd sate? doar sunt ale mele).
    • sitteri pe conturi abandonate de multa vreme.
    • jucatori din zarg care ofera consultanta conducerii hold pentru mentinerea controlului asupra tribului si a teritoriului.
    • cereri repetate de fuziune refuzate de zarg.
    ___Aceasta situatie nu a intirziat sa dea si rezultate: Nobody aflat in pragul colapsului, pierde sate pe toate granitele, dar pe granita cu hold2 inca mai cistiga. In acest context zarg a redeschis discutiile despre fuziune.
  2. HG
    • Conducerea HG a fost intotdeauna impartita in doua tabere:
      O tabara care a incheiat alianta cu zarg.
      Cealalta, dusmani declarati zarg care au facut tot posibilul pentru ruperea aliantei. La un moment dat s-a ajuns in situatia in care alianta functiona cu jucatori din conducerea HG blocati la mesaje de catre membrii conducerii zarg. :)
    • In repetate rinduri conducerea zarg a fost pusa in situatia de gasi solutii pentru a preveni dezmembrarea HG si ca ultima solutie s-a apelat si la recrutarea "nemultumitor" radicali, pentru a diminua forta miscarilor secesioniste.
      Conducrea HG a fost la curent cu aceste situatii si nu s-a recurs la acceptarea respectivilor jucatori in zarg decit in momentul in care HG-ul nu mai avea nici o solutie, alternativa fiind trecerea lor la un dusman al HG-ului.
    ___Cunosc prea putine despre motivele aparitiei constante de miscari secesioniste in tabara HG, dar in ultima saptamina, in ciuda tuturor eforurilor, un nou grup de jucatori si-au exprimat intentia de a parasi tribul. Incercarile de a gasi o solutie pentru rezolvarea crizei ne-au adus in fata realitatea din HG: membrii pro zarg din conducere fie nu mai sunt de gasit, fie si si-au anuntat retragerea si de-odata ne-am trezit aliati cu un trib condus de jucatori care au urmatoarea viziune asupra jocului:
    A si inca un lucru care este crucial in viitorul tribului... cei din sud... lipiti-va oameni buni de marginea aia de sud... aia este cea mai importanta din tot jocul asta... aia o sa ne dezvolte in continuu... e o mina de aur... nu lasati zargul la margine si noi in interior ca ne-am dus pe topogan... luati sate la margine acolo cat puteti de repede si cat puteti de multe... acolo tot timpul vor aparea sate noi mici ...neajutorate pe care le putem cucerii si ne putem marii in continuu!
    ___A fost o alianta "grea" care a solicitat la maxim rabdarea conducerii, diplomatilor si chiar a unor jucatori zarg.
    ___A fost incheiata in momentul in care eram pe punctul de a elimina tribul HG din K75, din motive pe care distinsul nostru conducator nu le-a divulgat nici in ziua de azi :)... (are si dictatura dezavantajele ei... ; zarg-ul a fost pe cale de a se destrama in urma incheierii ei).
    ___Am respectat-o si am facut tot ce a fost posibil, ca jucator pentru pastrarea ei, desi nu as fi fost de acord cu incheierea ei.
    ___Ambele triburi au avut de cistigat, ramine de vazut cine a stiut sa profite mai bine.

    ___Nu cred ca incetarea aliantei a fost planificata de HG dar Zarg-ul nu se astepta la aceste evolutii. In urma cu multe luni am desfiintat satele de atac si chiar bisericile aflate la granita cu HG-ul si in mod sigur asta o sa ne coste. Vom avea in mod sigur probleme cu adaptarea jucatorilor ce vor intra in zarg in aceste conditii si vom avea de dus un razboi cu un trib crescut intre zarg si marginea hartii, fara a fi pus in fata unui razboi care sa ii ameninte existenta, dar macinat de misterioase probleme interne.
    ___HG-ul de azi... pare candidatul perfect pentru un loc in "marea familie", pentru ca nobody, pe care actualii membri ai conducerii, il vedeau ca o alternativa la alianta cu zarg, din pacate nu mai exista.
 
Ultima editare:

DeletedUser

noi umblam dupa aliante sireno? Esti in eroare ca de obicei!!


ne poti spune si noua cu ce culoare apare tribul hg pe harta voastra ?????
mai bine lasa , iti spun eu :D.. deocamdata cu mov urmand cat de curand sa se albastreasca deschis :)))))))))
 

osândă

member
Scor reacție
1
in razboaie victoria apartine celui caresi pastreaza onoarea intacta...
Despre onoare... Vezi ca faci parte din famelia care ne trecuse la dusmani si noi habar nu aveam de asta, nu ca ne-ar fi pasat :).
Despre "a da" in aliati... . Nu suntem in razboi cu HG-ul dar daca se va ajunge la razboi, fii sigur ca o sa ii anuntam si o vom face si public pe forumul asta la rubrica Razboiaele lumii 10. :)
 

DeletedUser

Despre onoare... Vezi ca faci parte din famelia care ne trecuse la dusmani si noi habar nu aveam de asta, nu ca ne-ar fi pasat :).
Despre "a da" in aliati... . Nu suntem in razboi cu HG-ul dar daca se va ajunge la razboi, fii sigur ca o sa ii anuntam si o vom face si public pe forumul asta la rubrica Razboiaele lumii 10. :)


nu eu vam trecut deci nu stiu:) dar chiar si asa ati fost din neutru - rosu, la rosu aprins - dusmani sa se vada mai bine:) int cu cei din wrath la vreme aceea....

oricum ar fi aliatii stiu ca le suntem alaturi in limita posibilitatilor.... ** dde probleme interne HG? cite probleme interne crezi ca are un trib ca RF sau o familie cum este cea din care facem parte? fara numar....
 

DeletedUser

nu eu vam trecut deci nu stiu:) dar chiar si asa ati fost din neutru - rosu, la rosu aprins - dusmani sa se vada mai bine:) int cu cei din wrath la vreme aceea....

oricum ar fi aliatii stiu ca le suntem alaturi in limita posibilitatilor.... ** dde probleme interne HG? cite probleme interne crezi ca are un trib ca RF sau o familie cum este cea din care facem parte? fara numar....


mie imi spui cate probleme aveti voi ????? .... eu incerc sa va impac pe voi , cele doua fractiuni din rf , sa nu va mai certati ca si chiorii si voi ce faceti ????? .... o fortati pe edy sa plece, sa isi dea delete acount .... nu e normal asa ceva ..... chiar daca ne certam noi uneori , sa nu uitam ca era printesa caruia trebuia sa ii aduc batistuta ....... misoginilor care sunteti :)))
 

DeletedUser

voua in marea familie pe care o aveti , v-ar trebui o congres, din fericire pentru mine nu o aveti si nici nu aveti cum sa aveti asa ceva .....daca ati fi avut asa ceva , pana acum ne mancati pe paine ( aveati o proportie la un moment dat de 28: 1 satele voastre fata de ale noastre ........la proportia asta si cu organizarea pe care o impune congres pana acum eram istorie .. din pacate pentru voi , congres e la noi ... hi hi hi ...... ( sa nu iti creasca acum coarne fa , ca te strang de gat cu mana mea :) )
 

DeletedUser

voua in marea familie pe care o aveti , v-ar trebui o congres, din fericire pentru mine nu o aveti si nici nu aveti cum sa aveti asa ceva .....daca ati fi avut asa ceva , pana acum ne mancati pe paine ( aveati o proportie la un moment dat de 28: 1 satele voastre fata de ale noastre ........la proportia asta si cu organizarea pe care o impune congres pana acum eram istorie .. din pacate pentru voi , congres e la noi ... hi hi hi ...... ( sa nu iti creasca acum coarne fa , ca te strang de gat cu mana mea :) )

cati ani spuneai ca ai?:D
e clar....... eu cred ca pe criza asta nu ati aprins lumina pe "holurile" alea si te-ai impiedicat lovindu-te la cap:D sau la ceas,,,,,,,,nu stiu exact
 

DeletedUser

cati ani spuneai ca ai?:D
e clar....... eu cred ca pe criza asta nu ati aprins lumina pe "holurile" alea si te-ai impiedicat lovindu-te la cap:D sau la ceas,,,,,,,,nu stiu exact

hopaaaa: tracis loveste din nou : sau sa zic ca se loveste din nou cu capul de pereti? :tare::roll::d
 

DeletedUser

cati ani spuneai ca ai?:D
e clar....... eu cred ca pe criza asta nu ati aprins lumina pe "holurile" alea si te-ai impiedicat lovindu-te la cap:D sau la ceas,,,,,,,,nu stiu exact

40 prieten .. 40 de ani impliniti si mult mai inteligent decat un cvartal de blocuri de la tine din cartierul reunit :))))))))..... te supara un adevar , parerea mea ar fi sa nu te supere ,serios vorbesc .....iti spun doar atat ...daca aveati organizare pana acum poate ca eram terminati ..... dar in momentul in care voi toti din conducerea lu ' peste va certati , va luati unul la celalalt titluri ( cateodata de cate 3 ori pe zi ) ..... MA APUCA MILA .... SERIOS , SENTIMENTUL MEU FATA DE FAMILIA VOASTRA ESTE DE MILA ..... DE ACEEA IMI ESTE SI SILA CAND TRIMIT CATE 20-40 DE ATACURI PE VOI ... O FAC CU SILA ........POATE PANA LA SFARSITUL JOCULUI O SA VA ORGANIZATI SI VOI ... LASATI-L PE TRAIANUSS SAU PE CINE ESTE MAI COMPETENT PE ACOLO SA VA ORGANIZEZE ....SI ASTA PENTRU A SIMTI SI EU CEVA CAND VA IAU SATELE ..... LA MOMENTUL ACTUAL MA SIMT LA FEL CA SI CUM AS LUA SATE DE BARBARI .. NU TU O RECUPERARE , NU TU UN FULL DE APARARE PBAGAT OINTRE NOBILUL 3 SI 4 ... NIMIC, NIMIC .......SERIOS , POATE CA NU VOI AR FI TREBUIT SA FITI DUSMANII NOSTRII ( SI ASTA PENTRU CA NOTIUNEA DE DUSMAN IMPLICA SI O REACTIUNE DIN PARTEA TABEREI ADVERSE ) .........
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus