Noua lume clasica 'SPAM' -Aprilie

DeletedUser28165

sau cand un cont are mai mult de un numar de x atacuri sa intre in actiune un script care nu te lasa sa dai sitter.
 

DeletedUser

Eu zic sa asteptam si sa vedem ce surprize ne face Rakanishu :D

Nu de alta dar data trecuta ne-a surprins placut, zic eu, cu bonus de noapte pana la ora 7:00 si cu viteza 4
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Am si eu o nebunie..as vrea sa vad o lume fara siter (acolo sa vedem noi cine joaca si cine nu).
Ideal ar fi si ca pentru un cont sa fie permise maxim 5 ip stabilite la inceput iar apoi orice logare diferita sa duca la ban direct dar aici probabil ca e mai greu.(zic asta pentru ca daca ar fi o lume fara siter categoric tentatia ar fi sa se cedeze parola..logic).

A face o lume fara sitter ar insemna sa obligi jucatorii sa stea online non-stop, mai exista varianta sleep-mode, dar pe o lume de durata nu este o solutie nici asta, se intampla ceva ce te obliga sa lipsesti de la joc...etc, si sleep-mode nu poate fi introdus oricand ( cei ce au jucat speed stiu , sau pe masters a fost o lume de 3 luni cu asa ceva ). Pe speed da, regulile pot fi foarte stricte, rundele sunt scurte si este altceva. Dar incercam sa gasim o solutie pentru sitting, cel putin pentru fazele de inceput de lume cand stim cu totii ca se joaca cu suporti prin n sittere, poate o sa sune putin dur regulile, dar, cine este corect le va aprecia, zic eu.

Legat de IP, cred ca nu mai este cazul sa discutam, a spus spawn15 tot ce ar fi de spus.
 

DeletedUser40969

Ideal ar fi si ca pentru un cont sa fie permise maxim 5 ip stabilite la inceput iar apoi orice logare diferita sa duca la ban direct dar aici probabil ca e mai greu.(zic asta pentru ca daca ar fi o lume fara siter categoric tentatia ar fi sa se cedeze parola..logic).

Si daca am ip dinamic inseamna ca nu am voie sa mai joc?

ip dinamic = se schimba ip la fiecare reconectare la net
 

DeletedUser18437

Imi pare rau sa-ti spun dar nu poti avea 5 IP-uri...eu unul ma loghez din orice HotSpot pe care il prind prin telefon...plus la toti prietenii mei...daca temai duci si la unu cu Romtelecom care are IP dinamic...poi numai el singur face 5 IP-uri pe zi...asa ca e imposibil la treaba cu IP-uri...la cea cu sitter-ul..ramane discutabil :p
Am spus, n-am dat cu paru'! :D

sorry.atunci nu joci :D :)))
 

DeletedUser

Da,da...ar fi ceva..de ce nu ne pun astia sa le dam Mac-ul de la placa de retea si sa jucam numai dupa un pc...dar aici intervine problema cu laptopurile...deci oricum ar fi..cel mai bine sa ne puna Inno GPS la toti de picior si sa jucam numai de la noi de acasa :)
 

DeletedUser

Ce se aude de Clasica !? Cand se deschide , ca ne-am plictisit asteptand :p
 

DeletedUser

s-a deschis speciala in loc de clasica..poate dupa ce se inchide lumea asta se deschide iar o clasica..adica in vreo 3 luni si ceva
 

DeletedUser

pff , speciala e aiurea trebuia tot o clasica veche , se incheie lumea cand cineva o castiga , nu cand expira timpul :))
 
Sus